12.6.2009 - 18.6.2009

כוכב וונוס במזל שור בריבוע לציר ראש דרקון עד התאריך 13.06. בימים האלה יש הרגשה שהצרכים שלנו אינם מתממשים, לכן כדאי לפעול ולקדם תוכניות עם שותפים ולא לפעול לבד.

בתאריך 15.06 כוכב יופיטר מתחיל בנסיגה עד לתאריך 12.10.09. כוכב יופיטר הגולש עתה במזל דלי, מביא להערכה מחדש של מטרות החיים וחלומות אישיים, למען מי או לאן אתם רוצים לכוון אנרגיה אישית.

בתאריך 17.06.09 השמש תהיה במעלה 26-27 במזל תאומים, במנעד חיובי לכוכבים יופיטר ונפטון ובריבוע לכוכב אורנוס, זהו יום של השראה שיש בו יותר רצון טוב וגם עזרה לזולת.

הריבוע בין השמש לאורנוס, מעיד על חוסר הסכמה בדרך, אם זה בנושא של שיטות עבודה או הזדמנות לשנות את הדרך בה חושבים.

אם אתם מקיימים מפגשים אישיים בתאריך 22.06, הוונוס ומארס במזל שור, במנעד חיובי לכוכב סאטורן, מצב אשר מביא הזדמנות ליצור יחסים יציבים בטווח הארוך. כוכב וונוס ומארס ממשיכים בריקוד הטנגו במזל שור עד לתאריך 04.07.09, לכן כולנו פתוחים יותר למערכות יחסים אנרגטיות והרומנטיקה נמצאת באוויר. יש רצון להגשים משאלות לב, חלומות ותקוות. האהבה מתפתחת, אם זה בגלל מפגש רומנטי, אהבה לילדכם, או פרויקט יצירתי אישי, ובכל זירה המעוררת ניגון של מיתרי הלב. יש רצון להשקיע זמן ואנרגיה בכל אלה, משיכה לפרויקטים שמעורבים בהם יותר אנשים. ברור שמפגשים רומנטיים מכילים אהבה פיזית, שאופייה חזק יותר מהמצוי. יש כוח לקדם תוכניות שמתגלגלות כבר זמן ארוך במחשבתכם והחודש, כל מה שקרוב ללב מושפע ממפגשים חברתיים משמחים, למעשה בכל התחומים.

בתאריך 22.06 יהיה מולד ירח במעלה 1.30 במזל סרטן במולות לכוכב פלוטו, כוכב מארס יהיה בהיבט המדליק את התבנית הזו. כוכב פלוטו המגיע למעלות אחד ואפס במזל גדי משפיע על כל העולם.

נסו להימנע מעימותים, מאחר ואלה עלולים לצאת משליטה, אין זה הזמן להלחם ב"מפלצות". נזכיר שהתקפת הטרור במומביי בנובמבר האחרון הייתה כאשר כוכב פלוטו ניכנס למזל סרטן. מדינת ישראל החלה את מבצע "עופרת יצוקה" בעזה כשכוכב מארס וכוכב פלוטו היו על אותה מעלה בסוף דצמבר. נושא הביטחון רגיש ביום הזה במיוחד, בכל מקום מרכזי בעולם. אבל כדאי להיזהר כבר יומיים שלושה קודם וגם כמה ימים אחרי.

12.06 קיים קונפליקט בין הרגשות לבין העשייה, אשר גורם לתחושה שהמטרות מנוגדות. קשה להוציא היום לפועל איזשהו מיזם שיש לו משמעות ארוכת טווח. נסו לא להיתקע בגלל היסוסים, אל תגמגמו, אל תחזרו על עצמכם יותר מדי, בכל תחום. יש גם ימים כאלה, כמו היום, בו אתם נעים בתוך חוסר וודאות, אבל מחר יום חדש ושוב זורחת השמש. שעות אחר הצהרים הרמוניות בעזרת השמש במזל תאומים והירח במזל דלי.

13.06 ההישגים מחזירים לכם את תחושת הביטחון היום וההרגשה הפנימית היא שהתוצאה עונה לציפיות. קשרים שנקשרו במהלך היום ישרתו אתכם בהמשך ותוכלו ליצור מהלכים בלי להתחרט עליהם. רעיונות פוריים מתחילים להתגלגל כמו כדור, מתוך כוונה להבקיע גול וכל אלה מאפשרים לכם להרגיש טוב. הירח במזל דלי עובר בריקוד שמח מכוכב יופיטר לכוכב נפטון, מחזק את השמחה ואת חוש ההומור.

צפויות שעות של חלומות בהקיץ, קצת פנטזיות, לא כאלה שאפשר לממש. כך שאם אתם חשים שאתם מרחפים על עננים, אולי יהיה נכון להישאר שם, מאחר וההרגשה בשעות אלו אינה זקוקה למילים.

14.06 הירח בטל בין השעות 00:04 עד 00:32. כוכב מרקורי עובר למזל תאומים ובשבועות הקרובים סיעור מוחות יהיה אופייני יותר. כוכב מרקורי במזל תאומים אוסף מידע מכל מקום ומעביר אותו לכל אחד בהנאה גדולה. התקשורת פתוחה ומשוחררת יותר, בלי התחייבות. סגנון הדיבור רהוט וחופשי.

היום טוב להסכמות הדדיות, לתמוך בחברים. קל ונוח לראות דברים עין בעין עם אחרים, להתחלק במטרות ורגשות, בכדי להגיע לתוצאות הרצויות. רוח הדברים עוזרת לדחוף אתכם, בלי להזדקק לעודף אנרגיה במטרה להחזיק מעמד. המשיכו לצעוד בקצב שלכם.

15.06 כוכב יופיטר נעצר היום. הכל תוסס מסביב, פעם חם פעם קר. אם יש מישהו שאתם עוזרים לו ותומכים בו הוא עלול פתאום להפנות לכם עורף. כך גם עם פרויקטים שאתם לוקחים על עצמכם, הדברים מקבלים אופי דו ערכי, מה שגורם להם לקרטע לאורך הדרך. נסו להמתין אם אפשר, בעיקר אם מדובר בהתחייבויות. המצב של חוסר וודאות מול ביטחון עצמי מאתגר אתכם, עימותים אינם בחוקי המשחק הנכונים להיום, עדיף להתפשר והתוצאה תוכיח את עצמה בהמשך.

16.06 הירח בטל בין השעות 04:17 עד שעה 10:52. לאירועים היום יש השפעה גם על הימים שיבואו, כך שאם אתם מעורבים כעת במכרז, השתדלו להגיש את הצעת המחיר שלכם ראשונים. האתגר מהיר, אך עדיין השתדלו לא לעשות פעולות לפני הזמן, כדי שלא תמצאו את עצמכם חוזרים ופועלים אחרי שתיקנתם את השגיאות. עם זאת, ההרגשה היא שאתם מעורבים בתוך תהליך מעורר אנרגיה טובה, לכן אל תבזבזו את ההזדמנות. האירועים בהירים ומובנים ומהווים בסיס חיובי שישרת אתכם.

17.06 חזון ומעוף הם החוט המקשר בין אגדה ומציאות. יש תוכן למאמצים שאתם יוזמים, כך שאתם הופכים את החלומות למציאות. הביטחון בדמיון שלכם הוא נכון, וההסכמה בין מה שאתם מרגישים בתוככם ובין המציאות, מבטיחים את ההצלחה העתידית והתכליתית. יתכן שתחושו גם חוסר סבלנות, מה שאינו מועיל בסיטואציות כאלה, אבל אם יש לכם תרשים של התוכנית הרצויה בחנו אותה פעם שנייה ושלישית כדי לא לפספס פרט חשוב והמשיכו הלאה. שעות הערב הן הרמוניות בעזרת הירח במזל טלה והשמש במזל תאומים, והשפעה זו ממשיכה גם לשעות הבוקר שלמחרת.

18.06 אם אתם רוצים שהתוכניות שלכם ימשיכו באותו מסלול מיום אתמול ויתפתחו בגדול, זה הזמן להציג אותם. הדמיון וההשראה צועדים יד ביד עם מוטיבציה ובתיאום רב יותר מהרגיל, כך שזה הזמן לשלב את הכל ביחד באותה הרוח ותנהלו מבצע שאי אפשר לנצח אותו. הירח בטל משעה 12:34 עד שעה 17:24. המילים מביאות מסר קצת יותר אמוציונאלי מהרגיל. הרגשות טובים ויש לכם יכולת להעריך אחרים גם. זמן טוב להשקיע קצת רצון טוב למען אחרים ובעתיד תזכו באלה בחזרה. ההתפתחויות זורמות ומאפשרות להזדמנויות להמשיך ולהתפתח והתחלות חדשות הן בעלות משמעות לטווח הארוך.

שפעת החזירים/ מקסיקו: ביום חמישי האחרון בתאריך 11.06, הכריז ארגון הבריאות העולמי על השפעת כעל פנדמיה, קרי, מגפה. כמה מעניין שזה קרה כשהירח ניכנס למזל דלי ומתקדם לשלישית הכוכבים כירון, יופיטר ונפטון במזל דלי. כאן במדור במאמר בתאריך 01.05.09 הרחבתי על הנושא כשהשילוב של כל הכוכבים החל להשפיע. אבל נזכור שהשילוב הזה משפיע גם לכיוון של פאניקה ואיבוד שליטה. ההמלצה היא להמשיך לקחת את המידע בפרופורציה, כל עוד השילוב הזה קיים. שיאו של המיבנה הוא 10.07.09 ולמעשה ההיבט מתפוגג לקראת ינואר 2010.

כלכלה ושווקים:

הצד הריאליסטי הבא לידי ביטוי עם הכוכבים במזל שור, מתמודד מול האופטימיות של המקבץ במזל דלי. אחת ההשפעות היא היחלשותו של הדולר, שאינו מתייצב או שומר על מעמדו מול שאר המטבעות. העובדה שנחשפה לאחרונה היא שמדינות כמו סין, רוסיה הודו וסעודיה, כבר אינן מוכנות לקנות את אגרות החוב של ארה"ב, כך שזו גם אמירה שאינן מוכנות לרכוש את החובות של ארה"ב. זו דרכם של המדינות להביע חוסר אמון בכלכלה בארה"ב ובדרכו של אובאמה, וביכולתו של הממשל האמריקאי לצאת מהמשבר הקשה. בהמשך כאשר כוכב פלוטו ינוע לריבוע עם סאטורן ואורנוס בשנים הבאות, תגיע ההתפכחות מאותן תוכניות כלכליות של ממשל אובאמה ואלה יביאו את המשבר החדש, זה הצפוי עם המשולש של הכוכבים אורנוס, סאטורן ופלוטו במזלות הקארדינאל.

האמון היחידי שהוכיח את עצמו הוא בזהב, שימשיך ויגיע לגבהים חדשים עד סוף השנה. השמש העוברת במזל תאומים יוצרת ריבוע למולות סאטורן אורנוס בין הימים 05.06 עד לתאריך 17.06. המגמה הזאת מביאה את התוכן של המולות סאטורן אורנוס, שגרמה למשבר הכלכלי העולמי. למעשה המולות הזאת ממשיכה להשפיע גם במהלך שנת 2010 ולהדאיג את המשקיעים, כאשר יופיטר ומארס יתרגמו את אותה מולות לסירוגין במהלך השנה הקרובה.

בטווח הקרוב, יש שינוי מגמה של כוכב יופיטר בתאריך 15.06 ויומיים אחר כך השמש תהיה במנעד חיובי לכוכבים יופיטר ונפטון, מה שיעלה שוב את מפלס האופטימיות, ואז בתאריך 01.07 ובתאריך 06.07, כוכב וונוס ואחר כך כוכב מארס יהיו בריבוע לכוכבים יופיטר ונפטון, ואלה יחד עם ההיבט המתמשך של סאטורן ואורנוס. בתקופה כזאת כל תמונה משתנה, גם במהלך יום המסחר עצמו ויכולה להביא לעליות חסרות פרופורציה בשווקים או להתמוטטות ענקית. על המשקיעים ללמוד לנווט במצבים כאלה, עד שיגיעו זמנים אחרים.

לאורך הדרך כאן במדור, ציינתי שמצבה הכלכלי של מדינת ישראל הוא חיובי ומצב הכוכבים על הציר 5-11 מבטיח המשך התפתחות כלכלי גם בהמשך, בלי קשר למה שקורה במדינות אחרות בעולם. ההתפתחויות יבואו לידי ביטוי גם בכותרות העיתונים כבר לקראת הרבע האחרון של 2009.

השווקים כאן מגיבים ברוב המקרים על מתרחש בארה"ב ובאירופה, אבל סביר להניח שלאט לאט, גם בנושא הזה, יגיע האיזון הריאלי.

אובאמה והכותרות: אובאמה הצהיר בימים האחרונים שהוא מצפה ל"שלום" עד שנת 2012. לו היה יודע מה מצפה לו בדרך עד לאותה תקופה לא היה ממהר להצהיר כך.

בהורוסקופ האישי של אובאמה, כוכב נפטון דומיננטי, מיקומו על ציר 2-8 גורם לכך שהוא אינו מבין את מגבלות יכולתו. התמיכה חשובה לו והוא מחפש את כל הדרכים לקבל אותה. הבעיה שלמרות האינטלגציה הגבוהה שלו, עם אורנוס על ציר 3-9, יש לו גם סאטורן על ציר 6-12. כ שגם אם הוא ניראה אדם פתוח לשמוע וללמוד, בבסיס יש אצלו חשיבה דוגמטית, שממנה לא מתנתק. וזו גם מביאה אותו למלחמות אבודות מראש. האופק בהורוסקופ האישי שלו במזל דלי, מזל התיאוריות והחוכמה, גורם לו להצהיר על הרצון שלו למצוא את הפיתרון החכם, זה שיביא להבנה פשוטה. הוא המורה המסביר לתלמידיו: "אתם בחושך ואני אראה לכם את האור", "מה שאני מבין ויודע, אתם עדיין לא". (דרך אגב, גם לראש האופוזיציה שלנו, ציפי לבני, יש את השילוב הזה בהורוסקופ שלה) "אם תקשיבו לי תבינו".

השילוב של אופק במזל דלי ובית 4 במזל שור, גורם לו להינעל על צורת חשיבה מסוימת שנראית לו השילוב המנצח. אלא שממול, בהורוסקופ שלו, יש את מזל אריה, שילמד אותו שהוא מדבר רק על בסיס תיאוריה, לא על בסיס חוויות ואו התנסויות, ומכאן דרך מזל אריה הוא ילמד בהמשך שהמציאות מבוססת על התנסות, על חוויות, ואלה ישנו את תפיסתו.

כבר בהווה נשמעת ביקורת בארה"ב על התנהלותו ועל כך שהוא לא מתמקד בבעיות האמיתיות בתוך ארה"ב. ההתקדמות של כוכב פלוטו עד למעלה 8 במזל גדי, תביא להבנה שהציפיות ממנו היו גדולות מאוד. כוכב פלוטו יהיה על ציר 1-7, שמסמל את חוסר תמיכה, בדיוק ההפך ממה שהוא חווה עכשיו.

מפת ההשבעה שלו בשילוב המפה האישית, מעידים שהניסיון שלו להתמודד עם כמה וכמה אתגרים מכניים אותו למצבים בלתי אפשריים. חלק מהבטחותיו במסע הבחירות אינן ברות מימוש. החל מחודש אוקטובר 2009 ועד אוגוסט 2010 "בעזרת" הכוכבים פלוטו וסאטורן, שיגיעו לריבוע עם הוונוס במזל סרטן בהורוסקופ של ארה"ב, ובהמשך מנובמבר 2011 עד אוקטובר 2012, המבוכה תלך ותגבר. מצד אחד התמיכה בו קיימת, אבל תתחיל הבנה למגבלות כוחו ולתיאוריות שלו שהיו יפות בזמן הבחירות אבל אין ביכולתו להפוך אותן למציאות החדשה, ואחרי ספטמבר יגיעו גם המסרים שיתחילו לכרסם בתדמיתו.

מערכת היחסים של מדינת ישראל עם ארה"ב לאורך החודשים הבאים, תעבור קושי, בעיקר כשכוכב פלוטו יהיה במעלה 2 במזל גדי, בחודשים יוני-יולי 2009, ובנובמבר -דצמבר 2009. אלה מאבקי כוח זמניים, אבל, בעזרת כוכב נפטון על ציר 4-10 בהורוסקופ המשותף ובהמשך נקודת ביניים אורנוס פלוטו על ציר 4-10 , שיתוף הפעולה נמשך וכל אלה מעידים על מערכת יחסים מבוססת ויציבה.

גם כוכב סאטורן על ציר 4-10 ימקד כמה הסכמים משותפים לפעולות משותפות לאורך השנה, בחודש אוקטובר 2009 , בנובמבר- דצמבר 2009, ואחר כך בפברואר-מרץ 2010. כך שגם אם יהיו חילוקי דעות, שתי המדינות ידעו איך לפתור אותן. מצבי הכוכבים הנ"ל מביאים בסופו של תהליך להתמודד עם הבעיות, ולהגיע לפיתרונם.

בחזרה לארכיון