29.5.2009 - 4.6.2009

השבוע הקרוב יושפע מהצמידות של כוכב יופיטר ונפטון, בעיקר בגלל שכוכב נפטון נעצר בתאריך 28.05.09. יופיטר מסמל את ההתרחבות, ההתפתחות והצמיחה, ואילו כוכב נפטון, מעוות כל מה שקשור לגבולות, מה שיוצר תחושה של חוסר בהירות. במצב הזה על כל אחד מאיתנו להיזהר מלקיחת סיכונים בגלל אופטימיות חסרת בסיס. חוקי החברה הנורמטיביים בין איש לרעהו וחוקי החברה סוציאליים, מתפוגגים. המבנה הזה מעיד על חוסר כבוד לחוק, התנהגות מופקרת, התפתחות מצבים הרסניים, כמו חובות מעמיקים או אינפלציה. כך שדווקא עתה מומלץ לעצור ולהיכנס לתוך משמעת ולהישאר על הקרקע, תרתי משמע. רצוי להימנע מבריחה או הדחקה, לא לתת מקום לגחמות דמיוניות ולהישמר מהשקעות שבריריות. למעשה, כל מה שלא ברור ויציב, מוטב להתרחק ממנו, מאחר והנטייה בימים אלו ל"רחף" ולא להתמודד עם האמת.

השמש תהיה במנעד לכוכבים יופיטר ונפטון בתאריך 01.06, השיעורים מהשבוע שעבר הם רלוונטיים עתה. כוכב וונוס בהיבט חיובי לכירון, יופיטר ונפטון בתאריך 02.06, הלימודים נוחים עתה יותר, בגלל שאנחנו פתוחים יותר לרעיונות חדשים, בלי להרגיש מאוימים מדרך חשיבה אחרת.

ירח מלא צפוי להגיע בתאריך 07.06.09, הירח במיקום לא נוח במזל קשת, בריבוע לכוכב סאטורן במזל בתולה, יקשה על התמודדות עם מכשולים ומבנה כוכבים זה יביא לנחיתה, מה שיגרום להתפכחות.

עד תחילת חודש יוני, אנחנו עדיין נמצאים בימים ש"שמועות" יוצאות מפרופורציה. שימו לב לתגובות שלכם בנוגע למה שמספרים לכם. רק בשבוע האחרון היינו עדים לשמועה שהתפרסמה בכל כלי התקשורת. כאן במדור נכתב רק בשבוע שעבר "זו תקופה בה צפויות האשמות בלי לבדוק מה זה גורם למוניטין של אנשים אחרים, ומה התוצאה או המסקנה שעלולה להיות בעקבות אותה טענה על הסביבה. זה הזמן בו הכחשה ושקר יכולים להיות ההוכחה או העדות שתסתיים בהמשך במבוכה הגדולה. עם כוכב מרקורי בנסיגה, ההתנהגות של כל אחד יכולה להיות מורכבת, כשהמילים לא נראות משמעותיות בכלל".

29.05 היום זורם יותר עם שילוב הכוכבים בין השמש במזל תאומים והירח במזל אריה, ההרגשה שיש הזדמנויות לקדם תוכניות ושיתוף הפעולה, שנוצר היום, ישפיע ויקדם במהלך הימים הבאים.

היום נחמד לחגוג עם כולם, אך כדאי גם לבדוק שוב האם אכן כולם מבינים את כולם. כמו שכבר נכתב כאן בשבוע האחרון, אל תאמינו לכל מה שאתם שומעים או אומרים.

30.05 הירח בטל משעה 11:17 עד 13:18. כאשר הירח מגיע למזל בתולה, הבדיקה והירידה לפרטים מועילה. עצירת המרקורי גורמת לדיסאינפורמציה, חוסר הבנה ובלבול, כך שרצוי לשוב ולבדוק את המידע המגיע אליכם בכדי למנוע עימותים. יתכנו מצבים של חוסר הבנה או הצהרה רגשית לא ברורה, כך שהידיעה יכולה למנוע פגיעות.

חוסר הוודאות גורם להרגשה שהולכים על קרקע לא יציבה, לכן השתדלו להתקדם בזהירות. חוסר יציבות רגשית נושאת אתכם למעלה ולמטה, קשה להתמקד ורצוי להיות מוכנים לדלג על מה שהיה, מאחר והרכבת ממשיכה קדימה. היום משאיר את כולנו חסרי נשימה.

31.05 היום המרקורי מתחיל לנוע קדימה. אתם "נפגשים" בדחייה, חוזרים על מה שכבר נעשה, התוכניות המביכות מהימים האחרונים יתחילו להתיישר ולתקן את עצמן, כל מה שנשאר עתה זה לשפר את הפינות או לאמץ גישה חדשה ולקשר אותה לכל מה שכבר קיים. התחושה שהנה אנחנו חוזרים למקום, בריאים יותר ורוצים להתמקד בעתיד. נדרשת רק סבלנות, עוד כמה ימים, עד שההתפתחויות יביאו לתוצאות הרצויות והמשופרות. הרגשות עדיין קרירים ואתם פוגשים בכתף קרה, לכן אל תופתעו. עדיף להכניס את האצבע למים לבדוק לפני שאתם קופצים פנימה, אל תוך הקור הגדול. אנשים סביבכם לוקחים את עצמם ברצינות יתר, אל תהיו כמותם. שימרו על הומור כחומת מגן.

01.06 הירח בטל משעה 11:32 עד שעה 18:12. הקצב קצת איטי, אבל הזמן נכון להניח את היסודות להשקעה עתידית. הירח במזל מאזניים לצד השמש במזל תאומים, מאפשרת התחלה חיובית שתמשיך גם מחר. היום טוב לבטא רגשות ולקבל תגובה בהתאם. התמונה מתבהרת והמחשבות נמצאות באיזון עם הצד הרגשי, מה שמבטיח פיתרונות נוחים לכל סימני השאלה שצצו בעת האחרונה.

02.06 האווירה נינוחה יותר היום, הירח במזל מאזניים מחזק את הרצון לשיתוף פעולה הרמוני עם כולם. תחושת הביטחון חוזרת לחיינו והמטרות מוגדרות וממוקדות יותר. היום מתאים לחתימת חוזים, או להתחיל מקום עבודה חדש. אם כי היה עדיף לחכות לתחילת השבוע הבא.

03.06 בימים הקרובים האופטימיות צוברת תאוצה, מה שגורם לכל אחד מאיתנו להאמין בכוחו וביכולתו, אך גם להבטיח הבטחות מעבר ליכולת האמיתית. הכוונה טובה, אבל המציאות יותר ריאלית. כדאי לשמור על ערנות מאחר וגם אנחנו עלולים לקבל הבטחות כאלה, וברוח התקופה להאמין שאכן אלה אמיתיות. הירח הבטל יהיה בשעה 21:00 עד למחרת בשעה 01:44.

04.06 הירח מגיע למזל עקרב והאמוציות חזקות יותר. קיימת יכולת להציב מטרות, אך קיימת לכולנו הרגשה שאנחנו נבחנים, האם נוכל להתגבר על המכשול והקושי הניצב לפתחנו. גם היום האופטימיות תכסה על הכל והרצון לקחת התחייבויות קיים, אם כי אין לנו הערכה נכונה של המציאות והנטייה היא לקחת מעל ומעבר לכוחותינו או כישורינו. ההומור המלווה אותנו בימים האלה עוזר לעבור את המחסומים המופיעים במקום שלא מצפים להם, אבל גם היצירתיות מקבלת העצמה בימים הקרובים. הרבה מילים מופיעות ומתחברות כשרשרת פנינים לצוואר, ולאלה שהכתיבה היא מקצועם או תחביבם, הימים הללו הם חגיגה.

כלכלה ושווקים

ברקע הימים הבאים הצמידות של יופיטר ונפטון והאופטימיות עלולה להביא למחשבה שהמשבר הכלכלי מתייצב, אבל זו אשליה!!! זכרו שהשילוב הזה הוא אופטימיות ללא תקנה. המשבר האמיתי נבנה מהכוכבים סאטורן מול אורנוס, שהחל בשנת 2008 ויסתיים ביולי 2010. במהלך השנים האלה כוכב אורנוס יביא לשינויים מפתיעים, הוא ישבור את הסטאטוס קוו וכשני אלה מגיעים למולות מדויקת, המבנה הזה מטלטל את המציאות הכלכלית.

אחת ההשפעות היא שינויים בדרך ההתנהלות של המוסדות הפיננסיים בעולם. בחודש הקרוב צפוי משבר כרטיסי האשראי ברחבי העולם. הקושי של האנשים לעמוד בתשלומים, ישפיע גם על מצבם של מניות הבנקים בשווקים. יש להניח שזה יתבטא במיוחד בארה"ב ובבריטניה. כוכב מרקורי ההליוצנטרי במזל קשת, ממשיך להשפיע עד סוף החודש על התנודתיות בשווקים. ראינו לאחרונה שבכל פעם שהייתה אופטימיות חסרת תקנה, היה תיקון לא נחמד למחרת ולפעמים גם באותו היום.

הצמידות המדויקת של היופיטר והנפטון בתאריך 27.05, תשפיע בעתיד הקרוב ואולי גם בשבועות הבאים.

כוכב נפטון נעצר בתאריך 28.05, כוכב יופיטר נעצר בתאריך 15.06, כך ששני אלה יפגשו שוב בתאריך 10.07. אני מזכירה לכם גם שכל עצירה מרמזת על שינוי מגמה, ההיפך ממה שהיה ביום שלפני.

למעשה הציפיות הן שהצמד חמד הזה יביא לעליות בשוקים סביב העולם. כוכב יופיטר המסמל אופטימיות, תקווה והוצאות בלי הגבלה, נמצא במזל דלי החברתי וגורם ליופיטר לזרום יותר בחופשיות. כוכב נפטון הוא כוכב של תקווה או יותר של אמונה, אלטרואיסט, והריקוד המשותף של אלה מעודד את האופטימיות והאופוריה.

במדור כאן ניכתב במאמר מתאריך 02.01.2009:
"דרך נוספת שכוכבים אלה (היופיטר בצמידות לנפטון) יכולים לבוא לביטוי, אלה תוכניות יוצאות דופן וחדשות. מה שדורש מאמץ גדול יותר, מאחר ובמצב הכוכבים הקיים, הגרעון של הפאדראל רזרב יכול להתרחב במהירות שתגרור אינפלציה ענקית, וזה יתחיל להתגלגל סביב המועד בו יגיעו לצמידות יופיטר ונפטון, בין החודשים מאי עד דצמבר 2009."

באווירה הנוכחית, כשעדיין ממשיכים להאמין שהכל יהיה טוב יותר עם היכנסו של אובאמה לתפקיד, המחירים יאמירו בכל התחומים (אינפלציה), אבל מה שעומד לרדת יהיה הדולר. הצורך להזרים כספים ולפתח את האשראי מביא כבר בימים האלה את הפאדראל להדפיס הרבה דולרים. כוכב מארס בצמידות לכוכב פלוטו הדליק את התהליך ובעוד כמה חודשים יתחילו להרגיש את זה".

כמו כן נכתב כאן במדור בתאריך 27.02.09:
"בעבר כאן במדור ציינתי את הצמידות המגיעה בין היופיטר ונפטון במזל דלי בין החודשים מאי - יולי 2009. זו מגמה של אינפלציה, שתתחיל להיות מהירה ותלולה יותר ממה שכל אחד יכול לצפות. זה ישפיע על הריבית שתעלה מחוסר ברירה ומן הסתם, הצמידות הזו תשפיע על מחירי הנפט".

עם זאת, הצמד הזה יכול לקבל גם אופי של חסר, אם קהילת המשקיעים ברחבי העולם רואה את חוסר שליטה של המנהיגות על ההוצאות, או שמתעורר חוסר אמון במהלכים, זה יכול להביא לירידות מחירים ועלול לצבוע את האווירה בהיסטריה ופאניקה.

כוכב מרקורי נעצר וחוזר להילוך קדמי בתאריך 30.05, הנפטון כבר נעצר והיופיטר ייעצר באמצע יוני 2009,זה מצביע על שמועות ללא גבולות, חוסר ידיעה מלווה בדיסאינפורמציה, מה שעלול לזרוע את זרעי הפאניקה בהמשך.

הריקוד של הכוכבים יופיטר ונפטון יהיה מעניין בשבועות הבאים, האם השווקים ירשמו מספרים בצבע הירוק של הצלחה לא הגיונית, או היסטריה לא רציונאלית הנרשמת על המצג בגוון האדום, או קצת מזה וקצת מזה לסירוגין.

ההורוסקופ של פדראל רזרב, עם השמש במזל גדי, מעורר דאגה, האם המשבר הכלכלי עלול להביא את המוסד הזה לפשיטת רגל?

המחשבות המוליכות לכיוון מתאימות לשילוב הכוכבים סאטורן מול אורנוס. לשילוב הזה יש היסטוריה של "מכירת פחד". במילים אחרות, זה עלול להביא לאסון שנגרם על ידי בן אנוש. במקום שיש עשן, יכול להיות אש וזאת בגלל שהכוכב פלוטו האינטנסיבי מעורב. הריבוע הקרדינאלי המורכב מסאטורן, אורנוס ופלוטו יגיע לקראת סוף השנה הנוכחית וימשיך לאורך שנת 2010. בפעם האחרונה שהיה מיבנה דומה, זה היה בשנים של השפל הגדול בין 1930-1931. הריבוע הזה מגיע אל השמש הנמצאת במולות לכוכב פלוטו במפה של הפדראל רזרב ויוצר גם ריבוע לכוכב וונוס במפות של ארה"ב ובאראק אובאמה. כוכב וונוס מסמל את הערך של המזומנים, וכוכב פלוטו מסמל חוב. השאלה שתחזור ותעלה תהיה: לאן נעלם הכסף?

האם הפדראל יאבד מכוחו? או האם כל כספו יעלם? במציאות שנוצרה, הפדראל יכול גם להדפיס כסף והוא אכן מדפיס גם הרבה כסף. זו הסיבה כנראה שהדולר מאבד עתה מערכו מול המטבעות האחרים. התהליך הזה קושר את המצב לאינפלציה המתמשכת לאורך זמן ויביא לחובות כבדים בהמשך. תחילה נראית האינפלציה כהקלה במצב, כרווחה ואחרי יותר משנה האטה כלכלית או ירידת מחירים. מה יהיה בהמשך? נמשיך לעקוב.

כאן גם התשובה להתחזקות של הזהב בעת האחרונה. במצב של חוסר וודאות, עד שהפדראל רזרב והממשל יחזרו וישתלטו על הגרעון שם, עתידו של הזהב ניראה טוב ואין זו בעיה רק של ארה"ב, גם בריטניה הגדולה ועוד מדינות חולקות את אותם הפחדים.

מדינת ישראל - אירן?

ארה"ב, אנגליה, אירלנד הן מדינות העולם המערבי שהמשבר הכלכלי היכה בהן חזק במיוחד וגם מדינות מזרח אירופה חוות חוויות דומות. לעומתן מדינת ישראל נמצאת במצב הרבה יותר טוב מול הלחץ והמשבר הכלכלי בעולם. הבעיות שלנו, יהיו יותר ברמה הפוליטית מול העולם כולו.

כוכב נפטון שיגיע ויהיה שוב בריבוע לשמש של המדינה יוצר ציפיות ותקוות עד אמצע נובמבר 2009. אחר כך כאשר יתרחק, תבוא ההתפכחות שתהיה מלווה באכזבות ותסכולים.

לראש הממשלה נתניהו יש הורוסקופ המעיד על התמודדויות לא קלות, מה שמאפיין על פי רוב מנהיג שצריך לקבל החלטות במצבים מורכבים כל כך, כמו אלו שמדינת ישראל נמצאת בהם כבר הרבה שנים. לקראת סוף שנת 2009, כוכב סאטורן יגיע למזל מאזניים. האופק של מדינת ישראל הוא במזל מאזניים וכך גם מזל השמש של נתניהו, לכן אין זה מיקרה שהוא נבחר כמנהיג המדינה בעת הזו. אין לי בשורות נחמדות הפעם. אותו הסאטורן שיגיע מצביע על קושי, מכשולים ואויבים. זה אחד מהסימנים שמדינת ישראל נכנסת לתקופה פחות נוחה, כאשר הלחץ יתעצם לקראת אמצע 2010. לא רק מדינת ישראל מתמודדת, אלא הרבה מדינות יהיו מעורבות. האוייב הוא לא בהכרח אירן, יתכן שמדובר בשלוחותיה , חיזבאללה וחמאס.

לא נוכל להתעלם מכוכב מארס שיכנס למזל אריה במהלך חודש אוקטובר 2009 וישהה בו כשבעה חודשים, מקום לא קל בהורוסקופ של מדינת ישראל מאחר ויעבור על הירח, הפלוטו והסאטורן בהורוסקופ של המדינה.

אירן: כוכב אורנוס מאוד פעיל בהורוסקופ של הרפובליקה. כוכב מארס נמצא ב-25 מעלות דגים, המארס הוא אגרסיבי וכוכב אורנוס מצית אותו ומדליק להבות. כך בחודש מאי 2009 היה מעבר ראשון של כוכב אורנוס שיצר את המתח הגדול. מבנה הכוכבים ביחס להורוסקופ של אירן, מחזק את אי השקט שם ובתחילת יולי 2009 האורנוס יחזור ויצית את כוכב מארס שם. יש להניח שהתסיסה במקום נובעת גם מחוסר שביעות רצון של האוכלוסייה שרואה לאן הולך כל הכסף של המדינה (ממכירות הנפט), במקום לדאוג למקומות עבודה ולירידה באבטלה הגואה שם. תקופה נוספת של אי שקט תהיה שם בתאריך 22.8, ובפברואר 2010. גם ההורוסקופ של אחמדניג'אד מעיד על תסכול במהלך כל השנה. בנוסף הוא אינו רואה את המציאות בדרך נכונה, כשהצמידות של היופיטר ונפטון נמצאים במנעד לשמש בהורוסקופ של אירן. המנהיגות אינה נוהגת בדרך ריאלית והתקוות שם מבוססות על אשליות. בהורוסקופ האישי של אחמדניג'אד,ניראה מבנה הכוכבים המוביל אותו לפעילות שהיא הרסנית באופייה. הקונפליקטים באירן מתעוררים בהווה בגלל הבחירות שיערכו בעוד כשבועיים. אורנוס העובר על ההורוסקופ של אירן, מעיד על שינוי, על ניסיון לצאת לדרך חדשה. התחלות חדשות עם ניסיון לבחון מחדש את המצב שלהם, אבל המתח ממשיך להיות חזק, בעיקר בגלל חוסר וודאות. הפער בין ההצגה שלהם כלפי חוץ, אל מול העולם ובין מה שקורה בתוך המדינה בפועל, יוצר מתח בין האוכלוסייה ובין הממשלה. הבסיס העיקרי לבעיות שם הוא כלכלי! ליקוי החמה בתאריך 22.07.09 יעבור על כוכב יופיטר בהורוסקופ של אירן, מה שיביא רוגע ונינוחות ואולי שימחה ברחובות.

כשעורכים את השוואה בין ההורוסקופ של אירן, ישראל וארה"ב, לא ניראה שיש עימות צבאי, לא בחודשים הבאים.

בחזרה לארכיון