26.10.2007 - 2.11.2007
כן, עדיין אנחנו ממשיכים ומתפתלים בדרכנו עם כוכב מרקורי בנסיגה, עד סיום הנסיגה בתאריך 1.11.2007, אבל אנו נמשיך לחוות אותו למעשה, עד לתאריך 5.11.2007.

אירועי היום-יום אינם זורמים, הרוטינה מתמוססת ומצבי הרוח של כולנו משקפים את המתחים. עוגמת הנפש אינה התכונה היחידה האופיינית לבלגאן שיוצר הרטרו הזה. בתוך תוכנו, אנו חשים שמתחת לפני השטח, מחכה סוס מרוץ שעומד לפרוץ החוצה, והוא כבר ידלג מעל כל הדחיות וההפרעות. זה חייב להיות, מאחר ולמרות שקיים אי סדר, אנו משקיעים מאמץ רב בניסיון להמשיך להתרכז ולהתמקד במה שאנחנו רוצים לעשות, ובצורך שיש ליישם את מה שמתבקש. האכזבה, התסכול והמתחים עדיין מהבהבים, אבל המרקורי ימשיך בנסיגה עד לתאריך 1.11.2007. אומנם הכול מתנהל בכבדות ועדיין אי אפשר להעלות על סוס המרוץ, אך המרקורי אינו לבד, יש עוד מגוון של כוכבים היכולים להעניק לנו את היכולת להמשיך במחשבה ועשייה את התהליך ולאפשר לנו להרגיש שההתפתחויות הן בכיוון חיובי ויציב.

כוכב מארס בהיבט לכוכב סאטורן, הוא זה שממשיך לתת את הבסיס היציב. מארס מייצג את האנרגיה וסאטורן את המשמעת, אבל עתה, כאשר שני אלה משתפים פעולה, הם אלה היוצרים את כושר התמדה. הם מספקים סבלנות, איכות בעלת ערך בכל הזמנים, אבל עתה האיכות הזו עוזרת במהלך הרטרו, כאשר יש נטייה להסחת דעת או תשומת הלב פונה לכיוון אחר שלא היה בתכנון. ההיבט הזה ישפיע עלינו כמה שבועות.

אי אפשר להתעלם מכניסת השמש למזל עקרב, לפני כמה ימים. גם היא יוצרת כמה היבטים חיוביים עם הסאטורן במזל בתולה, ואחר כך עם המארס במזל סרטן. כל הצרור הזה מאפשר תמיכה בתוך ההמולה, ומחזק את כוח הרצון. אבל עדיין זכרו, שום דבר לא נע קדימה במהירות.

הירח המלא בתאריך .26.10 גורם לשיאים רגשיים חדשים, המביאים את משאלות הלב להגשמה. הוונוס במזל בתולה, מתעוררת עם כוכב אורנוס, ומביאה לריגושים או שיבושים במערכות זוגיות רגילות.

האסטרואיד סרס במזל שור, מעורר את כוכב נפטון בתאריכים 29.10-30.10 מה שעלול גם לגרום לסקנדל כספי קשור במוצרי מזון, אספקה לא תקינה בגלל איכות פגומה, בעיה של ניקיון או משהו אחר. נפטון קשור גם לנפט, ועם סרס עלול להתרחש אירוע לא נחמד בים או במקום אחר. (אצלנו בארץ - דליפת 40 טון נפט בחיפה בתאריך 22.10, שנגמרה בנס בלי אסון).

כמו שכבר כתבתי במאמרי הקודמים, "למזלנו", הצורך בסבלנות יידרש יותר ויותר בטווח הקרוב בגלל מבני הכוכבים שיגיעו בהמשך. המארס ניכנס לנסיגה בתאריך 15.11.2007, אבל כבר בימים האלה ההילוך האיטי שלו (באופן יחסי לתנועתו הרגילה), מורגש, ומארס באופיו הנמרץ והמהיר, אינו אוהב את התנועה לאחור, ומיקומו במזל סרטן גם הוא לא אהוד עליו. הסרטן אמוציונאלי והמארס הפעיל ומחפש העניין, גורם גם הוא לאי שקט. התנועה הזאת ממשיכה עד לתאריך 30.1.2008 ואז כל הדרך חזרה, מה שישפיע למעשה עד חודש מאי 2008. בנוסף כוכב פלוטו עובר את המעלות האחרונות במזל קשת, מעבר אותו החל בשנת 1995, וזה מזמין גם סוג של בחינה או בירור אינדיבידואלי וקולקטיבי על מה שעברנו בשלוש עשרה השנים האחרונות. מטלה שאינה נוחה כל כך. בתאריך 11.12.2007 כוכב יופיטר נצמד לכוכב פלוטו במזל קשת, מה שגורם לנקודת מבט לעבור דרך זכוכית מגדלת, והכול בהגזמה והגברה בלי פרופורציות למציאות. אין ספק שתהיה לכך השפעה צבעונית במהלכים שונים המרכיבים את היום יום, השפעה שתהיה גם אישית וגם מדינית.

האזהרה מטבעה נותנת לנו זמן להתכונן ולהתייחס למה שאנו אמורים לחוות ומאפשרת לנו ללמוד לטפח את הסבלנות במיוחד עתה. הירח המלא בתאריך 26.10.2007 הינו גורם משמעותי גם בכלכלה. השמש במזל עקרב, והירח במזל שור, קשורים לשוק הכספים. אני מניחה שכל הנושא הכלכלי בארה"ב יעלה שוב על הפרק בהקשרים לא מלבלבים וישפיע על מצבו האנוש של הדולר, בעיקר אם תהיה עוד התערבות של ברננקי ופאולסון.

כוכב יופיטר עדיין במזל קשת, (כוכב המשפיע טוב על ברננקי ופאולסון, כבני מזלות האש) ושניהם יחשבו על משהו, כדי שלא תתחיל מגמה של התרסקות או מיתון. אי אפשר לדעת כיצד הם "מנצחים על הקונצרט" מאחורי הקלעים. בעיקר כאשר השמש נכנסה למזל עקרב, מזל של סודות ופעילויות מאחורי הקלעים, אבל אפשר לצפות שהירידות מגיעות לסופן בימים הקרובים.

כוכב יופיטר עם נפטון זו אינדיקציה לאינפלציה, ובתוספת המרקורי בנסיגה, המידע שמגיע אינו מדויק, ויש עדיין אשליות בנושא.

כבר ציינתי בעבר, כוכב מרקורי בנסיגה אופייני למסרים מעורבים ממנהיגים פוליטיים או אנשי מפתח בעולם הכלכלי. הגשת התקציב לאישור, בשבוע האחרון, מביכה, מאחר ואין סיכוי שאותו תקציב שהציג שר האוצר רוני בר און, יעמוד ביעדים שנקבעו. ועוד בנושא המסרים הלא ברורים ממנהיגים פוליטיים, גם המידע שקבלנו על תוכן השיחות של ראש הממשלה אולמרט ממסעותיו בצרפת, רוסיה ובריטניה מעורפל ואינו מדוייק...

*******

טורקיה: המתחים שהתעוררו לאחרונה בטורקיה, בגבול עם הכורדים, עלו לכותרות בימים האחרונים. המעבר של כוכב מארס על האופק של הרפובליקה הטורקית, ובהמשך כוכב מארס נעצר על כוכב פלוטו ב-12 מעלות במזל סרטן, מתאריך 3.11.2007 עד לתאריך 19.11.2007, יעורר אגרסיה ברוטאלית כדי לזכות בשליטה על המדורה שנדלקה . ההורוסקופ של ראש הממשלה הטורקי ארדואן כבן מזל דגים, חווה את כוכב סאטורן מול השמש שלו, מסוף אוקטובר 2007 עד סוף ינואר 2008. וזה קורה בדיוק כאשר כוכב מארס נעצר על כוכב פלוטו במפת המדינה הטורקית. מיבנה הכוכבים מעיד על אתגרים לא קלים לצד מאבקים עבור ראש הממשלה שם, כוכב פלוטו העובר על הירח בהורוסקופ של טורקיה, מצביע על פחדים, מתחים וחוסר ביטחון של העם הטורקי, אולי שוב הטרור והאלימות ירימו ראש, וזהו תהליך מתמשך עד אפריל 2008.

*******

פקיסטאן: גם פקיסטאן עם כותרות דומות. האנדרלמוסיה שם מתעוררת עם מעברו של כוכב אורנוס, המביא אירועים לא צפויים למדינה ולמנהיגיה.

קבלת הפנים לבנזיר בוטו עם פיגוע הטרור הקשה (134 הרוגים ולמעלה מ - 500 פצועים) מכניס את פקיסטאן גם למערבולת של אלימות. גם כאן הלהבות יגיעו לשיאים חדשים מתחילת נובמבר 2007 וימשיכו עד אמצע ינואר 2008, העיתוי בו בחרו לבחירות. ההסלמה באלימות עלולה להתגבר בעיקר עם היכנסו של כוכב פלוטו למזל גדי במולות לכוכב מארס במזל סרטן. הגברת בוטו הגיעה להסכם עם מושראף על שותפות בהנהגה, אבל כל מצב הכוכבים אינו מבטיח אלא שיתוף פעולה דליל וחלש.

חולשתו של מושראף הייתה לפני כמה חודשים כאשר כוכב נפטון היה במולות לשמש בהורוסקופ של פקיסטאן. (שמש במפה מצביעה על המנהיג). נפטון חוזר לאותה נקודה בדיוק בזמן הבחירות שם, נקודת זמן רגישה במיוחד להתפתחות פוליטית של כל אומה, כך שעם מחשבה חיובית הנפטון יביא לעם הפקיסטאני תקווה לעתיד, ובמקרה הגרוע כאוס ואנרכיה.

*******

הפלשתינאים: ההורוסקופ של הרשות הפלשתינאית, מעיד על מצבי המחלוקת ברשות, מצבים שאינם פתירים. זה מצביע על כך שהניסיון להגיע לפשרה כלשהי בין הגדה המערבית ובין רצועת עזה (החמאס) נשאר כאוטופיה. הקושי והכובד המלווים את הרשות, משפיעים שם על מצב הרוח, ולמעשה מגבירים את תחושת הבדידות. כל מו"מ יהיה קשוח, מאחר ואין סיכוי לקבל קרדיט מראש, ואין ספק שכל המהלכים הנעשים בהווה לקדם הסכם כלשהו בין מדינת ישראל עם הרשות, הוא בלתי אפשרי. האכזבה שם וחוסר הוודאות יהיו ממושכים.

החמאס הוקם באוגוסט 1988, עם שמש במזל אריה, הנתמכת על ידי הכוכבים סאטורן ואורנוס במזל קשת. השמש בהיבט לכוכב מארס חם המזג במזל טלה, שילוב כוכבים המעיד על השליחות הדתית (קשת) והאופי הלוחמני היוצרים ביחד את האופי הקיצוני של התנועה שבחרה להרוס את מדינת היהודים.

בכל התקופה האחרונה כוכב פלוטו עובר על הסאטורן ואורנוס במזל קשת, מה שמחזק את החמאס וגרם גם להתחזקותם ולהשתלטותם על הרצועה. השמש המקודמת שלהם קיבלה בתאריך 14.6.2007 חיזוקים מכוכב יופיטר, מה שעזר להם לקבל גם תמיכה מהאוכלוסייה שם. מעברו של סאטורן בריבוע ליופיטר בזמן הקרוב ומעברו של אורנוס על נקודה רגישה במפה הזאת, מעידים שיש לצפות להתפתחויות לא צפויות שם, שישפיעו מן הסתם על ההנהגה ועל האוכלוסייה.

*******

ההורוסקופ של אירן (1906) מתעורר עם כוכב מארס ב-15 מעלות במזל בתולה. כוכב אורנוס עובר ממול במזל דגים ומעורר את כעסם ומצבי הרוח של האומה האיראנית, עד אמצע ינואר 2008. במקביל, בהורוסקופ האישי של אחמדניג'אד, המארס נמצא ב-15 מעלות דגים, וכוכב אורנוס העובר על המארס גורם לו לקרוא בקול על כוחו ויכולותיו, מבלי להפעיל שיקול דעת. הוא למעשה קורא למלחמה, ועם כוכב פלוטו העובר על השמש המקודמת שלו הוא מבטא ממשאלות ליבו, בביטחון גדול בעצמו ובכוח שלו ושל מדינתו. אחמדניג'אד שואף להביא את ארצו ועמו אל העימות עם המערב, עם ארה"ב וישראל. במפה של הרפובליקה האיסלמית (אירן 1979), כוכב וונוס במזל דגים והירח במזל תאומים "זוכים" לנחת זרועו של כוכב סאטורן, מסוף ספטמבר 2007 עד אמצע מרץ 2008, מיבנה הכוכבים הזה מעיד על הסבל של האזרחים שם.

מפת ליקוי חמה שהיה בתאריך 19.3.2007 ב-28 מעלות במזל דגים, בהיבט לכוכב פלוטו, משפיעה מאוד על טהרן. נזכיר את נסיגתו של כוכב מארס בנובמבר, שיגיע ל 28 מעלות תאומים, וידליק את כל הכוכבים. המארס נעצר בתאריך 15.11.2007 ב-12.27 מעלות במזל סרטן, המיקום הזה חזק במיוחד, בגלל מיקום המארס ביחס לשמש. על פי רוב, זה מצביע על כוכב שאין עליו שליטה. כלומר הוא בהחלט עלול להפתיע. ההסלמה מתחדדת ומשפיעה על האטמוספרה. המארס נעצר על השמש של ארה"ב ובצמידות לשמש של הנשיא בוש עם שילובים של סאטורן, מארס נעצר מול ווסטה, מה שמצביע על עמידה על המשמר, וכל אלה בריבוע אל הכוכב (האורני) זאוס. האורנוס יהיה בהיבט חיובי לכוכב מארס לקראת 24.11.2007 .

האם צפויה פעולה אגרסיבית של ארה"ב? אם אכן זה קורה, זו תהיה "מכה" מפתיעה אבל אפקטיבית ומוצלחת. למעשה בוש מאבד את הברקסים בשנת 2008, בעיקר בין החודשים מרץ-אפריל 2008. עם כוכב אורנוס העובר במקומות רגישים בהורוסקופ של בוש, של ארה"ב וגם במפת ההשבעה שלו, אפשר לצפות לאירועים דרמאטיים.

בחזרה לארכיון