17.7.2009 - 23.7.2009

בתאריך 20.07.09 יהיו מנעדים הקשורים בשמש, מרקורי, ונוס, מארס, מבנה שהוא רומנטי וסקסי. זו תקופה שבה ההבדלים ניגודים וחילוקי דעות נפתרים בעזרת כוכב וונוס המסמל הדדיות והרמוניה.

בתאריך 23.07 היופיטר וכירון מול האסטרואיד פאלאס, זמן בו אפשר למצוא מורה מיוחד לנושאים חדשים. כירון היה הילר, ופאלאס מתקשר למערכת החיסונית, כך שאולי זה הזמן לבדיקה בריאותית מקיפה או להערכה בריאותית של מטפלים ברפואה אלטרנטיבית.

עם מעברו של כוכב מארס על ציר 2-8 בהורוסקופ המדינה, ההמלצה היא לשמור על זהירות כפולה בתאריכים 18.07-22.07, בכל מקום בו אתם נמצאים.

ליקוי החמה בתאריך 22.07 יהיה על 29 מעלות במזל סרטן. הוא יראה בדרום אסיה, החל מהודו, נפאל, בנגלדש, וימשיך למירנמאר וסין, ויסתיים אי שם באוקיינוס השקט. מופע הליקוי הפעם הוא ארוך יותר וימשך כ-6 דקות ו- 38 שניות, כך שהשפעותיו ימשכו בערך 6 שנים.

ברמה האישית, הליקוי מעורר אנרגיות רעננות המציפות אותנו, עם רצון לטפל בעצמנו ובסובבים אותנו, גם בכדי להרגיע חרדות. הליקוי במזל סרטן מחדד את הפחדים, מקצין את הצורך להתגונן ולשרוד ברמה אישית. נקודת התורפה במצב כזה, היא ההשפעה של המופע על תת ההכרה, סיטואציה שקשה לשלוט בה, לכן אנחנו עלולים להימצא במצבים מביכים של אובססיה כפייתית, בעיקר בצרכים שמשמעותם "להתגונן". בנוסף, לוח הזמנים סביב הליקוי עלול להיות מעוות ולכן ההמלצה היא לדחות החלטות או התחלות חשובות בחיים, כך אפשר להימנע מתוצאות לא רצויות. כמו כן, לא רצוי להיכנס לעשייה מיותרת או פעולה הנובעת מאותם פחדים לא רציונאליים.

ברוב המדינות שבהן יראה הליקוי, המערכות הפוליטיות נמצאות במתח גדול ואפשר לצפות לחדשות מפתיעות או אירועים לא צפויים הקשורים גם במנהיגים פוליטיים, רעידות אדמה או הפתעות אחרות.

בהורוסקופ ההשבעה של בארק אובאמה, הליקוי יהיה בדיוק מול השמש, ובהורוסקופ האישי שלו מול כוכב יופיטר. אין זו תקופה נוחה עבורו, וקיים קושי במימוש הרצונות שלו בתחומים שהבטיח להם פיתרונות במסע הבחירות. האווירה סביבו, לא רק בארה"ב, אלא גם במגרש הבינלאומי, אינה נוחה. המפגש שלו ברוסיה עם הנשיא דימטרי מדבדב, יום לפני ליקוי הלבנה, לא ענה על ציפיותיו לשיתוף פעולה.

גם במהלך השבועות הבאים, נסיעות וניסיונותיו לקדם את השקפת עולמו לסדר חדש בעולם, יביאו לאכזבה. רצועה נוספת של קשיים צפויה לו במהלך החודשים נובמבר-דצמבר 2009. הביקורת שיקבל תהיה על "החזון" שהוא חולם, במקום להיות מעשי ותכליתי.

הליקוי "יכה" את כוכב יופיטר בהורוסקופ של אירן ובמפה של המנהיג הדתי חאמאני, הליקוי עובר על המארס פלוטו, מעיד על הלחץ הנורא שהוא נמצא בו.

בהורוסקופ של מדינת ישראל, מעברו של הליקוי במעלה ה29 במזל סרטן, יהיה על "רום שמים", המסמל את מיקומה של מדינת ישראל בעולם, וגם את המטרות שלה. אין ספק שאנחנו שוב נהיה על הבמה הבינלאומית לשבט או לחסד.

17.07 האווירה נוחה יותר, אפשר להתבטא ולומר מה שמרגישים, אך כמו תמיד, החוכמה היא לעשות זאת במינון הנכון. המרקורי עובר למזל אריה והסגנון יותר דרמאטי. זהו יום נוח לשיתוף פעולה, לתמוך אחד בשני בהדדיות. פרויקטים חדשים מונחים על השולחן, אבל סדר הגודל קטן. מצבים שאופיים הזדמנויות ממשיכים להגיע, או שאולי יש כאלה בדרך, שאינכם רואים עדין את הפוטנציאל הגלום בהם. שיתופי פעולה עדיפים על עצמאות אינדיבידואלית, "ביחד" זה השילוב המנצח. הירח בטל משעה 23:48 עד למחרת בשעה 05:42 בבוקר.

18.07 היום אפשר ליהנות מהפעילות שתכננתם, הכל זורם, אפשר ליהנות מכל רגע ולהבין אחד את השני. להישאר בצד הקונסרבטיבי של הפעילות החברתית, יוצר אווירה נחמדה יותר, בלי לאבד שווי משקל אמוציונאלי. אם הצד הרגשי מתחדד והמילים מגיעות לקצה הלשון, עצרו וסיפרו עד עשר, אולי אלה מילים מיותרות, שיוליכו להתפרצויות רגשיות, קונפליקטים וכעסים, שאי אפשר למחוק אחר כך.

19.07 האווירה היום נעימה, מאפשרת לכל אחד לממש את רצונותיו ומבטיחה יסודות יציבים לחברויות ושותפויות. האהבה מרחפת מעל כולם. אם אתם נתקלים במשהו שמאכזב אתכם, הניחו לו והמשיכו הלאה, כך לא תאפשרו לרגשות שליליים להשפיע על מה שחוויתם בראשית היום. כיוונים חדשים אינם רצויים עדיין, אפשר לתכנן אבל בכדי שפרויקטים חדשים יביאו לתוצאה המיוחלת, כדאי להמתין ולעבור את יום רביעי השבוע (ליקוי חמה).

20.07 הירח בטל משעה 01:13 עד שעה 06:52. הרגשות צפויים להיות יותר אינטנסיביים. המכסה יורד ואתם מוצפים ומציפים באמוציות כמו גלי ים סוערים, וחלק מאלה עלולים "לשחרר" אצלכם את מערכת העצבים שנמצאת כל הזמן בשליטה מקסימאלית. נסו לעשות פסק זמן, כדי לשמור על שפיות. עדיף להמתין ולא להלחם בתחנות הרוח, הסבלנות היא תמיד המכשיר הטוב ביותר בזמנים כאלה. ליקוי החמה הקרוב במזל סרטן מעורר את כל האמוציות וקשה מאוד לדחוק אותם לבקבוק, למעשה אתם זקוקים כעת לדליים. נסו לבחון כל דבר פעם נוספת, גם זו דרך למתן מצבי רוח סוערים.

21.07 הירח המתקרב לשמש במל סרטן ויוצר תחושה שהכל מעונן, אך לא שמים קודרים, ולכן אפשר גם ליהנות, למרות שמרגישים קרירות. לא צריך ללחוץ לשום כיוון, עשו מה שאתם מרגישים שחשוב במיוחד, מאחר ותזדקקו לתמרונים כדי לזכות בתוצאות משביעות רצון. קחו נשימה עמוקה. סיפוק אמיתי אינו בר השגה היום, אך קיטורים לא יעזרו, אלא רק יעצבנו את הסובבים אתכם, למרות שזה יהיה הדדי.

22.07 הירח בטל משעה 05:36 עד שעה 06:29. הליקוי מתחיל בדיוק בשעה 05:36. המופע היום הוא נדיר מאוד וגורם לשחרור אנרגיה ממצב אחד למצב אחר. אמנם מלווה אתכם תחושת ספקנות, אך צפו לשינוי דברים לטוב, השתחררות מתבניות פעולה וחשיבה ישנות, הוויטליות חוזרת והשחרור בעיקר יהיה מהחרדות והפחדים שליוו אתכם בימים האחרונים. אפשר לצאת לדרך, לממש עסקאות שהיו במחסן, להשתחרר בעזרת הומור שמח. השמש עוברת היום בשמחה גדולה למזל אריה.

23.07 היום מתאים להסכמים, והסכמות. קל לשתף פעולה, לתת אמון הדדי כדי הגיע לתוצאות הרצויות. אפשר להתמקד, כדי לעלות על הרכבת היוצאת אל העתיד. חוסר הבהירות שליווה אתכם בימים האחרונים מתפוגג. זה הזמן לבדוק את המידע שמגיע אליכם, כדי למנוע חוסר הבנה מיותר. אתם צועדים קדימה, אבל מומלץ לא לרוץ, אלא לבחור את המסלול בזהירות בכדי לא להיפגע. הירח בטל משעה 23:29 עד למחרת בשעה 06:23.

כלכלה ושווקים

בעיתון "גלובס" ביום רביעי האחרון התפרסמה הכותרת: "מכת אינפלציה, מדד יוני הפתיע בעליה של 0.9% ". הפרסום הזה היה אולי הפתעה לכלכלנים אבל לא לקוראי המדור הקבועים.

לא פעם נכתב כאן שהשפעת הכוכבים יופיטר ונפטון לא רק משפיעה על האופטימיות או ההיסטריה בשווקים, אלא גם על המדד ושני אלה ישפיעו על האינפלציה. בתאריך 27.03.09 נכתב "בהווה הפדראל (הבנק המרכזי בארה"ב) מדפיס דולרים כדי להמריץ את הכלכלה, אך בקרוב נתבשר על האינפלציה. אמנם אינפלציה מניעה את הכלכלה, אבל גם מעצימה את החובות."

אחר כך בתאריך 17.04.09 נכתב כאן "הקסם והזוהר עם התקווה והאמונה שהנה הדברים משתפרים ובעתיד השווקים יהיו טובים הרבה יותר, זו חשיבה קלאסית המשלבת ציפיות מוגזמות....במציאות של השווקים, זה הזמן בו השווי האמיתי של הנכסים עולה מהר מאוד, הרבה מעבר למה שאפשר לצפות. הכוכבים יופיטר ונפטון מעוררים את האמונה והתקווה לעתיד... אולם, הצמידות של היופיטר ונפטון עלולה גם לאכזב. האכזבות שכבר היו ואלה שעוד יהיו, ההתפכחות כשלצידה יש תחושה של בגידה מאלה שמקבלים את ההחלטות לשינוי המדיניות הכלכלית. אולם כאשר מאבדים את השליטה על התחום הכלכלי, תבוא גם האינפלציה".

ובתאריך ..01.05.09 נכתב כאן " גם כוכב יופיטר אץ רץ להצטרף אל כוכב נפטון, ולקראת סוף חודש מאי הוא יהיה צמוד אליו עד אמצע חודש יולי .לכן, כל מגמה שתושפע מכותרות כאלה או אחרות, הבסיס הקוסמי הוא אופטימי מאוד, מה שמבטיח שכל ירידה תביא בעקבותיה עליה גבוהה יותר ממה שהייתה קודם לכן. במהלך החודשים האלה נצפה שהשווקים יגיעו לשיאים חדשים, אבל כך גם האינפלציה..."

לא נחיה באשליות, עם הכוכבים יופיטר ונפטון אין חוכמה של יודעי דבר ואין גם ביטחון. נכון שיש תחושה חזקה של אופטימיות, המתבטאת בנסיקות לקראת שיפור נוסף, אבל הכל עדיין בסימן שאלה. בשבוע האחרון לא היו סימנים אסטרולוגיים מיוחדים למעט השילוב המנצח, ולכן בדרך כלל הכל היה ירוק כל כך.

החל מתאריך 18.07 עד ה-01.08, צפויים כמה ימים בהם כוכב וונוס במזל תאומים, יתרגם את ההיבט שבין סאטורן לאורנוס. הדגש על התאריכים 21.07-28.07. כוכב וונוס שולט על נכסים ולכן להיבטים איתו יש השפעה חזקה על השווקים, והמשמעות היא שינוי מגמה. בנוסף ליקוי החמה בתאריך 22.07 לא יעבור בסתמיות בלי להשאיר חותם. בתאריכים 26.07-28.07 כוכב וונוס יפעיל גם את הכוכבים יופיטר ונפטון, כך שבימים אלה נראה מצד אחד את הוונוס מדליק את האורנוס וגולש במנעד חיובי עם יופיטר ונפטון. זמן חשוב לשווקים.

בהמשך התפתחות של מנעד קשה בין כוכב סאטורן ופלוטו, שכבר הוכיח את עצמו בהיסטוריה בשנים 1907, 1930 ובשנת 1974.והביא עימו משבר כלכלי. היבט זה ישפיע לקראת הרבע האחרון של השנה, כשכוכב סאטורן יעבור למזל מאזניים ויבנה ריבוע עם הפלוטו במזל גדי.

תקציב המדינה:

בתאריך 15.07 התקבל תקציב המדינה. מבנה הכוכבים ליום זה על ההורוסקופ של המדינה, מעיד על מציאות בה נדרשת מסגרת ברורה, בלי לצאת מהגבולות של מסגרת התקציב. אף על פי כן יש כוכבים על ציר 1-7 המעידים על דינאמיקה, כזו המאפשרת גמישות מרבית ושעוזרת לצאת ממצבים כלכליים מעיקים.

המחויבות הכלכלית אליה נכנסה הממשלה תאפשר פעילות משתנה ומגוונת לפי המתרחש בשווקים. חשוב יהיה להתעדכן כל הזמן, בלי לאבד את הראייה האסטרטגית שבה יש כללים ברורים. רצוי יהיה להמשיך ולהשקיע בעיקר במה שכבר הוכיח את עצמו.

במפה המשותפת של מדינת ישראל והממשלה, ההתנהלות הכלכלית מבטיחה התפתחויות, השקעות בפרויקטים גדולים, הפעלת מנופים כלכליים תוך שיתוף פעולה עם גורמים שונים לטווח הארוך. ותמיד במסגרת הנורמות המקובלות.

בחזרה לארכיון