22.5.2009 - 28.5.2009

כוכב יופיטר בצמידות לכוכב נפטון ואלו משפיעים על כל מה שקורה השבוע, בעיקר בגלל שכוכב נפטון נעצר ביום חמישי ה- 28.05.

יופיטר מבטא את ההתרחבות והצמיחה, ולצידו של הנפטון, המסלף או מעוות את מה שמתחבר אליו, גורם לכך שהגבולות אינם ברורים ואנשים לוקחים סיכונים מיותרים, תוך נטייה להתעלם מהחוקים הנורמטיביים של החברה. זה הזמן לעצור ולהיכנס למשמעת, להתחבר לקרקע, להימנע מהשקעות גדולות המבוססות על גחמות שבירות. מאידך, יש התחזקות באמונה, פנייה של אנשים לתחומים אלטרנטיביים המביאים לשינוי. האמונה מפנה גם את תשומת הלב מהצד החומרי ליותר רוחניות.

השילוב המשמעותי בין הכירון, יופיטר ונפטון במזל דלי, מצביע על התעוררות רוחנית גדולה במיוחד או התפכחות גדולה מאשליות, המעמידה כל אחד מאיתנו לפני בחירה אישית, לפי ההורוסקופ האישי שלו.

השילוב של כוכב יופיטר ונפטון תומך בחוקים בעלי אופי יותר חברתי. מולד ירח בתאריך 24.05 במזל תאומים, מדגיש את נושא התקשורת. המנעד של המולד עם כוכב פלוטו, מדגיש את המעבר מסוף תקופה להתחלה חדשה. כוכב מרקורי בנסיגה, מציע ביום כזה דרכי חשיבה חדשות, להביט על המציאות בדרך אחרת. הדואליות ביום הזה היא דומיננטית, יום של אור וחושך, יום של כן ולא.

אנחנו עדיין בתוך התקופה שכוכב מרקורי נמצא בנסיגה. תוכניות חדשות, התחלות חדשות כדאי להניע אחרי התאריך 06.06, כך גם עם חתימה על חוזים חדשים, רכישות חשובות וכו'.

כוכב מרקורי בנסיגה גורם להחלטות ותוכניות להבחן מחדש, לראות דברים באור אחר. השילוב עם היופיטר-נפטון, מביא גם ספינים חדשים. ההמלצה העיקרית לזמן הקרוב זה לאמץ את האופציה של דחיית פרויקטים לעוד שבועיים, האינטליגנציה מתבטאת בהבנה שקל ללכת לאיבוד במציאות בה הכוכבים פורשים בפנינו סיפורי בדיה, כאלה שאין להם קשר עם המציאות או העובדות. ההרגשה מביכה כשלא ברור לאן נכון ללכת, או האם האיתותים המתקבלים הם אמיתיים. כל מידע עלול להיות מבוסס על שמועות ויוצר ספקולציות שאינן ניתנות להוכחות.

22.05 הירח בטל משעה 01:35 עד שעה 07:40. הימים הקרובים יהיו יותר סולידיים. ויאפשרו לפרוץ קדימה, בעיקר אם הבחירה היא מעשית. אין אלה ימים לפעילות פזיזה. האווירה היא יותר פרקטית, יש יותר חן בהתחברות עם הטבע עצמו. העבודה נעשית בפשטות, יש יותר ביטחון שהדברים יסתדרו איכשהו מעצמם. האמונה בעצמנו ובאחרים היא בדיוק מה שמביא את האמת. זהו יום מצוין התחלות חדשות הדורשות ביטחון ואמון הדדי מפרה ומשביח את השותפות.

23.05 תחושת היציבות נמשכת. מה שנותן תחושה שאפשר לומר את מה שמרגישים, אבל תמיד כדאי ורצוי לעשות זאת במינון הנכון, כך שגם שיחות אמוציונאליות יהיו מנוסחות בסגנון נעים. זה הזמן להרגיע בהדדיות אבל לא לתמוך בלי תנאים. פרויקטים אותם תתחילו יהיו יציבים, גם אם אינם מרשימים. הקצב האינטלקטואלי מהיר היום, ובמידה ותוכלו לבטא את הרגשות במילים תהיו בראש הפירמידה. זה יאפשר לכם ליצור קשרים טובים כעת והכל בשליטה המביאה גם לתחושה של סיפוק.

24.05 הירח בטל משעה 03:47 עד שעה 09:34. חזיונות עולים פתאום ומתערבבים ברגשות, מה שגורם למצבים של חוסר תקשורת, בעיקר במישור האמוציונאלי וגם אם זה אינו מכוון, זה עלול להופיע. סוג הסתבכות כזה עלול להפוך לכדור שלג, כך שכדאי להיות מוכנים לחתוך את התהליכים ולנסות להתחיל שוב מאוחר יותר.

הירח המלא היום, דוחף להשתלב במסגרת פעילות פיסית, אבל כדאי לעשות זאת בצניעות, מאחר והרצון ליצור התחלה חדשה חזק יותר, אבל לא נשכח שכוכב מרקורי בנסיגה, ובסוף החודש, יגיעו ההסברים המנומקים לסיבה שזה לא מתאים יותר.

25.05 אם הדברים היום אינם מתקדמים וגורמים לחוסר שביעות רצון, הניחו לאלה, אל תדחפו בכוח, איש לא אוהב שמכריחים אותו. מאידך כיוונים חדשים אינם על סדר היום, וגם אם תירצו, אלה לא יניבו פירות. עדיף להמתין קצת לפני שאתם מתניעים את התהליכים מחדש. במערכות יחסים בעבודה, יום טוב לשיתופי פעולה, המטרות דומות ואתם חווים אמון הדדי כבסיס המשפיע על האווירה הטובה.

26.05 הירח בטל משעה 04:16 עד שעה 09:58. הרגשות מתעוררים והאינטנסיביות תצבע את האווירה כמה ימים. אלה מכם השומרים על רגשותיהם אטומים בבקבוק, ירגישו שלא עוד. יש הרבה ציפיות וקשה לדעת מה נכון להעביר הלאה. הרגשות מנחים אתכם היום ולכן יש נטייה לא לוותר. הסבלנות לא נמצאת היום בסביבה.

27.05 שליטה על השייט באוניה, זה המפתח לתנועה היום. אל תבזבזו זמן על הנעת הפדלים, רק אחזו בהגה, הקצב לא בשליטתכם וההתפתחויות מגיעות מעצמן. מערכות יחסים מבוססות על התחשבות הדדית, מביאות לקרבה אמיתית מלאה באופטימיות וכל אלה מחזירים לחייכם את הנעורים, עם חיוך של שמחה. היום נועד להיות באווירה של נחמדות. זמן טוב לתקן מערכת יחסים שנפגמה.

28.05 הירח בטל משעה 06:09 עד שעה 10:44. נסו לא להיות פזיזים וחסרי סבלנות. הנטייה לחזור ולומר לבן הזוג או השותף את אותם הדברים פעם אחר פעם לא מועילה. קבלו גם את חוסר הוודאות שפולש לפעמים לתוך החיים, זה זמני. יצירתיות ורגשות לא מצונזרים, משפיעים היום ונסו למנוע תקלות בימים הבאים בגלל מילים מיותרות. אולי פסק זמן יהיה נכון יותר מתמיד. יש תהליכים שיתחילו במשך היום ויביאו להתפתחויות. תנו לעצמכם לזרום, התוצאות המבוקשות יגיעו בהמשך.בשעות הערב נסו לסגל קלילות, פנו את רגשותיכם לבלוי בחברת בני המשפחה.

כלכלה ושווקים

אופיו של מרקורי בנסיגה משפיע על השווקים, כך שאנו עדים ליום למעלה ויום למטה, והשפעת הסאטורן ועצירתו היא לאורך השבוע שעבר. הצמידות של הכוכבים יופיטר ונפטון תתחיל להשפיע, כמו בלון הליום המרחף באוויר ומחכה לדחיפה, והשפעה תהיה בדרך כזו או אחרת. הצמידות המדויקת מתחילה בתאריך 27.05 ואחר כך כוכב נפטון נעצר לפני נסיגה לאחור בתאריך 28.05, ואחריו כוכב מרקורי יעצור, אחרי נסיגה, בתאריך 30.05. כך שכוכב מרקורי מחד והנפטון מאידך משפיעים במהלך החודש, מה שמתאר שחוסר הבהירות ממשיך.

האמונה והתקווה חוזרים ומשפיעים שוב על המציאות לקראת סוף השבוע הבא. הכוכבים וונוס ומארס בהרמוניה למבנה של כירון, יופיטר ונפטון, וביחד מתדלקים את אופטימיות. אבל את תשומת הלב נפנה למחצית הראשונה של חודש יוני, כאשר השמש תבנה שוב משולש עם סאטורן במולות לאורנוס, מה שיחזיר אותנו שוב למציאות העגומה. מחירי הנפט מושפעים בימים אלה מהצמידות של היופיטר והנפטון, אבל זה גם זמני.

מחשבה אסטרולוגית:

למעשה אנחנו נמצאים עתה תחת ההשפעה של הכוכבים יופיטר ונפטון. הצמידות הזו מתוגברת בכוכב מרקורי בנסיגה. השפעתו של כוכב נפטון היא בכמה הקשרים, מה שמכניס אותנו לתקופה של מבוכה, אילוזיה אשליה או הזיה. סביר להניח שיגיעו שמועות היוצרים אווירה של היסטריה ופאניקה. זו תקופה בה צפויות האשמות בלי לבדוק מה זה גורם למוניטין של אנשים אחרים, ומה התוצאה או המסקנה שעלולה להיות בעקבות אותה טענה על הסביבה. זה הזמן בו הכחשה ושקר יכולים להיות ההוכחה או העדות שתסתיים בהמשך במבוכה הגדולה. עם כוכב מרקורי בנסיגה, ההתנהגות של כל אחד יכולה להיות מורכבת, כשהמילים לא נראות משמעותיות בכלל. אנשים מכחישים שכאלה נאמרו מפיהם, או טוענים שלמעשה הוליכו אותם שולל ולא הובנו. כל התקופה עלולה לבטא מבוכה ואשליה.

מה האמת? האם נהיה מעורבים במשפטים המתחילים ב"היא אמרה" או ,הוא אמר" ולמי אתה מאמין? במי אתה בוטח? הבטחות שנעשו אינן מתממשות, והבטחות שנעשו ואז יש הסבר חדש על מהותן. עמדות ננקטות ואחר כך יש נסיגה מאלה. אנחנו טובעים בים של חוסר הבנה, השוטף את המודעות מהצגות התיאטרון הפוליטי המובאות על ידי התיקשורת, או הצגות יחסי ציבור של גופים גדולים המשפיעים על חיי היום יום שלנו ומנסים להציג מצגי שווא. זה הצד השלילי של השילוב בין היופיטר ונפטון. אבל יש גם צד חיובי, אותו אנחנו לא נדע! אנחנו נבוכים. מהי האמת? האם יש מישהו שאפשר להאמין לו? מלבד לעצמנו... כל אחד מציג לפנינו אג'נדה משלו, ומנסה ל"מכור" אותה. האמת שמנסים למכור פחד ולשכנע אותנו שמישהו אחר טועה. זו לא האמת. זו רכילות מרושעת.

ההמלצה בימים אלה לקחת פסק זמן, לחפש דרך לנפוש, לעשות מדיטציה, לנוח. אולי גם לא לשמוע חדשות, לסגור את טלוויזיה, וללכת לראות סרטים או סתם לטייל.

כוכב מרקורי ההליוצנטרי נמצא עתה במזל קשת וגם אם הוא עוזר ליציאה מפרופורציות. במקום שאחרים יוצרים טרגדיה, או הטבע גורם למצבים שאין לנו שליטה עליהם, ניקח את המסר החיובי של היופיטר והנפטון בהווה, וננסה למצוא מקורות של אושר ושמחה, הנמצאים בתוכנו.כי רק אנחנו לבד יכולים ליצור את אלה.

בחזרה לארכיון