31.10.2008 - 6.11.2008

מזל עקרב היצרי משפיע על התקופה הקרובה כולל השבוע הקרוב, מביא הפתעות מחד, ורגשות עזים מאידך. יש נטייה להיות יותר רומנטיים ורגשיים בדרך בה אנו חושבים ומרגישים.

השבוע כולו עומד בצילו של ההיבט המרכזי בין הסאטורן והאורנוס, היבט המשפיע על כולנו. זהו מהלך שיחזור כחמש פעמים במהלך השנתיים הקרובות ויביא לשינוי, ברמה האישית (העיתוי תלוי בהורוסקופ האישי של כל אחד) והקולקטיבית. סאטורן מסמל את היציבות והביטחון שיש לכל אחד, המודעות לגבולות היכולת האישית ואילו האורנוס יוצר את המהפכה, בלי להתחשב במגבלות. ביחד שני אלה בהתגוששות המביאה למתח. זו התמודדות, במטרה ברורה: לשנות את הסטאטוס קוו ועל פי רוב, זה מגיע בגלל כישלון של מה שכבר קיים. במצב זה, גם אם מוכנים לשינוי, הסאטורן אינו נוטה לוותר על מקומו וזה טבעי. גם אם השינוי מתבקש, תמיד כאשר הוא יגיע הוא יפתיע ויאתגר כל אחד מאיתנו, לא חשוב כמה גמישים ומוכנים נהיה. המולות היא דינמית ותשפיע אצל כל אחד בתחום אחר בחיים, היא תעורר יצירתיות, בגלל שיש למצוא את הדרך בה אפשר להשתחרר מכל סיטואציה המגבילה אותנו.

בתאריך 31.10.08 כוכב מארס בועט ומניע את הכוכבים סאטורן במולות לאורנוס, צמד כוכבים שילווה אותנו לאורך השנתיים הבאות לסירוגין. יש מאבק בניסיון להביא לאיזון הכוחות המאתגרים זה את זה. הכוכבים מארס ופלוטו במבנה כוחני, אלים. זהו תהליך שיש לו השפעה לא נחמדה על הציבור החלש. לעומת זאת, הירח במזל קשת, בקשר עם וונוס מביא לאווירה נעימה, כך שנחמד לקדם תוכניות בדרך מכובדת.

בתאריך 01.11 כוכב נפטון נעצר, ומתחיל לנוע קדימה, הדמיון עשיר יותר מלווה ברגעי מבוכה, בעיקר כשמערבבים בין הדמיון למציאות ומנסים לשנות פעולה לפי התוכנית שהתקבלה כל כך יפה בדמיון.

בתאריך 02.11 שיתוף פעולה בין כוכב מרקורי ובין הירח מעיד על שיקול דעת בשעות הבוקר. הירח בטל היום בין השעות 11:43-13:14 ועובר למזל גדי הסולידי. למעשה שעות אחר הצהרים הן הרמוניות לקידום תוכניות וזה משפיע גם למחרת היום עד שעות הצהריים המאוחרות.

התאריך 03.11 יום של הפתעות. כוכב וונוס במנעד מדויק לכוכבים סאטורן ואורנוס מצב אשר מצביע על מאבקים כלכליים וחברתיים, עם הניסיון להביא את היחסים הבינאישיים לאיזון כנושא על הבמה המרכזית ביום יום. ערכים חברתיים שיצרו קונפליקטים יהיו ברורים יותר וביחסים בינאישיים, ההיבט הזה מעורר אהבה ודחייה. נסו היום לא להיכנס לוויכוחים כי יש בהיבט זה נטייה לחוסר הערכה מחד, והתלהבות מצד שני.

בתאריך04.11 הירח בטל היום משעה 08:48 עד02:03 אחרי חצות. כלומר כל היום! כוכב מרקורי האינטלקטואלי ניכנס למזל עקרב שהוא מזל מים. התקשורת יותר אמוציונאלית, אינטנסיבית, וגורמת לסיעור מוחות מעמיק יותר, רציני וכבד. נסו בשבועות הקרובים לשקול כל מילה היוצאת מן הפה. כוכב מרקורי במזל עקרב יודע לקרוא את נפש האדם, מאפשר לקרוא מצבים גם מתחת לפני השטח ולחשוף משמעויות נסתרות בהתנהגויות ומוטיבציה.

ההיבט המדויק בין הסאטורן לאורנוס, גורם למבנים היציבים והמוכרים להזדעזע מכוכב אורנוס המביא חידושים. יתכן שמהלכו של אורנוס בנסיגה, אינו כה חזק כמו שרגילים לחוות אותו, מול הסאטורן השמרן והעקבי המתקדם בביטחון. חשוב לאמץ סבלנות לדרך בה ההתפתחויות מתרחשות. למעשה אנו חווים עולם משתנה לנגד עינינו, יש התחדשויות המשתלבות בתהליכים ועוזרים בסופו של דבר להתפתחות, אבל לא באופן מיידי.

בתאריך 05.11 הירח במזל דלי יוצר אתגר לשמש במזל עקרב, קיים פער בין המוטיבציה ובין האינטואיציה, שרומזת ללכת לכיוון אחר. בהמשך, הירח מושפע מכוכב מארס וגורר פגיעות גבוהה. כוכב מארס ממשיך לאתגר את הנפטון, ההגינות והיושר אינם צובעים את המציאות. שימו לב למידע המגיע אליכם ומה מבינים אחרים מכם.

בתאריך 06.11 הירח ממשיך להיות במזל דלי מגיע למפגש עם הנפטון, האווירה מעורפלת אולי קצת רומנטיקה, ניסיון לתקן פגיעה שהייתה.

בתאריך 07.11 הירח בטל בשעות 11:32-12:43 ועובר למזל דגים. זהו יום שגורם לבלבול, נסו למצוא נחמה במוסיקה ושירה.

שווקים וכלכלה:

אני חושבת שאולי כבר נמאס לשמוע על רכבת המשא סאטורן אורנוס המוחצת וגורסת בדרכה כמעט הכל. כל נכס, כל ערך העומד בדרכה אל היעד. אנו עדים לתנודתיות בשווקים הניסיון לייצב אותם, דבר שעדיין לא ניראה באופק. מומלץ לא להתבסם מהעליות שהיו בימים האחרונים.

ההיבט של סאטורן אורנוס, מזכיר את התרסקות בועת ההיי-טק בין השנים 1999-2000, כך שהתהליך ישפיע בדרך דומה במהלך החודשים הקרובים גם על השווקים, והמניות המבוססות על ההיי-טק (dot com) וגם כל הקשור לטכנולוגיה והמשתמע ממנה. השווקים יושפעו בגלים המגיעים עם הכוכבים האלה. התהליכים הללו ממשיכים עד סוף יולי 2010.

ההיבט המתהווה בין המארס לנפטון גורם שוב לעלייה במחירי הנפט, אבל הנפט ירד שוב, ובעיקר כאשר כוכב אורנוס יגיע למעלות האחרונות במזל דגים. כמו שכבר ניכתב כאן בחודש יוני האחרון, זאת "בועת נפט", בעיקר כשמחירי הנפט גאו ועלו וביולי הגיעו למחיר 147.27$, אז כתבתי שמחיר הנפט ירד אל מתחת ל-50% ואפילו יותר, וגם עתה אני חוזרת וכותבת שמחירי הנפט עוד ירדו גם ב-70% מהשיא שהיה. הדיוק בהתפתחויות כמו שהיו לדוגמא עם "בועת הנפט" שמחירו ירד באופן דראמטי כל כך,מעידים למעשה על הכוכבים הנמצאים בתבניות פעולה קבועות. אלה תהליכים המפתיעים גם את האסטרולוג העוקב אחרי אותה שיטתיות בה מגיבים הכוכבים ומחזיר אותנו למקורות, "לכל זמן ועת לכל חפץ תחת השמים". (ספר קהלת, פרק ג'). וכמו שכתב אברהם אבן עזרא על מערכת הכוכבים "התוכנית האלהית המקיפה והכוללת".

התאריך 03.11 הוא יום משמעותי, בו כוכב וונוס "יתרגם" את המולות בין הכוכבים בריבוע (T), וכמו שהיה עד כה כל "תרגום" כזה, ישפיע בשינוי המגמה שהייתה לפני ה-03.11. כוכב וונוס שולט על נכסים, על המטבעות ועל המחזורים בשווקים. השבוע הקרוב יהיה אחד מאותם השבועות הדרמאטיים. עידן אחד מסתיים ועידן חדש מתחיל. אין ספק שהעידן החדש שונה ממה שחווינו עד כה, בתחומי הכלכלה פעילות צבאית או פוליטית ובכלל.

אצלנו:

ביום חמישי בתאריך 30.10, נפגשו ציפי לבני ושאול מופז לשיחה, על רקע סוגיית שריון המקום השני ברשימה לכנסת. להזכירכם, ביום חמישי הירח היה בטל כל היום, כך שגם התכנים וההבטחות אין להם סיכוי להשריש שורשים, המציאות כנראה תהיה אחרת. עוד פגישה חשובה הייתה בחמישי האחרון, בין ראש הממשלה, שרי החינוך והאוצר, וסיכומה היה פיתרון הסכסוך עם ראשי מערכת ההשכלה הגבוהה. מעניין יהיה לעקוב איך מתממשת הבטחה בזמן בו הירח היה בטל לאורך כל היום.

כזכור ברשימות האחרונות, חזרתי וכתבתי שמצב הכוכבים של ציפי ליבני, אינו מאפשר לה להמריא ובמבט לאחור, ברשימותי הקודמות כתבתי ברור שהבחירות בפתח.

במדור הזה כאן פורסם בתאריך 25.07.08 שאולמרט יסיים את תפקידו עד חודש פברואר 2009. אז כוכב יופיטר מופיע על ההורוסקופ שלו עם מדינת ישראל מה שמצביע על "שחרור מתפקיד"... באותה הרשימה ניכתב גם שהירח המקודם של מדינת ישראל עובר על האופק בהורוסקופ החל מספטמבר 2008 של המדינה וממשיך על המעלות המשמעותיות עד פברואר 2009 מה שמצביע על פתיחת דף חדש, עידן חדש למדינת ישראל.

עוד כאן במדור ברשימה מתאריך 08.08.08 ניכתב על ליקוי החמה שהיה ב01.08.08 והשפיע על ההורוסקופ של כנסת ישראל שהוקמה בפברואר 1949. ההשפעה הנ"ל הייתה גם בהורוסקופ של ממשלת ישראל, שם עבר הליקוי על הירח במזל אריה, ולכן כתבתי "הרמז הכי ברור שהממשלה והכנסת מתפזרים והולכים לבחירות"

במהלך השבועות הבאים נרחיב על מצבם של המפלגות ויו"ר המפלגות לקראת הבחירות בפברואר 2009.

על הבחירות בארה"ב נקודת מבט מזווית אסטרולוגית:

לא עובר יום בו אני נשאלת האם אני עדיין חושבת שמק'קיין ינצח, והתשובה שלי היא חיובית. הכוכבים הם אותם הכוכבים שראיתי בספטמבר אחרי הוועידות של הרפובליקנים והדמוקרטים.

אינני בוחנת את ההורוסקופ האישי של המועמדים בלבד, בגלל ספקות בנתונים הבסיסיים ואכן רק בחודש האחרון, הנתונים הבסיסיים השתנו שוב אחרי שכבר היה שינוי לגביהם לפני כן, אני מתכוונת לשעת הלידה של המועמדים שזה נתון בסיסי לתחזית.

בניתוח מצבים פוליטיים, הנתונים מורכבים יותר ושילוב המפה האישית הוא עוד נתון.

יום הבחירות 04.11.2008 הוא יום מיוחד בגלל מיבנה הכוכבים באותו היום.

* הדיוק במולות בין הכוכבים אורנוס וסאטורן, והתחלת הבחירות כשהירח הוא בטל (שחור) ונמצא במזל גדי.

* מקדים לכך הנפטון שנעצר ביום שבת 01.11 וגורם למצבי מבוכה. למעשה סוג של ערפל.

* קיים מנעד חיובי בין האסטרואידים ווסטה, סרס ויונו במזלות אדמה, המציאות נוכחת ומשפיעה על יום הבחירות.

* כוכב וונוס נמצא במזל קשת בריבוע למולות החזקה בין הכוכבים סאטורן ואורנוס, ענייני משפט, נורמות הנכונות, אתגרים משפטיים, יתעוררו כנראה כתוצאה מתהליכי הבחירות. לא נהיה מופתעים שהתוצאות לא יהיו ברורות באופן מיידי. צפויות הרבה בעיות בגלל רשימות לא מעודכנות, חריגות, חלק מהקולות לא נספרים, חלק מהמצביעים אינו ברשימות, חסרה ניירת בקיצור כאוס, הפתעות, במילה אחרת "משתגעים".צפוי אי סדר ובאלאגן.

כוכב מארס מאתגר את כוכב נפטון קצת לפני שדלתות נפתחות לבוחר, שקרים, עסקאות סודיות, דילים...לא לפי רוחם של המצביעים.

* ביום הבחירות המרקורי עובר למזל עקרב, ואין כמוהו לגרום לתעלולים.

* עתה להיבט העיקרי כוכב סאטורן מול אורנוס. מרקורי יודע לספר סיפורים, וכוכב סאטורן נלחם בכוכב אורנוס, שהוא המנדט לשינוי. האחד מול השני מי צודק? המנעד בין אלה מוציא את המנהיג הישן ומביא את החדש, אבל ההיבט הזה לא עובד באופן מיידי!!! כוכב סאטורן הוא קשוח, מחוספס, ערמומי, בוגר וחכם, ומכיר את החיים בצורה מפוכחת ועניינית. הוא יודע להתנגד, לדחות, להאפיל, נע בנחישות אבל מדוד מאוד, כך שאינו נותן לכוכב אורנוס לממש את השינוי לו הוא שואף כל כך מהר. האורנוס היה עד עתה יותר דומיננטי מאחר והוא היה קרוב יותר לציר המרכזי בהורוסקופ של ארה"ב, אבל אוּפְּס, הסאטורן מגיע, האורנוס כבר לא לבד. עתה שניהם נמצאים בדיוק על אותה הנקודה זה מול זה.

* כוכב סאטורן, המסמל את האדם הבוגר, השקול, הרציני, זה שמעניק תחושה של יציבות וביטחון, מסמל את מק'קיין. האורנוס יכול לסמל את אובמה, זה שרוצה במהפך כהרף עין. כך שבמציאות ההתמודדות היא יותר צמודה ממה שמתארים.

במידה והערכה שלי נכונה ומק'קיין הוא הזוכה, הוא כוכב סאטורן השומר הזקן. תיתכן אפשרות (בסימן שאלה) שמק'קיין לא יסיים את הקדנציה שלו ושרה פיילין תבוא במקומו, וכך האורנוס יבוא במקום הסאטורן (המפגש בין הכוכבים האלה מתרחש כחמש פעמים כך שבסופו של דבר האורנוס מכניע את הסאטורן).

העתיד ייתן את התשובה על משמעות התהליך של הסאטורן במולות לאורנוס.

בחזרה לארכיון