31.7.2009 - 6.8.2009

השבוע הקרוב מסתיים בתאריך 06.08.09 עם ליקוי לבנה במעלה 13.43 במזל דלי. הליקוי הזה יהיה על נקודת הביניים של אורנוס/פלוטו, בהיבט לכוכב האורני הדס. זהו מבנה לא קל, בעיקר גם מכיוון שהוא נמצא במנעד למעלות העולם, אפס עד אחד במזלות הקרדינאל (טלה, סרטן, מאזניים וגדי), כך שכל "בשורה" שיביא בכנפיו הליקוי הנוכחי, תשפיע על כל העולם.
השילוב של אורנוס ופלוטו מביא לשינויים משמעותיים בכל הורוסקופ ואם אנו מדברים על השפעה גלובלית, קרוב לודאי שנהיה עדים למשברים כלכליים נוספים, כמו פשיטת רגל של חברה גדולה וידועה מאוד בעתיד הקרוב.

היום אנו כשבוע לפני ליקוי הלבנה ושוב תזכורת ל"חוקי" הקוסמוס, לא לקבל החלטה או לא לצאת להתחלה חדשה, אלא בשבוע שאחרי הליקוי, כלומר החל מהתאריך 09.08 והלאה. הסיבה לכך היא שאתם תיראו את הדברים בדרך שונה לאחר הליקוי, מה שיגרום לשנות את הדרך בה חשבתם ללכת.

כוכב פלוטו יגיע בתאריך 06.08 למעלה אפס במזל גדי, בריבוע לאסטרואיד סרס הנמצא במעלה אפס במזל מאזניים. יש להיבט הזה השפעה עולמית על אוכל או יבול חקלאי, או משבר מים, כמו זה שמתרחש אצלנו. על פי רוב, המשבר נובע ממזג האוויר ויתכן גם שנשמע הרבה יותר על התערבות הממסד או המלצות משרד הבריאות, או מומחים בתחום, בכל הקשור לתזונה, וניסיון ללמד את האזרחים מה נכון או לא נכון בתפריט היומי, בכדי לשמור על הבריאות.

יחסית לחודש יולי, חודש אוגוסט ברובו יהיה שמח יותר, למרות שהוא מתחיל עם קצת מתח, כאשר כוכב וונוס יהיה במולות לכוכב פלוטו, לאחר המפגש שהיה בין הוונוס והאורנוס. מה שבטוח הוא שבימים אלה מערכות יחסים לא תהיינה משעממות. תיתכן התאהבות בדרך לא צפויה, או עימותים אמוציונאליים עם מי שקרוב לליבכם וזה יכול להיות טוב או רע, תלוי באינטנסיביות המתפתחת. מעורבות האורנוס ברקע, יוצרת את המפגש עם ההפתעות ובנוסף קיים רצון או צורך בשינוי, מה שצף ועולה על פני השטח ועוזר לכול אחד לבחור מה נכון לו לעשות למען הזוגיות שלו.

ליקוי הירח במזל דלי, יחזק מערכות יחסים חברתיים ויעלה סימן שאלה כיצד לשמור על האינדיבידואליות של כל אחד, היכן לוותר על היצירתיות, הפרטיות או העצמאות של כל אחד למען החברה בה הוא חי. נלמד איך להשתלב בחברה עם יותר אהבה ונתינה ונאמץ אסטרטגיות חדשות כדי לבנות מערכות יחסים וחברויות איכותיות, שיש בהן תמיכה הדדית.

31.07 האנרגיה גבוהה ומביאה עימה הרבה עניין ושינויים לצד הבנה שישנם דברים או נושאים שהגיעו לסופם. תיתכן אי נוחות עם מחשבות שחולפות בראשכם, גם התקשורת לא נוחה במהלך היום, אולי זה יתבטא בתקלה ברכב שמעצבנת אתכם. כוכב וונוס ניכנס למזל סרטן, מחזק את הרצון להתכרבל, לקרוא ספר מעניין לצד כוס קפה חם. הרגשות זורמים והאנרגיה רגישה יותר. העשייה היום מבוססת על ביטחון, שיש שילוב נכון בין מה שאתם מרגישים ובין התוצאות בפועל. קשרים הנבנים עתה ישרתו אתכם גם בעתיד. לא תצטערו, ואם אכן אתם מגישים שזה נכון יש להניח שזה אכן כך.

01.08 יש תזוזה פנימית קטנה בציפיות מהסובבים אתכם. ההתייחסות החמימה יותר מקרבת את בני הזוג בשבועות הקרובים. היום זה קורה, הרומן וחוסר המחויבות משתנה ומתרחש השינוי עם מודעות להתחייב לזוגיות, לנישואין למחויבות מרצון.

השילוב של כוכב וונוס במולות לפלוטו, מביא את התחושה שאולי הולכים לפרידה או וויתור. גם ראש הדרקון עובר למזל גדי, כך שהיום הוא יום אמוציונאלי במיוחד. נסו לנשום עמוק, סיפרו עד עשר, כדי להשתחרר מהכאב. זה היום בו אנשים שרוצים לעזוב, יעשו זאת. ההמלצה לקחת פסק זמן בתוך רומן או יחסים שלא עובדים מאיזושהי סיבה. היו נחמדים לעצמכם,לאחרים שחררו את הכבלים, אלה שבאמת אוהבים תמיד חוזרים.

זה נכון גם בשותפויות עסקים, גם כאן אפשר לתקן על ידי שחרור. אלה מכם שיש להם כוכבים במעלות 0-2 במזלות הקרדינאל (טלה, סרטן, מאזניים גדי), השילוב של הוונוס והפלוטו יעורר "חדשות" בחייכם, אבל אלה גם עלולים להיות גם סקנדאלים.

02.08 כוכב מרקורי ניכנס למזל בתולה היום והירח בטל משעה 08:40 עד שעה 11:09. המתח היום גבוה עם מנה גדושה של מצבי רוח והירח במזל גדי רציני יותר. האסטרואיד פאלאס עובר גם הוא למזל בתולה ועוזר להתארגן. השילוב של מרקורי ופאלאס מחדד את החשיבה ויוצר סדר במחשבה. תלמדו למצוא פשרות, עם הפנמה של גישה חדשה "צריך לחיות את היום". התוכניות הן לא תמיד לימים הבאים, צריך לברוא גם תוכנית לעכשיו, להיום.

03.08 ההשפעה של המרקורי, הפאלאס במזל בתולה ממשיכה גם היום ויש כוונה לטפל בחשבונות הבנק, האישיים והעסקיים ולשפר את מצב החשבונות. יהיה נכון לטפל כעת בכל הנושא הדורש תשומת לב לפרטים, לכן כל מה שקשור לקריירה האישית, או לעסקים מתקדם ביעילות רבה. מצב הכוכבים מאפשר לכם למצוא טעויות שנעשו. שימרו על פרופורציות, נכון לבחון את העבודה ותוכניות העבודה, האסטרטגיה היום עוזרת לחשוב ולהעמיק כדי להביא לצמיחה.

04.08 הוונוס והמרקורי בהרמוניה ומציעים לכם לנפוש היום. אולי כדאי ליהנות מפעילות תרבותית, כל חלום ניראה יותר טוב ממה שהוא במציאות.גם אם תנסו היום לומר "לא" בכל שפה שיש, הימים האלה מתאימים יותר להגיד "כן". הוונוס חמימה יותר במזל סרטן, אבל חסרה מילים, לכן האמוציות והרגישות יוצרים מערבולות. אנו מתקרבים גם לליקוי לבנה שמטבעו הוא רגשני מאוד. הירח בטל היום משעה 16.21 עד שעה 24.08. מי שחשב להציע נישואין היום בערב טו' באב, שידחה זאת לשבוע הבא.

05.08 השפעת הליקוי כבר מורגשת. המעבר של הירח למזל דלי, מול השמש במזל אריה, ישפיעו על החברה סביב. היום מאוד יצירתי ומשחרר את ההתבטאות האישית. נסו להירגע, קל היום להגיע לעימותים עם אנשים הנמצאים באוטוריטה. גם מכשירים מכאניים יכולים "לאכזב", או לגרום לתאונה, לכן נסו להיזהר בעיקר בזמן נהיגה.

06.08 הליקוי הבוקר, מביא אתכם למבחן בין הרצון האישי ובין דרישות החברה שבתוכה אתם חיים. המאבק בין האגו (השמש במזל אריה) ובין הדרך בה יש רצון לבטא ולהתבטא, מול אחרים, שלא תמיד מבינים. אפשר גם לשאול את השאלה אחרת, האם הקבוצה (הירח במזל דלי), שאנחנו חלק ממנה, מפריעה לנו לבטא את היכולת האישית. הרגישות גבוהה יותר היום, האמוציות עלולות לכסות את היכולת לקבוע את סדר העדיפויות. חכו לשבוע הבא, כדי לקבל החלטות ולהניע את התוכניות שחיכו לרגע הנכון.

לידיעתכם, התאריכים 10.08 וה-11.08, הם ימים טובים להתחלות חדשות, חתימת חוזים ויש יכולת להתגבר על קשיים שיצוצו בעתיד.

כלכלה ושווקים:

ההשפעה של השילובים יופיטר ונפטון, לצד הוונוס ה"מדליקה" את המולות סאטורן אורנוס, גרמה לשווקים לנוע למעלה ולמטה בו זמנית, ולשינויים החלים עוד באותו היום, כשכוחה של הצמידות יופיטר ונפטון האופטימית, אינו מוטל בספק, ומשפיע על מהלך המסחר כמעט בכל תחום. אבל למרות הניתוחים הפופוליסטיים של הפרשנים הכלכליים, מותר כאן לחזור ולהתריע, שצמד הכוכבים המביא את הנסיקות בשווקים הוא אשליה וכדאי להיות מוכנים עם רגל על הברקס. אנחנו במסגרת זמן בה המגמה עלולה להתהפך, בעיקר עם כניסתו של כוכב וונוס למזל סרטן, במולות לכוכב פלוטו, וההשפעה תהיה בתאריכים 01.08-02.08. כל מחשבה שהמשבר הכלכלי התאזן, מתבססת על אופוריה. במהלך 3 השנים הבאות יהיו עוד שינויים כלכליים, התפתחויות שימשיכו לשנות את פני הכלכלה בכל העולם.

מבחינה אסטרולוגית, המולות של סאטורן ואורנוס היא זו ש"בישרה" את המשבר הכלכלי, כזה שלא היה כבר הרבה שנים. ההיבט הזה הוא הרציני ביותר בתחום האסטרולוגיה הפיננסית, כסמן לסכנה כלכלית. מעברו של כוכב יופיטר למזל דגים בתחילת 2010, יעצים את המשבר לקראת אמצע 2010 ושם נגיע לתחתית. כך שלמרות האופטיות הנוכחית עם הצמד במזל דלי, ומילות ההרגעה האופטימיות של בן ברננקי, יו"ר הפדראל רזרב בארה"ב והנשיא אובאמה, אנו עדיין לא נמצאים בתקופה בה כדאי להיות ספקולטיביים. ההפך, לסוחרים ולמשקיעים כדאי לחשוב על הדרך בה הם פועלים בזהירות, תוך הגבלת זרם ההימורים והגנה על הנכסים, בעיקר עתה שחלק ניכר מההפסדים נמחק, בהשפעת היופיטר/נפטון. אל תיכנסו לשאננות, מצאו את הגשר בין האופטימיות הגדולה והמציאות הריאלית.

גם מעמדו של הדולר בסימן שאלה. אלה המאזינים לי ברדיו, עוד משנת 2004 שמעו כיצד ערערתי על יציבות הדולר והקוראים את המדור לאורך השנתיים האחרונות, גם הם לא מופתעים. מפעם לפעם הערתי כאן שהדולר לא יחזור להיות המטבע החזק בעולם ומצב הכוכבים בינתיים לא עוזר לו להתחזק. זו אחת הסיבות להתחזקות הזהב. אלה שהם סקפטיים בנוגע למצבו של הדולר בעולם כולו ובנוגע למצב הכלכלי מחפשים את הביטחון במתכת היקרה. סביב התאריך 20.08, מולד הירח יהיה במזל אריה, מול הצמד במזל דלי והמולד יהפוך לזרז חד בתגובה למחיר הזהב, סביר להניח שזה יהיה כלפי מעלה.

מצבה הכלכלי של מדינת ישראל, הוא טוב יותר ממקומות אחרים בעולם. השקל מטבע חזק, אבל השווקים הפיננסיים מגיבים לתנודות בעולם הגדול ולכן גם לישראלים כדאי לחפש את דרך המלך.

לשאלות הקוראים על המגפה השפעת, אני מביאה כאן את הדברים שכתבתי בתאריך 01.05.2009

"שפעת החזירים/מקסיקו. השם החדש H1N1

החדשות המטרידות על ההתפרצות של השפעת החדשה, תופסות כותרות בכל העולם. איננו יודעים עוד אם זו היסטריה או באמת מצב שיש בו דחיפות לטפל בבריאות הציבור. ההודעות החלו לזרום בסוף השבוע שעבר, ואלו הרשמיות היו בתאריך 26.04.09, כשכוכב מרקורי במנעד שלילי מדויק לכוכב נפטון.זה קצת מביך, אולי המידע שקיבלנו לא מדויק, או שיש באמת מסרים המשלבים דיסאינפורמציה או הגזמה?

הכוכבים וונוס ומארס בריבוע לפלוטו העלו את הנושא לתשומת ליבו של הציבור. (על מעלת האפס במזלות הקרדינאל).

לאחרונה נכתב כאן במדור כמה פעמים על השילוב כירון, יופיטר ונפטון. היופיטר הוא הפילוסוף, הכירון הוא ה"הילר" וכוכב נפטון הוא ההשראה, אבל השילוב הזה בהחלט יכול לסמל איום למגיפה. כוכב יופיטר מסמל הרחבה, גם אם אנחנו רואים בו "מיטיב" הוא גם זה שגורם להגזמה. האסטרואיד כירון, מתקשר עם הילינג, ובזמן התגלותו בשנת 1977 בקוסמוס, הופיעה התנועה לרפואה טבעית (אלטרנטיבית). כוכב נפטון ממוסס את הגבולות בתוך מצבים מעורפלים ובמצב כזה כל "דבר" מגיע לכל אחד. כוכב נפטון במקום חיובי הוא מביא את האמונה, את ההשראה, דמיון ורחמים, אבל הוא גם גורם לחולשה פיזית, חולשה של המערכת החיסונית ודפרסיה.

בתקופה שבה פרצה השפעת הספרדית ההרסנית, בזמן מלחמת העולם הראשונה, בשנים 1918-1919, הייתה הצמידות של יופיטר ונפטון במזל אריה, בתמונת השמים. אבל כירון לא היה קרוב כל כך, אלא במעלות הראשונות במזל טלה. (מעלה אפס ואחת במזלות הקרדינאל קריטיות לאירועים בעולם). השפעת האסייתית הייתה בשנת 1958 והצמד יופיטר ונפטון היו אז במזל עקרב. עוד שפעת, קצת יותר קלה, שנקראה שפעת הונג קונג, הייתה בין השנים 1967-1968 ואז היופיטר היה בריבוע לנפטון גם במזלות הקבועים.

כך שכעת אין לנו בדיוק את אותו המבנה, אבל סקירה היסטורית של מגפות השפעת המסוכנות מוכיחות שהשילוב יופיטר ונפטון היה נוכח. הבעיה שאופיו של הצמד יופיטר ונפטון (היסטריה, הקצנה ופאניקה) "מעודד" את הכוח להיכנס לפאניקה, ולחשוב שאולי המצב גרוע יותר ממה שהוא במציאות האמיתית. האמת היא שאין סיבה להיות בפאניקה!!!

השילוב של כירון ונפטון במזל דלי מצביע על ערנות גבוהה יותר, על מודעות קולקטיבית. יש הבנה שאכן הנסיבות לא נוחות, אבל המסר הוא שגם אם אנחנו כאינדיבידואלים חזקים ובריאים, וגם כל אחד מאיתנו בנפרד, איננו יכולים להתעלם מאנשים הסובבים אותנו גם אם אנחנו לא מכירים אותם."

בהמשך ניכתב כאן במדור בתאריך 12.06.2009, בעקבות הכרזת הארגון הבריאות העולמי על השפעת כעל פנדמיה, קרי מגיפה. מבנה הכוכבים שהביא להתפרצות המגיפה משפיע גם על הלך הרוח, לכיוון פאניקה ואיבוד שליטה. מזל דלי מסמל קבוצה, והשילוב של הכוכבים כירון, יופיטר ונפטון מסמל את האפשרות להיפתח למודעות קולקטיבית. להביט אחד על השני עם פחד שאולי הזולת נשא של המחלה, מצב שאינו בונה ביטחון בקהילה. המהירות בה המחלה נפוצה, מזכירה לכל אחד כמה חיינו קשורים אחד בשני, גם בכאלה שמעולם לא פגשנו. מודעות מגיעה מנסיבות לא רצויות, אבל עם המסר הדומה, שלא משנה כמה חזקים ואיתנים אנחנו, המחויבות לזולת קיימת בכל חברה הומאנית.

לכן, הפאניקה שגורמת התיקשורת בכל הערוצים מיותרת ההמלצה היא להמשיך ולקחת את כל המידע שמגיע בפרופורציות ולא לאבד את שיקול הדעת.

הצמידות של הכוכבים תמשך עד דצמבר 2009. אחר כך יתחיל היופיטר להתרחק מכוכב נפטון ובמהלך חודש ינואר יעבור למזל דגים. אפשר לצפות שאז נתחיל לשמוע שהפנדמיה מתחילה להתפוגג.

בחזרה לארכיון