5.12.2008 - 11.12.2008

שבוע של התחלות חדשות, חלקן טובות וחלקן פחות. נסו לאמץ גמישות לצד גישה חיובית, מכיוון שהמשברים יביאו לצמיחה.

היום, בתאריך 05.12, קיים מנעד לא קל בין מרקורי ואורנוס, שמביא למצבים של חוסר הבנה, תקשורת לקויה ומפגשים מתוכננים שמשתנים ברגע האחרון. חפצים קטנים כמו טלפון נייד נעלמים או אולי הונחו במקום אחר, אבל למחרת השפיות חוזרת, כשכוכב מרקורי במנעד נחמד לכוכב סאטורן.

05.12 הירח במזל דגים, לקראת אורנוס. חוסר שקט לצד רעיונות ורצון לעשות דברים בדרך אחרת. האסטרואיד ווסטה חוזר למזל טלה, ו"ממליץ" להשליך ולנקות את הסביבה שלכם, לתת לעצמכם מרחב אישי, חלון לעולם הגדול וזה יום שמתאים לעבודה.

הצמידות בין השמש וכוכב מארס, לצד מרקורי בריבוע לאורנוס, רומזת לכולנו להדק את חגורת הבטיחות. הדרך שלפנינו בשבועיים הקרובים מלאה בבמפרים. שמש-מארס אוהבים ביחד הרפתקאות בעיקר כשהם נמצאים במזל קשת. ההרפתקאות הללו מוליכות אותנו לכיוון הריבוע הגדול שיחול בתאריך 12.12 בשילוב עם כוכב סאטורן וכוכב אורנוס במזל דגים, אלה מחזקים את האווירה האלימה, שתתבטא גם במזג אוויר משוגע, וגם כוחות היקום יוכיחו את עוצמתם ברעידת אדמה או שיטפונות חזקים.

06.12 כוכב מרקורי מאבד שליטה, עם הריבוע לכוכב סאטורן ובמנעד נחמד לכוכב נפטון. החדשות אותן שומעים בימים אלה אינן נעימות לאוזן ועליכם לקחת נשימה עמוקה, ולנסות לשמור על גמישות, כדי להמשיך הלאה בלי להיפגע.

ההיבטים שעכשיו מתפתחים בשמים, ישפיעו עלינו עד התאריך 15.12. בהיבט האישי ירגישו אותם באופן משמעותי יותר, אלו מכם שיש להם כוכבים במזלות המשתנים (תאומים, בתולה, קשת ודגים) במעלות 18-22. קשה לאבחן כל מיקרה לגופו ולא ניתן מכאן לנתח כל אחד מכם, אבל באופן כללי, יש כאן אתגרים אישיים המתפזרים ומתישים פיזית, מאחר וכל הכוכבים מושכים אתכם לכמה כיוונים בעת ובעונה אחת. בזווית ראיה חיובית, זה יתבטא בעומס עבודה, ומהזווית השלילית, בכאוס גדול.

07.12 הירח עובר למזל לטלה וכוכב וונוס עובר למזל דלי. זו אנרגיה חיובית המביאה להרגשה טובה יותר, גם לאלה מכם הנוטים "לסבול" יומיום. בשעות הערב הירח במזל טלה, מתקרב להיבט חיובי עם השמש, מה שמבטיח שעות טובות לקידום תוכניות, לחתימת חוזים והסכמים לשיתוף פעולה.

08.12 ממשיך ההיבט החיובי בין השמש והירח, עד שעה 11.00 בבוקר, זה זמן טוב לפעולות שחשובות לכם בכל תחום, מקצועי או אישי. בהמשך אפשר למצוא דרך נכונה לתקשורת בינאישית וההיגיון הריאלי יהיה דומיננטי.

09.12 היום מתחיל עם ירח בטל מקצת לפני חצות ועד 08:52 בבוקר. הירח עובר למזל שור ויש צורך בעצמאות, בעיקר בגלל המנעד בין הוונוס בדלי והירח במזל שור. זה יום שיש צורך במרחב.

10.12 הירח במזל שור, קיימת תחושה של חוסר שביעות רצון בעזרתו של הנפטון, האכזבות נובעות מכך שהציפיות אינן מתאימות למציאות העכשווית. אלה שאוהבים לקטר "חוגגים" היום. נסו להתמקד במטרות שיש לכם, למרות ההרגשה שכל הזמן מפריעים לכם.

11.12 הירח בטל משעה 00:26 ועד 09:33, ועובר למזל תאומים, תהליך שמתפתח לפני ירח מלא. למעשה הימים 11.12 עד 13.12 יהיו לא קלים בגלל מבנה הכוכבים. זהו מבנה נפיץ מאוד, בלשון המעטה. הירח במולות לכוכב מארס במזל קשת, לשמש במזל קשת, ובריבוע לכוכבים אורנוס וסאטורן. הוונוס גם היא מושפעת במנעד לא קל בו הירח מושך אותה (135 מעלות). ההיבט בין המארס והאורנוס הוא מסוכן, והמולות של הסאטורן מול אורנוס קוטעת כל דבר בו היא "נוגעת". הוונוס, מצביעה על אפשרות לניתוק מערכת יחסים או מצוקה של נשים. וונוס מסמלת גם בריתות, הסכמים, כך שמבנה הכוכבים מעיד על משבר גם בכאלה אם אלה אישיים או בינלאומיים.

אלה ימים בהם לכוחות הטבע יש "מה להצהיר". אסונות העלולים לקבל כותרת של טרגדיה. רעידות אדמה, צונאמי או שיטפונות. חדשות לא קלות בכל הקשור לנכסי דלא ניידי, יתכן שאלה נובעים מאסונות טבע, הגורמים לאנשים לאבד את רכושם ולשנות מקום מגורים. הביטחון (security) מעסיק את התקשורת והירח המלא במזלות המשתנים, ישפיע גם על תעשיית הנופש, בתי מלון ונופשונים לסוגיהן. חדשות עצובות על תאונות קשות או אולי עוד פיגוע טרור קשה. יתכן גם שנשמע על אנשים שעלולים למצוא עצמם תקועים בשדה תעופה.

המצב הכלכלי ישפיע על משברים בחברות גדולות, שיחפשו דרך להתמזג ביניהן, כדי לשרוד את הקושי הכלכלי העובר על כל העולם.

כוכב מרקורי במעלת האפס במזל גדי, בצמידות לכוכב פלוטו וזה מצב המשפיע על כל העולם. יתכן שנשמע על פרשת ריגול גדולה בין אומות העולם.

ברמה האישית האתגרים מתעוררים במקום העבודה, שם נדרשת סבלנות מסוג אחר. סבלנות נדרשת גם לאנשים סביבכם התובעים תשומת לב. לכל אחד יש מה להגיד ביום כזה, בו הירח במזל תאומים מול השמש במזל קשת. נסו להקשיב.

הצמידות בין כוכב מרקורי וכוכב פלוטו היא פורייה מאוד מבחינה מחשבתית. רעיונות מגיעים ממקום אחר, מסקנות עלולות לשנות מגמה ולהתפתח לכעס והתפרצויות. יש כאן צורך במשמעת עצמית. המבנה המורכב, ממריץ ומדרבן את המזג והפתיל קצר. יחד עם זאת, זקפו קומה. כמו שאומרים "עברנו את פרעה, נעבור גם את הימים האלה"...

אני אדם אופטימי מטבעי, ולמדתי שכל משבר תכליתו היא צמיחה והתפתחות. כך עלינו לקבל את התהליכים העוברים עלינו ועל העולם כולו. שמרו על החיוך, הוא נכס בימים כאלה.

כלכלה ושווקים:

השבוע הקרוב יהיה בסימן סאטורן אורנוס. הימים בין 10.12-15.12 יקבלו "תמיכה שלילית" מהכוכבים מארס ושמש. למעשה בימים אלו יבחנו שוב כוחם של השווקים והמבנה הזה עלול להביא מפולת נוספת. אופי המבנה מעורר פאניקה והיסטריה בעקבות התהליכים בעולם. השווקים יכולים להגיע למספרים שראיתם בתאריך 21.11.2008. ואם אכן כך קורה, עד מהרה המגמה תתהפך שוב ויהיו עליות חזקות. אחרי הכל, העולם מבקש תקווה וכולנו רוצים שהמצב יהיה טוב יותר.

מקום לאופטימיות? כוכב יופיטר מגיע למזל דלי ואורנוס במזל דגים. חילופי מקום, לקראת אמצע 2009. בינתיים יש גם היבט נחמד בין כוכב יופיטר וכוכב נפטון, היבט המצביע על כוח רוחני חזק במיוחד. יהיה מעניין לעקוב אחר השווקים ולראות מי המנצח, בלשון סגי נאור, האם המולות סאטורן אורנוס הכבדה או המחשבה הרוחנית השואבת את כוחה מהאמונה. את התשובה נדע בקרוב, השווקים משקפים לנו מיהם הכוחות הזוכים.

בחודש נובמבר הגיע מחיר הזהב לשיאו, מעתה הוא בנסיגה לפחות עד אביב 2009. הנחיתה תהיה בעיקר סביב מרץ 2009, ויתכן שרק לאחר מכן יתחיל הזהב לעלות שוב, אם כי הוא יכול לחזור לשיא רק בשנת 2010.

גם מחירי הנפט והגז אמורים לעלות שוב. אעדכן בהמשך.

אנחנו נשמע שהניסיון של האמריקאים לשקם את משבר האשראי עם הערבות (bailout) אינו מצליח ותעשיות הרכב לא יוצאות מהמשבר. כוכב יופיטר לקראת המעלות האחרונות במזל גדי, גורם לעוד קרנות ובתי השקעה להתפוגג.

אפשר לציין את קיץ 2009 כנקודת מפנה חיובית, יחסית לחוסר הוודאות בה כולם נמצאים עתה וזה לא סותר את העובדה, שהנושא הכלכלי ימשיך להיות במרכז הבמה העולמית עוד הרבה זמן. נמשיך לעקוב אחרי ההתפתחויות ברשימות הבאות.

אצלנו:

יום חמישי 04.12 היה ירח בטל משעה 04:13 לפנות בוקר עד השעה 20:23. כלומר כמעט כל היום. שר הביטחון, אהוד ברק, ניפגש באותו יום עם מנהיגי הישוב היהודי בחברון בעניין בית המריבה- הבית היהודי. ברור שזו הייתה שיחה עקרה, מאחר וכל הסכם ביום כזה אין לו משמעות. ואכן, בהמשך היום בפעולה צבאית, על פי הוראתו של שר הביטחון, פונה הבית היהודי.

מאחר וזה קרה ביום כזה, התוצאה תהיה גם היא עקרה. כלומר, בהזדמנות הראשונה, הבית היהודי יחזור ויאוכלס על ידי אותם אנשים שהוצאו ממנו. אופי הפינוי אינו מפתיע. מצב הכוכבים האלים מאפיין את השבוע האחרון וממשיך כך עד ה- 15.12.2008.

בעבר, כשכתבתי על אהוד ברק כאן במדור (22.02.2008), ציינתי את העובדה שיש לו בעיה עם עיתוי. ואכן בעבר, כאשר החליט להישאר בממשלתו של אולמרט, אחרי דו"ח וינוגראד, למרות שהבטיח משהו אחר, הוא מסר את הודעתו לעיתונאים בזמן ירח בטל (03.02.08). באותו מאמר נכתב "הבעיה שלו לאורך הדרך שיש לו תזמון לא נכון של מצבים. המחשבה שדרכו היא הנכונה גורמת לו לא להקשיב ולטעות בהערכת הזמן..." גם הודעתו ביום חמישי האחרון 04.12.08 על הפינוי, עם כל המסרים שהתלוו לכך, הייתה בזמן ירח בטל, לכן הצעד הזה לא ישרת אותו.

ואם מתייחסים למה שקורה עכשיו לברק ולמנהיגותו במפלגת העבודה, אצטט מאותו מאמר שנכתב בתאריך 22.02.08 "יש לו עתה כוכבים המאפשרים לו להוביל מנהיגות פוליטית, כוכבים טובים הנותנים לו הזדמנות להרים את הכפפה, ההזדמנות קיימת רק השנה, בשנה הבאה הפסיד הכל..." וטעותו של אהוד ברק הייתה שנשאר בממשלה עם אולמרט. כך הפסיד את ההזדמנות שלו. וכמו שנכתב, "הפסיד הכל"...

מצב הכוכבים על ההורוסקופ של מדינת ישראל משלים את מצב הכוכבים הכללי שכבר ניכתב בחלק הראשון של הרשימה הזאת ובשבוע הקרוב כדאי להמשיך ולהיזהר בכל מקום אליו אתם מגיעים. מצב הכוכבים מצביע על אלימות ומתחים גבוהים. הפגיעות קיימת!!! ולאופייה פנים רבות.

בחזרה לארכיון