26.12.2008 - 1.1.2009
שבוע שבו הביטחון האישי אינו יציב.

מולד הירח בתאריך 27.12.2008 יהיה במעלה 6 במזל גדי. מבנה הכוכבים ביום הזה כולל את הצמידות המדויקת בין כוכב מארס וכוכב פלוטו במעלה אפס במזל גדי, נקודה הנחשבת כנקודה המשפיעה על העולם כולו. צמידות זו תהיה מול הקרונוס (כוכב אורני) וזוהי תמונה של פעילות משטרתית, כך שמבנה זה מעיד על אירוע אלים בסבירות גבוהה. ככל הנראה, ההשפעה תהיה על מערב אפריקה, אך לא רק, אופיו של מבנה הכוכבים כולו ישפיע בכל אזור המועד לפורענות. הודו ופאקיסטאן גם הן מושפעות ממהלך הכוכבים הימים האלה.

פעילותם של הכוכבים על מעלת האפס במזל גדי יוצרת היבט לא נעים בהורוסקופ של מדינת ישראל. הציר 3-9 מופעל כבר כמה ימים וזה התבטא בשבוע האחרון ב"גשם" של הקאסמים. המתח הביטחוני, שהיה צפוי כמו שכבר ניכתב במדור הזה בשבוע שעבר, ממשיך גם השבוע. מבנה הכוכבים על מפת המדינה מעיד על פגיעות גבוהה ולמעשה אנחנו במצב נפיץ. מבנה הכוכבים השפיע גם על דרך ההתבטאות של אנשים הנמצאים בעמדות משפיעות, גם הכותרות בעיתונים היו עם סגנון תוקפני יותר. אותה פעילות של כוכבים יוצרת גם היבט לא קל להורוסקופ של ארה"ב וקיימת אפשרות לעימות העלול להתפתח בגלל חשיפה של פרשת ריגול או משהו דומה באופיו, כמו שאפשר לראות ממפות אסטרו קרטוגרפיה.

התאריך 01.01 ואחריו 02.01 מביאים לתחושה חזקה של חוסר ביטחון. כוכב מרקורי בריבוע לאסטרואיד ווסטה, יחד עם הסאטורן שנמצא בתמונה הזאת. התחושה שצריך להתגונן מתחזקת וגם נושא הפנסיות עולה שוב לדיון.

26.12 הירח נמצא במזל קשת, כוכב מרקורי בהיבט עם סאטורן. ההרהורים יוצרים בבואה ממנה כל דבר מקבל עוד פרספקטיבה. בשעות הלילה המאוחרות יש קצת חוסר שקט בגלל הצמידות בין הירח וכוכב מארס, ובמהלך הלילה הירח עובר למזל גדי.

27.12 מולד הירח במזל גדי. זה זמן להתחדשות, אבל עם הגדי, העדפה להתחדש עם מה שכבר מוכר ושאפשר לבטוח בו. הוונוס בריקוד צמוד עם כוכב נפטון. למעשה כוכב נפטון הוא אוקטבה גבוהה של כוכב וונוס, זהו יום שיש לו אופי רומנטי ועם הצירוף של מארס פלוטו, זה מקבל גם אופי חושני. יש יופי בכל דבר סביבכם, אבל לא קל לראותו בימים אלה בכל מקום.

הכניסה של כוכב מארס למזל גדי, מאפשרת להכין רשימה של תוכניות ומטלות שיש ברצונכם לממש במהלך השנה החדשה למניינם. האנרגיה עם המארס, המתחיל את דרכו במזל גדי שופעת. אלה מכם שהם מכורים לעבודה, מקבלים "דלק". עם זאת, חשבו על כך שאינכם מקבלים תמורה על עשייה מעבר למה שצריך.

28.12 הירח נמצא במזל גדי, המארס מדייק במפגשו עם הפלוטו במהלך היום. הימנעו מוויכוחים, מאחר ואלה עלולים להתפתח לאלימות מילולית ופיזית. הנטייה היא להיות יותר אמוציונאלי בדרך ההתבטאות, הפלוטו צובע את הכוכב שאליו הוא מגיע בגוונים של אש וגופרית. בשעות הערב הירח בהיבט נוח עם כוכב סאטורן ומרגיע את האווירה, כך שאפשר ליהנות מהדברים הפשוטים יותר.

29.12 הירח מגיע לכוכב יופיטר, מתחילים את היום עם מצב רוח מרומם. בהמשך הירח בטל בין השעות 11:23 עד 14:43 והירח עובר למזל דלי. מעבר הירח למזל דלי מביא לתחושה נוחה יותר. ערוצי המחשבה עוברים דרך המסננת במוח וקל לתקשר עם חברים.

30.12 הירח לקראת הערב נפגש עם הכירון, מעניק תחושה של רוך נאמנות עדינות ואהבה עם ניצוץ שמעורר ריגוש. הירח מסמל את הרבדים הפנימיים ומשפיע על מערכות יחסים. המגע בין שניהם יוצר שחרור של רגשות.

31.12 הירח בקשר הדוק עם הנפטון, החלומות צומחים בגדול אבל קשה להתמקד, נדמה שקורי עכביש מטשטשים את המציאות. בהמשך המרקורי נפגש עם היופיטר, מה שמביא לאווירה של נדיבות המתבטאת גם בדרך ההתבטאות. קיים מרחב המאפשר לתוכניות חדשות וגדולות, לכבוש כל חלקה בחייכם. נסו להיות ענייניים ומעשיים בדרך בה אתם מוציאים לפועל את התחושה שהכל אפשרי, נכון שאין זה הזמן לפרטים, כוכב סאטורן נעצר, ומתחיל בנסיגה במזל בתולה. לסאטורן יש את הפוטנציאל לשמור על זהירות להביט גם לאחור כדי להסיק את המסקנה הנכונה.

הירח מגיע לכוכב וונוס בשעות הערב המוקדמות, יש צורך לבטא אהבה לתת חיבוק חם ובעיקר להרגיש. הירח בטל בין השעות 20:32 עד 02:27 אחרי חצות.

01.01.2009, הירח במזל דגים, הלב נפתח יש מקום לבטא את הצד היצירתי בחייכם.

01.01 הוא יום טוב להתחלות חדשות, אך מי שיכול קצת למשוך, עדיף שיבחר את התאריך 06.01.2009 כנקודת התחלה לכל נושא. בהמשך החודש כוכב מרקורי יהיה בנסיגה, לכן רצוי להקדים מה שאפשר לימים האלה.

כלכלה ושווקים:

במהלך השנה הקרובה 2009, תהיה כמות גבוהה של ליקויים, יחסית לשנים אחרות. בשנת 2009 יהיו שני ליקויי חמה וארבע ליקויי לבנה, וזה מצב נדיר. ההיסטוריה מעידה שכמות כזו של ליקויים משפיעה על הפעילות העסקית, המשנה כיוון.

בנוסף למבנה הכוכבים שכבר הכרנו במהלך השנה האחרונה סאטורן מול אורנוס, יש עוד מנעד משמעותי מאוד במהלך 2009 שמורכב מצמד הכוכבים יופיטר ונפטון בצמידות במזל דלי, ולקראת סוף 2009 יגיע הסאטורן לתחילת מזל מאזניים ויבנה ריבוע לכוכב פלוטו.

המבנה הראשון, המולות בין סאטורן ואורנוס, אותו כבר חווינו ונרגיש אותו גם במהלך 2009, משפיע בדרך קשה על הכלכלה והעסקים. כל מה שהיה מבוסס לאורך שנים בתבניות עבודה מוכרות ופורמאליות, שמירה על יציבות באמצעות סכימות ופיתרונות מוכרים, מאותגר במהלך כשנתיים על ידי האורנוס, אשר שובר את המסגרות שהוכיחו את עצמן כיציבות. עם זאת, כמו שכבר נכתב כאן במדור לא פעם, הסאטורן מטבעו אינו מתכופף בקלות, ולכן לאורך כל התקופה קיימת התחושה שיש ניסיון לשמר מצבים מול הצורך לשנות את הקיים, אך בסופו של התהליך, השינוי יגיע.

המבנה של יופיטר ונפטון במזל דלי מצביעים על אינפלציה!!! יש שלושה מקבצים של אלה, הראשון יהיה בתאריך 27.05.2009, אחריו בתאריך 10.07.2009 והאחרון בתאריך 21.12.209. על כך ארחיב ברשימות הבאות.

שאר המבנים מצביעים גם על חולשת השווקים והמסחר בעיקר בתחומים הטכנולוגיים, לכן אחד התחומים הנפגעים, שכבר התרעתי עליו במאמר שהתפרסם כאן בתאריך 01.08.2008, הוא ההיי-טק, אבל הפגיעה תהיה גם במפעלים אחרים שהבסיס שלהם הוא טכנולוגיה.

ברשימה בשבוע שעבר נכתב שהימים 22.12-31.12 אינם מעניקים תמיכה חיובית לשווקים ואכן לאורך השבוע האחרון, המגמה השלילית הייתה דומיננטית, גם אם ביום חמישי האחרון המגמה התהפכה, עדיין לא נאמרה המילה האחרונה, הנסיגה של סאטורן בתאריך 31.12 תשפיע אף היא.

אצלנו:

השבוע התבשרנו על "מרץ החדשה", מפלגה שאיחדה את נבחריה המוכרים כבר כמה שנים, עם מספר אנשים שהגיעו מ"השמאל החדש".

מנקודת מבט אסטרולוגית מעניין לראות איך בתקופה שבה יש השפעה מתמשכת של כוכב סאטורן מחד ומאידך כוכב אורנוס שנימצא מולו, מפלגה שכבר קיימת שנים רבות (סאטורן) מנסה לרענן ולחדש (אורנוס).

השילוב בין הכוכבים בהורוסקופ החדש, מצביע אל היכולת להתבדל ולשלם על כך מחיר, מאחר ודרכם לא תהיה קלה ונוחה כשצמד הכוכבים סאטורן ואורנוס מלווים אותה.

יש התחלה חדשה, יש העזה במטרה להרחיב את האפשרויות, אולם מבנה הכוכבים בהמשך מצביע על חוסר הוודאות שישפיע, על כך שהשם והכותרת יעמדו למבחן, אולי הימור על המטרה בכדי לשפר את מצבה. (נקודת בייניים של ראש דרקון/פלוטו על ציר הקבועים).

התחושה הראשונה היא שאכן כוכב אורנוס נותן בהם סימנים, אלא שדווקא הסאטורן שמגיע ישאיר את התוכן של מה שהיה. השינוי ידרוש מהם לפעול ממקום של סבלנות ויתכן גם שלא כולם יהיו מרוצים מהתוצאה. עם זאת, הצורך הוא לבחון מחדש את הכיוון ויהיה כדאי שלא ימהרו להסיק מסקנות, בטווח הארוך, אולי בעוד שנה או שנתיים, תהיה השפעתו של כוכב אורנוס נוכחת על אופייה של המפלגה.

בחזרה לארכיון