2.11.2007 - 8.11.2007
המרקורי נעצר ומתחיל את הילוכו במזל מאזניים. זהו זמן מצוין לפתור מחלוקות (המאזניים מחפש תמיד את האיזון על הנדנדה בה נמצאים האחד מול השני), דרך הסכמה הגיונית ורציונאלית.

ההיבט בין השמש במזל עקרב עם המארס במזל סרטן והשפעת הנפטון ברקע, בתאריך 4.11 מחזקת את האנרגיה הפיזית ואת הצד הרוחני, אולי רוח ההתנדבות והעזרה לזולת גם היא מתחזקת. למעשה, כל התקופה הקרובה היא בסימן של שינוים. כוכבים העוברים למצבים חדשים הגורמים לנו להרחיב את המודעות לכל המעגלים בהם אנו נמצאים. יהיה עלינו להתמודד במהלך השבועות הקרובים עם "שדים" מהעבר, שהחליטו לחזור ולבקר שוב, גם אם זה דמיוני או אמיתי, אין הכוונה להפחיד איש, אלא לעזור לכם להבין שיש משהו שונה ואחר הקורה בסביבה של כל אחד מאיתנו.

המבנים המשמעותיים של הכוכבים השבוע מתחילים עם סוף השהייה של כוכב פלוטו העובר במעלות האחרונות במזל קשת, (טיול אותו עשה מאז שנת 1995 ומסתיים עם מעברו למזל גדי בתאריך 27.1.2008) בשניים עשר השבועות הבאים, הנראים עתה כמעט כנצח (אבל תקופה לא נחשבת בזמן הקוסמי), נחווה אותו בצורה מזוקקת (פלוטו במזל קשת). והמשמעות היא חוויה בכל הרמות, מציאות המשלבת עבר, הווה ועתיד.

היו מוכנים למפגשים והיתקלויות עם נושאים, יריבים ואוהבים שחשבתם שנשארו אי שם מאחור. יתכנו גם מצבים הגורמים לאי נוחות או הפתעה לא נחמדה, במהלך ארבעת השבועות הבאים, בגלל הפוטנציאל לשינוי מפתיע בחייכם, מאותם מפגשים המסובבים את הגלגל לכיוונים לא ידועים. כוכב מארס עם אורנוס, ידוע בסגנון המפתיע שהוא יוצר, ומשפיע בדרך לא צפויה על אירועים או קנוניות שישפיעו כל החודש.

השבוע ההיבט בין השמש, מארס ואורנוס הוא היבט שיש לו כוח המאפשר לנו לבטא את הרצון לחופש אישי. המבנה הזה (של הכוכבים) מחזק את כוח הרצון, והופך את הכמיהה להצהרה גלויה על יציאה לעצמאות. במהלך חודש נובמבר, סוגיות שונות הקשורות לנורמות מסורתיות יפתרו.

מהלכו של כוכב מארס בסרטן יכול לגרום גם לכאבי לב, צער על דברים שהיו ואינם עוד. אל תתביישו לבכות, הדמעות יכולות להיות כוח מרפא חזק מאוד. ואם אתם מרגישים שאתם מצפים בשמחה לקראת משהו נפלא, אל תחששו לחבק את התקווה. הלב זקוק לאמונה שיש אור בקצה המנהרה.

בשבוע הבא ארחיב על "עלילותיו" של כוכב מארס בנסיגה במזל סרטן, מתאריך 15.11.2007.

לאחרונה הגיבו השווקים כצפוי עם מרקורי בנסיגה, למסרים כפולים שהושמעו על ידי פוליטיקאים ואנשי כלכלה בעמדות מפתח ואלה גרמו לתנודות הרחבות. בינתיים גם הנפט וגם היורו ימשיכו במגמת עלייה, כאילו אין לזה סוף. אולם יתכן שעצירת מארס תהיה זו שתעצור את המגמה. בכל מיקרה, למרות שיופיטר ממשיך להתקדם במזל קשת, יש היבטים שונים בין התאריכים 25.10 -30.11 היוצרים תנודות לא צפויות בשוק.

כוכבים שהיו ברטרו ונעצרים כדי לחזור להילוך קדימה, יביאו לאירועים מפתיעים בתחומים מדיניים וכלכליים. כוכב נפטון נעצר בתאריך 31.10 ומרקורי בעקבותיו בתאריך 1.11, מה שיגרום להדגשת הנושאים הקשורים בכוכבים האלה.

כוכב מרקורי קשור להתבטאויות והוצאה לאור של מידע חדש, (כמו חדשות), ונפטון עם האופי של הסתרה, הסוואה, ביחד שני אלה יביאו להרבה דיסאינפורמציה, שתשתחרר עתה. המצב הזה משפיע על ההודעות המדיניות והכלכליות, מצב מאוד מביך למשקיעים ולכל אחד המנסה לתכנן את מהלכיו קדימה. השמועות יכנסו להילוך גבוה, והכוונה מאחורי כל אלה לא ברורה. אולי כדאי לשמור על ערנות כדי להבין מה המטרה שיש בצורך לסלף ולעוות עובדות. האם זה כדי להסתיר מאיתנו את האג'נדה האמיתית (סדר יום) המתרחשת במציאות בה אנו חיים. ואם כן, אז מה באמת מסתירים? (למי שעוד לא הבין, הרמז הוא גם על מסיבת העיתונאים שהייתה בשבוע האחרון).

אם מתייחסים לכותרות על חזרתה של קונדליסה לכאן בין התאריכים 4-6 בנובמבר, כדי לקדם את התכנים של הוועידה באנפוליס ופגישתו של אולמרט עם יועצו של בוש והיו"ר של הרשות, אבו מאזן, בתאריך 26.10.2007, (יום שהיה עם משמעויות רגשיות המשפיעות על שיקול הדעת הרציונאלי של כל אחד), אין ספק שכוכב נפטון "חוגג".

בתאריכים בהם קונדליסה מגיעה, המפגש של שמש במזל עקרב עם הנפטון מעיד על הרבה מילים, הבטחות והצעות שהולכים לאיבוד בתוצאה הסופית. אי אפשר גם להתעלם מהעובדה שכל הרעיון ותחילתו היה בזמן שהוונוס (הסכמים והדדיות) הייתה בנסיגה, ואחר כך גם המרקורי (תקשורת) היה בנסיגה. עתה, אחרי שכוכבים אלה שינו כיוון, נתחיל לשמוע "זמירות" חדשות, בעיקר בין אלה המנהלים את המו"מ.

בכל מקרה, אני חוזרת על מה שכבר אמרתי בתוכניות הרדיו "לילה חי מאד" ברשת ב' וכתבתי גם במאמר באתר הזה (nfc) ובאתר שלי (www.tovasafra.com) "פעמי שלום או אשליות שלום". שאין שום אפשרות בעתיד הקרוב והרחוק להסכמים אמיתיים שיביאו לכאן את השלום לו כולם מייחלים.

באחד ממאמרי הקודמים ציינתי שכוכב נפטון גם משפיע על ההורוסקופ של קונדליסה אישית. מצד אחד יש לה השראה, אבל התכלית זקוקה לכוכבים אחרים. נפטון מטבעו "מורח" את העשייה. התסכול האישי שלה עלול גם להשפיע על התנהגותה.

כוכב נפטון מצביע גם על נפט, גז, כימיקלים ותרופות. יתכן שהשינוי בתנועה של נפטון יביא לשינויים בשוק הנפט, או כל נושא הקשור בנוזלים מים וכד'. במקרה קיצוני אפשר חשיפתו של ווירוס חדש או מחלות חדשות הדורשות צורות טיפול חדשות. או בעיה עם סוג טיפול חדש שיש ניסיון לכסות עליו.

חודש נובמבר נושא עימו את האפשרות להעריך מחדש את הדרכים בה אנו יוזמים את הפעילות שלנו הקשורה גם לאחרים, אפשרויות חדשות בדרך בה אנו נתייחס לאנשים, מה שיביא ליותר תמיכה מהסביבה.

כוכב מארס ניכנס למצב של נסיגה בתאריך 15.11 הנמשכת עד לתאריך 30.1.2008. כאשר המארס בנסיגה אי אפשר ליזום כמו תמיד, אלא עם מחשבה חוזרת בשלב מאוחר יותר. קשה להניע קדימה תוכניות חדשות, מתוך ידיעה מראש שזה בא וצובר כוח. על כן המחצית הראשונה של החודש זו ההזדמנות שלכם להתחלות חדשות, להציג תוכניות חדשות או לתכנן אותן. עתה זה הזמן ועשו זאת!

ברגע שהמארס מתחיל את הנסיגה, אנחנו יכולים לחזור לאחור וליישם את התוכניות האלה. אבל לא תהיה אפשרות להתחלות חדשות. עם המארס בנסיגה, יש לנו את האפשרות לשקף לעצמנו את הסגנון שלנו בדרך בה אנו יוזמים ופועלים, ואנו מבינים כיצד נוכל לשנות את הדרך כך שנוכל להפיק או לתרום יותר שיתוף פעולה. ההשפעה האמוציונאלית תגבר בזמן שהמארס ברטרו נימצא במזל סרטן, בין התאריכים 15.11-31.12.2007 (אחר כך הוא חוזר למזל תאומים, שזה כבר "אופרה" אחרת), והדחף להצלחה מונע על ידי הרגשות לטוב ולרע. התגובות הן יותר מתוך מגננה וכך אנו עלולים להכשיל את עצמנו, או שתהיה אפשרות להבהיר את הכיוון שבחרנו, ואז לחזק את האנרגיה הרגשית שתתמוך בנו להשיג את המטרות. המפתח כאן הוא לזכות בהבחנה מעמיקה מרעננת.

* * *

בהורוסקופ של ראש הממשלה שלנו, אהוד אולמרט, כוכב מארס נימצא במעלה ה-12 בסרטן (במקום המסמל רכוש שנצבר לצד המצב הפיננסי), אני מזכירה כאן, שהעצירה של כוכב מארס תהיה בדיוק על המעלה הזאת, ותלווה אותו לאורך נובמבר 2007, יחד עם כוכב סאטורן על כוכב הוונוס שלו.

מאחר ואולמרט הוא בן מזל מאזניים, כוכב וונוס הוא דומיננטי במפה האישית שלו. המעבר הזה מעיד על חוסר הפופולאריות שלו, ואפילו חוסר ביטחון שלו. כמו כן הוא עומד להתאכזב מהתגובה על מהלכיו, לפחות באופן חלקי, מאחר והוא לא יקבל את התמורה שמצפה למאמציו. תחושה של קיפאון או מצב בו קשה יהיה לו לקדם את תוכניותיו. השילוב של כוכב וונוס עם כוכב שבתאי מעיד גם על מערכות יחסים אינטרסנטיות.

במישור הארצי, הכול יהיה קשה יותר, אפילו השגת הדברים הפשוטים, יעלו לו במאמץ. כל הדינאמיקה שעזרה לו עד כה עם כוכב יופיטר, הסתיימה. הנטייה להסתבך תעבוד שעות נוספות, הוא יהיה בטוח שכל הדברים עדיין בשליטתו ולאט לאט יסתבר לו שלא כך. כל מיני דברים שהיו אצלו בהגדרת תוכניות, משתבשים.

האסטרואיד כירון, גורם לו לחפש פיתרונות מהירים למצבים לא נוחים מבחינה משפטית, אבל היכולת לתמרן מצטמצמת. זה עלול לחזק אצלו את הנטייה להבטיח הבטחות, אולם הוא מאבד את מנגנוני הזהירות שלו (עם המארס), והולך ומסתבך. ניראה שהמזל הולך ונגמר. התוצאות וההבנה של מהלכי הכוכבים האלה, הזמן בו כל הבעיות מתאחדות, יורגשו אחרי שכוכב מארס יתיישר, במהלך פברואר ומרץ 2008.

עצירתו של כוכב מארס במעלה ה-12 בסרטן, קרוב מאוד לשמש בהורוסקופ של ג'ורג' בוש, וגם לשמש בהורוסקופ של ארה"ב. מארס הוא הכוכב המצביע על מלחמות ואגרסיה, אבל עתה כאשר הוא לקראת העצירה ואחריו הרטרו, זה עלול לעורר בעיות לא צפויות. אחת מהן עלולה להיות שגיאה בכושר השיפוט של מקבלי ההחלטות ליזום פעולות צבאיות בזמן הזה. הדחף לעשות זאת גדול, והתחושה של הסובבים את ג'ורג' בוש, שהוא מתעלם מכולם, מה שמביא לתסכולים בכל הרמות ודרך קבלת העצות גם היא מוטעה ואפילו תגרום אחר כך לחרטה.

אם מתייחסים לכותרות העיתונים על ההצהרות מהבית הלבן על הצורך בהחמרת הסנקציות על אירן, למה כוונה? האם כל האמירות הללו יש להן משמעות נוספת? האם בוש מכין את הרקע לפעילות צבאית? ומנגד התגובה של פוטין, נשיא רוסיה האומר שלדעתו סנקציות אינן הדרך לפתור בעיות אלו. (זה אותו פוטין שהבטיח לאולמרט לפעול נגד המגמות המתפתחות באירן....אמרנו מרקורי ונפטון?) למי להאמין ומה המשמעויות? לא פעם המילים בהשראת כוכב נפטון נעות בדיוק ההפך למה שהתכוונו הדוברים. (וגם אירועים כאלה משפיעים על השווקים והמשקיעים).

מולד הירח בתאריך 9.11 יהיה כאשר כוכב יופיטר מופיע מול המארס בהורוסקופ של ארה"ב, האם זה מתאר הרפתקנות? או אולי מדיניות חוץ חדשה הקשורה לכוחות הצבא, או הסקת מסקנות על מערכות היחסים עם ארצות אחרות כמו טורקיה ואירן. הביטחון העצמי חזק משפיע על התגובות של הכוחות הלוחמים ארה"ב. כמו כן כוכב מארס מול ווסטה, גורם לשינוי דרמאטי הנובע מאינפורמציה המגיעה למודיעין האמריקאי.

בחזרה לארכיון