8.5.2009 - 21.5.2009

השבוע חשוב להימנע מעימותים, בעיקר בתאריך 09.05, כשהשמש במנעד לא נוח עם כוכב פלוטו. האגו יוצא משליטה ואלו לא הימים הנכונים להגיע לוויכוחים, במיוחד לא עם הרשויות. כוכב סאטורן בריבוע עם האסטרואיד ווסטה בתאריך 15.05, מסמל שוב דאגה הקשורה להשקעות באפיקי הפנסיה והקרנות השונים. סאטורן נעצר בתאריך 17.05 והשבועות סביב העצירה יוצרות עומס עבודה עבור כולנו.

כל התחלה מוקדמת של פרויקט שעולה בימים האלה, עלולה להתעכב. בתאריך 20.05 כוכב מרקורי יהיה במנעד לנפטון, מצב אשר מערפל את ההיגיון המחשבתי. הרגישות שכוכב נפטון מעורר, גורמת למפגש שלנו עם רגשות, מחשבות, חוויות והתנסויות שלא היו לנו לפני כן. זה עלול להטריד וגם להטות את תשומת לב מהשגרה היומית, בעיקר בימים 20.05-21.05. הכוכב האישי , מרקורי, מתקשר לכירון, יופיטר ונפטון, הציפיות גדלות ומתנפחות מעבר לכל פרופורציה, מה שמעורר אותנו לפעול בדרך לא חכמה ואמוציונאלית, על בסיס רעיון פגום.

כוכבי האהבה, וונוס ומארס, ממשיכים בטנגו במזל טלה במהלך החודש. השילוב גורם לשיכרון חושים. זה זמן נפלא בו נולדים רומנים חדשים, אתם חווים את התשוקה והריגושים, מתעוררים מחדש ומחזקים את מערכת היחסים הקיימת. האינטנסיביות הרגשית מביאה להתבטאויות מפתיעות, אולי לא צפויות, אבל כל מה שאתם שומעים מגיע ממקום אמיתי, עם כנות וחום. אלו ימים נפלאים גם למפגשי חברה, ליהנות מחברתם של אנשים פתוחים, חמים וטובים.

בתאריך 09.05 הירח מלא במזל עקרב. זה ימשיך וישפיע על העוצמות הרגשיות ויעלה מתחת לפני השטח רגשות עמוקים, ששורשיהן בעבר. העוצמות האלה גם עלולות לגרום לתאונות, בהן מעורבות משאיות גדולות או כל רכב שייעודו תובלה, כולל אופניים וסקטים, כך שבבקשה היו זהירים במיוחד במהלך השבועיים הקרובים. אותה אזהרה היא גם לאלה ה"מטפלים" במכשירי חשמל.

כוכב מרקורי החל בנסיגה. בתאריך 07.05.09 הוא נעצר ואז יתחיל בהילוך אחורי עד לתאריך 01.06.09, אז ייעצר שוב. אבל כדאי לחשב עוד כמה ימים לפחות עד ה- 07.06.09, לפני שחוזרים לשגרה. הימים שבהם כוכב מרקורי מאט לקראת עצירה ואחרי העצירה, אלה ימים הנקראים "הצל", ואלה יוצרים מצבים מביכים ומבלבלים. אלו מכם שנולדו עם כוכב מרקורי בנסיגה, חווים בזמני הנסיגה של המרקורי את ההזדמנויות שלהם לקדם תוכניות אישיות. עבור כל השאר, נסיגת המרקורי מביאה למצבים של חוסר הבנה ופספוס, שכחה או בלבול בלוח השעות. אפשר גם שמצבים שחשבתם שנפתרו חוזרים ועולים, כך ששיחות, שחשבתם שכבר ליבנתם בהם את כל הפרטים, חוזרות על עצמן וההזדמנות היא לחזור ולבקר, לחשוב ולבחון מחדש.

אין זה הזמן לסכם ולחתום חוזים, מאחר והתוכניות יכשלו בגלל הפרטים שלא נרשמו, ואז יהיה צורך לחזור ולהיכנס למשא ומתן מחדש. שיחות טלפון נקטעות וההמלצה היא לחזור ולבדוק כל דבר. מרקורי אחראי גם על מידע וחילופי מידע בין אנשים, סביר להניח שמידע חדש מגיע אחרי שהמרקורי יתחיל לנוע קדימה, וזו אחת הסיבות לדחות הסכמים וחוזים בזמן המרקורי בנסיגה. אתם חווים מבוכה או בלבול והעצה הטובה ביותר היא להמתין עד לתאריך 07.06.

המלצה נוספת היא לא לבצע רכישות של מכשירי אלקטרוניקה, וכד'. זה לא הזמן לרכוש מקרר חדש, או מכונית חדשה, לא להחליף רשת אינטרנט ובוודאי שלא לרכוש מחשב חדש. מקווה שזכרתם לערוך גיבוי לכל התכנים במחשב, לטפל במכונית אם צריך, כיוון שרוב התקלות מתרחשות דווקא בזמן הנסיגה. את הימים האלה, של הנסיגה, כדאי לנצל לניקיון ולסדר במגירות, בחשבונות ובניירת. תפתיעו את עצמכם ותתחילו לעשות סדר בארונות, לבחון שוב מחדש כל דבר בחייכם האישיים, כי זה הזמן לחזור לחשוב, לחזור ולתכנן, לבדוק מחדש ולהגיע, בעקבות הדרך הזו, לתוצאה הרצויה.

השילוב של כירון יופיטר ונפטון במזל דלי, יתחיל להשפיע כבר מתאריך 14.05 ויעודד אתכם להשתלב בפעילות חברתית ולבנות רשת המשלבת פעילות המשלבת עסקים וחברה.

מאחר ואני יוצאת לחופשה עד 21.05 התחזית כאן היא לשבועיים.

08.05 היום קל יותר לפעול מאחורי הקלעים, ולזכות בתמורה. הידיעה שאתם מצליחים מספקת אתכם, כך שאתם מונעים עימותים. האווירה הכללית בשעות אחר הצהרים, עגמומית יותר, אבל אין זו עצבות או אי נוחות. יש לכם הזדמנות לעצב גבולות סולידיים במערכת יחסים המבוססת על אמוציות.

09.05 הירח המלא בשעות הבוקר המוקדמות, מביא את כל אחד למקום שבין חלום להזיה, זה מחזק את היכולת להתכנס פנימה, לעבד את רגשותיכם, כדי שבהמשך תוכלו לצאת ולבטא את עצמכם בדרך שבה אתם רוצים, ממקום של ביטחון עצמי. אין זה הזמן להתעמת עם אחרים, מאחר וזה יעמיד אתכם בעמדה של חיסרון. נסו להשתמש בסגנון מעודן יותר כדי להיות במקום הנכון, כאשר רגשותיכם מתעוררים. הירח בטל משעה 21:47 עד למחרת בשעה 04:49 בבוקר.

10.05 התגובה הנכונה להתחיל בה את היום היא חיוך גדול, בעיקר כשהסובבים אתכם מופתעים מהדרך הגלויה בה אתם מבטאים את האמת. יש לכם רעיונות חדשים וגדולים, אבל אלה דלים בתכנים, חסרים הפרטים. קחו עט ונייר ורשמו את השורות, בחנו שוב ושוב כל דבר, ואל תמהרו להתחייב. הידיעה של מה שאתם רוצים להשיג, היא ההזדמנות שלכם היום, זו שניסיתם להבין לאורך זמן.

11.05 אם אתם מתקדמים לכיוון שלא רציתם בו, עזבו ושנו כיוון. חוסר ביטחון אינו מתאים למפגשים שאופיים שלילי, אלא שכיוון חדש אינו מסתדר עתה, כי אין לו המשכיות לטווח ארוך. עדיף להמתין קצת לפני שאתם מתחילים להתניע את המנוע החדש.

12.05 הירח בטל היום משעה 08:54 עד 16:09. בהמשך, אין הבטחה לעתידו של כל ניסיון לנהל מו"מ. היו זהירים יותר, כדי לא להראות מטופשים הפגינו איפוק. יתכן שמתעוררים מאבקי כוח, רק וודאו שאתם נמצאים בצד הנכון וחישבו לעומק לפני שאתם מתחילים לדחוף.

13.05 צפויים עימותים היום, בגלל מטרות מנוגדות. אל תבזבזו אנרגיה, הרגשות פעילים יותר מדי, מה שגורם לכם לקפוץ לתוך הבריכה לפני שבדקתם אם יש בה מים. כאשר תחושת הביטחון תתחזק ותהיו בטוחים במטרות שהצבתם לעצמכם, יהיה קל יותר לתאם עמדות עם שותפים או חברים. היום משעות אחר הצהריים ועד למחרת בצהרים, יש מצב הרמוני העוזר לקדם ולסגור עסקאות למרות שהמרקורי בנסיגה.

14.05 השילוב בין הירח במזל גדי לשמש במזל שור, חיובי להתחלות חדשות. אתם חשים ביטחון, בגלל שהעשייה התכליתית תואמת את מה שאתם חשים. למצבים שעולים עתה יש חותם מתמשך לצד איכויות. הימים הבאים משלבים סיעור מוחות ואת הנכונות להיות ולעשות למען אחרים.

15.05 הירח בטל משעה 03:58 עד 05:21 בבוקר. היום מתאים להסכמות, זה זמן טוב למו"מ, מאחר ואתם רואים עין בעין את אותן התוכניות. יש אמון הדדי המביא לאווירה רגועה המאפשרת התקדמות והתפתחות נינוחה.

16.05 היום נחמד לטיולים. יש צורך בעשייה, נסו לפשט את התוכניות מבלי להכביד על עצמכם.

17.05 חוסר בהירות מתחיל את היום, תחושה של ערפל, מה שמקשה להתמקד במטרות מוגדרות. הירח בטל בין השעות 13:40 עד שעה 17:17, הביטחון שב בהדרגה ואתם נמצאים שוב במצבים מאתגרים. נסו להימנע היום מעימותים, זה לא יהיה נכון. שיקול דעת יביא לתוצאות המבוקשות.

18.05 האנרגיה המנטאלית היום במיטבה. אתם ערניים מאוד ומפתחים רעיונות גדולים. הכל דו משמעי, הסביבה שלכם תומכת ובאותה מידה גם לא תומכת, אתם נדלקים בקלות ומתקררים באותה המהירות. אולי כדאי להמתין לפני שאתם מתחייבים על משהו.

19.05 יום עם הפתעות משמחות וחוויות רגשיות חדשות. זהו יום שיש בו פוטנציאל להרפתקאות ולשיתופי פעולה, העוזרים להתפתחות וקידום. המשיכו להיות ערניים ובעיקר שימרו על עין פקוחה.

20.05 הירח בטל משעה 0:42 עד 02:30. יש מגמה לנוכלויות ואתם חייבים להיות על המשמרת, בכדי לא לשלם את המחיר הגבוה. יש נטייה לנסות ולעורר מצבים שנס ליחם ואין להם יותר זכות קיום. כאשר יש לכם ספק, עזבו, מאחר והמאמצים הם חסרי תועלת. יתכן ותחליטו שעדיף ללכת לישון ולקום מחר ליום חדש.

21.05 הרעיונות זורמים היום באופן חופשי ואתם מרגישים שאתם שוחים בים של יצירתיות, גומעים מן הבאר רעיונות חדשים, כל אחד יותר צבעוני מקודמו. ההתרגשות במשך היום עלולה לעורר התפרצויות ריגשיות, לטוב ולרע. נסו לשמור על השמחה והקלילות, להתקדם בלי לדחוף. הדברים הקטנים הם שעושים את טעם החיים, אל תדלגו עליהם.

שווקים וכלכלה

הכוכבים וונוס ומארס יהיו בהרמוניה לכוכבים יופיטר, נפטון וכירון, לקראת השבוע האחרון של החודש. אלו מחדדים את האנרגיה האופטימית שתקדם את השווקים, את המחקר הרפואי וגם התפתחויות בתחומי הטכנולוגיה. זה הזמן לחשוב על רעיונות חדשים אבל נועזים במיוחד, גם אם קשה לממש אותם במציאות הריאלית העכשווית.

כוכב סאטורן מתיישר בתאריך 17.05 ומביא לשינוי מגמה, יתכן ונשמע על גל פיטורין חדש, בארץ ובעולם.

כוכב מרקורי מתחיל בנסיגה בתאריך 07.05 אשר תימשך עד ל- 31.05 (אלו תאריכים מדויקים לעניין השווקים, לא למציאות הריאלית ביום יום עליה הרחבתי בשבוע שעבר), שינוי המגמה ביום 07.05 מקשה ועסקאות שעוד לא הסתיימו עלולות להיתקע, או שנשמע שיש שינוי או חרטה, על תוכניות שהתקבלו בימים האחרונים. אפשר גם שהחלטות מפוקפקות ידרשו לשינוי והתאמה, אולי גם בהקשר, אפשר לשמוע את התגובות במערכת הפוליטית על גזירות האוצר החדשות ולהבין שאלה ישתנו.

גם החלטות על גובה התקציב, גבולותיו, ישתנו. אם לא בזמן הקרוב, אז במהלך החודשים שיבואו, מאחר והתקבלו בזמן המרקורי בנסיגה.

המיקוד הפעם הוא סביב התאריכים 15.05-18.05, בהם הנסיגה של המרקורי נמצאת באמצע התקופה, זה עלול לגרום לשינוי מגמה פתאומי. כוכב סאטורן יפנה להילוך קדמי ובכך גם הוא משנה מגמה וכוכב מרקורי במסלול ההליוצנטרי מגיע למזל קשת. במידה והשווקים יהיו בצניחה, השילוב של שני אלו יביאו לעליות יפות. (או ההפך, תלוי במצבו של השוק קודם לשינויי המגמה). בעבר כבר ראינו שמעברו של כוכב מרקורי הליוצנטרי מביא לעליות חדות גם במחירי המתכות היקרות ובמחזורי הכספים, וירידה במחירי אגרות חוב ומניות.

אף על פי כן רצוי שנזכור שעם מרקורי בנסיגה, יתכן מאוד שמה שמצפים לו שיקרה כי זה הגיוני, בדרך כלל לא קורה. חלק רב מהדברים "הולכים" בדיוק בכיוון ההפוך, כך שעדיף לעצור, אם אתם קצרי נשימה. בימים כאלה יהיה קשה לשמור על רווחים משמעותיים, אלא אם אתם פועלים במסחר יומי, או אפילו קונים ומוכרים בתוך שעות. המגמות משתנות בזמנים האלה בתוך כמה דקות.

הכוכבים יופיטר ונפטון שולטים במזל דגים, ולכן הם גם משפיעים על מחירי הנפט. הצמידות הזו שחיה, נושמת ובועטת, משפיעה על מחירו שוב, אך בהמשך השנה האורנוס יחזיר את המחירים לפרופורציות.

אלו מכם שממשיכים "לאחוז בזהב", גם אם יש תנודתיות במחירו, הוא ימשיך בשבוע האחרון של החודש לעלות וצפוי לרדת באוגוסט, אבל יחזור להתחזק בסתיו.

מפלגת העבודה:

בתאריך 20.03.09 נכתב כאן במדור:
"כוכב סאטורן נמצא על ציר 1-7, מציג את חילוקי הדעות, כאלה שאין להן פיתרון בשלב הנוכחי. בתהליך שנוצר מגיע גם ראש דרקון/אורנוס על אותו הציר, המצביע על ניסיון לפרוץ את המחסום ולמצוא פיתרון יצירתי". ..ועוד נכתב אז "צירופי הכוכבים האחרים על כל הצירים בהורוסקופ של מפלגת העבודה, מצביעים על הדינאמיקה, הקוראת לפעול וליזום בכמה כיוונים נוספים. זהו מצב מבחן המלווה בחוסר וודאות ולכן יש צורך באומץ ללכת נגד הזרם. הבחירה של המפלגה בדרך שונה ולא צפויה, היא זו שתיתן לה יתרון במציאות המתפתחת. עם השילוב ראש דרקון/כירון על ציר 3-9, ההמלצה לצאת מהקופסא ולהסתכל על הפרטים שיש בתמונה במבט שונה מה שמביא להארה".

כוכב סאטורן נמצא לסירוגין על ציר 1-7 בהורוסקופ של מפלגת העבודה, עד יולי 2009, כך שהמחלוקת ממשיכה. אולם המבנה הכללי של הכוכבים הכולל גם את הצירים 5-11 וגם 3-9, מעיד שיש צורך לבחון את הכיוונים של המפלגה. יש קושי להיות ממוקדים במטרה מוגדרת ועל כן נשמעים בהווה הרבה רעשים. בכל מקרה, המתח במפלגת העבודה רב בשל תחושת חוסר וודאות, קיימות התלבטויות ולכן תחושת חוסר הסיפוק מלווה את חברי המפלגה.

מעניין לקרוא את ההורוסקופ הבסיסי של מפלגת העבודה, בו כוכב נפטון דומיננטי בבסיס המפה, ומצביע על מערכת ציפיות שתמיד קיים בה פער בין האידיאלים והמטרות, ובין המימוש. המפה מצביעה על תחושה או הרגשה של חברי המפלגה, שהיה צריך לנווט את דרכה אחרת. אבל זו הרגשה תמידית שאינה נעלמת מיום היווסדה של המפלגה, יש פנטזיה איך המפלגה צריכה לנהוג, להיות או להראות, כך שתמיד נשמע בין חבריה חוסר שביעות רצון מהדרך, ותמיד יעלו סימני שאלה על מה שכן מתממש האם זה באמת מה שציפו לו?

בהווה, כוכב סאטורן העובר על אותו הציר, גורם להתפכחות או אכזבה, כל אחד לפי הדרך בה הוא קורא את התמונה, אך הנפטון בבסיס, עוזר לתחושה שבסוף הכל יסתדר. שילוב הכוכבים בין מפלגת העבודה עם אהוד ברק, מראה שהבסיס ל"ביחד", נשמר לפי שעה.

ארה"ב ידידה של מדינת ישראל:

לצורך בדיקת היחסים לעתיד הקרוב, בחנתי את שילוב המפה של ממשלת ישראל ומפת ההשבעה של אובאמה, מאחר וכל מפה מצביעה על הדרך בה המדינה מקדמת את האינטרסים שלה עם המנהיגות הנוכחית.

לשילוב הכוכבים על הצירים של הקומפוזייט (שילוב המפות), יש כותרת ברורה: חיזוק וביסוס הקיים. כלומר, מערכת היחסים עוסקת בשימור וטיפוח היחסים ואינה מסתכנת ביציאה למצבים חדשים. השותפות נשמרת, עם גבולות ברורים, הן מבחינת התפקוד והן מבחינת גבולות ההתנהגות בין הצדדים, הנובעים מההכרות זה של זה ומתוך מחויבות הדדית.

נכון שיש כאן מציאות אינטרסנטית ויחסים של תן וקח, וכל עוד האינטרס ההדדי הדוק, היציבות נשמרת. יש הבנות בעל פה העוזרות לשמור על היחסים, כל אחד מהשותפים לומד את השני ומהר מאוד נוצר סטאטוס קוו, שבו כל צד מתנהג בגבולות המותרים השומרים על ההרמוניה של הקשר.

בהורוסקופ של ראש הממשלה נתניהו בתאריך 18.05, תאריך הפגישה עם אובאמה, יש שילוב מעניין של מעבר ראש דרקון על כוכב יופיטר המקודם, וכוכב וונוס באותו היום עובר על ראש דרקון במפה האישית של ראש הממשלה. מכאן שהתאריך עצמו מביא לתוצאה חיובית עבור ראש הממשלה, והשילוב של ראש הדרקון מעיד על האופי הגורלי של המפגש הזה.

בחזרה לארכיון