17.10.2008 - 23.10.2008

קיים צורך בביטחון בכדי לאפשר ביטוי ריגשי

מרקורי נעצר ביום רביעי, 15.10.2008 ומשפיע על כל התהליכים שסביבנו. כל מה שחשבנו שקורה לאחרונה משתנה. העצירה של המרקורי, מביאה את התשובות שחיכינו להן לאורך זמן ושהתעכבו, בגלל הנסיגה. סוף סוף התמונה מתבהרת וגם אם אינה עונה על הציפיות, לפחות ברור לנו מה קורה, בלי אשליות.

הקשר בין המרקורי והנפטון מעורר את הדמיון היצירתי, ורצוי לשים לב לפרטים, לפחות בימים האלה. בתאריך 18.10 כוכב מארס במנעד עם הנפטון ובמולות לאסטרואיד ווסטה, ווסטה קשורה לביטחון והנפטון מציע להתייחס ל"אויב" המסתתר מאחורי הקלעים, כזה שאינכם רואים אבל הוא קיים. בסוף השבוע כוכב וונוס בקשר עם היופיטר והמארס בקשר עם ראש/זנב דרקון, וכל אלה משפיעים באופן בולט. הרגשנות לצד התשוקה יהיו דומיננטיים. במישור אחר, אותם כוכבים ישפיעו על יצירתיות חדשה בפעילותכם המועדפת. ניסיונות להרגיע חוסר הסכמה, מצליחים בימים אלה.

יום שישי, 17.10 הירח "בטל" (ירח שחור) בין השעות 09:32 -12:25, אך בשעה 12:25 הירח מגיע למזל תאומים ועוזר מאוד לאלה האוהבים להתבטא בכתב, כמו כן, הוא מסייע בסיעור מוחות, וחיובי למפגש עם חברים איתם אפשר לדבר על כל דבר. זהו יום בו ניתן להרחיב אופקים.

18.10, כוכב וונוס עובר למזל קשת. המגמה להרחיב אופקים. יש צורך להתפנק, לצד תחושה של חיוניות ורצון לארח חברים או משפחה. הלב פתוח, מוכן להעניק בלי חשבון (כמו הוונוס שהיתה בעקרב).

19.10, הירח בטל בין השעות 11:51-13:40 ועובר למזל סרטן. יש מגמה להישאר בבית והנושא המשפחתי ממקד את תשומת הלב. חול המועד סוכות יוצר אפשרויות למפגשים משפחתיים ורצון לארח את כולם בסוכה המשפחתית.

20.10 הירח ממשיך במזל סרטן. זהו יום בו יש שעות של שמחה ואופטימיות בזכות כוכב יופיטר, אך המנעד בין המרקורי והיופיטר מביא לנטייה ליזום תוכניות גדולות מדי.

21.10 הירח בטל בין השעות 13:54-16:25 ואז יעבור למזל אריה. מצב הרוח נדיב יותר.

22.10 הירח במזל אריה והשמש עוברת למזל עקרב. האנרגיה מצביעה על עקביות. זהו יום בו המחשבה יותר עניינית. נסו לא להתווכח על כל פסיק ואל תיתנו לכל אחד להפריע לכם להתקדם בתוכניות ובחובות שיש לעשות לאחרי החופשה הארוכה כל כך. שמש בהיבט לכוכב פלוטו, מעניקה חיוניות, התחדשות, הבראה.

23.10 המשיכו להתקדם עם התוכניות, נסו לאזן בין התוכניות הריאליות ואלה שהן יותר על בסיס חלומות לעתיד.

כוכב סאטורן במזל בתולה מתקדם למולות מדויקת עם כוכב אורנוס. התחושה היא שיש חסימה המקשה על פריצת דרך חדשה.יש סטאטוס קוו אותו מנסים לשבור וזה יבוא ישפיע על מישורים רבים בחיינו. כך למשל בעבודה, יש רצון לבשר בשורה או חזון, להגשים חלום אישי ולבטא אותו בגלוי, אולם במקביל, קיימת תחושה של מחסום או פחד, וחשש שאולי חסרים כמה חלקים בפאזל אותו אנו בונים במטרה לייצב את היסודות למימוש החלום ובכדי להוציא אותו מן הכוח אל הפועל. זהו זמן של תסכול, חוסר סבלנות, בעיקר כשרוצים להתקדם ואיכשהו חווים פחד מכישלון או חוסר וודאות מהכיוון שלקחנו. למעשה קשה להסביר את האנרגיה הזו. הניגודים בין הכוכבים הללו בונים מתחים שישתחררו בשלב מאוחר יותר ובפתאומיות. השחרור אינו הרסני, אבל אופיו בלתי צפוי.

בגלל אופיים המנוגד של הכוכבים המבנה הזה מלווה בהרבה מתחים ויביא לשינויים בחיינו האישיים, עד אותה נקודה בה יגיע השיחרור. אפשר שהרעיונות המבריקים של כוכב אורנוס יצאו לאור בעזרת המשמעת הברורה של כוכב סאטורן, או שהאורנוס מנפץ את המשמעת הסדורה של כוכב סאטורן. השאלה תהיה עד כמה נדע לאזן בין הקטבים הללו, על מנת להשיג את הזהות החדשה.

שווקים וכלכלה:

בשבוע שעבר, כתבתי שכוכב מרקורי בנסיגה במזל מאזניים, היה אחת הסיבות העיקריות לפאניקה. המפולת החלה באמצע חודש ספטמבר ונמשכת עד עתה, עם הפוגות קצרצרות. אבל הפסיכולוגיה של ההמונים השפיעה כמו אש בשדה קוצים. ההבנה שיש משבר כלכלי הגיעה לכל מקום.

הכוכבים סאטורן במולות לאורנוס כבר משפיעים וזה, כמו שכבר כתבתי כאן במדור לאורך כל השנה האחרונה, רק התחלת התהליך, שימשך בשלב הזה עד 26.07.2010.

עתה, עם עצירתו של כוכב מרקורי, היה ברור ששוב השווקים "נעקצים". אבל הימים הבאים בעיקר לקראת השליש האחרון של חודש אוקטובר יביאו לעליות מהירות שימשכו עד אמצע נובמבר. גם כוכב וונוס במזל קשת מהתאריך 18.10 יסייע להקלה זמנית, אך כל זה יהיה לטווח קצר, לנשימה אחת או שתיים.

האנרגיה של מיבנה הכוכבים סאטורן במולות לאורנוס יוצרים יחד את המתחים ואת תחושת חוסר הוודאות, ובהמשך עם הפלוטו, שניכנס בסוף חודש נובמבר שוב למזל גדי, והפעם עד שנת 2024. השילוב של אלה מצביע על המשך רעידת האדמה הפיננסית.

כוכב אורנוס שהוא סמל לשינויים ולרוח חופשית, מתנגש בכוכב סאטורן, המסמל מסורת, גבולות, ארציות וקונסרבטיביות. כל ממסד רשמי הופך להיות פגיע ומועד לשינויים. זה שילוב המעיד על כך שאין דבר שיישאר כפי שהיה, וגם אם מישהו חושב שאכן זה אפשרי, כוכב פלוטו שיגיע למזל גדי ייתן לו את ה"הסבר".

בשבוע שעבר כתבתי שהניסיון של הממשל האמריקאי, בניצוחם של ג'ורג' בוש, פאולסון וברננקי, למצוא דרך להזרים מימון (bailout) בכדי לעצור את הצלילה החופשית של השווקים, לא יכול להצליח בטווח הקצר, זאת כיוון שההחלטה התקבלה בפזיזות יחסית, בזמן שכוכב מרקורי היה בנסיגה. גם מיבנה ההורוסקופ של האישור לאותה החלטה בבית המחוקקים, עם כוכב נפטון בבית הכספים והמימון, העיד על תכנון לא נכון של סך כל הסכומים הנדרשים, ורמז על כך שיהיה צורך למצוא מקורות מימון נוספים. מאחר וכוכב נפטון נוטה לאשליות ושיקול מוטעה, בעיקר בנוגע לכספים, תוכניות עם נפטון אינן בפרופורציה. מניסיוני בעבודה כאסטרולוגית עם אנשים תוכניות כאלו היו מוטעות, כך שתמיד היה עליהם לקחת עוד הלוואה, או משכנתא, או ששמו את כספם על קרן הצבי אם בחרו להשקיע בנכס כלשהו.

אפשר לצפות להארה ש"תכה" את ההנהגה הכלכלית בארה"ב ושאכן ימצאו דרך לעצור את המערבולת של השווקים. בנתיים בימים הקרובים, כאשר כוכב מרקורי יתקדם בקצב הנכון, יהיו שינויים שיתבטאו בשווקים, אבל אלו יהיו זמניים מאוד.

כאן המקום להזכיר את הערכה שעשיתי בנוגע ל"בועת הנפט", כאשר המחירים הגיעו לשיאים של מעל 140 דולר לחבית. כתבתי אז שהמחירים של הנפט ירדו ביותר מ-50%. גם עכשיו אני מעיזה לומר שבמהלך השנה הקרובה המחירים יכולים להמשיך ולרדת, אפילו למחיר של 70% פחות ממחירו בזמן השיא.

בתאריך 01.08.08 כתבתי במדור הזה, על האפשרות שעם מיבנה הכוכבים אורנוס במולות לסאטורן גם ענף ההיי-טק עלול להיפגע, מאחר ואותם הכוכבים השפיעו גם בשנת 2000, כאשר ההיי-טק היה הענף החזק ביותר בשווקי העולם. אני חוזרת על הערכה זו, מאחר ואנחנו מתקדמים לקראת היבט מדויק בין האורנוס והסאטורן בנובמבר 2008, היבט שעוד יחזור כמה פעמים לאורך השנתיים הקרובות עד לקיץ 2010.

למעשה ההיבט בין האורנוס והסאטורן נדלק בתאריך 15.09 עם הירח המלא במזל דגים והשפיע על כל הכלכלה בעולם. כעת החוכמה של כל אחד מאיתנו, להבין שהמשמעות העיקרית היא סיום תקופה והתחלה חדשה.

כוכב פלוטו שהיה במזל קשת מאז שנת 1995 הביא את הכלכלה להתרחבות ללא גבולות ועתה כוכב פלוטו במזל גדי מחזיר את כולם למסגרות, ומביא להבנה שיש מגבלות לאשראי.

מחשבה אסטרולוגית

לאורך השנה האחרונה כוכב פלוטו משפיע על המקום המציין את "מאחורי הקלעים" בהורוסקופ של מדינת ישראל. המשמעות היא שקורים דברים שלא תמיד אנו ערים להם ,עד שמשהו מעיר את תשומת ליבנו. תאונות הדריסה של הטרקטורים בירושלים בחודשים שעברו, ובשבוע האחרון "סיפורי עכו" הן הדוגמאות לכך. אולי כדאי להיות מוכנים לאיתותים המצביעים על התפתחות אינתיפאדה חדשה, גם ממקומות שהם פחות צפויים. (כמו למשל ערבים תושבי מדינת ישראל).

בינתיים מצבי הכוכבים בימים האלה, שהחלו עוד בשבוע שעבר, ממשיכים לחדד את המתחים, עם כוכבים נקודתיים המשלבים את המארס וכירון עד לתאריך 27.10 ומדליקים את כוכב פלוטו העובר על המפה. הזהירות מתבקשת.

בחזרה לארכיון