1.5.2009 - 7.5.2009

השבוע הוונוס תהיה במנעד לאסטרואיד יונו בתאריך 01.05 ובהמשך הוונוס בריבוע לכוכב פלוטו בתאריך 02.05. הכוכבים מארס, וונוס והאסטרואיד יונו יחדיו, מסמלים תחילת תקופה בה הכוונות חיוביות יותר, גם במישורים בינלאומיים ואולי אף כוונות ליוזמות שלום. אולם, כוכב פלוטו עלול להכניס קינאה, צרות עין ואי נוחות לאווירה. במישור אחר, אפשר לצפות שהחושניות, ההתלהבות והתובענות לתשומת לב עלולות לצאת משליטה.

בתאריך 08.05 ירח מלא במזל עקרב. זה ישפיע על העוצמות הרגשיות ויעלה מתחת לפני השטח, רגשות עמוקים ששורשיהם בעבר עלולים להתפרץ, בגלל הכוח שהם מכילים. זה גם עלול לגרום גם לתאונות, בהן מעורבות משאיות גדולות או כל רכב שייעודו תובלה, כולל אופניים וסקטים, כך שבבקשה היו זהירים במיוחד. אותה אזהרה היא גם לאלה ה"מטפלים" במכשירי חשמל.

כוכבי האהבה, וונוס ומארס, ממשיכים בטנגו במזל טלה במהלך החודש. השילוב גורם לשיכרון חושים, זה זמן נפלא בו נולדים רומנים חדשים, חווים את התשוקה והריגושים, מתעוררים מחדש ומחזקים את מערכת היחסים הקיימת. האינטנסיביות הרגשית מביאה התבטאויות מפתיעות, אולי אימפולסביות יותר או לא צפויות, אבל היו בטוחים שכל מה שאתם שומעים מגיע ממקום אמיתי,עם כנות וחום, כמו שהוונוס והמארס יכולים להיות במזל טלה. אלה ימים נפלאים גם למפגשי חברה, ליהנות מחברתם של אנשים פתוחים, חמים וטובים.

01.05 היום מתאים לפעילות הרמונית. לקבל החלטות נכונות, מאחר ויש את הכוח לבצע את המעשה הנכון בזמן הנכון. האופטימיות עוזרת. הירח במזל אריה צובע את היום בשמחה .יש כאלה ביניכם עם נטייה להגות נפש, אבל הצד המעשי נשאר דומיננטי.

02.05 הוונוס והמארס ממשיכים בטנגו, וכוכב פלוטו מעצים את הרגשות היום. האופטימיות מלווה בשמחה והומור יותר מתמיד, הנדיבות גם היא משפיעה והרצון לצאת ולבזבז על עצמכם מגיע ממקום של פרגון, אך לא רק לעצמכם, אלא גם לקרובים אליכם. יתכן שיש כאלה שבהמשך היום "יתהפכו" ויתלוננו או יבטאו חוסר שביעות רצון, ההמלצה היא לבדוק עם עצמכם מה גרם למהפך ולאכזבה, ולא להאשים את הזולת בניפוץ אשליות שבניתם לעצמכם.

03.05 הירח בטל משעה 01:09 עד לשעה 07:38 בבוקר וניכנס למזל בתולה. הנטייה היא לקטר, להעביר ביקורת או לנסות לתקן את מה שכבר מושרש. הרגישות קיימת וכל ניסיון לקבל החלטה, יהיה ממקום אמוציונאלי. חוסר מנוחה גורם להתרגשות וזו משפיעה על סגנון השיחה,כזו הגולשת לוויכוחים סוערים.

04.05 היום מעניק יציבות לכל תוכנית או התחלה חדשה. האופי צפוי להיות רציני והדרך מחושבת. יתכן שתחפשו את הדגם האינטלקטואלי, אבל האחריות תהיה לכותרת, עם ההבנה שההישגים יגיעו רק בעקבות עבודה וסבלנות. זהו יום חיובי בגלל אופיו המעשי.

05.05 הירח בטל משעה 04:32 עד 12:52 ועובר למזל מאזניים, מחפש את האיזון. מבנה הכוכבים בשעות הצהרים, עוזר להפעיל את שכל הישר. המחשבה זהירה משולבת בתבונה ונינוחות, ושעות אלה טובות ונכונות לבטא את עצמכם בכתב, או לרשום תוכניות לימים הבאים. בשעות אחר הצהרים והערב, הרגישות מתעוררת, עד שתמצאו את עצמכם מעדיפים לגלות אדישות כדי להישמר מפגיעה. האיפוק הרגשי גורם להציג פני פוקר או אדיבות מעושה, אם כי יתכן שאתם רוצים לבטא עצמכם בכנות, אבל במציאות של היום לא נוח לכם לחשוף את עצמכם.

06.05 הנטייה היום לאבד שליטה, לדבר בתקיפות לפני שאתם מעבירים את המחשבה במסננת, מה שגורם למריבות או וויכוחים סתמיים. חוסר השליטה העצמית אינה מכובדת, בעיקר כשהמילים מעידות על עקשנות וחוסר סבלנות להקשיב לזולת. בנושאים חשובים כדאי להמתין למחר.

07.05 הסגנון היום ידידותי, יש רצון לעזור לזולת. אתם חווים שביעות רצון, האופי שלוו יותר, מצב הרוח עליז והאופטימיות מניעה אתכם. המגמה לקדם פעילות בעלת אופי לא שיגרתי, כמו השראה לבצע מעשים גדולים ולא רגילים. הירח בטל בין השעות 13:02 עד 19:49 ועובר למזל עקרב, האופי האינטנסיבי יאפיין את הימים הקרובים.

כוכב מרקורי החל להאט לקראת נסיגה כבר בימים אלה. בשבוע הקרוב תורגש האטה, עד שהוא ייעצר בתאריך 07.05.09 ואז יתחיל בנסיגה עד לתאריך 01.06.09, אבל כדאי לחשב עוד כמה ימים לפחות עד ה- 07.06.09, לפני שחוזרים לשגרה. הימים שבהם כוכב מרקורי מאט לקראת עצירה ואחרי העצירה, אלה ימים הנקראים הצל, והם יוצרים מצבים מביכים ומבלבלים. אלו מכם שנולדו עם כוכב מרקורי בנסיגה, חווים בזמני הנסיגה של המרקורי את ההזדמנויות שלהם לקדם תוכניות אישיות.

כדאי להזכיר שהנסיגה היא למעשה מצב שאינו מתרחש באמת, אלא רק ניראה כך ביחס לכדור הארץ. מערכת הכוכבים היא הליוצנטרית, כלומר, השמש היא במרכז המערכת וכדור הארץ נע יחד עם שאר הכוכבים בקצב שהוא שונה לכל אחד מהכוכבים, באותו מסלול כל הזמן. באסטרולוגיה, ההורוסקופ נבנה כאשר כדור הארץ נמצא במרכז וסביבו שאר הכוכבים נעים, כולל השמש. לכן יש מצבים בהם בגלל המרחק בין הכוכב לכדור הארץ, התנועה נראית כנסיגה ביחס לכדור הארץ. זה קורה למעשה לכל הכוכבים במערכת מלבד השמש והירח.

כוכב מרקורי זוכה להרבה תשומת לב כיוון שהוא, באופן יחסי, מגיע למצבי נסיגה יותר מכל שאר הכוכבים במהלך השנה. מרקורי מסמל במיתולוגיה את אל המסחר, השולט על מחשבות וכל דרכי התקשורת והקומוניקציה, ונסיעות וטיולים קצרי טווח. לכן יש את התסכולים והבלגאן אותם אנשים חווים, שלא תמיד מובנים בזמן הזה. כוכב מרקורי מסמל ביום יום את הפעולות הרגילות של שיחות טלפון, שליחת פקסים ודואר אלקטרוני (אי מייל) וגם כל הנסיעות הקצרות בסביבה. זה אומר שהמרקורי משפיע גם על הכלים העוזרים לנו לפעולות אלו, כמו מכוניות, אופניים אוטובוס, כמו גם על מכשיר הפקס, הטלפון הביתי והנייד, ובזמנים אלו התדירות של התקלות היא גבוהה יותר. הנסיגה מביאה גם מצבים של חוסר הבנה ופספוס של אירועים, שכחה או בלבול בלוח השעות. אפשר גם שמצבים שחשבתם שפתרתם חוזרים ועולים, שיחות שחשבתם שכבר ליבנתם בהם את כל הפרטים, חוזרות ועולות שוב, מה שחשבתם שהסתיים חוזר וזה הזמן, וההזדמנות, לחזור ולבקר, לחזור ולחשוב ולבחון מחדש.

אין זה הזמן לסכם ולחתום חוזים, מאחר והתוכניות יכשלו בגלל הפרטים שלא נרשמו, ואז יהיה צורך לחזור ולהיכנס למשא ומתן מהתחלה. שיחות טלפון נקטעות וההמלצה היא לחזור ולבדוק כל דבר. קבעתם פגישה, לפני שאתם יוצאים מהבית, בדקו ביומן שאכן השעה שנקבעה היא זו שרשומה ביומן, או התקשרו לחבר לבדוק שהוא זוכר שקבעתם והיכן. יתכן שיש מחשבה שנייה למרות שכבר החלטתם לחתום על עסקה מסוימת, ואתם זקוקים לעוד פרק זמן כדי לחשוב ובזהירות.

מרקורי הוא גם מידע, וחילופי מידע בין אנשים. סביר להניח שמידע חדש מגיע אחרי שהמרקורי יתחיל לנוע קדימה, וזו אחת הסיבות לדחות הסכמים וחוזים בזמן המרקורי בנסיגה. אתם חווים מבוכה או בלבול והעצה הטובה ביותר היא להמתין עד לתאריך 07.06 .

המלצה נוספת היא לא לבצע רכישות של מכשירים שיש להם מנוע, או מכשירי אלקטרוניקה, וכד' . זה לא הזמן לרכוש מקרר חדש, לא מכונית חדשה, לא להחליף רשת באינטרנט וודאי שלא לרכוש מחשב חדש. עכשיו הזמן, לפני שהנסיגה מתחילה, לערוך גיבוי לכל התכנים במחשב, לטפל במכונית אם צריך, כיוון שרוב התקלות מתרחשות דווקא בזמן הנסיגה.

נצלו את זמן הנסיגה לנקות ולסדר את מגירות, את החשבונות ושאר הניירת. לעשות סדר בארונות, לבחון שוב מחדש כל דבר בחייכם האישיים, כי זה הזמן לחזור לחשוב, לחזור ולתכנן לבדוק מחדש, ולהגיע בעקבות הדרך הזו לתוצאה הרצויה.

כלכלה ושווקים

כוכב מרקורי אומנם מתחיל את הנסיגה במזל תאומים אבל בחזרתו עובר למזל שור בין התאריכים 13.05-30.05, ואז הוא עלול להביא כמה הפתעות לא סימפטיות בענייני פיננסים. אם יש לכם חסכונות בדקו אותם שוב ועשו סדר באלה.

כמו שהיה צפוי, אחרי שהכוכב וונוס החל בהילוך קדימה ועבר למזל טלה, המגמות השתנו. בינתיים גם כוכב יופיטר אץ רץ להצטרף אל כוכב נפטון, ולקראת סוף חודש מאי הוא יהיה צמוד אליו עד אמצע חודש יולי .לכן, כל מגמה שתושפע מכותרות כאלה או אחרות, הבסיס הקוסמי הוא אופטימי מאוד, מה שמבטיח שכל ירידה תביא בעקבותיה עליה גבוהה יותר ממה שהייתה קודם לכן. במהלך החודשים האלה נצפה שהשווקים יגיעו לשיאים חדשים, אבל כך גם האינפלציה...

כוכב סאטורן משנה כיוון בתאריך 16.05 ידליק את השוק לפני שהצמידות יופיטר ונפטון מתחילה. בפעם הקודמת עצירת הסאטורן לוותה לפני כן בעליות דרמאטיות. צריך לעקוב מה תהיה המגמה לפני העצירה, כדי לזכור שהעצירה תביא לשינוי בהתאם.

הוונוס בריבוע לכוכב פלוטו בתאריך 03.05 שעדיין משפיע בכוח. המבנה הזה משפיע על המדיניות של בנק ישראל וההתערבות שלו בבנק הפועלים. אנו שומעים ורואים זאת גם בארה"ב ובבריטניה, כשיש מגמה להמשיך ולהלאים בנקים, כדי למנוע קריסה.

בעולם נמשיך לשמוע על הקשיים של החברות הגדולות כמו בארה"ב על ג'נרל מוטורס, קרייזלר, המתקשים ואינם יכולים לעמוד בהתחייבויות הכספיות להם.

ההשפעה הזו גם תביא להרבה תסכול וכעס, מאחר ובהמשך נתחיל לשמוע על העלאת מחיר האשראי בחברות הפיננסים, נמשיך לראות את הטלטלות בין פסימיות לאופטימיות, עם דגש על האופטימיות, לפחות עד יולי, ואחר כך? נעקוב ניראה.

המשבר הכלכלי עדיין רחוק מפיתרון, גם אם הביטחון חוזר כשהוא עוטה מסיכה של אופטימיות, אבל זכרו, זו רק מסיכה.

שפעת החזירים/מקסיקו. השם החדש H1N1

החדשות המטרידות על ההתפרצות של השפעת החדשה, תופסות כותרות בכל העולם. איננו יודעים עוד אם זו היסטריה או באמת מצב שיש בו דחיפות לטפל בבריאות הציבור.

ההודעות החלו לזרום בסוף השבוע שעבר, ואלו הרשמיות היו בתאריך 26.04.09, כשכוכב מרקורי במנעד שלילי מדויק לכוכב נפטון.זה קצת מביך, אולי המידע שקיבלנו לא מדוייק, או שיש באמת מסרים המשלבים דיסאינפורמציה או הגזמה?

הכוכבים וונוס, מארס בריבוע לפלוטו העלו את הנושא לתשומת ליבו של הציבור. לאחרונה נכתב כאן במדור כמה פעמים על השילוב כירון, יופיטר ונפטון. היופיטר הוא הפילוסוף, הכירון הוא ה"הילר" וכוכב נפטון הוא ההשראה.. אבל השילוב הזה בהחלט יכול לסמל איום למגיפה. כוכב יופיטר הוא מסמל הרחבה, גם אם אנחנו רואים בו "מיטיב" הוא גם זה שגורם להגזמה.

האסטרואיד כירון, מתקשר עם הילינג, ובזמן התגלותו בשנת 1977 בקוסמוס, הופיעה התנועה לרפואה טבעית (אלטרנטיבית). כוכב נפטון ממוסס את הגבולות בתוך מצבים מעורפלים ובמצב כזה כל "דבר" מגיע לכל אחד. כוכב נפטון במקום חיובי הוא מביא את האמונה, את ההשראה, דמיון ורחמים, אבל הוא גם גורם לחולשה פיזית, חולשה של המערכת החיסונית ודפרסיה.

בתקופה שבה פרצה השפעת הספרדית ההרסנית, בזמן מלחמת העולם הראשונה, בשנים 1918-1919, הייתה הצמידות של יופיטר ונפטון במזל אריה, בתמונת השמים. אבל כירון לא היה קרוב כל כך, אלא במעלות הראשונות במזל טלה. (מעלה אפס ואחת במזלות הקרדינאל קריטיות לאירועים בעולם).

השפעת האסייתית הייתה בשנת 1958 והצמד יופיטר ונפטון היו אז במזל עקרב. עוד שפעת, קצת יותר קלה, שנקראה שפעת הונג קונג, הייתה בין השנים 1967-1968 ואז היופיטר היה בריבוע לנפטון גם במזלות הקבועים.

כך שכעת אין לנו בדיוק את אותו המבנה, אבל סקירה היסטורית של מגפות השפעת המסוכנות מוכיחות שהשילוב יופיטר ונפטון היה נוכח. הבעיה שאופיו של הצמד יופיטר ונפטון (היסטריה, הקצנה ופאניקה) "מעודד" את הכוח להיכנס לפאניקה, ולחשוב שאולי המצב גרוע יותר ממה שהוא במציאות האמיתית. אין סיבה להיות בפאניקה!!!

השילוב של כירון ונפטון במזל דלי מצביע על ערנות גבוהה יותר, על מודעות קולקטיבית. יש הבנה שאכן הנסיבות לא נוחות, אבל המסר הוא שגם אם אנחנו כאינדיבידואלים חזקים ובריאים, וגם כל אחד מאיתנו בנפרד, איננו יכולים להתעלם מאנשים הסובבים אותנו גם אם אנחנו לא מכירים אותם.

בחזרה לארכיון