24.4.2009 - 30.4.2009

השבוע בתאריך 24.04 השמש בריבוע לראש דרקון. זהו היבט המשחרר את האנרגיות של ליקוי החמה הקודם שהיה בתאריך 26.01.09 ואת האנרגיות של הליקוי שעומד להתקיים בתאריך 22.07.09. פעילויות שנעשות סביב היום יכולות להיות חשובות יותר ממה שציפיתם.

כוכב מרקורי בריבוע עם הנפטון בתאריך 25.04 וכוכב מארס בריבוע לכוכב פלוטו בתאריך 26.04, מתארים מצב לא קל. ההיבטים הללו מעוררים את החלק השלילי באישיות של כל אחד ואחת. מכשולים צפויים כשכוכב מארס יהיה בריבוע לפלוטו בתאריך 26.04, אבל זהו היבט המחזק את התנופה ואת כוח הרצון להתרומם מעל המשוכות. עם זאת, המבנה הזה ברקע מביא את ההמלצה להיזהר מסיכונים מיותרים. המבנה הזה הוא אלים במיוחד והוא יכול לעורר קונפליקט נפיץ, סוציאלי או פוליטי, באיזשהו מקום בעולם. בימים אלה היו זהירים, בעיקר בגלל אנרגיה של רמאות ובגידה. מולד הירח בתאריך 24.04.2009 במעלה 5.04 במזל שור, במנעד חיובי לכוכב פלוטו במזל גדי. אלה מכם שנולדו במזלות אדמה, או שיש להם מקבץ כוכבים במזלות אלו (שור, בתולה וגדי), יושפעו כלכלית במובן חיובי. כוכב וונוס וכוכב מארס בריקוד צמוד בתחילת מזל טלה, בריבוע לכוכב פלוטו, כך שהטמפרטורה עולה, תשוקה וחושניות פורצות ללא גבולות וסיפורי אהבה חדשים פורחים. כפי שניכתב גם בשבוע שעבר, גם השבוע נשמע על עוד ידוענים בנושא אהבה וזוגיות, בשבוע החולף היו אלה נאווה ברק ושלום זינגר, ואייל קיציס וטלי מורנו.

השמש נכנסה למזל שור וונוס ומארס עברו למזל טלה, זה יעזור להתחדשות והתחזקות מערכות היחסים של בני מזל טלה, אריה וקשת.

כוכב וונוס שחוזר על עקבותיו, חוזר למזל טלה ומאפשר לתוכניות אהבה ופיננסים לנוע קדימה. אין ספק שהשינוי יורגש בדרך חיובית במערכות יחסים.

הצמידות המתקרבת של הכוכבים יופיטר ונפטון במזל דלי במהלך חודש מאי עד אמצע חודש יולי 2009, מסמלת אמונה חיובית העוזרת לפיתרון בעיות. נשמע על שיטות חדשות לטיפולים אלטרנטיביים, בעיקר כשהאסטרואיד כירון צמוד לשני אלה. כוכב יופיטר יוצר תקווה וזה הצורך לעת הזו, וכוכב נפטון, האידיאליסטי, מתמזג לזה בנחמדות. אפשר לצפות להתחזקות באמונה והתחדשות של רוחניות, כשהמציאות הכלכלית הבעייתית בועטת בהמשך. האמונה גם מביאה לשינוי בדרך החשיבה לכיוון רוחני יותר.

עם זאת, שני אלה יוצרים גם הגזמה ורעיונות אידיאולוגיים מנופחים. המתנות האמיתיות שנקבל ישפיעו על פתיחות מחשבתית, חזון חדש, יקפצו מעל החלוקה הפוליטית בכוונה לייצר חברה חדשה היכולה לשאת אותנו להרבה יותר מ...רק עתיד.

הצמידות הזו תומכת במיסוד החוקים (כוכב יופיטר) לכיוון סוציאלי יותר, גם בגופים פוליטיים (נפטון). ההשפעה תהיה בכל מקום בדרך שונה ויהיה מעניין להקשיב לניואנסים בדבריהם של כלכלנים וקובעי המדיניות בימים שיבואו.

המשולש, כירון, יופיטר ונפטון היה גם במהלך ספטמבר 1945, כשבריתות בין הצדדים סיימו את מלחמת העולם השנייה. האם זה רומז על עידן חדש בעולם בו אנו חיים? כוכב פלוטו ממשיך לתת אותותיו על המציאות שלנו ומשפיע לאורך השנה לסירוגין, על כוכבים כמו השמש, וונוס וארס, ולמעשה "מזמין" פעילות לא נוחה כמו אלימות או תאונות. זה קורה השבוע עם המנעד בין מארס ופלוטו בתאריך 26.04 ואחר כך כוכב וונוס עם כוכב פלוטו בתאריך 2.05.

24.04 כוכב וונוס נכנס היום למזל טלה, ונמצא מעתה ועד לתאריך 30.05 בריקוד צמוד עם כוכב מארס, שנכנס למזל טלה ביום רביעי האחרון. הזוגיות בין הוונוס והמארס תחזק את הלהט והחושניות, מאחר והם כבר התבשלו יחד מתחת לפני השטח במזל דגים, והזינוק שלהם למזל טלה יעורר את הצד הארוטי של שני אלה.

כוכב מארס מסמל את הסקס והוונוס היא חושנית, כאשר הם במזל אש הם מקבלים גוונים חזקים ומרגשים ברמה האישית. ההמלצה היא להיות זהירים, מאחר והתאוצה של שניהם תואט מאוד במהלך החודש הקרוב, כאשר שני אלה יגיעו למזל שור בתחילת חודש יוני. עתה כוכב מארס הוא בשליטה במזל טלה (מקומו הטבעי), הוונוס גם היא מנסה להגיד משהו ותביא את המארס להתחשבות מעשית שתהיה על סדר היום, בעיקר ל"שמור על הבריאות", עם הרבה קוביות שוקולד. הירח בטל היום משעה 15:10 עד 21:46 ועובר למזל שור.

25.04 היום מולד ירח, יום של התחלות חדשות, הרצון להניע תהליכים, לתכנן תקציב הולם, אולם הקצב אינו עונה על ציפיותיכם. אפשר שתקבלו הרבה תמריצים ברגע שתצאו לדרך, אך אין זה הזמן לקדם תוכניות באימפולסיביות או לקצר תהליכים. עדיף לבחור בתוכנית שקולה, כזו שאתם יודעים שהיא מתמשכת אל מעבר למחר. זהו זמן הפריחה, תרתי משמע, וכל שתיל עתה יכה שורשים שלא יאפשרו לעקור אותו.

26.04 הניסיון לקצר דרך גורם רק למבוכה. אולי כדאי שתחזרו למיטה ותקומו שוב, אבל הפעם מצד ימין של המיטה. המסקנות חמקמקות ואינן עומדות במבחן המציאות. נסו לעצור, בלי לחפש הסברים. אתם פגיעים יותר, ועלולים לרוץ אחרי הזנב של עצמכם במעגלים אינסופיים. גם אם אתם חושבים שיש לכם דג גדול ברשת, הרשת עצמה מלאה בחורים גדולים ואין לכם את הכלים להעלותו לסירה שלכם. המגמה היום היא שאפתנית אבל נכשלת בגלל אגו או אנוכיות. עדיף לצאת ולהתנסות בחוויות קצרות טווח, בלי להיתקע. הירח בטל משעה18:40 עד 00:02, אחר חצות.

27.04 היום מתאים לבחור בעשייה בעלת אופי קליל, כזו שלא שואלים בה שאלות רבות מדי. רוח הדברים להיום צריכה להכיל רק התפתחויות שאינן זקוקות להשקעת אנרגיה אינסופית או מאמצים גדולים. תנו לדברים לזרום. בהמשך אם אתם חווים חוסר שביעות רצון מהתוצאות, אך הניחו לדברים, פנו לכיוונים חדשים לטווחים קצרים או המתינו כמה ימים, כדי להתניע שוב את המנוע.

28.04 הקשרים הרגשיים הם יותר אינטנסיביים וימשיכו כך כמה ימים. האנטנות האינטואיטיביות היום גבוהות במיוחד ולכן אתם קולטים את כל הניואנסים. פרויקטים המשלבים את האינסטינקטים או את הדמיון נכונים היום יותר. המדריך שלכם יהיה תחושות הבטן. הרגשות החברתיים מתחזקים וקל לכם לראות את הצד החיובי,אבל אנא אל תשכחו שחבוי גם צד שלילי.

הירח בטל היום משעה 19:25עד 01:38.

29.04 נסו לא לאבד היום שליטה או להיחפז, לא לחזור ולנדנד אם לא הבינו אתכם מיד, קבלו את חוסר הוודאות, זו סיטואציה זמנית והביטחון יגיע די מהר. במהלך היום יש התחלת שיתופי פעולה שיהיו טובים גם לעתיד, למעשה זה יום בו אתם מתגברים על כל מכשול הצץ בדרך, וממשיכים הלאה עם זרם הנהר. מבנה הכוכבים היום הוא טוב למפגשים בעלי אופי יותר חברתי, אבל לא המוני.

30.04 המגמה היום היא לשים גבולות כדי לשמור על הטריטוריה האישית, ליזום פרויקטים אישיים או להיות מעורבים בפרויקטים ייחודיים. היום כדאי לפתוח עיניים, להקשיב ולטעום. בימים אלה מתאים למפגשים של סיעור מוחות, תקשורת פתוחה לשמוע רעיונות חדשים בלי להיכנס להתחייבויות מיד.

הירח בטל היום משעה 19:44 עד למחרת בשעה 03:56 לפנות בוקר.

כלכלה ושווקים

שינוי המגמה של כוכב וונוס מנסיגה להילוך קדמי, השפיעה כצפוי על השווקים, ובתאריכים 19.04-20.04 השווקים אכן צנחו, ובהמשך כשהוונוס והמארס פתחו את הדואט, שוב שינו השווקים את המגמה.

ההצהרה של שר האוצר האמריקאי, גייטנר:"אנחנו נמצאים על המסלול הנכון לסיום המשבר הקשה שפקד את העולם המודרני". הביאה מיד לתגובה חיובית של השווקים ביום שלישי, אולם זו הבעיה. למשקיעים מאוד נוח להאמין ועתה, עם הצמידות הנבנית של הכוכבים יופיטר ונפטון, האופטימיות מטפחת תקוות חדשות על העתיד.

המעבר של מארס למזל טלה ואחריו כוכב וונוס שעובר למזל טלה היום, גם הם משפיעים על הסנטימנטים של המשקיעים.

מזל טלה הוא ממזלות היוזמה (קרדינאל) ומתחיל את גלגל המזלות, הצמידות של הוונוס והמארס במזל טלה יוצרת ריבוע לכוכב פלוטו במזל גדי, ומשפיעה בתאריך 26.04 על כולם, ובעיקר על ההורוסקופ של הבנק הפדראלי בארה"ב. אפשר לצפות שינויים במדיניות הבנק שישפיעו במיוחד בארה"ב, אבל הניסיון מוכיח שכל תגובה שם משפיעה על כל השווקים.

נחזור אל צמד הכוכבים יופיטר ונפטון במזל דלי, ששיאו יהיה מסוף חודש מאי עד אמצע חודש יולי, וההשפעה הקוסמית תורגש על כל השווקים. גם אם תהיינה ירידות, הן לא תהיינה דרמאטיות ובעקבותיהם יגיעו עליות חדשות, שיגיעו לגבהים חדשים, אבל נמשיך לזכור שהזהירות חשובה במיוחד.

ביום חמישי פורסמו בעיתון "גלובס" דבריו של גארי שילינג, כלכלן ובעל טור ב"פורבס" "אל תקנו מניות למעט זינוקים שווריים קצרים, עד 2020 השוק צפוי להיות דובי". דבריו תואמים את התחזיות שאתם קוראים כאן במדור מאז ספטמבר 2007.

כשכוכב פלוטו עבר למזל גדי, אחד הדברים שנכתבו בהדגשה כאן הוא שהמערכת הכלכלית בעולם תעבור שינוי, מהפך שיביא לשיקום הכלכלה בעולם. מזל גדי הוא שמרני, אינו אוהב בועות ולכן מנפץ אותן. אין כאן התרסקות או פעולה של "זבנג" וגמרנו, יש טרנספורמציה, עם מודעות לאופי התהליך, כדי לבנות את המערכת מחדש נכון יותר. בשנה האחרונה אנחנו עדים לכך שכל מוסד פיננסי חווה את כוכב פלוטו, בלי הנחות. אין סודות, כל הקלקולים או הניסיונות לטשטש את האמת לא נעלמים מ"עיניו" של כוכב פלוטו, אי אפשר למרוח את הקהל הרחב, וכך נחשפנו לכל ההשקעות השגויות של הבנקים ולהפסדים הנובעים מהטעויות של ההנהלות ברוב החברות בעולם. מי שעוד חושב שהוא חסין, יבין תוך כמה חודשים שטעה, אי אפשר להתחכם עם כוכב פלוטו.

החברה הקפיטליסטית שבשנים האחרונות הפכה לסמל של חמדנות וכוחנות, קיבלה את המכות הקשות מאז שהפלוטו עבר למזל גדי לראשונה, בחודש ינואר 2008. הממשלות החלו להתערב במוסדות השונים וראינו זאת לראשונה בארה"ב, שהלאימה חלק מהבנקים ולמוסדות אחרים נתנה לקרוס, והאצבע עדיין על ההדק. זה קרה גם בבריטניה ובצרפת, זה קורה ברוסיה וכו'.

אצלנו

בימים האחרונים הנגיד פישר קרא לגברת אריסון, בעלת בנק הפועלים, והודיע לה על חוסר שביעות הרצון מהדרך בה היא מנהלת את הבנק. כל הפרטים לא רלוונטיים לענייננו, אלא הכותרת עצמה. הנה הפלוטו העובר במזל גדי מרים כל לבנה והופך אותה, למען הסדר החדש והראוי. לא!!! הבנק לא ייפול!!! המילים של הנגיד למעשה הם אזהרות לדרך הפעילות של הנהלת הבנק והדירקטוריון, המשמעות היא שאם לא תענה לדרישותיו לשפר ולתקן, לא נהיה מופתעים שהממסד יתערב באופן מעשי, תכליתי וללא פשרות.

ניתוח האירועים הוא על בסיס המצב הקוסמי, הכולל עתה את כוכב פלוטו במזל גדי וכוכב סאטורן במזל בתולה, ומשפיע על הצורך בצמצום כדי להשיג התייעלות. הוא גם הסיבה להגבלה של כוח העבודה, מה שיוצר גם אבטלה. ברמה האישית, הוא נותן שיעור קשה לאינדיבידואל שלא הולך בתלם. הגברת אריסון היא בת מזל בתולה, הסאטורן עובר כעת ועד חודש יולי 2009 בנקודה משמעותית מאוד במפה האישית שלה, ויחייב אותה ל"הפשיל" שרוולים ולעשות את העבודה כדי לשנות ולשפר את מדיניות הבנק והתנהלותו, לפי התנאים ששמעה מלמעלה.

התוכנית הכלכלית החדשה:

בתאריך 23.04.09 הוצגה התוכנית הכלכלית של הממשלה החדשה. ההורוסקופ של התוכנית הכלכלי מצביע על התמקדות במטרות, אסטרטגיה המקשרת בין מימונים פיננסיים למטרות חברתיות. בתוך כמה חודשים יגיע כוכב פלוטו לציר 5-11 ויניע את כל המערכת כולה, שתביא לתוצאות המבוקשות. בקומפוזייט של התוכנית שהוצגה עם ממשלת ישראל, יש את הצירוף האופטימי של היופיטר, כירון ונפטון בבית 5, שהוא המפתח לעצמאות כלכלית.

במפת הקומפוזייט של ממשלת ישראל ומדינת ישראל נמצא כוכב פלוטו לציר 4-10, המצביע על תכנון ובנייה של תוכניות וקבלת החלטות לטווח הארוך, תוך התמקדות במטרות ארוכות טווח. בנוסף, כוכב סאטורן ונקודת הביניים נפטון-פלוטו, על ציר 5-11. מבנה הכוכבים מצביע על התנהלות כלכלית העוסקת בפרויקטים גדולים, הזדמנויות להפעלת מנופים כלכליים גדולים ובהשקעות שיש עימן מחשבה לטווח הארוך.

בעבר ציינתי כאן במדור שכוכב נפטון מגיע לציר 5-11 על ההורוסקופ של המדינה לקראת השליש האחרון של 2009, מה שגם מחזק את המסקנות הנ"ל.

בחזרה לארכיון