21.11.2008 - 27.11.2008

שבוע תנודתי הכולל בתוכו שינויים עם תגובות אמוציונאליות, יש רצון לשליטה שקשה לממש אותה.

השבוע ישנם כיוונים שונים של התפתחויות, מצד אחד רצון לשלוט על תהליכים שקשה לממש, המבנה החברתי גורם לשינויים הקשורים לנושאים כלכליים, ואלה הופכים לשיחת היום. חוסר הוודאות משתק, לא מאפשר תנועה זורמת, קיימת נטייה להיאחז במה שיש והמבנה הראשי של הכוכבים "צועק" שהגיע הזמן להשתחרר.

כוכב יופיטר באיזון חיובי עם כוכב סאטורן, מביא תוצאות לפעולות שנעשו בעבר. מידע חשוב מגיע במהלך השבוע ועוזר לבנות אסטרטגיה נכונה כדי לקדם את התוכניות. מצד שני, השבוע הוא בסימן כוכב אורנוס וכמו תמיד עם אורנוס, אפשר לצפות ללא צפוי.

כוכב פלוטו נמצא במנעד לאסטרואיד סרס מהתאריך 19 לחודש וכוכב מארס בריבוע לסרס בתאריך 25 לחודש, מצב אשר משפיע על הספקת מזון ויתכן אף שמחירי המזון יתייקרו.

בימים 27.11-28.11, אל תאמינו לכל מה שאתם שומעים. ההיבטים לכוכב מרקורי מכוכב יופיטר ונפטון גורמים לכך שהמילים צבעוניות יותר, אבל כמו בלונים, תחילה מקשטים ואחר כך מתחמקים ונעלמים אי שם מעבר לאופק.

21.11 השמש עוברת למזל קשת , מעניקה הרגשה שהחלונות נפתחו, בעיקר אחרי האינטנסיביות עם הכוכבים במזל עקרב. זה אינו דומה למצבים של חוסר האמון או הסקפטיות שחוויתם עם השמש בעקרב. האופטימיות מתחזקת, אבל נסו לשמור על כבוד וזהירות בזמן קבלת ההחלטות.

22.11 הירח עובר למזל מאזניים. השילוב בין השמש במזל קשת עם הירח במזל מאזנים מבטיח יום מקסים, שכדאי לנצל למפגשי חברה, שמחות משפחתיות ובעיקר לבלות בצוותא. תת ההכרה מתעורר ומשמיע קול ברור, שימו לב, המארס נע מהר בקשת, גורר מורת רוח מצידה של וונוס במזל גדי. היא כועסת שהמשימות לא מתבצעות כמו שנדרש.

23.11 המרקורי מגיע גם הוא היום למזל קשת, אחרי השמש והמארס שכבר נמצאים שם. הסגנון יותר פתוח ואמיתי, הלשון משוחררת תרתי משמע. אורות מנצנצים בימים האלה, רומזים על אורות החנוכה שיגיעו בקרוב. אפשר לצפות לחדשות מעניינות, יתכן שחלקן לא נחמדות, אך צריך לקבל את הדברים בפרופורציות, גם אם לא כל דבר ניתן לעיכול.

24.11 הירח עדיין במזל מאזניים, המזג אגרסיבי פאסיבי לסירוגין. לא כדאי לרוץ מהר מדי עם המחשבה, במיוחד כשרוצים להספיק להגיע לכל מקום. בחרו משימה אחת וקדמו אותה. מחר יום חדש.

25.11 הירח במזל עקרב, השמש והמרקורי במפגש במזל קשת. רצוי לומר רק מה צריך על מנת למזער נזקים, זכרו שמילה שיצאה מהפה אי אפשר להשיבה וזה בסיס לרכילות ומריבות בעתיד.

26.11 הירח במזל עקרב וכוכב פלוטו עומד להיכנס למזל גדי, זה הזמן לחזור לעבודה. היום הירח בטל בין השעות 14:31 עד ליום שלמחרת 27.11 בשעה 07:14.

27.11 הירח במזל קשת יום של הרבה שמחה מלווה בסיפוק, לקראת מולד ירח. הכינו לכם כוס תה או ספל קפה, שבו והתבוננו, הקשיבו ונסו להירגע. האורנוס נעצר גם הוא היום, מעתה אנחנו נמצאים בתקופה בה כל הכוכבים נעים קדימה, מה שעוזר לקדם תוכניות. היום מולד הירח הוא דינמי, נמצא בצמידות למרקורי ומארס, במנעד לכוכב יופיטר. מצב זה מביא להרבה דיבורים, אמביציות גדולות, רצון להגיע גבוה ורחוק, גם אם התשלום יקר יחסית. מקבץ הכוכבים במזל קשת הקשור לנסיעות וטיולים, יכול בימים אלה לעורר את נושא קווי התעופה הבינלאומיים באתגרים, שידרשו פיתרונות מתאימים. גם ענייני חוק ומשפט עולים לכותרות ומודגשים יותר בימים אלו.

הימים 22.11.08 עד 27.11 אינם קלים. הישמרו בנהיגה, בחציית הכביש, זהירות גדולה מתבקשת בכל מקום. יש נטייה לאבד עשתונות כהרף עין ורצוי להתרחק, עד כמה שתלוי בכם, ממקומות מועדים לפורענות. עצירתו של כוכב אורנוס בתאריך 27.11 עלולה להביא לפעילות "מפתיעה", כולל התקפת טרור לא צפויה במקום מוכר על פני הגלובוס.

כלכלה ושווקים:

כשעלה נושא הערבויות (bailout) בארה"ב, כוכב מרקורי היה בנסיגה וכאן במדור בתאריך 10.10.2008 ניכתב שזו לא תוכנית מושלמת ואין הערכה נכונה של הסכומים הנדרשים.

בסוף שבוע שעבר, פאולסון הודיע שם, שיש לעשות שינויים בהזרמת הכספים, מאחר והתוכנית הראשונית אינה עונה לציפיות. תודו שלא הופתעתם. בתאריך 17.10.08 נכתב כאן שזו תוכנית שאינה יכולה להצליח בטווח הקצר, בגלל הפזיזות וחוסר תכנון ומחשבה שבה היא נעשתה באותה העת, כשכוכב מרקורי נמצא בנסיגה. בנוסף כוכב נפטון השפיע על תכנון לא נכון ובדרכו הוא נוטה לשאוב יותר כסף ממה שתוכנן. מרקורי בנסיגה גרם לכך שהתכנון הראשוני יצטרך לעבור שינוי ו"מתיחה " של החוקים וזה באמת מה שקורה שם בימים אלה, ועדיין לא נאמרה המילה האחרונה בנושא.

השינוי המפתיע שעשה פאולסון, עם מעברו של כוכב מארס במזל קשת, הרצון שלו לשנות את היעדים במטרה להציל את הכלכלה שם, גרם לתגובה קיצוניות ובמקרה הזה נוכל לראות את התגובה לזה בפאניקה והיסטריה.

השווקים מגיבים בתנודתיות פראית גם בשבועות הבאים. מארס עובר במזל קשת בין התאריכים 16.11.08-27.12.2007. קשת הוא מזל השפע ובהשפעת כוכב יופיטר, המשמעות היא לעיתים הגזמה ויציאה מפרופורציות. מארס מתניע תהליכים היכולים גם לגרום לריגוש, ובמזל קשת הוא "פרא אדם".

כאמור, במצב הזה השווקים הפיננסיים מגיבים "בפראות", התנודות למעלה או למטה בגדול. מיבנה הכוכבים כעת ממשיך לשלב את היופיטר ולחדד את תכונות מזל קשת. השמש בין התאריכים 21.11-21.12 במזל קשת, כוכב מרקורי ניכנס גם הוא מזל קשת, המארס כבר נימצא שם מהשבוע שעבר וונוס תהיה בצמידות ליופיטר בתאריך 01.12, כולם ביחד מדגישים את האנרגיה הקשתית והמשמעות תתבטא בדרך של הקצנה. על פי רוב זו האופטימיות והתקווה, אפילו עד נקודה של התרוממות הרוח ברמה לא רציונאלית, אבל זה גם מתהפך לכיוון היסטריה ופאניקה ואז המחירים צוללים. כל זה מתחזק בגלל התמונה המתבהרת של המשבר הכלכלי.

על שילוב הכוכבים סאטורן ואורנוס כבר נאמר כאן בספטמבר 2007 שהוא זה המכיל את הפוטנציאל לאיבוד שליטה הכלכלי, ולמעשה מעבר הכוכבים האלה על ההורוסקופ של ארה"ב חשף אותה למשבר הקולוסאלי שהפך להיות כמו משחק דומינו כשהקוביות נופלות בזו אחר זו ומקיפות את העולם כולו. כעת כוכב אורנוס נעצר בתאריך 27.11 אבל העצירה מתחילה קודם לשינוי המגמה, ומאחר והוא חלק מהמבנה שגרם לרעידת האדמה הכלכלית, השפעתו כבר התחילה. בנוסף, באותו יום כוכב פלוטו ניכנס למעלת האפס במזל גדי. הימים האחרונים והשבוע הקרוב יטביעו חותם על המצב, כאשר בכל מיקרה הדגש הוא על התאריך 27.11.08.

כוכב סאטורן במעלה ה-21 בבתולה משפיע ומגביל את כוכב מארס במפה של ארה"ב החל מהתאריך 21.11 וממשיך עד 20.01.2009, עם מנעד לא קל לראש דרקון שם. היבט זה מעיד על חיפוש תשתית כלכלית במטרה לבנות ביטחון בסיסי. כוכב מארס במפה שם הוא שליט בסיס המפה, והתחושה המגבילה של הסאטורן יוצרת קושי רגשי לאומה האמריקאית, בעיקר כשהמנהיגות הכלכלית שם מתנהלת באיטיות יחסית כדי לפתור את הבעיה. מאחר והתגובה למתרחש שם משפיעה על העולם כולו אי אפשר להתעלם ממהלך הכוכבים על ההורוסקופ שם.

בל נשכח שההיבט בין הסאטורן והאורנוס חוזר שוב בתחילת פברואר 2009, ויחזור לנענע את השווקים בעולם כולו. הפעם אפשר שהתגובות יהיו קיצוניות יותר ממה שחווינו עד כה. על כך נכתוב עוד בעתיד.

בסוף שבוע שעבר הוזמנו מנהיגי עשרים המדינות המשפיעות בכלכלה לג'ורג' בוש נשיא ארה"ב, הכותרות בעיתונים: "ההחלטות שנתקבלו בסוף השבוע בפסגת ה G -20 עשויות להיות תחילתה של מהפכה..." גם הכותרת הזו לא הפתיעה. עוד נאמר שם "גם אם חלק מהרפורמות האלה יושמו, הרי מה שנולד בוושינגטון הוא התחלה של רגולציה גלובלית כלכלית אמיתית..." הניסיון להציג זאת כדרמה שתעצב את העולם כולו, הייתה צפויה עם מעברו של כוכב פלוטו למזל גדי. בכתבה כאן במדור ניכתב לא פעם, ולאחרונה שוב ב19.09 "רעידת אדמה צפויה כשהפלוטו יעבור למעלת האפס במזל גדי...כוכב פלוטו מביא איתו הרס וכאוס ,אינו משאיר אבן אחת על מקומה...פלוטו מסמל טרנספורמציה, ציפור הפניקס הקמה לתחייה מאפרה. זה התהליך שתעבור הכלכלה בעולם, כיוון שרפורמות מתבקשות..."

אותם שרי אוצר של 20 מדינות אמורים להגיש שורה של הצעות שישמשו בסיס לשיתוף פעולה בינלאומי, להגיע לתוכנית עבודה עד 31.03.09, והמטרה שיתוף פעולה להביא לכללים שיהיו תקפים בכל מקום, פיקוח בינלאומי על תאגידי ענק,המחשבה של אלה להגיע לפיקוח תחת רגולציה.

בתאריך 15.12.2007 נכתב כאן במדור "...מעלת האפס במזלות הקרדינאל היא מעלה המשפיעה בגדול על היקום כולו. ועתה מעברו של כוכב פלוטו למעלת האפס במזל גדי (מזל קרדינאלי), נושא הגרעון הכספי בארה"ב יהיה פתאום לבעיה של כל הגלובוס, כאילו יש נושא אחד המאחד את כולם, אולי מס אחד בכל העולם לטובת האוכלוסייה כולה..."

עתה בתאריך 15.11.2008(מועד התכנסות בוושינגטון) כשכוכב פלוטו חוזר למזל גדי, כמעט שנה אחרי שהמילים נכתבו כאן במדור, התחזית קורמת עור וגידים.

אצלנו:

ההורוסקופ שניבנה לתוכנית האוצר החדשה שהוצגה על ידי שר האוצר בתאריך 19.11.2008 בשעות הצהריים מציג את השמש במזל עקרב, בריבוע לירח במזל אריה, סימן ראשון לחילוקי דעות בכל הקשור ליעדים של אותה תוכנית. בנוסף, הירח באריה במולות לכוכב נפטון, מצביע על דרכים קצרות ומהירות (תחבולות ותמרונים) לפתור בעיה, אבל זו אשליה, מאחר וההיבט הזה מצביע על חוסר שלמות, המביא לאי שביעות רצון. הירח באריה בריבוע לכוכב מרקורי, גם היבט זה מביא לביקורת ומתחים בין הרגש וההיגיון. מכאן אפשר להבין שהתוכנית לא יכולה להביא לתוצאות שהמנהיגות הכלכלית מנסה להציג לנו.

בהורוסקופ של מדינת ישראל, נכתב כאן במדור בתאריך 24.10 "נקודת הביניים כירון סאטורן על ציר הכספים, מתאר את המצב ללא פשרות, תפיסה ריאלית תוך הבנה שאין זה הזמן להמר על מה שיש". לפי ההורוסקופ של המדינה, יתכן שנשמע על תוכנית חדשה "נכונה" יותר, שתשלב כוחות לשפר את הבעיה העיקרית במשק.

שילוב הכוכבים סאטורן ויופיטר החל בתאריך 21.11.2008, היא חיובית לקדם אינטרסים עסקיים, עם אפשרות לשנות את נקודת המוצא בתחום הכלכלי. הכוכבים האלה נמצאים במזלות אדמה, בתולה וגדי, יכולים לעזור לקדם תוכניות עבודה כאלה שאפשר ליישם, ולמתן את הבלאגן הנוכחי.

בחזרה לארכיון