9.1.2009 - 15.1.2009
השבוע, בתאריך 10.01.09, כוכב מרקורי במערכת יחסים עם כוכב פלוטו ולמחרת בתאריך 11.01.09 כוכב מרקורי נעצר ומתחיל בנסיגה. העצירה הפעם היא חזקה בעיקר בגלל שהיא קרובה למעלה 6 במזל דלי, שבה גם יהיה ליקוי החמה בתאריך 26.01.09. זה שילוב חזק.

אם יש לכם מידע שחשוב לכם לשמור עליו כאינפורמציה אישית וסודית, דאגו שלא לספר אותו לאיש!!! כוכב פלוטו מבטיח שהמילים היוצאות מפיכם בזמן בו כוכב מרקורי בנסיגה, יחזרו אליכם שוב, ולא במקום שאתם רוצים. מילים היוצאות מן הפה מתגלגלות והשפעתן לא תיצור את מה שחשבתם או התכוונתם, התקשורת הבינאישית יכולה להיות בעלת משמעויות לא נכונות ולצאת משליטה, זאת כיוון שכוכב פלוטו מקצין בכל תחום וגם מתחת לפני השטח. שימו לב גם לכך, שקלסרים וניירת עלולים ללכת לאיבוד. מאידך, בגלל שלמילים יש עתה כוח, יש ביכולתכם להשתמש בהן במקומות בהם יש לכם עניין להשפיע.

כוכב מרקורי הנמצא במנעד לכוכב פוסידון (כוכב אורני), עלול לחשוף ולהעלות על פני השטח חילוקי דעות בעלי תכנים אידיאולוגיים. כנראה בגלל שאנחנו מתקרבים לבחירות.

ליקוי החמה מתרחש בתאריך 26.01.09. גם בעבר נכתב כאן במדור, ששבוע לפני הליקוי רצוי לא לקבל החלטות משמעותיות.הפעם, גם המרקורי בנסיגה, לכן החלטות בזמנים כאלה אינן מועילות והתוצאות שלהן אינן יוצאות לפועל כפי שתכננתם.

בשבוע בו מתקיים הליקוי, נושאים המתרחשים בזמן הזה יהיו משמעותיים יותר ממה שחשבתם. גם לשבוע שאחריו יש השפעה, אבל לאו דווקא גורלית.

09.01.09 הירח בטל בין השעות 08:38-20:14. המצב הרגשי משפיע לאורך כמה ימים, כאילו האמוציות סגורות בבקבוק אטום. ההמלצה לימים הבאים היא לומר מה שפחות.

בתאריך 10.01.09 יהיה ירח מלא, הירח במזל סרטן מול השמש במזל גדי, מול האסטרואיד יונו. הסיטואציה הזו מעוררת מצבי חולשה וחוסר כוח. הפעם אופיו של היום יהיה התגוננות, כאילו יש מישהו המאיים עלינו, או מנסה לפלוש לתוך הטריטוריה האישית. יש כאן משחק בין ההרגשה כמה זהירים אפשר להיות מבלי להיכנס לפרנויה. כל אחד מאיתנו יהיה פגיע יותר, גם משטויות. הרגשנות מתפרצת, כמו שיטפון מים הפורץ מתחת לפני השטח ועולה למעלה בכוח, ומציף את הזיכרונות מהימים האחרונים. כך שחשוב להיות זהירים כאשר מעלים נושא רגיש לדיון או לשיחת הבהרה.

11.01.09 הירח בטל משעה 06:18-19:41. המרקורי נעצר ומתחילה הנסיגה, הירח עובר למזל אריה, אבל במיקומו מול היופיטר יוצר תחושה טובה יותר. הצד הרגשי אינו מצונזר ואם מתגברים על המכשולים אפשר יהיה לפרוץ את המעגל, להרים את המכסה כדי להמשיך הלאה.

12.01 הרגשות מטלטלים, תוכלו להרגיש כאילו אתם נמצאים בתוך מערבולת, אבל זו חיובית, אם תדעו למנף את הרגשות ולשמור על שליטה מסוימת. זו גם הדרך בה תוכלו לעבור את היום מבלי להישאר חסרי נשימה. זה יום טוב לערוך רשימות, שיעזרו לכם ללכת בתלם, יום טוב לנפות מה שמיותר ולהשאיר את העיקר בכל תחום בו אתם נמצאים. שימו לב שיש מגמה לביקורתיות, שאינה מועילה לאיש.

13.01 הירח בטל היום בין השעות 08:37-20:33. אחרי השעות האלה, כאשר הערפל מתפוגג, רצוי לבדוק את המידע המגיע אלינו, בכמה כיוונים. חשוב להאט את הקצב ולהקשיב באוזניים כרויות, זה יכול למנוע התנגשות וחוסר הבנה שצפוי ביום כזה.

14.01 הירח במזל בתולה ותחושה של יציבות עם ביטחון, מאפיינת את היום. אפשר להתחיל דברים חדשים אבל רק אחרי שאתם מבררים את כל הפרטים, זה יאפשר לכם לעלות על הפלטפורמה הנכונה. נסו לוודא שכל פרט שמגיע נבדק פעם נוספת מכיוון אחר, כדי שלא יטעו אתכם.

15.01 חלקו הראשון של היום הוא חיובי להתחלה חדשה ויציבה יחסית. הירח בטל משעה 16:36 עד 30 דקות אחר חצות.

כוכב מרקורי שנמצא בנסיגה עד לתאריך 07.02 יעזור לנו לעשות סדר בניירת, לסדר מגירות וארונות, לחזור ולארגן מחדש קלסרים. גם האסטרואיד סרס מתחיל בנסיגה, ומציע לבחון מחדש את כל השיעורים שלמדתם בתקופה האחרונה, מה שיעזור לכתוב כמה חוקים חדשים לחיים, לעצב מחדש את התבניות בהן אנו חיים.

אצלנו:

אחזור על הדברים שכתבתי בשבוע שעבר:
מבנה הכוכבים המשפיע על ההורוסקופ של מדינת ישראל בימים האלה פועל בכמה רבדים. כוכב יופיטר הנמצא על ציר 4-10 עד לתאריך 10.01.2009 מביא את תחושת האופטימיות המאחדת את כולנו, כמעט כל הפלגים הפוליטיים, קואליציה ואופוזיציה, מאוחדים ותומכים בפעולת צה"ל. באסטרולוגיה כוכב יופיטר על הציר 4-10 עוזר לקדם מטרות. אך כאשר הוא יחלוף, התנאים הקיימים יתפוגגו. ברובד אחר, כוכב סאטורן נמצא על ציר 4-10, עד לתאריך .0910.02 גם הוא מצביע על הדרך והאחריות בה התאחדו כל הכוחות בכדי להוציא לפועל פעולה למען המדינה. כוכב סאטורן במקום הזה, מצביע על ראייה מפוכחת לצד אכזבה מכיוון מסוים שהיה עד כה (ההבלגה? התהדייה?) וחזרה לכיוון שכבר הוכיח את עצמו. הדגש על תכנון ועקביות מודגש כאן, עם זאת יש הגדרות ברורות של כללי המשחק. קיימת הבנה שיש לברור את המטרות בקפדנות, ודווקא הקצב האיטי מעיד על הפוטנציאל החיובי של התהליך, בכוחו של הסאטורן לייצב את המצב לטווח ארוך יחסי.

הכוכבים הנמצאים על ציר 2-8 מחזקים את תחושת המעורבות היומיומית, בין כל חלקי הארץ, בעזרת הדיווח היומיומי בתקשורת. זה גם מחזק את התחושה ש"כל ישראל ערבים זה לזה". מאידך, מבנה הכוכבים מדגיש את הצורך לשים קווים אדומים, להתמודד עם הניסיונות החיצוניים הבאים להכתיב למדינת ישראל את התנאים. המתח קיים בעיקר בגלל המאמץ למצוא את האיזון בין הרצונות של מדינת ישראל והלחצים החיצוניים מהקהילה הבינלאומית.

הקהילה הבינלאומית יכולה להתחיל להתערב במה שקורה החל מתאריך 04.01.09. השילוב ראש דרקון יופיטר על ציר 1-7 יגיע לקראת התאריך08.01 וימשיך לאורך ינואר 2009. לשילוב הזה יש את הפוטנציאל להביא להפסקת אש, אך זו גם מגמה של אופוריה.

גם כוכב נפטון משפיע על השמש במזל שור בהורוסקופ של מדינת ישראל החל מתאריך 08.01.2009 ועד 08.02.2009, יתכן שזו תקופה של תקווה המשולבת בציפיות, שאחר כך עשויים להתפוגג עם התזוזה של הנפטון, ואז צבעם של האירועים עלול להשתנות לגוונים של צער ואכזבה. לצערי הרב מסוף חודש מרץ עד אמצע אפריל 2009, קיים פוטנציאל לעוד משבר אלים שיביא להתפכחות מרירה.


לטווח הארוך, מצבה הביטחוני של מדינת ישראל במהלך 2009 יאותגר שוב ושוב, בעיקר בגלל שהכוכבים סאטורן ואורנוס במעבר משפיעים על כוכב אורנוס במפת המדינה, אורנוס הוא שליט משני של מזל גדי, המסמל את הבית שלנו בהורוסקופ המדינה. כוכב מארס יהיה בנסיגה במזל אריה לקראת השליש האחרון של השנה, מה שמוסיף לצערי עוד תבלין חזק לקדרה.

בהורוסקופ המקודם של מדינת ישראל, מרכז השמים נמצא במעלה השנייה של מזל מאזניים, נקודה שלאורך זמן "תקבל תזכורת" לא נעימה מכוכב פלוטו (בריבוע). כלומר, אנו צפויים לחוסר יציבות מעת לעת ולאורך זמן.

ואכן השבוע החלו מנהיגים שונים בעולם ללחוץ לכיוון הפסקת אש. אלא שהיום בו יצאו ההודעות, של סרקוזי, נשיא צרפת ומובראק נשיא מצריים היה יום רביעי 07.01 בו כל היום היה ירח בטל, כך שכל מסע הדילוגים וההצהרות של אותו היום היה הצגה ויסתיים בלי תוצאה. צריך שיופיע גורם אחר או הצעות אחרות, שונות לחלוטין בתוכנן. נקודת הביניים מארס כירון על ציר 1-7 בהווה עד לתאריך 14.01 מעידה על כך שמדינת ישראל עומדת על הרגליים האחוריות ולא מוכנה לוותר במו"מ. ככל שהזמן יעבור, כוכב סאטורן עלול להיות בעל אופי של פשרה, למרות שהנוכחות של כוכב סאטורן יכולה לשרת את התוצאה לטווח הארוך.

מחשבה אסטרולוגית בנושא: כל עוד כוכב יופיטר נמצא על הציר 4-10 מדינת ישראל נמצאת במקום טוב (אם יש דבר כזה), מבחינת המלחמה. אפשר לקחת טווח רחב יותר לעוד כמה ימים, אך עדיף בזמן הזה להגיע להסכם הפסקת אש. כוכב מרקורי נמצא בנסיגה, תקופה שלא תיטיב עם כל הצעה, ומצב הכוכבים בשבוע הקרוב בין התאריכים 12.01 עד 15.01 עוד פחות נחמד, כאשר כוכב מארס על ציר 2-8 גורם לפגיעה קשה יותר אצלנו. זה בנוסף לנקודת הביניים כירון- סאטורן שעלולה להביא לכאב גדול. אנו אזרחי מדינת ישראל חזקים ויודעים שנעבור גם את הימים האלה, כי "אין לנו ארץ אחרת".

בהורוסקופ מדינת ישראל, הירח המקודם עבר את האופק, מה שמחזק את האסרטיביות של המדינה ולכן הימים האחרונים הצליחו להחזיר את הכבוד ואת כושר ההרתעה. הסטאטוס של מדינת ישראל הוא במזל אריה, שם נמצאים כמה כוכבים שנושא התדמית והאחריות של המדינה חשובים להם. הצורך התעורר בעזרת המארס-פלוטו שהגיעו על ציר 3-9 מחד, והשפעה על ציר 4-10 במפה מקודמת של המדינה, היבט שישפיע לאורך השנתיים הקרובות לסירוגין. מאבקי כוח ימשיכו על בסיס הרצון לשמור על קיומה של מדינת ישראל.

פרקים חדשים של אלימות במדינה שלנו צפויים לסירוגין עד 2011, אלו יהיו מלווים בציפיות אכזבות ושפיכות דמים. תקופה נוספת שעלולה לעורר משבר תהיה לקראת השבוע האחרון של חודש מרץ ועד אמצע אפריל 2009, כאשר כוכב אורנוס מקודם בהורוסקופ של המדינה יקבל "דלק" ממעברו של אורנוס בשמים וכוכב מארס יגיע גם לשטח. שילובי הכוכבים האלה מביאים למתח וצער שישפיעו על מדינת ישראל. נקודת ביניים של נפטון ופלוטו על ציר 1-7, עלולה להביא להתנפצות של אשליה. באותה עת צפוי גם מעבר של כוכב סאטורן לאופק של המדינה. כך שיהיה מרווח קצר של תקווה ואופטימיות מינואר-פברואר 2009, אך מסוף מרץ האפשרות שהמשבר חוזר והאשליות מתנפצות.

כלכלה ושווקים:

למעשה אין אינדיקציות מהותיות היכולות להעיד על תנודות חזקות בשווקים. השפעות יתכנו ממעבר של כוכבים ממזל למזל, אשר משפיעים על הפסיכולוגיה של המשקיעים.

כוכב מרקורי הנמצא עתה במזל דלי, יעבור בזמן הנסיגה בחזרה למזל גדי בתאריך 21.01. הוונוס הנמצאת עתה במזל דגים תעבור בתאריך 03.02 למזל טלה, מעברים ממזל למזל יכולים להשפיע על שינוי מגמה. הוונוס במזל דגים נחשבת לחזקה, מאחר והיא מרוממת ונעלה במזל הזה, לכן ראינו כבר גם עליות חזקות בהשפעתה לאורך כמה ימים. למעשה ההמלצה היא להיות במעקב יומי וזהיר. כוכב מרקורי נעצר בתאריך 11.01, ולמעשה כבר האט את מסעו בימים האחרונים, מה שהשפיע גם על המשקיעים. כוכב יופיטר עבר בתאריך 05.01 למזל דלי (מזלו של כוכב אורנוס), וישהה שם עד ינואר 2010, למעשה הוא מתחלף במקומו עם כוכב אורנוס (הנמצא במזל דגים) ובהמשך יצטרף ליופיטר כוכב נפטון (שליט מזל דגים). המבנה הזה הוא כמו צמידות חזקה בין שלושה כוכבים: יופיטר, נפטון ואורנוס, אלה יתנו כוח עצום לאמונה ולתקווה, ומאחר והתקווה הוא כוח מניע לעליות השווקים, אפשר לצפות ששנת 2009 תהיה טובה, יחסית לשנת 2008. אבל זכרו שזהו פרק של כמה חודשים בתוך תקופה ארוכה של קשיים כלכליים שישפיעו על כל השווקים.

כוכב יופיטר המסמל תקווה מסמל גם הגזמה ושפע, כוכב אורנוס מסמל את הלא צפוי בתנאי השווקים, כך שהצמד הזה יכול להביא לעליות שהן הרבה מעבר למה שמצפים, או ההפך בדיוק, ירידות שהן חזקות הרבה מעבר למצופה. כן, זהו כוכב אורנוס האוהב להפתיע, כשכולם מחכים לרע ביותר עם השילוב של הנפטון והיופיטר יגיעו התקוות והציפיות .

כוכב נפטון זו האמונה ויופיטר מעניק את הביטחון, קיימת עתה ציפייה למנהיג החדש (בארה"ב) שיביא את הישועה, אולם זו יכולה להתמהמה כמה חודשים, מה שעלול להחזיר את המשקיעים לעוד תקופה קשה. זהו מצב שנעקוב אחריו כדי לזהות את הסנטימנט הנכון, בזמן.

בחזרה לארכיון