30.1.2009 - 5.2.2009
השבוע שנמצא בין ליקוי החמה שהיה בתאריך 26.01 ובין הליקוי שיהיה בתאריך 09.02 משפיע על הרגשות והתגובות של כולם. בנוסף, שינוי המגמה של כוכב מרקורי יגרום לא פעם לבלגאן בלוח הזמנים שקבעתם לעצמכם. יתכן מאוד שתעברו מתחים אמוציונאליים, שיחריפו לסירוגין ויביאו לתגובות אימפולסיביות. מאידך אי אפשר להתעלם ממבנה כוכבים העוזר להתבונן ולנסות לפעול בדרך יותר מעשית מתוך מחשבה זהירה. התנועה בין שתי המגמות האלה תכניס קצת מבוכה לחיים.

כוכב סאטורן במולות מדויקת לכוכב אורנוס בתאריך 05.02.09. באותו יום נמצאת השמש בהיבט לוונוס ולכוכב פלוטו, וקיימת אפשרות למשבר פתאומי במערכות יחסים או הסכמים שעלולים להתפרק. כדאי לדחות התחייבות להסכמים חדשים או לחוזים עד לשבוע הבא. היציבות של סאטורן מאותגרת על ידי האורנוס המורד והאימפולסיבי, כך שהיציבות של המוסדות הוותיקים ממשיכה להתנדנד על ידי אירועים בלתי צפויים, כאלו שהיו וגם כאלו שעוד יגיעו, עם הצורך למצוא פיתרונות רדיקאלים. זו הקוטביות בין הרצון לחזור לעולם הישן והמוכר מהעבר, לבין הדחף לשנות מקצה לקצה. קיימת הכרה בכך שהעתיד קשור בעבר וכעת יש לבנות את הגשר, אשר יקשר בין החוכמה שנובעת מניסיון לבין התמימות שיש בתקווה. הכוכבים מארס ויופיטר במזל דלי, מדגישים את החשיבות של עבודת הצוות, סיעור מוחות שביחד יביא לתוצאות מקסימליות.

הירח המלא בתאריך 09.02.09 הוא גם ליקוי לבנה. הירח שוהה במזל אריה הדרמטי מול כירון ונפטון, ובהיבט למרקורי וונוס. קיימת נטייה לחיפוש אחר נושאים רוחניים וזהו יום שמתאים לעיסוק בפעילות המשלבת מפגש בין גוף ונפש, כמו טאי צ'י, יוגה, קארטה וכדומה.

המולות סאטורן אורנוס תהיה בריבוע לכוכב האורני קופידון ב-17מעלות בקשת. קופידון הוא כוכב של אינטגרציה ורצון להתמזג. הסאטורן והאורנוס מעידים שיש לצפות למעט הסכמה ולהרבה מאבקי אגו. קשה יהיה להגיע להבנה הדדית ובגלל ההיבט בין הוונוס והפלוטו, צפויה התפתחות של קינאה וניסיונות להפעיל שליטה.

כוכב מרקורי נעצר בתאריך 01.02.09, אבל תמיד כדאי לחכות עוד כחמישה ימים עד שמתחילים בדברים חדשים. כאשר המרקורי מתחיל את דרכו קדימה במזל גדי, ניתן להתגבר על מכשולים, על ידי תכנון תוכניות לוגיות וסולידיות.

מעברו של כוכב וונוס למזל טלה האימפולסיבי בתאריך 03.02 יביא תוספת תבלינים למערכות היחסים, עם חוסר סבלנות לאהבה וצורך בסיפוקים מיידיים.

כוכב מארס עובר למזל דלי בתאריך 05.02. כוכב מארס האקטיבי מעודד רעיונות מבריקים לצאת לאור. עם מעברו של המארס קשה להישאר תקועים בשיטות הישנות, הדחף להתחדש יוצר הברקות ייחודיות.

30.01 האנרגיה חיובית ומצב הרוח מתקשר לאהבה והנאות. הדרך בה אתם פועלים עוזרת לבניית שותפויות ומערכות יחסים. הירח בטל בין השעות 11:22 עד 17:25.

31.01 הירח במזל טלה הרמוני לשמש במזל דלי ומאפשר זרימת אנרגיה נינוחה. יש אלמנטים חיוביים שעוזרים לדברים הקטנים בחיים. תנו לעצמכם לזרום יותר בקלילות. התפתחויות חדשות שכוללות בתוכן שיתוף פעולה, יכולות לסייע להתקדמות.

01.02 יום שיש בו נטייה לפטפוטים, רכילות, חשיפה לעלבונות או אי הבנות. קיים אי שקט מתמשך במהלך היום שעלול להוביל גם למריבות ואיבוד שליטה, על פי רוב בגלל עקשנות ותקיפות. עם זאת, יש חיפוש אחר עשייה ורצון לבצע מעשה גדול ובלתי רגיל. הירח בטל משעה 20:07 עד 00:09 אחר חצות.

02. 02חוש ההומור עוזר להתגבר היום על מיכשולים. יש חוסר מנוחה, עם נטייה לרכישות ללא מחשבה מוקדמת.

03.02 יום מתאים להתבוננות המשלבת מחשבה זהירה. ההיגיון עוזר היום בתחומי הכתיבה והתקשורת. קיימת מעשיות ורצינות, כך שאפשר גם לארגן ולשמור על שליטה ממקום של כבוד עצמי.

04.02 הירח בטל בין השעות 03:26 עד 04:14 לפנות בוקר. הירח ניכנס למזל תאומים ואופיו של היום קל, נינוח יותר, עם רצון למפגשים חברתיים. יש גם יותר נטייה לעזור זה לזה.

05.02 הירח במזל תאומים בהיבט לאורנוס וסאטורן, יש ניסיון לשבור מסגרות קיימות ולתת מקום לדברים חדשים ומרעננים. מצבי הרוח יאפיינו את היום והאופי המנוגד של הכוכבים גורם לא פעם לפעול בדרך מנוגדת לדעתכם ואחר כך לשנות את הדעה, אך בסופו של יום אתם חוזרים לדעה המקורית. הירח יהיה בטל בין השעות 19:43 עד למחרת בשעה 06:02.

כלכלה ושווקים:

כוכב מרקורי גרם במהלך השבועות האחרונים למבוכה ולתסכולים. הנדנדה של השווקים למעלה ולמטה, לצד השילוב של וונוס ביחס למולות סאטורן ואורנוס, השפיעה על התנודה החזקה לקראת סוף השבוע שעבר.

מצב הכוכבים עדיין משפיע על התנודתיות, כך שבתאריך 05.02, בו המולות בין סאטורן ואורנוס תהיה מדויקת, הוונוס בונה היבט עם הפלוטו. אפשר לצפות באותו יום לשינוי מגמה שישפיע על הכיוון של השווקים. האם שוב זו התרסקות או מכירה המבוססת על פאניקה? או סיום תקופה של ירידות לקראת עליות? זכרו המשבר הפיננסי עוד לא הסתיים!

כדאי לשים לב למחצית הראשונה של חודש מרץ, כאשר הירח המלא מגיע בתאריך 09.03 ומפעיל את הסאטורן- אורנוס, בדיוק כמו "רעידת האדמה" הפיננסית בתאריך 15.09.08. אז נכנסה המערכת הפיננסית בארה"ב ללחץ ויזמה את חבילת התמריצים, שכבר שינתה את פניה כמה פעמים (בגלל העיתוי שהיה בזמן שהמרקורי בנסיגה).

בנוסף, הוונוס צפויה להיעצר בתאריך 06.03 ויש לכך השפעה עצומה על השווקים. זוכרים את 27.07.07? יום שישי בו קרסו כל השווקים בעולם והתחילה הידרדרות שהדהימה את כל המשקיעים, הכלכלנים והפרשנים בפתאומיות שזה התרחש.

בעזרת האסטרולוגיה אפשר היה לחזות מראש את התהליך המוליך למשבר הגדול. בתוכנית הרדיו "לילה חי מאוד" בתחילת יולי 2007, הצבעתי על התאריך הזה כנקודת מפנה לשווקים ולכלכלה. באותה תוכנית ישב מומחה לכלכלה (מפאת כבודו לא אציין את שמו), שאמר בשידור שאיש אינו יכול לחזות כזה דבר. חזרתי למרות דבריו של אותו מומחה על התאריך. חלק מהקוראים הקבועים שמעו את התחזית ומספרים על כך עד היום. ההיסטוריה שופטת.

אין ספק שהשילוב בין התאריך 06.03 והתאריך 09.03, יש לו אפקט של רעידת אדמה על השווקים. הגעתם של היופיטר ונפטון לצמידות במזל דלי תתרחש מחודש מאי 2009 עד יולי 2009, בתקופה זו נרגיש כמו בתוך אגדת פיות טובות. אפשר לצפות לאופוריה, שתיפגע אחר כך על ידי המציאות הריאלית בעיקר מנובמבר 2009 עד אוגוסט 2010.

המולות סאטורן אורנוס החוזרת בתאריך 05.02 ואחר כך בספטמבר, מעידה על הזמנים הקשים כלכלית לטכנולוגיה ולהיי טק, כמו שכבר ניכתב כאן בחודש יוני 2008.

בשבועות הקרובות יתרחשו מצבים שקשה לחזות אותם. החדשות הלא טובות הן שאותן ההזדמנויות נובעות מאירועים לא צפויים כלכלית, דוחות כלכליים לא נוחים או עניינים פוליטיים, כאן ובעולם כולו, לצד התפתחויות ביטחוניות או צבאיות. כאן במדור אשתדל לעקוב כדי להבין את המתרחש.

בקונגרס אושרה התוכנית של אובאמה לחבילת התמריצים החדשה, ושוב בזמן מרקורי בנסיגה. ההתחלה תיראה טוב לכולם והציפיות, כפי שכבר ניכתב, ירקיעו לשחקים, עד הנחיתה שתגיע בהמשך. כבר נכתב כאן במדור שמצבה של ישראל טוב יותר, יחסית למתרחש בארה"ב או אנגליה, יוון, איסלנד, בולגריה, צ'כיה, אוקראינה ובלארוס. אני אחזור לנושא המצב הכלכלי של מדינת ישראל אחרי הבחירות, והקמת הממשלה.

אצלנו:

למרות שמדינת ישראל הכריזה על הפסקת האש, כתבתי כאן במדור שהאופוריה תתפוגג די מהר. במהלך השבוע הקרוב, עד לתאריך 06.02, כוכב מארס נמצא על ציר הקארדינאל של מדינת ישראל, מה שמחזק את המגמה של מדינת ישראל לעמוד על הרגליים האחוריות ולא לוותר על דרכה.

בנוסף נקודת הביניים כירון-סאטורן על ציר 2-8 של המדינה "עוזרת" לראייה המפוכחת של המצב. מצב הכוכבים ממשיך להצביע על פגיעות ולכן הזהירות מתבקשת במהלך הימים הקרובים.

במפת הפסקת האש, כוכב נפטון נמצא בריבוע לאופק, מה שמחזק את תחושת האופוריה לצד האשליה, כלומר הכל זמני. בנוסף, כוכב מרקורי בנסיגה, כך שכל הניסיונות להשיג הבנות נתקלות בקשיים, ולא במקרה. החמאס מוכן להבין ולקבל רק מה שהוא רוצה והמרקורי בנסיגה מביא לכך שאנו רואים שההנהגה בסוריה אינה משדרת על אותו המישור עם ההנהגה בעזה. הירח באותו הורוסקופ נמצא בהיבט של ריבוע לשמש, זו עוד אינדיקציה למתח שקשה לפתור אותו.

בהורוסקופ של מדינת ישראל כוכב נפטון שמשפיע על השמש במזל שור, החל מתאריך 8.1.09 ועד 8.2.09, יכול להעיד על כך שזו תקופה של תקווה המשולבת בציפיות, שעשויים להתפוגג בהמשך, עם התזוזה של הנפטון ואז צבעם של האירועים עלול להשתנות לגוונים של צער ואכזבה.

כוכב מרקורי החוזר להילוך ישיר בימים הקרובים יחזור על המעלה 23 במזל גדי , בו התקבלה ההחלטה על הפסקת האש ולקראת אמצע פברואר יעלה על המעלה 4 במזל דלי שם התקבלה ההחלטה על "עופרת יצוקה". אלה ימים בהם יש חשיבה נוספת על ההחלטות שהתקבלו, ניסיונות לתקן מצבים שנשארו ללא תוצאה או קבלת התשובה למטרות המבצע. יהיה מעניין לעקוב.

ניקולא סרקוזי נשיא צרפת:

סרקוזי חגג יום הולדת בתאריך 28.01. למעשה ליקוי החמה האחרון היה על השמש שלו יומיים לפני יום הולדתו. מה שמבטיח שכוחו השנה יתחזק, והפופולאריות שלו תנסוק. הוא מנסה ומצליח להיות גורם משפיע בנושאים בינלאומיים.

בחזרה לארכיון