27.3.2009 - 2.4.2009

השבוע, בתאריך 29.03, כוכב נפטון יהיה בריבוע לאסטרואיד ווסטה. האסטרואיד ווסטה מסמל ביטחון וביטחון כלכלי, והריבוע הזה שוב גורם לחוסר הביטחון בכל הקשור לביטחון סוציאלי, פנסיות ודמי אבטלה. בגלל המשבר הפיננסי, המימון של המפוטרים ושל הניזקקים, שבבסיסו יש הרבה הבטחות על הנייר. בתאריכים 30.03-31.03 קיימת צמידות בין השמש והמרקורי במנעד לווסטה, כך שבימים אלו הנושאים האלה עולים לכותרות.

הכוכבים נכנסו בהדרגה למזל טלה, אבל כוכב מארס, שליט מזל טלה, נמצא במזל דגים. במצב זה כוכב מארס אינו מבטא אסרטיביות ומיקומו מצביע על הצורך לשים לב למה שקורה מתחת לפני השטח, לכוחות המתוחכמים הפועלים מאחורי הקלעים, זאת בעיקר כשהשמש במזל טלה לצד כוכב מרקורי. התנועה אינה חד משמעית כמו של הטלה, הדגים אוהב את הצבעוניות, לאחוז בידו את כל המגוון, כך שכל ניסיון לנוע ישר אל המטרה נבלע בגלגל קלידוסקופ והניסיונות להתקדם נבלעים בבוץ.

המולד שהיה ב26.03 (יש לו השפעה כשבועיים, עד הירח המלא) בצמידות לכוכב וונוס שנמצא בנסיגה, ולכוכב מרקורי שניכנס למזל טלה, ואלה נמצאים במנעד לא קל לכוכב פלוטו. ההיבט בין כוכב וונוס לכוכב פלוטו מצביע על כוח ועוצמה רגשיים, המשפיעים גם על משיכה פיזית חזקה. גם אם אופיו של מזל טלה אינו מקום סימפטי לכוכב וונוס, המנעד הזה גורם לאנשים לנהוג בכפייתיות יחסית במערכות יחסים והריבוע בין שני אלה מעורר קינאה ורכושנות.

בתאריך 27.03 יש את ההיבט המדויק בין כוכב מרקורי לבין פלוטו. ההיבט הזה כבר משפיע בימים האחרונים, וגורם לתקשורת יותר מניפולטיבית. גם ביום יומיים הבאים היו זהירים בזמן שאתם משוחחים עם אחרים, שפת הגוף בצירוף המילים הנאמרות, עלולה להעביר מסרים שלא התכוונתם להם. כוחה של המחשבה מלווה באנרגיה חזקה ומגיע לרבדים עמוקים של הבנה. אפשר להרכיב פאזל מכל הפרטים וליצור תמונה מושלמת ומדויקת. נכון היום ומחר לשוחח עם חברים קרובים או עם בני זוג על תוכנן של המחשבות. הראייה הפנימית מאזנת את המצב, שעלול תחילה לאיים בגלל העומק וההבנה של כל הפרטים.

27.03 האגו חזק היום יותר מהרגיל, אך מאבקי כוח לא יניבו תוצאות. חבל להשקיע אנרגיה ורגשות ב"כתישה" מעייפת ועדיף להמתין, גם אם יש ספקות. חפשו היכן נמצאים את האלמנטים החיוביים שיאירו העשייה שלכם. גם אם אלה קטנים, הם יעשו את השינוי, ויאפשרו לכם לזרום הלאה. למעשה השמש וכוכב וונוס מגיעים לצמידות היום ומחזקים את המשיכה לגבהים חדשים. יש נטייה לחזור לחפש את המקור לסיפוקים הקטנים בהווה.

28.03 הימים הבאים יכולים להיות יותר סולידיים. הירח בטל בין השעות 05:16 עד 13:09. היום טוב להתחיל בדברים הדורשים אמון הדדי, הביטחון מתחזק ומאפשר לכם לחלוק עם אחרים את מה שקורה איתכם.

29.03 יתכן ואתם משקיעים בארגון הבית, יש צורך לעצב את החדרים קצת אחרת, להוסיף יופי ואווירה לסביבת המגורים שלכם והיום מתאים לרכישת חפצים שיש בהם להוסיף צבע לבית. זכרו שכוכב וונוס עדיין בנסיגה, אל תשקיעו בחפצים יקרים מדי, מאחר ויש סיכוי שאחרי שהונוס תתיישר תרצו בשינוי נוסף או שתחליפו חלק מהחפצים החדשים שרכשתם.

אופיין של השיחות היום רגשי יותר וצפוי שתמצאו בן זוג שאפשר לבטוח בו. זה זמן לצאת להרפתקאות מדודות, כוכב מרקורי בצמידות לוונוס במזל טלה, ויש דחף לתקשורת עם אלה הקרובים והיקרים לנו. הסכמים הנעשים היום עם אנשים יחזרו ויבחנו שוב כאשר כוכב וונוס יתיישר.

30.03 הירח בטל בין השעות 08:59 עד 16:36, יום שיש בו אילוזיה, הרגשות והראייה הפנימית משתבשים והנושא הרגשי לוקה בחוסר הבנה תקשורתי שמתגלגל כמו כדור שלג. עדיף לא לקבל התחייבות ארוכת טווח. לקראת הערב, יהיה נכון לשוחח בארבע עיניים עם אלו החשובים לכם, ללבן איתם מטרות רגשיות ולשתף בתחושות האישיות, על בסיס אמון הדדי.

31.03 השמש וכוכב מרקורי בצמידות, כך שהצורך להעביר מסרים מתחזק היום. הדואר האלקטרוני יתמלא היום במיילים ותקבלו הרבה מסרונים בטלפון הנייד. החלק הראשון של היום הוא הרמוני וכדאי לנצל אותו לחתימת חוזה, להשתלבות במקום עבודה חדש או להתחלה של פרויקט או נושא שחשוב לכם. בהמשך תרגישו שהרגשות והפעולות מתנהלים בכיוונים מנוגדים, מה שמביא לפעילות סרק. השתדלו לא להיות פזיזים ולא לנדנד לאלה הנמצאים בסביבה הקרובה פעם אחר פעם, מאחר ולא תשיגו את המטרה לה התכוונתם בהתחלה. חוסר וודאות אינו מצב נוח אבל הוא משתנה תוך זמן קצר, גם אם יש דברים שאינם עונים לצרכים המיידיים, הניחו לאלה עתה.

01.04 הירח ממשיך במזל תאומים עד השעה 12:01 ואז הירח בטל עד שעה 19:30. הירח עובר למזל סרטן וגורם לכולם לרצות לבלות בבית, בטריטוריה הפרטית שלנו.

02.04 הירח במזל סרטן מושפע גם מכוכב פלוטו וגם מכוכב וונוס, האינטנסיביות משפיעה על כל תחום בחיים. הצורך לקבל מייד את החיבוק והתמיכה הופכים מעיקים. יום טוב ליצירה, גם ככלי לשחרר את הלחץ הרגשי החזק.

כלכלה ושווקים:

לפי שעה התגובות בשווקים הם לכיוון אחד וכל זה קורה בזמן שכוכב וונוס בנסיגה, כך שעד שהוונוס תשנה שוב מגמה נראה בדרך כלל עליות. במידה ואכן הוונוס בנסיגה היא החזקה בכל התהליכים, המגמה הזו ממשיכה. בין התאריכים 02.04 עד 03.04, כוכב וונוס יהיה בריבוע מדויק לכוכב פלוטו. אלה ימים שיש להיות זהירים במיוחד, מאחר והוונוס מדליקה את הריבוע בין הסאטורן והפלוטו. כוכב פלוטו המסמל חובות, מיסים, מות ולידה מחדש שוב חוזר לתמונה.

בשבוע האחרון התחלנו את תקופת האביב, ומולד הירח שהיה בתאריך 26.03.09 יצר ריבוע לכוכב פלוטו. האביב מסמל על פי רוב את הרומנטיקה והאהבה, ואת התקוות החדשות לעתיד, אבל פלוטו הדומיננטי עלול ליצור "אהבה מחוספסת", כך שמשחקי כוח יהיו אופייניים בחודשים הבאים, בלי לבטא רחמים לחלשים, זה לא הזמן בו הענווה עולה על הבמה (הציפיות לבונוסים ומצנחי הזהב של מנכ"לים כושלים לדוגמא), הירושה של המדיניות הכלכלית הנוכחית בארה"ב, תהיה חובות ומיסים, עיקולים או פשיטות רגל, מה שמביא ל"שינוי" בסגנון וברמת החיים. עד שתיקבע מדיניות כלכלית של הממשלה החדשה מילים וכותרות משם משפיעים מיד על הכותרות כאן בארץ.

בהווה הפדראל (הבנק המרכזי בארה"ב) מדפיס דולרים כדי להמריץ את הכלכלה, אך בקרוב נתבשר על האינפלציה. אמנם אינפלציה מניעה את הכלכלה, אבל גם מעצימה את החובות.

תמונת השמים ברקע מציגה את השילוב של היופיטר ונפטון במזל דלי ובהקבלה הדדית נמצא האורנוס במזל דגים. המשמעות יכולה להיות סכנה, כזו שעלולה להיות לא לכיוון אינפלציה אלא להתפתחות אחרת לא צפויה ודרמטית. הסיכונים הם בהערכה לא נכונה של השוק, בגלל שכוכב וונוס המסמל כספים ונכסים נמצא בנסיגה. אם מצב הכוכבים יוביל לאינפלציה זו תגרור ריבית ומיסים מעל ומעבר למה שחשבתם, ואם לא, צפויים הפסדים הרבה יותר ממה שמצפים. השילוב של היופיטר והנפטון צובעים את התמונה באופטימיות ובאשליות שאין להם על מה להתבסס.

אצלנו יצא הנגיד בכמה החלטות לאחרונה ואין ספק שאלה יעברו עוד שינויים. ההבנות והחלטות יבחנו מחדש כאשר הוונוס תתיישר.

הכל ניראה אופטימי עכשיו וזה ימשך עד יולי 2009 כולל. אבל בנקודת הזמן בה נוצר תחילת הריבוע בין הסאטורן והפלוטו אחרי חודש אוגוסט 2009 יגיע מועד הפירעון על הדפסת הכסף והחוב שהצטבר. שינוי המדיניות של הבנק המרכזי בארה"ב ישפיע על כל המוסדות הפיננסיים בארה"ב ובשאר חלקי העולם. יש לקוות שהמדיניות הכלכלית שתבוא לידי ביטוי אחרי הקמת הממשלה במדינת ישראל, לא תהיה דומה לסוג ההחלטות המתקבלות בארה"ב.

אצלנו:

בשנתיים הקרובות כוכב וונוס המקודם מגיע לכוכב אורנוס הנמצא במעלה 24 בתאומים בהורוסקופ הלידה של מדינת ישראל והקידום משפיע לאורך כמה שנים. בהווה, כוכב אורנוס במעבר במזל דגים יגיע ל-24 מעלות, מה שעלול בתקופה הנוכחית להפעיל את המבנה הזה. ההתפתחות יכולה להתרחש בפתאומיות ולגרור משבר. כוכב מארס או השמש ימקדו את התהליך והפוטנציאל לאירוע לא צפוי שעלול להיות בין התאריכים 26.03.09 - 16.04.09. הריבוע הזה בין אורנוס במעבר לאורנוס במפה הבסיסית ש"חווה" את הוונוס המקודמת יכול לבוא לביטוי בתאריכים 13.04 - 16.04, כאשר המארס יגיע אל האורנוס. אופיו של היבט כזה עלול להתבטא בצער וכאב. ההמלצה היא להיות זהירים במיוחד בין התאריכים 02.04.2009-16.04.2009. כוכב פלוטו השוהה במזל גדי נעצר בין ה- 02.04-05.04, על פי רוב ימים כאלה אינם עוברים בלי חותם כלשהו לפני שהוא מתחיל בנסיגה.

כוכב פלוטו הנמצא במזל גדי חוזר למעלות אפס ואחד, ויפעיל שוב את המפה המקודמת של מדינת ישראל (כמו במבצע "עופרת יצוקה"), וכוכב סאטורן הנעצר על 15 מעלות במזל בתולה גם הוא משפיע על ההורוסקופ של מדינת ישראל מתאריך 06.04.2009 עד 10.06.2009. כוכבים כמו מארס או שמש או צמדים אחרים הם אלה שילחצו על ההדק באקדח.

מחשבה אסטרולוגית:

כוכב מארס יגיע למזל אריה בתאריך 16.10.2009 וישהה בו עד 07.06.2010 (שבעה חודשים), הסיבה, לשהות הארוכה באותו המזל, היא שבאמצע דצמבר יתחיל המארס בהילוך אחורי. עבור מדינת ישראל מיקום זה אינו אידיאלי. מזל אריה מייצג בהורוסקופ של מדינת ישראל את הסטאטוס שלה ובמלחמת לבנון השנייה עבר שם כוכב סאטורן, ו"נתן לנו שיעור לא קל". מעברו של המארס עלול לעורר שוב מצבים שאופיים לוחמני, ביטחוני וכדומה, והעובדה שהנסיגה היא במזל אריה מעוררת את החשש.

הרבה מלחמות בארץ ובעולם פרצו סביב נסיגת כוכב מארס, קצת לפני או על פי רוב אחרי. דוגמאות לכך אצלנו במדינה:

כוכב מארס היה בנסיגה לפני מלחמת העצמאות, ערב קום המדינה בשנת 1948, לפני מלחמת ששת הימים, בזמן מלחמת יום כיפור בשנת 1973, מלחמת לבנון הראשונה החלה גם אחרי נסיגת המארס בשנת 1982. גם מלחמת המפרץ בשנת 1991 החלה מיד אחרי נסיגת כוכב מארס. מלחמת לבנון השנייה הייתה גם אחרי שכוכב מארס היה בנסיגה (בסוף 2005).

בחזרה לארכיון