2.1.2009 - 8.1.2009
בתאריכים 1-2 בינואר, תחושת חוסר הביטחון עולה, כאשר כוכב מרקורי בריבוע לאסטרואיד ווסטה ובנוסף קיימת השפעתו של כוכב סאטורן. יתכן שזה יצביע על פיטורין, אובדן מקומות עבודה וגם חששות בנושא הפנסיה.

כוכב וונוס במנעד נחמד עם האסטרואיד ווסטה וכוכב פלוטו בתאריך 04.01 וקיימת נטייה להסכמות בין המפלגות השונות כאן.

כוכב יופיטר מגיע למזל דלי בתאריך 05.01.09 וישהה שם בשנה הקרובה. המעבר של יופיטר למזל דלי מחזק את האופי החברתי ואת שיתופי הפעולה הסוציאליים, והמניע ההומאני יתחזק. אלו העובדים ברשת האינטרנט ותחום המחשבים יחוו תועלת ממעברו של היופיטר במזל דלי, בעיקר כאשר הם בונים את מסגרת העבודה שלהם או פועלים בתוכה. היופיטר יעזור לאלה העובדים בקבוצה ונוהגים לקיים סיעור מוחות משותף.

כוכב מרקורי אמנם מתחיל בנסיגה בתאריך 11.01.2009, אבל כדאי לסיים את חתימות החוזים וכל התוכנית שיש לכם עד יום שלישי 06.01.09. אלו מכם שנולדו כאשר מרקורי בנסיגה בהורוסקופ האישי, יודעים שעבורם התקופה הזאת טובה יותר לכל דבר.

התאריך 01.01 והתאריך 06.01, הם ימים טובים לכל נושא שחשוב לכם לקדם בזמן הקרוב.

הירח בטל:
יום שבת 03.01 בין השעות 10:54-11:50
יום שני 05.01 04:43-17:46
ביום רביעי 07.01 בין השעות 08:04-20:12

בשעות אלו רצוי לא להתחיל נושא, או פרויקט חשוב לטווח הארוך, אלא להמשיך רק בשגרה.

אצלנו:

אלה הקוראים את המדור בכל שבוע, זוכרים את האזהרה מהעלול להתרחש בתאריך 27.12.08, עם הגעתו של מולד הירח במזל גדי, יחד עם הצמידות של כוכב מארס ופלוטו על ההורוסקופ של מדינת ישראל. בתאריך 19.12.2008 נכתב במדור זה: "הפעילות של כוכבים על מעלת האפס במזל גדי צמודה לציר 3-9 בהורוסקופ של מדינת ישראל, ועלולה להביא לאירוע אלים או לתגובה צבאית. מבנה הכוכבים הזה מתאר מצב מסוכן למדינת ישראל ושכנותיה. בנוסף לכוכב מארס המגיע לציר המשתנים במפת המדינה, יש תוספת של "תמיכה שלילית" מנקודת ביניים ראש דרקון/מארס והפעלת כוכבים נוספים, שכולם ביחד מצביעים על הפתעה לא נעימה המגיעה בדרך לא מקובלת או מאחורי הקלעים. ההמלצה היא לשמור על עצמכם בכל מקום אליו אתם מגיעים, מהיום ועד לתאריך 29.12. המבנה הנפיץ מעורר חוויות והתנסויות לא קלות, בעיקר בין 24.12-29.12."

בשבוע שעבר בתאריך 26.12.2008 כתבתי שוב במדור זה: "מולד הירח בתאריך 27.12.2008 יהיה במעלה 6 במזל גדי. מבנה הכוכבים ביום הזה כולל את הצמידות המדויקת בין כוכב מארס וכוכב פלוטו במעלה אפס במזל גדי, נקודה הנחשבת כנקודה המשפיעה על העולם כולו. צמידות זו תהיה מול הקרונוס (כוכב אורני) וזוהי תמונה של פעילות משטרתית, כך שמבנה זה מעיד על אירוע אלים בסבירות גבוהה". עוד נכתב באותה רשימה "פעילותם של הכוכבים על מעלת האפס במזל גדי יוצרת היבט לא נעים בהורוסקופ של מדינת ישראל. הציר 3-9 מופעל כבר כמה ימים וזה התבטא בשבוע האחרון ב"גשם" של הקאסמים. המתח הביטחוני, שהיה צפוי כמו שכבר ניכתב במדור הזה בשבוע שעבר, ממשיך גם השבוע. מבנה הכוכבים על מפת המדינה מעיד על פגיעות גבוהה ולמעשה אנחנו במצב נפיץ" ואכן התאריך 27.12.2008 היה התאריך בו התחיל צה"ל לפעול בעזה.

מבנה הכוכבים המשפיע על ההורוסקופ של מדינת ישראל בימים האלה פועל בכמה רבדים. כוכב יופיטר הנמצא על ציר 4-10 עד לתאריך 10.01.2009 מביא את תחושת האופטימיות המאחדת את כולנו, כמעט כל הפלגים הפוליטיים, קואליציה ואופוזיציה, מאוחדים ותומכים בפעולת צה"ל. באסטרולוגיה כוכב יופיטר על הציר 4-10 עוזר לקדם מטרות. אך כאשר הוא יחלוף, התנאים הקיימים יתפוגגו.

ברובד אחר, כוכב סאטורן נמצא על ציר 4-10, עד לתאריך .09.10.02 גם הוא מצביע על הדרך והאחריות בה התאחדו כל הכוחות בכדי להוציא לפועל פעולה למען המדינה.

כוכב סאטורן במקום הזה, מצביע על ראייה מפוכחת לצד אכזבה מכיוון מסוים שהיה עד כה (ההבלגה? התהדייה?) וחזרה לכיוון שכבר הוכיח את עצמו. הדגש על תכנון ועקביות מודגש כאן, עם זאת יש הגדרות ברורות של כללי המשחק. קיימת הבנה שיש לברור את המטרות בקפדנות, ודווקא הקצב האיטי מעיד על הפוטנציאל החיובי של התהליך, בכוחו של הסאטורן לייצב את המצב לטווח ארוך יחסי. הכוכבים הנמצאים על ציר 2-8 מחזקים את תחושת המעורבות היומיומית, בין כל חלקי הארץ, בעזרת הדיווח היומיומי בתקשורת. זה גם מחזק את התחושה ש"כל ישראל ערבים זה לזה".

מאידך, מבנה הכוכבים מדגיש את הצורך לשים קווים אדומים, להתמודד עם הניסיונות החיצוניים הבאים להכתיב למדינת ישראל את התנאים. המתח קיים בעיקר בגלל המאמץ למצוא את האיזון בין הרצונות של מדינת ישראל והלחצים החיצוניים מהקהילה הבינלאומית.

השילוב של ראש דרקון מארס על ציר 2-8 ממשיך עד לתאריך 04.01.2009. בנוסף מצטרפת נקודת הביניים של סאטורן-כירון על אותו הציר לאורך הימים הבאים. הפגיעות של כולנו כאן במדינה ממשיכה ובנוסף צפויים מתחים. אנא, המשיכו להיזהר בכל מקום בו אתם נמצאים.

הקהילה הבינלאומית יכולה להתחיל להתערב במה שקורה החל מתאריך 04.01.09. השילוב ראש דרקון יופיטר על ציר 1-7 יגיע לקראת התאריך08.01 וימשיך לאורך ינואר 2009. לשילוב הזה יש את הפוטנציאל להביא להפסקת אש, אך זו גם מגמה של אופוריה.

גם כוכב נפטון משפיע על השמש במזל שור בהורוסקופ של מדינת ישראל החל מתאריך 08.01.2009 ועד 08.02.2009, יתכן שזו תקופה של תקווה המשולבת בציפיות, שאחר כך עשויים להתפוגג עם התזוזה של הנפטון, ואז צבעם של האירועים עלול להשתנות לגוונים של צער ואכזבה.

החל מסוף חודש מרץ עד אמצע אפריל 2009, קיים פוטנציאל לעוד משבר אלים שיביא להתפכחות מרירה.

לטווח הארוך, מצבה הביטחוני של מדינת ישראל במהלך 2009 יאותגר שוב ושוב, בעיקר בגלל שהכוכבים סאטורן ואורנוס במעבר משפיעים על כוכב אורנוס במפת המדינה, אורנוס הוא שליט משני של מזל גדי, המסמל את הבית שלנו בהורוסקופ המדינה. כוכב מארס יהיה בנסיגה במזל אריה לקראת השליש האחרון של השנה, מה שמוסיף לצערי עוד תבלין חזק לקדרה.

בהורוסקופ המקודם של מדינת ישראל, מרכז השמים נמצא במעלה השנייה של מזל מאזניים, נקודה שלאורך זמן "תקבל תזכורת" לא נעימה מכוכב פלוטו (בריבוע). כלומר, אנו צפויים לחוסר יציבות מעת לעת ולאורך זמן.

עם זאת אנחנו חזקים, ויודעים שאנחנו נעבור גם את הימים האלה. אין לנו ארץ אחרת.

כלכלה ושווקים:

לקראת השנה 2009, אפרוש בפניכם את מהלכי הכוכבים המשמעותיים שישפיעו על כולנו בכל הרבדים הכלכליים. כוכב מארס שניכנס למזל גדי והצטרף לכוכב פלוטו במזל גדי, משפיע על ההורוסקופ של הפאדרל רזרב, ולכן משפיע גם על התנהלות הבנקים. כשהשינוי מתרחש שם, הוא גם משפיע עלינו כאן. ראינו איך הנגיד סטנלי פישר הוריד את הריבית בארץ אחרי מהלך דומה שנעשה בארה"ב. החדשות השליליות ימשיכו "להציף" את כולם, כל התפתחות, שלילית או חיובית, המתרחשת בארה"ב, משפיעה על העולם כולו. השינוי הדרמאטי בעולם הכלכלה נובע ממסעו של כוכב פלוטו במזל גדי, מצב שיביא לסדר חדש.

מבנה הכוכבים סאטורן במולות לאורנוס מופיע אחת ל-45 שנה בערך. בפעם הקודמת היה ההיבט בשנת 1965. מצבי כוכבים משמעותיים כל כך משפיעים כמה חודשים לפני שהמולות המדויקת מתרחשת וכמה חודשים אחרי שהמולות המדויקת מסתיימת. ההתחלה המדויקת של המהלך הייתה בתאריך 04.11.2008, אבל חווינו את השפעתו כמעט 10 חודשים קודם לכן. הפעם הבאה שבו תופיע מולות מדויקת במבנה הזה, תהיה בתאריך 26.07.2010 וההשפעה תמשך כמה חודשים אחרי.

כוכב סאטורן מייצג את הבסיס, את היושרה (האינטגריטי) ומסמל את הממסד והממוסד. הסאטורן נותן לנו את הביטחון שהדברים אותם אנו מכירים לאורך שנים ימשיכו להיות יציבים כפי שהתרגלנו לאורך שנים.

כוכב אורנוס מביא את הזעזוע, הוא ירעיד את המבנה היציב, ינתץ את מה שמוכר ובטוח כל כך, ויעשה זאת אופן פתאומי ובדרכו הלא צפויה. אורנוס מנפץ את הציפיות ויוצר אירועים שאף אחד אינו מוכן אליהם, כמו גם לתוצאות המתלוות אליהם. צמד הכוכבים הללו מייצג את הפוטנציאל למשבר ופאניקה, והוא הגורם לשינויים בתוכניות הכלכליות.

את החוויה האמיתית והראשונה של אלה חווינו בתאריך 15.09.2008, הירח המלא באותו היום הדליק את מבנה הכוכבים סאטורן מול אורנוס ואז החלה הפאניקה. אלה מכם העוקבים אחרי המדור היו מוכנים לאותו משבר, ולא הופתעו.

הכוכבים האלה מצביעים על פרקי זמן שיש בהם פחדים גדולים יותר, בעיקר הפחד מהלא ידוע והחשש מהעתיד לבוא. כוכב סאטורן במזל בתולה, דוחף לשינוי ביחסי עובד מעביד, הפיטורין ואובדן הכנסות, שינוי הסטאטוס קוו בעזרת האורנוס גם. אבל היצירתיות גם אם היא לא מתעוררת מייד, היא מגיעה ומתדלקת את הפרט למצוא דרך להתחדש למרות הכל. "האיך" מגיע בקטע הבא.

המבנה המשמעותי השני שיתרחש במהלך שנת 2009, יהיה הריקוד הצמוד של יופיטר ונפטון במזל דלי. יש כאן "סיפור" אסטרולוגי מיוחד הנובע מהמיקום של הכוכבים האלה במזל דלי. למעשה, הם כוכבים שליטים של מזל דגים, אך במזל דגים נמצא האורנוס, שהוא שליט מזל דלי. המצב הזה גורם להשפעה משולבת המתפקדת כצמידות גדולה. הפרשנות היא שלפנינו סיפור דמיוני ההופך להיות מציאות.

כוכב יופיטר מסמל את ההגזמה והתקווה, כוכב נפטון הוא הרומנטי המביא את האידיאלים לחיינו וכוכב אורנוס מסמל משהו לא צפוי, יוצא דופן, כזה שלא קרה מעולם. בהווה זה מתקשר לדוגמא לבחירתו של אובאמה, כמנהיג העולם החופשי (אורנוס), המעורר תקווה אצל רבים (אורנוס ויופיטר) כשהמוני אנשים חושבים שהוא יהיה זה שיפתור את בעיות העולם, בעיקר בתחום הכלכלי. רבים רואים בו את המושיע (כוכב נפטון). הבעיה של הנפטון שהוא עלול גם להתפוגג. האם יוכל אובאמה לממש את ההבטחות שלו ל"שינוי"?

דרך נוספת שכוכבים אלה יכולים לבוא לביטוי, אלה תוכניות יוצאות דופן וחדשות. מה שדורש מאמץ גדול יותר, מאחר ובמצב הכוכבים הקיים, הגרעון של הפאדראל רזרב יכול להתרחב במהירות שתגרור אינפלציה ענקית, וזה יתחיל להתגלגל סביב המועד בו יגיעו לצמידות יופיטר ונפטון, בין החודשים מאי עד דצמבר 2009.

באווירה הנוכחית, כשעדיין ממשיכים להאמין שהכל יהיה טוב יותר עם היכנסו של אובאמה לתפקיד, המחירים יאמירו בכל התחומים (אינפלציה), אבל מה שעומד לרדת יהיה הדולר. הצורך להזרים כספים ולפתח את האשראי מביא כבר בימים האלה את הפאדראל להדפיס הרבה דולרים. כוכב מארס בצמידות לכוכב פלוטו הדליק את התהליך ובעוד כמה חודשים יתחילו להרגיש את זה.

כוכב וונוס יכנס לנסיגה בתחילת חודש מרץ עד אמצע אפריל 2009 וישפיע על השווקים ועל ערך המטבעות בעולם. (נרחיב על כך בחודש הבא).

אבל מבנה הכוכבים הזה מקבל תמיכה נוספת מכוכבים במזל דלי לאורך השנה, ביניהם כירון ומארס גם. אפשר לראות את השילובים גם ככוח יצירתי, הדרך לחפש פיתרונות אחרים, לצאת מהקופסא, כירון ויופיטר במזל דלי יעורר אנשים לייצר אלטרנטיבות, ותחום הבריאות הלא קונבנציונאלי, התעשייה הירוקה וגם מקורות אנרגיה חלופיים יהיו מסלולים שניראה אותם מתפתחים במהלך השנה הקרובה. ולבסוף עוד מבנה כוכבים משמעותי יגיע בחודש נובמבר 2009, כאשר כוכב סאטורן עובר למזל מאזניים ויצור ריבוע לכוכב פלוטו במזל גדי, מבנה שיתקיים עד אוגוסט 2010.

פלוטו מסמל את המוות, חובות, מיסים וצורך לעשות שינוי מהיסוד. הורדת הריבית הנוכחית עם הזרמת מזומנים לחברות גדולות בארה"ב, יביא אולי את האביב לטווח קצר, והכל יקרה בפתאומיות. התהליכים ישפיעו על הרגשה, אנשים יתחילו להאמין שוב (בעזרת היופיטר ונפטון במזל דלי). במשך כמה חודשים ההרגשה תהיה שהכלכלה עלתה על דרך המלך, אבל זוהי אשליה לטווח קצר. הכלכלה לא יציבה ובמקום דפלציה המעבר יהיה לאינפלציה במספרים גבוהים. התנועה הזאת מדפלציה לאינפלציה עלולה להשפיע גם על הפוליטיקה בעולם כולו. ברב המדינות יהיו עליות במיסים כמו מס ערך מוסף. הממשלות יזדקקו לתזרים מזומנים כדי לשחרר את האשראי, לשנות את המצב הכספי ואת ערך המטבע, ויהיו צריכות להנפיק אגרות חוב שיהיו אטרקטיביות לאזרחים. יש להניח שהריבית תחזור ותעלה, וכל אלה תחת הצמידות יופיטר נפטון שיעלו את הגרעון והאינפלציה, והפלוטו שמחזק את המגמה להעלאת ריבית.

התוצאה עלולה להיות שאחרי שהנכסים, הסחורות והשווקים יעלו נגד הדולר, ובפתאומיות "בעזרתו" של האורנוס הנסיגה תגיע כ"נקמה". הכל שוב ייפול, ובאסטרולוגיה המבנה של הכוכבים סאטורן, אורנוס ופלוטו בהיבט משולש (T), מזכיר את השנים 1929-1934. כלומר, אחרי שכולם יחשבו שהמצב בו הייתה לנו רגל שבורה והיא החלימה,והנה השווקים שוב צומחים, שוב תישבר רגל והפעם זה עלול להיות קשה יותר.

אלה מכם הנמצאים בתוך הנושא, וחושבים על השקעות ארוכות טווח, כדאי "לעשות חושבים" בהתאם. אנחנו כאן במדור נמשיך לעקוב אחרי ההתפתחויות.

בחזרה לארכיון