27.2.2009 - 5.3.2009

השבוע הקרוב מושפע מחוסר שקט מנטאלי ואמוציונאלי המשפיע בעיקר על מערכות יחסים.

השבוע מתחיל במבנה כוכבים בין מרקורי ומארס לכוכב פלוטו. המילים אינם בשליטה ופליטות הפה "חומקות" מפינו, ומשפיעות לא בדרך שהתכוונו. חוסר הסכמה מעלה את הטמפרטורה בחדר למצב שיש בו איבוד שליטה. בין התאריכים 28.02-01.03 ההשפעה של כוכב סאטורן תהיה על הצמד מרקורי-מארס כך שהתקשורת תמשיך לתסכל את כולנו כמה ימים. מפגשים שנקבעו לימים אלה משתנים או נשכחים, גם אם נרשמו ביומן הפגישות ולמעשה זה המשך למה שקרה גם בימים האחרונים.

בתאריך 04.03 הוונוס בהיבט נחמד עם האסטרואיד פאלאס, מצב שהוא חיובי לאלה העובדים ביצירה ועיצוב. האסטרואיד פאלאס שולט על תבנית ותפיסה, והוונוס מוסיף את הטון העדין. המרקורי בצמידות לכוכב נפטון ובמנעד לכוכב מארס בתאריך 05.03, היו זהירים עם הערכות מצב. כוכב מרקורי לצידו של הנפטון יכול להתנהג בערמומיות, כמעט כמו נוכל. אנרגיה זו חוזרת גם במהלך השבוע הבא, אבל יש כאן צד חיובי לפעילות פיזית המיטיבה עם הנשמה.

כוכב וונוס משנה מגמה בתאריך 06.03.09, כוכב יופיטר משפיע על הוונוס והמשמעות היא שקופידון יתחיל להשפיע ולא בעדינות. ההשפעה הזו כבר מורגשת, למעשה כבר קיימת כשישה שבועות והמסורת האסטרולוגית אינה ממליצה על נישואים בתקופה הזאת או על התחלת מערכת יחסים חדשה.

הוונוס מסמלת הדדיות ומערכות יחסים, ואין זה הזמן האידיאלי להסכמים. תחומי היופי מושפעים גם הם מהוונוס ולכן ההמלצה היא לא לעשות ניתוחים פלסטיים במהלך החודשים מרץ-אפריל 2009, לא לשנות גווני שיער או תסרוקת. אין זה הזמן גם לשנות סגנון לבוש או להתחבר לסטייליסט חדש. הוונוס מסמלת גם כספים וכלכלה, בנקים וכל הענפים המבוססים על השקעות או תנועות כספיות, כך שההמלצה הקלאסית היא לא להיכנס למחויבויות כלכליות חדשות, כמו גם הלוואות ורכישות ארוכות טווח.

נשים שרוצות בתקופה זו להסתער על מטרה חדשה, או למחות על נושא שחשוב להן כנשים, יכשלו. התוצאה שתושג לא תענה על רצונן, או שהן תקבלנה מסר, שהרעיון הקדים את זמנו ובכל מיקרה, יהיה עליהן לנסות שוב ובזמן אחר (אחרי הנסיגה כמובן).

אם נולדתם עם כוכב וונוס בנסיגה, ההתייחסות לנושאים הנ"ל, דורשת בדיקה אישית בעיקר בנושא הכספים. אם כוכב מארס נמצא בנסיגה בהורוסקופ האישי, לרווקים ולרווקות שביניכם, יש סבירות גבוהה לזוגיות חדשה בעזרת נסיגת הוונוס. (כן, נכון הפוך על הפוך).

27.02 הירח במזל טלה, מדברים ואחר כך חושבים. המגמה לחוסר הסכמה היא גם בדו שיח אישי וגם במפגשים חברתיים. בכוחן של המילים להדליק ולחמם את האווירה. הטמפרטורה עלולה להגיע לרתיחה, תרתי משמע, גם כשלא התכוונתם. המילים אינם בשליטה ונסו להיות ערניים, בעיקר למתרחש בסביבה הקרובה. התגובות האמוציונאליות מוסיפות גם הן לתחושת חוסר השקט.

28.02 מבנה הכוכבים ממשיך היום לתסכל בגלל חוסר סבלנות ולשון חדה, השפעתו של כוכב פלוטו יוצרת מניפולציות ופגיעות. זה יום בו מתעוררת משאלת הלב הכמוסה, שלא העזתם לדבר עליה עד היום. אפשר גם שתחוו קושי רגשי, ואל תופתעו אם הדמעות זולגות בלי שליטה. אבל בעזרת הירח במנעד לכוכב מרקורי, אורך רוח יעזור לכם להתבונן בתבונה לצד השכל הישר, יש מקום לשיקול דעת. הירח בטל בין השעות 19:50 עד למחרת ב 05:33 בבוקר.

01.03 הירח במזל שור, במנעד חיובי לשמש במזל דגים. זהו יום טוב לקדם בו תוכניות. השילוב של מרקורי ומארס מעיד על חריפות לשון, אבל גם על מחשבה מהירה. אם תדעו להקדים מחשבה למילה היוצאת מפיכם, תנצחו. ברקע, מבנה הכוכבים מאפשר לממש משאלה או לקדם תוכנית שחשבתם עליה זה מכבר.

02.03 הצמידות בין המרקורי ומארס, ממשיכה להקשות על תקשורת בינאישית, קיימת תחושה שהדרך בה אתם מבינים את הדברים אינה מתקבלת ויש קושי להעביר את דעותיכם לסובבים אתכם, מה שיוצר גם תחושת חוסר וודאות. על פי רוב, מבנה כוכבים כזה הוא חיובי לסיעור מוחות בצוות עבודה. אם תבינו שכדאי לספור עד עשר לפני שאומרים מה שמונח על קצה הלשון, תוכלו למנוע וויכוחים ומריבות על הדרך.

03.03 הירח בטל בין השעות 00:41 עד 09:59. הירח במזל תאומים במנעד חיובי לכוכב וונוס ויופיטר, עוזר לבצע את המעשה הנכון, בזמן הנכון ובאופן הנכון. האופטימיות והשמחה יאפיינו את רוב שעות היום.

04.03 מחצית היום היא קלילה יותר, התקשורת זורמת, לצד חוש הומור המשפיע על אופי הפעילות, אבל בהמשך הירח מגיע ונלחם בכוכבים סאטורן ואורנוס, מה שגורם לשינוי במצב הרוח. קיים רצון לשנות וההתפתחות אינה לפי הקצב שאתם מתכננים.

05.03 הירח בטל משעה 04:09 עד 13:07. הירח מגיע למזל סרטן והמנעד לכוכב פלוטו גורם לבחון את המתרחש לפני שאתם פועלים. כוכב מרקורי בצמידות לכוכב נפטון, מחזק את המבוכה, מקשה לחשוב או לתקשר בדרך לוגית. אפשר לזרום לכיוון אידיאולוגי או יצירתי, או שתמצאו את עצמכם על הכורסא חולמים בהקיץ.

כלכלה ושווקים:

סימני השאלה מתעצמים, האם החלום האמריקאי הופך להיות סיוט? האם אותו סיוט עלול להגיע גם לכאן? האם זריקת הכסף שעושה הממשל האמריקאי הוא סיכון מחושב, או האם יש שם מישהו שעדיין מאמין שיש בכוחו של הנשיא אובאמה לכבוש ולנצח את מפלצת (הירושה) הכלכלית שקיבל? אנו נמצאים בחודש בו השמש במזל דגים, מזל המסמל דמיון, פנטזיה, חלומות וסרטים, ובעת הזו, אנו עדיין לא יודעים אם התמונה המתקבלת משם היא אמיתית או שיש עוד פנטזיות. למען האמת, איש לא יודע היכן מסתיים הדמיון ואיפה מתחילה המציאות.

מזל דגים, זו תקופה של תקווה, אך גם של פחדים, זו עונה של רומנטיקה ואהבה, אבל גם ספקנות וחוסר ביטחון. על איזה מסלול אנחנו עולים?

סימן השאלה יישאר גם כשנגיע למזל טלה בתאריך 21.03, אז השמש במזל טלה תתרגם את מבנה של הכוכבים במזלות היוזמה, את הפלוטו, אורנוס וסאטורן.

המציאות הקרובה היא למעשה פאניקה נוספת. כשנתעורר מהחלום נמצא את עצמנו בעוד סימן שאלה. התקופה בין התאריכים 06.03-23.03 לא נחמדה, בלשון המעטה, לשווקים ולכלכלה. תרגום הכוכבים יביא את השווקים לצלול.

חוסר הוודאות בשווקים, מושפע גם מכוכב מרקורי הליוצנטרי בקשת עד לתאריך 03.03, אשר מוסיף לתגובות הקיצוניות. אבל כל זה לא משתווה לפרק הזמן בין התאריכים 06.03-12.03: הוונוס משנה מגמה ואחר כך הירח המלא יהיה באותן המעלות של הזווית סאטורן אורנוס. כך שכל דבר הנכנס לתוך מסגרת הזמן הזה הוא כמו סיר מים רותחים. אם לא יגיע שינוי במצב הרוח ובכוונות, במהלך הימים הבאים, התגובה השלילית תואץ ועלולה להגיע לכותרות של פאניקה והיסטריה כלכלית.

כוכב וונוס בנסיגה בתאריך 06.03 הוא כמו מגנט, מושך את המחירים בחדות בכיוון המסוים לאותם שבועיים סביב התאריכים האלה והצד הפסיכולוגי נבנה מהפחדים של אסון כלכלי בהתהוות. המגמה הזו נמשכת בין התאריכים 06.03-23.03 ואינה מראה שינוי עד שתגיע לשיאה. אם תהיו בצד הנכון, זו יכולה להיות תקופה רווחית מאוד, אם לא, תצטרכו לחכות עד שינוי המגמה הבאה בסבלנות רבה.

בעבר כאן במדור ציינתי את הצמידות המגיעה בין היופיטר ונפטון במזל דלי בין החודשים מאי - יולי 2009. זו מגמה של אינפלציה, שתתחיל להיות מהירה ותלולה יותר ממה שכל אחד יכול לצפות. זה ישפיע על הריבית שתעלה מחוסר ברירה ומן הסתם, הצמידות הזו תשפיע על מחירי הנפט. זו תקופה בה הדולר יכול להתחזק ביחס לשאר המטבעות.

התוצאות של חוסר שליטה על המצב הכלכלי בארה"ב משפיעות כמו גל צונאמי הרסני על חופיהם של כל המדינות הקשורות בכלכלה ל"חלום האמריקאי".

אצלנו:

מבנה הכוכבים על מפת המדינה בנושא הכלכלי, מעיד על מגמה המושפעת מהכוכבים סאטורן ואורנוס. קיימת הרגשה של מחסור כספי והתגובה המיידית היא שלא מוציאים כספים ולא "חוגגים" עכשיו, בין החודשים פברואר-מרץ 2009. המצב הזה חוזר שוב בין דצמבר 2009- פברואר 2010, אז עוברת נקודת ביניים ראש דרקון/סאטורן על ציר 5-11.

יתרונו של הסאטורן שהוא פועל על בסיס ניתוח ריאלי של המציאות. ההבנה והמודעות למצב קיימים גם אם היכולת לפעול ולשנות בימים אלה מוגבלת. במעבר שלו על הציר 5-11 הוא עוזר לשמור על דינאמיקה כלכלית, למרות שהיא איטית הרבה יותר.

מצד שני, בין אפריל -אוגוסט 2009 תגיע נקודת ביניים ראש דרקון/ אורנוס על ציר 2-8, המשפיעה על שינוי במסגרות המערכת הכלכלית. אולי נשמע על תוכנית כלכלית חדשה (אורנוס), לקיחת התחייבויות כספיות מצד הממשלה, כניסה למשמעת תקציבית ועל שמירה והגנה של אינטרסים הכלכליים של מדינת ישראל.

מבנה הכוכבים הנ"ל מצביע על לחץ ואחריות, הבנה של המתרחש ללא פשרות בגוון של אפרוריות. עם זאת,יהיו ימים בהם האנשים יקחו את המצב קשה יותר ממה שקורה בפועל. לטווח הארוך המערכת הכלכלית תיכנס לתוכנית שיש בה אופק חיובי וסולידי (עם השילוב של ראש דרקון/סאטורן על ציר 5-11), הדינמיקה הכלכלית תגיע בהדרגתיות.

כוכב יופיטר יגיע בחודשים יוני -יולי 2009 לציר 5-11 ויביא בכנפיו את הניצוץ הראשון שמשהו חיובי אכן קורה, אבל יופיטר מלבד תחושה טובה אינו מספק את השינוי הדראמטי.

האסטרואיד כירון וכוכב נפטון, יגיעו לקראת סוף 2009 לציר 5-11. שני אלה יחזירו את האופטימיות הכלכלית בהדרגה למקומותינו וייווצרו אפשרויות עסקיות חדשות, שידרשו גישה פתוחה ויצירתית כמו גם להיות קשובים לחדש ולשונה. המצב הזה יקדם את אלה המוכנים לחשוב קצת אחרת. פתיחת דלתות לדינאמיקה עסקית חדשה תתרחש בהפתעה ובמהירות. הערנות להשקעה באנרגיה חלופית, או יצירת שינויים בתעשייה ומעבר למוצרים ה"ירוקים", יהוו את המפתח לפריצת דרך כלכלית ולשינוי במערכת ההכנסות של אזרחי המדינה.

"וְהָיָה רֵאשִׁיתְךָ מִצְעָר וְאַחֲרִיתְךָ יִשְׂגֶּה מְאד " (איוב פרק ח' פסוק 7).

נכון, גם איוב היה אופטימי.

בחזרה לארכיון