14.11.2008 - 20.11.2008

השבוע נרגיש את ההשפעה של כוכב מרקורי וכוכב וונוס בקשר לא נחמד עם נפטון. אלו ימים בהם קשה לתקשר, בעיקר עם נשים. ישנם מצבים של חוסר הבנה, אנשים נוטים להגיב לתדמית ולרגשות יותר מאשר לטיעונים רציונאליים או לעובדות. יחד עם זאת, זהו זמן נפלא לבטא את הצד היצירתי, לכתוב, אבל גם לתרגל זהירות כפולה כאשר חותמים על חוזים. כוכב מרקורי מקבל תמיכה מכוכב יופיטר ומסאטורן, הרעיונות גדולים, אבל נוכחותו של הסאטורן ממתנת ומכוונת את המרקורי לכיוון מעשי.

14.11 הירח במזל תאומים, רק המחשבה על הסאטורן מעייפת אותו והרצון לשינוי מונע על ידי האורנוס ממשיך להתחזק.

15.11 השינוי הוא טעם החיים ואם יוצרים אותו בעיתוי הנכון הוא יוביל לשינוי חיובי. כוכב מרקורי בדו- שיח לא קל עם הכירון, מצב המעורר פגיעות. המילים פוצעות ואולי כדאי להיזהר עם המילים, עדיף לשתוק, להאזין לאחר, כיוון שכל אחד הוא בבואה של הזולת. כוכב מארס נמצא במעלות האחרונות של מזל עקרב, וקיים קצת מתח לפני השינוי שלו, אבל זו רק דאגה, לא מעבר לכך. יש כאן תמרון לקראת שינוי אסטרטגיה.

16.11 הירח עובר למזל סרטן ומארס מגיע למזל קשת. האנרגיה נמרצת יותר, זהו יום נפלא לעשות הכל מכל. שיתוף פעולה בין מרקורי ואורנוס יוצר שינויים חיצוניים ובנוסף עם ההיבט בין כוכב מרקורי ויופיטר ההשראה מתחזקת וזה הזמן הנכון להשמיע את קולכם. וונוס נפגשת עם האסטרואיד יונו וזה מחזק את הרצון לעשות מה שאוהבים, למשל: להצטרף לשיעורי ריקוד, לרכוש חפץ נאה לבית, ללכת לראות תערוכה כדי ליהנות מהיופי בכל דרך אפשרית.

17.11 הירח בטל (ירח שחור) בין השעות 15:44-23:09, נסו לסיים את מה שאפשר עד לשעות הצהרים ואחר כך להמשיך בשגרה בלי לחפש חידושים. זהו יום בו עלולים לעלות קשיים בתקשורת וחוסר הבנה, ואלה גוררים תגובות רגשיות.

18.11 הירח ניכנס למזל אריה המלכותי. שמחה בלב.

19.11 הירח במזל אריה "מתקוטט" עם השמש במזל עקרב. הירח נמצא גם במולות לכוכב נפטון וגם זה מביא לחוסר שביעות רצון ולנטייה קצת לקטר, לצד מתח רגשי גבוה. בנוסף המתח בין הירח וכוכב מרקורי מביא מלחמות בין רגש והגיון, אתם עלולים להתבטא בחוסר טקט, אם זה מגיע מצידכם או מהזולת, מה שעלול לגרום לעלבון, בעיקר בגלל אי הבנה.

20.11 הירח עובר למזל בתולה, גם אם קיים קצת דכדוך וקצת משעמם חיזרו לתלם, היכנסו למסגרת עבודה וזכרו שלא תמיד הכל נוצץ ודראמטי, יש גם שיגרה שאליה אנו מסתגלים בחיינו היומיומיים. בימים אלה, כוכב יופיטר במזל גדי במנעד חיובי עם כוכב סאטורן במזל בתולה, היופיטר הוא כוכב צדק, במיתולוגיה הוא המלך, והסאטורן הוא השבתאי, אין כמוהו לסמל את הנזיר, שני אלה משלבים ידיים ותומכים זה בעבודתו של זה. שימרו על פיכחון, יש עתה הזדמנויות, הדלתות נפתחות בפניכם.

21.11 השמש עוברת למזל קשת בסוף השבוע ותביא בחיקה פעילות המשלבת יוזמה, התלהבות והשראה לחודש הקרוב. אבל ברקע, ההיבט בין הסאטורן והאורנוס ממשיך להשפיע ויגיע שוב בפברואר 2009. ההתמודדות עתה נעה עם כוכב אורנוס המנסה לשבור את הסטאטוס קוו, אבל המבט אל העתיד אינו מוחק את חוסר הוודאות. עם זאת, יש להאמין בתקווה החדשה שתהיה גם ריאלית. אין מתכון מהיר לתקן את המשבר הכלכלי או החברתי, הסבלנות תהיה למצרך מבוקש בשנה הקרובה.

כלכלה ושווקים:

השילוב ההרמוני בין כוכב יופיטר וסאטורן הוא היבט חיובי לקדם אינטרסים כלכליים ועסקיים, והשילוב של שני אלה במזלות אדמה מצביע על הצד המעשי. מיבנה זה מצביע על הזדמנות גם לאנשי כלכלה ועסקים לשתף פעולה כדי למצוא פיתרונות נכונים לחוסר הוודאות הכלכלי בעולם כולו. כוכב יופיטר במזל גדי, אולי מרגיע קצת את המולות בין הסאטורן והאורנוס, הגורמים העיקריים למתח הכלכלי המשפיע על העולם כולו.

השבוע, שוב הכוכבים הזכירו לכולם שהתנודתיות בשווקים לא הסתיימה. וביום חמישי בתאריך 13.11 הירח המלא חידד את המסר למשקיעים. בתאריך 16.11 כוכב מארס עובר למזל קשת, מזל המסמל שפע. בתאריך 27.11 כוכב פלוטו עובר למזל גדי ונוגע במעלת האפס. בנוסף, כוכב אורנוס נעצר. השילוב של שני הכוכבים החזקים האלה יטביע חותם על השווקים והכלכלה ואפשר לצפות לתנודה חזקה בשווקים סביב התאריך הזה.

את אופיו הפתאומי של כוכב אורנוס, הגורם לשינוי לא צפוי, חווינו כשנעצר והשפיע בפתאומיות ובחדות בתאריך 26.06.08 .

למעשה, סוף חודש נובמבר יביא לטלטלה במוסדות פיננסיים בארה"ב. תנועת הכוכבים הכוללת בעיקר את כוכב פלוטו שניכנס למעלת האפס, מעלה המשפיעה על העולם כולו, מצב אשר יביא להרבה מאבקי כוח בתחום הכלכלי, לצד התפרצות רגשית כתוצאה מהמצוקה.

פלוטו ישפיע בהדרגה ויביא לטרנספורמציה, בעיקר כאשר יהיה במנעד קשה להורוסקופ של ארה"ב במהלך 2009. בנוסף כוכב סאטורן שנעצר בהיבט לא קל לכוכב מארס, הנמצא באותה מפה ב-21 מעלות במזל תאומים, מצביע על התכווצות הפעילות שם ועל מצבים שידרשו הידוק החגורה. גם האורנוס יעזור לטלטלות בהמשך. מאחר וכל המשבר שהחל שם השפיע ומשפיע על כל העולם ואנחנו נמצאים גם באותו הכלל, הציפייה תהיה לראות איך ומתי ימצאו הפיתרונות שיביאו לשינוי כלכלי.

באוגוסט 2009, צפוי תחילת המיפנה.

אצלנו:

מצב הכוכבים מצביע על האטה. אבל הקושי העיקרי גם כאן יסתיים עד קיץ 2009 . בהשוואה לכוכבים שהיו בשנים בהם הייתה האטה או היה מיתון, נקודת הביניים אורנוס נפטון על ציר הקבועים, הייתה בחודשים האחרונים ותהיה עד מרץ 2009. נקודת ביניים ראש דרקון - פלוטו תהיה עד מאי 2009 וראש דרקון- אורנוס, מסיימת להשפיע בין מאי לאוגוסט 2009. כל אלה מצבי כוכבים המשפיעים על פעילות כלכלית מוגבלת יחסית. על פי רוב אלה מצבי כוכבים הממליצים לשמור על הקיים. נקודת האור תהיה לקראת סוף 2009-תחילת 2010, אז מגיע כוכב נפטון לציר הקבועים ומבטיח שנחזור לצמיחה כלכלית הדרגתית.

חשוב לציין, שאין להשוות את המשבר הכלכלי המתהווה בארה"ב, למה שקורה כאן בישראל. שילוב הכוכבים שם, דרמאטי הרבה יותר. אבל שם מרכז הפעילות הכלכלית בעולם ולכן ההשפעה מורגשת גם כאן, אם כי בחלקה זו השפעה פסיכולוגית המשולבת גם באינטרסים (ויסלחו לי אלה המפרסמים כותרות אפוקליפטיות), בעיקר עם נקודת הביניים ראש דרקון- פלוטו.

כוכב סאטורן במזל בתולה, עוזר בזמנים האלה לחברות גדולות ל"עשות סדר" ולהתייעל, והמצב הנוכחי עוזר להם לממש תוכניות בלי להתנצל על מהלכים יזומים.

ועוד אצלנו:

הליכוד: במאמר כאן במדור ב04.04.2008 "הסקרים לא משקרים! מבנה הכוכבים מעיד על יציבות המפלגה, שיתוף פעולה... התמקדות במטרות ארוכות טווח... זו מפלגה הנמצאת בתקופה בה היא מקבלת אשראי גבוה מאלה התומכים בה, ובמצב הכוכבים המתפתח בעזרת נקודת ביניים אורנוס פלוטו לאורך 2008-2009, יש מצטרפים חדשים והמעגל המפלגתי הולך ומתרחב..." עוד ניכתב באותו מאמר "מפלגת הליכוד זוכה להכרה מציבור רחב יותר...עם אפשרות חיובית לשיתוף פעולה לצד פיתוח קשרים נוספים עם תומכים חדשים...שיתוף פעולה לטווח ארוך עם מקסימום אנשים ומכאן כוחה העולה ומתחזק..."

מיבנה הכוכבים כעת, אך גם בחודשים הבאים, מחזק את מעמדה של המיפלגה, המגיעה גם למרכז הקונצנזוס בטווח הקרוב.

במהלך הימים האחרונים, התחזית שכתבתי בתאריך 04.04.2008 מתממשת. במהלך השבועיים האחרונים הצטרפו כמה אנשים שגרמו לכותרות חיוביות למיפלגה, כמו בני בגין, דן מרידור, ציפי חוטבלי, אסף חפץ ועוד.

ביום הבחירות, במפה המקודמת של מפלגת הליכוד, ראש המפה נמצא על כוכב נפטון בהורוסקופ, מה שגם מצביע על האמון והתמיכה לה זוכה המפלגה מהרבה הרבה אזרחים.

בחזרה לארכיון