7.11.2008 - 13.11.2008

"שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין, מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי" (תהילים י"ט)

נכון! הפעם טעיתי בפרשנות המפה של מערכת הבחירות בארה"ב.

לאורך השנים אני משתמשת בתבנית ושיטת עבודה באסטרולוגיה פוליטית שהוכיחה את עצמה. באותה שיטה חזיתי את נצחונו של בוש על אל גור, כשאל גור הוביל בסקרים בשנת 2000. בהמשך ראיתי את ניצחונו של בוש בבחירות 2004 מול ג'ון קארי. אצלנו, כך ראיתי את נצחונו של נתניהו על פרס בבחירות 1996 ולאחרונה את סיום תפקידו של אולמרט, את מצבו של אהוד ברק, את מצב המפלגות כאן, את חולשתה של קדימה והקושי של ציפי לבני.

אני מתכוונת להמשיך ולהתמיד באותה הדרך בה עבדתי עד כה, באותה רצינות, עקביות, דייקנות ויסודיות וכאמור באותה שיטת ניתוח שהוכיחה את עצמה! וכפי שנכתב במסכת ברכות פ"ט, מ"א. "חייב אדם לברך על הרעה, כְּשֵׁם שהוא מברך על הטובה". כך נהגתי גם הפעם.

בשבוע הקרוב, בתאריך 11.11.08 כוכב אורנוס במנעד לאסטרואיד ווסטה במזל שור, האסטרואיד ווסטה אחראי על הביטחון והמסורת, כך שהמבנה מצביע על אפשרות בה המסורת מאותגרת ועל כך שעולם התרבות יהיה אחר. חלק מאותם התפתחויות יכולות להיות משויכות למשבר האשראי בעולם הגדול, נושא הבעלות על נכסים יכול להיות עניין משפטי, בגלל טיעונים פורמאליים, או התפתחויות משפטיות בגלל שינויים בחוק. כוכב וונוס בצמידות לכוכב פלוטו, מעלה השבוע רגשות עזים על פני השטח ולכן קינאה ורכושנות יבלטו בימים הבאים.

בתאריך 07.11 הירח עובר למזל דגים, אחרי שהוא בטל, בין השעות 11:32-12:47 ויוצר היבט עם כוכב מרקורי, העוזר להתבוננות ושכל ישר. המרקורי במזל עקרב, עוזר לחדות ושנינות, תבונה משולבת במצב רוח נוח.

בתאריך 08.11 הירח הצמידות לכוכב אורנוס, מרחיב אופקים אמוציונאליים. זהו יום נחמד לצאת לראות סרט או לשמוע מוסיקה. השמש עדיין במזל עקרב , העולם אינו חברותי כל כך, אבל ההקצנה האמוציונאלית עם האופי העקרבי (השמש עברה את המעלה ה-16 במזל) נוטה לדעוך קמעה. היו אתם עצמכם, קצת משוחררים אבל אל תאבדו שליטה. בתאריך 09.11 הירח במנעד עם המארס, מחד, יש אומץ, העזה ויוזמה לעשות דברים, ומאידך, קיימת נטייה להגות

נפש, נטייה לחקור לעומק, אבל בשני המקרים המטרות תכליתיות. הירח בטל בין השעות 18:27-19:26 ועובר למזל טלה.

בתאריך 10.11 המנעד המתקרב בין הירח והיופיטר, מעניק מצב רוח חייכני, חוש הומור משולב ברצון לעזור עם טוב לב ונדיבות. יתכן גם שקיים רצון להתפנק.

בתאריך 11.11 הירח ממשיך להתקדם במזל טלה, בהיבט לכוכב וונוס השוהה במזל קשת, זה מביא למצב רוח נינוח, מבט על החיים בצורה שקטה. היבט כזה נותן את היכולת לבצע את המעשה הנכון, בזמן הנכון ובאופן הנכון. זהו יום שמאפשר לתוכניות מעשיות להתקדם. הירח בטל בין השעות 19:16-22:05 ועובר למזל שור. כוכב וונוס במנעד צמוד עם הפלוטו, משפיע על התכנים, אלו יותר כפייתיים, קיימת תובענות וצורך בתשומת לב כמעט אובססיבית. שימו לב למה אתם מצפים מבן הזוג. קיימת נטייה לקחת הכל או לוותר על הכל.

בתאריך 12.11 הירח במזל שור וכוכב וונוס עובר היום למזל גדי, שם הוא נמצא בריקוד סוער עם הפלוטו. החושניות באוויר. יש התעניינות באופנה ומתעורר הלך רוח ציבורי המדביק את כולם, ומשפיע על הכיוון בו הציבור זורם..

בתאריך 13.11 הוונוס במזל גדי, שומרת יותר על "סגנון" וזה משפיע על כל דבר, כולל העבודה וגם על עיבוד תכנים בדרך תכליתית. הירח מלא וקיים שילוב בין מזל עקרב ומזל שור, כך שהעקשנות במיטבה. כל אחד עומד על שלו, בידיים שלובות ובשקט. השמש במנעד ברור עם כוכב נפטון, מצב אשר ישפיע גם ביום שלמחרת. ההשראה והרוחניות המאפיינים את השילוב הכוכבי הזה, לא יהיו בשיאם, אבל יש בו משהו בכל זאת. הירח שעובר למזל תאומים בטל בין השעות 19:12-22:12.

אלה מכם המחפשים יום טוב לחתימת חוזים או לשינוי שיש לו חשיבות לעתידם, יום ראשון 16.11 בשעות אחר הצהריים או ביום שני 17.11 עד שעה 11.00 בבוקר.

שווקים וכלכלה:

צמד הכוכבים סאטורן אורנוס מוכיח שהוא כבר כאן ממש על הבמה המרכזית במלוא כוחו. אם מישהו מכם עלה שוב על גלי התקווה, הוא הבין בימים האחרונים שזו הייתה עוד אשליה. לא חוזרים להתנהלות יציבה.

אפקט חוסר היציבות וחוסר הוודאות חזק מאוד, נסו לעכל את המציאות החדשה, ההתנהלות בשווקים השתנתה עד להודעה חדשה. כוכב אורנוס הוא לא צפוי וגם לא יודעים למה לצפות, אפשר רק לחוות נדנדה העולה ויורדת בתנופה רחבה מאוד לכל כיוון, אם אלה נסיקות או צלילות וכל זה כבר קיים מאז חודש ינואר 2008. והקוראים הקבועים את המדור יודעים על כך כבר מספטמבר 2007.

הכוכבים סאטורן ואורנוס על המעלות 18.58 בבתולה ודגים, נמצאים במעלה הנחשבת רגישה במיוחד להרבה חברות היי-טק, או אלה העוסקות בטכניקה משוכללת. ואכן כבר יש צמצומים בחברות שונות וכמו שכתבתי כאן במדור בתאריך 01.08.08, זו אחת התעשיות שתגיב ראשונה למשבר.

יש לקחת נשימות ארוכות עתה עד שהשווקים יחזרו לשפיות. אין ספק שהשינוי יהיה הדרגתי מאוד, רק לקראת הקיץ הבא. עם כוכב פלוטו במזל גדי שיתעורר ויעלה מההריסות, תיבנה חברה כלכלית חדשה שמבוססת על תשתיות "ירוקות", אנרגיה חלופית, התפלת מים וגידולים אורגאניים.

בין התאריכים 10.11-12.11 כוכב וונוס בצמידות לכוכב פלוטו, במעלה הקריטית 29 במזל קשת, מצב שמעיד על משבר כספים וזהו היבט שהוא הרסני לנושא. כוכב וונוס במזל גדי, בהיבט חיובי לכוכב סאטורן ואורנוס, בעיקר לקראת המחצית השנייה של החודש, ישפיע בדרך חיובית על ערכו של הזהב. גם מחירי הנפט ממשיכים להיות לא יציבים. מחירו של הנפט שהיה בשיאו 147.27 צלל הרבה מעבר ל50% כמו שצפיתי כאן במדור בחודש יוני 2008. הירח המלא בתאריך 13.11, בריבוע לכוכב נפטון, "מחזק" את המבוכה והפסימיות בנושא הכלכלה. כמו כן הירח המלא בתאריך 13.11, במזל שור, בצמידות לכוכב האורני אדמטוס, ובמולות לכוכב מארס, מיבנה המצביע על פאניקה. מצב כוכבים דומה התרחש בקיץ 2007, כאשר נושא האשראי המשכנתאות (subprime), ריסק את השווקים בברוטאליות. כוכב סאטורן עדיין במולות לאורנוס, ממשיך את אווירת חוסר היציבות וחוסר הוודאות.

בתאריך 21.11.08, ההיבט בין הכוכבים סאטורן ויופיטר יהיה מדויק, ולמעשה הוא חיובי לקידום אינטרסים עסקיים. הצד המעשי מופיע מאחר ואלה נמצאים במזלות אדמה, כוכב יופיטר נמצא בהרמוניה עם הסאטורן והאורנוס, ויש לשער שמנהיגי העולם וגם אנשי מפתח בעולם העסקים, ינסו להוציא לפועל תוכניות שיעזרו לאזן את המתחים הכלכליים הקיימים. אבל המשיכו להיות זהירים גם לנוכח ההבטחות, הצונמי הנוכחי ימשיך לשטוף את העולם. כוכב מארס עובר למזל קשת בתאריך 17.11 וישהה בו עד ה- 27.12, זהו אחד הרמזים שבגלל מחסור במזומנים יתחילו להדפיס בארה"ב הרבה כסף.

אצלנו:

מפלגת העבודה ואהוד ברק: הניסיון לאחד שורות במפלגה מופיע עם כוכב סאטורן. הוא עוזר לכאורה להשיג פשרה והסכמה בין החברים, אולם ברקע, נמצא גם כוכב אורנוס שאינו מניח, דורש שינויים והתחדשות. אנחנו נשמע לאורך החודשים הקרובים את הניסיונות למצוא את שביל הביניים, בין השינויים המתבקשים ובין הרצון לאחד שורות. צפויים מאבקי כוח עם מעברה של נקודת הביניים ראש דרקון וסאטורן על ציר הקבועים, לצד הרצון ללמוד מהשגיאות שנעשו עד כה. יתכנו גם קשיים כספיים שיגרמו לצמצום ההוצאות במערכת הבחירות.

נקודת הביניים, נפטון פלוטו על ציר המשתנים מצביעה על קשיים בתהליכים פורמליים, על כך שלא כל הרעיונות שלהם מתקבלים ולכן ל"עבודה" צפוי קושי לזכות בקונצנזוס. כירון, גם הוא על ציר המשתנים יביא לרעיונות היכולים לעזור להם למצוא פתרונות, עם חשיבה אסטרטגית ובעיקר, לצאת מתבניות חשיבה מיושנות. שחרור מדעות שמרניות יביא לתפנית חיובית שתעזור להם בהמשך.

במפה המשותפת של מפלגת העבודה עם מדינת ישראל, מצטיירת תמונה של פתיחת השורות, מה שיכול להביא לתפנית חיובית והדרגתית בתדמית המפלגה.

ההורוסקופ של אהוד ברק עם המדינה, מצביע על כך שלא ישיג דבר מעבר למה שהשיג עד כה, במהלך השנה האחרונה. החולשה שלו היא כוכב נפטון המטייל על השמש בהורוסקופ שלו כבר תקופה ארוכה וגורם לתחושת הזחיחות והכוח. אבל כוכב נפטון הוא כמו בלון מלא אוויר, עולה למעלה עד שמגיעה סיכה אחת קטנה והבועה מתפוגגת, ואז נוחתים בחזרה על הקרקע.

בתאריך 22.02.2008 נכתב כאן במדור שההזדמנות של אהוד ברק הייתה אחרי וינוגרד, "יש לו עתה כוכבים המאפשרים לו להוביל מנהיגות פוליטית... ההזדמנות להרים את הכפפה... הזדמנות הקיימת רק השנה..." עם נקודת הביניים נפטון פלוטו על ציר הקבועים בהווה, מעמדו אמנם מתאושש בהדרגה ולמרות שהוא מהוסס, המגע שלו עם האנשים פתוח יותר.

בתאריך 06.11.2008, התקיימה הוועידה של מפלגת העבודה, בה הייתה הצגת כוחות משותפת בין אנשי המפלגה, ובתקשורת ציינו את החיבוק החם והנדיר בין אהוד ברק ועמיר פרץ.

במפה המשותפת של שניהם, האמת היא אחרת. מאבקי הכוח ביניהם שרירים וקיימים, ובתוך כחודשיים שלושה, עוד לפני הבחירות, כאשר הירח המשותף ייפגש בכוכב סאטורן, נשמע מוסיקה אחרת. מיבנה הכוכבים מעיד על המתחים ביניהם ומעברו של כירון על ציר הקרדינאל סמוך לבחירות אינו מבשר על שיתוף פעולה. בנוסף נקודת הביניים אורנוס נפטון, מעידה שההתרחשויות מאחורי הקלעים יחשפו בהמשך את האינטרסים המנוגדים של כל אחד מהם. בהמשך כוכב פלוטו מתקרב לנקודה מאוד רגישה במפה המשותפת של שניהם ומטבעו הוא יערער את מערכת היחסים, ויציג כלפי חוץ את העימותים וחילוקי הדעות.

בחזרה לארכיון