19.9.2008 - 25.9.2008

הרצון להתבטא בכל מחיר, יוצר אי שקט.

השבוע מתחיל במתיחות. ההיבט המורכב בין כוכב מארס וכוכב אורנוס, והשפעתו של כוכב סאטורן בתאריך 20.09 מצביעה על האגרסיה, הקושי לשלוט על התהליכים, תחושה של איבוד שליטה, המובילה לצערנו, לתופעות של רוע. נסו להחזיק במושכות כדי שהמצבים יהיו בשליטכם וינועו קדימה על המסילה. כוכב מרקורי נעצר ומתחיל בנסיגה בתאריך 24.09 הוא במנעד עם המארס ועם הכוכב האורני אפולו. השלישייה הזאת בהיבט נחמד עם הנפטון ולכן עבודה ומאמצים אינטלקטואליים משתלבים במסלול המהיר, הרעיונות מתעוררים ומתפשטים במהירות וזה הזמן לעניין את מי שאתם רוצים.

הירח במזל תאומים בתאריך 19.09, המרקורי עם הנפטון וזהו יום נחמד לאומנות הכתיבה. בתאריך 20.09, הירח ממשיך במזל תאומים, במנעד עם הסאטורן ובהמשך עם הפלוטו, עדיף ביום זה למצוא פינה לעצמכם ולבד. קשה להיות שבעי רצון, לכן כדאי להתרחק מההמולה. יש נטייה לביקורת עצמית ויתכן שאתם גם מעירים הערות חשובות לקרובים, אבל זה לא היום המתאים להעביר את המסרים האלה, אלא אם תבחרו ביטויים של הבנה או חמלה. לימדו להעריך את האנשים הנפלאים בחייכם. בתאריך 21.09 הוא יום השוויון, היום והלילה שווים באורכם. זה היום בו מתחיל הסתיו "פורמאלית". ההיבט בין הפלוטו והשמש, גורם לאיפוק ולא משחרר, כך שאין רצון לשוחח בפתיחות עם כל אחד. המתחים באוויר, נסו למצוא ספר טוב והתכנסו פנימה, אפשר שהרעיונות שלכם מעניינים אבל זה לא היום לחלוק אותם עם אחרים. אמנם ההיבט הזה אינו משאיר דבר בצל, הסודות יוצאים לאור, אבל כדאי לשים לב למסר המגיע יחד איתם, הוא יכול להביא למודעות נוספת לשינוי, בעיקר עבור אלה שנולדו עם השמש במעלה ה-28 במזל בתולה.

אפשר ביום זה לנקות את המגירות והארונות, הצורך הוא "לנקות" את השטח, להתחדש ובעיקר להתרחק ממצבים מטרידים. הירח במנעד עם הנפטון, המארס עם הנפטון עוזר לעבודה יצירתית יותר, אם כי אפשר בהחלט גם לשלב בסדר היום עבודות רגילות בבית כמו...קיפול כביסה.

מבחינה מסוימת, ההיבט בין השמש והפלוטו בתאריך 21.09, מצביע על מתחים ומזכיר את מצב הכוכבים כאשר כוכב מארס היה בריקוד עם כוכב אורנוס ובהמשך עם כוכב פלוטו בין התאריכים 06.08-17.08. אז הצבא הרוסי פלש לגאורגיה ועורר שוב את המלחמה הקרה עם ארה"ב. אפשר שנראה הסלמה שם, או מתחים חדשים גם בין מדינות אחרות המאיימות על היציבות של העולם. שימו לב מה קורה בכל מקום במושגים של איומים על היציבות הגלובלית, גם כ"מבשר" למה שאפשר לצפות בין השנים 2012-2015. בתאריך 22.09 הירח נכנס למזל סרטן והשמש בשעות הערב עוברת ממזל בתולה, הביקורתי, למזל מאזניים, האלגנטי והדיפלומטי. המאזניים מביא קצת הרמוניה לחיינו.

בתאריך 23.09 הירח במזל סרטן, כשהמרקורי רוקד בצמידות עם המארס, זהו יום בו הרוחות מתלהטות, השיחות עולות לטונים גבוהים. העצירה של המרקורי משפיעה על מזג האוויר האישי, לכמה ימים. עצירתו של המרקורי גם מאותתת ומזכירה לכולם לגבות מיד את המחשב וכל מידע חדש.

הוונוס עוברת למזל עקרב, הנושא הרגשי מקבל גוונים יותר אינטנסיביים. בתאריך 24.09 הירח עובר בשעה 12:14 למזל אריה הדינמי. שימו לב, מחצות הלילה עד צהרי היום בשעה 12:14 הירח "מבוטל" - שחור. האנרגיה שוב מתעוררת וקיים רצון לפעול, אך אולי זה מעבר ליכולת שלכם. יחד עם זאת, ההרמוניה בין השמש והירח מאפשרת לנצל את היום ליוזמות חדשות ולהתגבר על הקשיים, למרות המרקורי בנסיגה.

עם המרקורי בנסיגה, אלו ימים טובים לעבור על הניירת, לערוך מחדש את הקבצים, לנקות מדפים. עבור אלה הצריכים ללמוד זו ההזדמנות לקחת מאמרים לערוך ולתמצת אותם. נסיגת מרקורי היא לא הזמן לרכישות, הסכמים או חוזים. על פי רוב משהו משתבש במו"מ בזמנים בהם המרקורי בנסיגה, כל צד מבין משהו אחר ואז נשארים עם עוגמת נפש... (למעט אלו שנולדו ובהורוסקופ האישי שלהם יש מרקורי בנסיגה), לתשומת ליבה של ציפי לבני...שעל עתידה ארחיב בשבוע הבא.

כלכלה ושווקים:

הכוכבים הביעו בדרכם את מה שהם "חושבים" על השווקים בעולם. יום שני שעבר בתאריך 15.09 הביא לדרמה בכל השווקים. (תודה מכל הלב לקוראים הרבים שפרגנו לי על התחזית המדויקת). בחלק ניכר מהכתבות כאן במדור, חזרתי על הקביעה, שהשווקים והכלכלה בעולם, עוברים שינויים, והיציבות אינה המילה המצטרפת למשפטים אלה. לראשונה כתבתי על כך בתאריך 29.09.2007 במדור: "ארה"ב הולכת למיתון, כל הניסיונות של בן ברננקי ופאולסון לייצב את השוק לא יועילו..."

באותו מאמר כתבתי לראשונה על ההיבט אורנוס במזל דגים מול סאטורן במזל בתולה "יש לשער שאלה ידרשו מכל אחד להדק חגורות". מבנה זה יגיע לשיאו בדיוק בתאריך 04.11.2008 וישפיע עד לתאריך 26.07.2010. עד כה, וכך גם בהמשך, כל כוכב שיעבור ו"ידליק" את ההיבט הזה ישפיע ויגרום לתנודות שיעוררו מבוכה או פאניקה, וככל שהתהליך יתמשך התגובות תהינה מוזרות יותר, מאחר והמשקיעים לא ידעו למה לצפות.

והעתיד? מבנה הכוכבים נושא תמרורי אזהרה, וההמלצה היא לחשוב על השקעות בטוחות וחשיבה יותר קונסרבטיבית, כדאי לשמור על מה שיש.

במאמרים הקודמים הזכרתי את מעבר של כוכב פלוטו במזל גדי. מעבר שיביא את השמרנות חזרה לחיינו. אבל לפני השינוי החיובי, כוכב פלוטו מביא איתו הרס וכאוס, ואינו משאיר אבן אחת על מקומה.

בהורוסקופ של ארה"ב הוא יהיה במולות לכוכב וונוס (שמסמל כספים) החל מ 27 בפברואר 2009, ואפשר לצפות שוב לחשיפתם של השגיאות שעושים שם הבנקים, תהליך שיתחיל בטפטופים ויהפוך למפל מים בגלל השיטה הפיננסית שם.

פלוטו מסמל גם את החובות הצצים מתחת לפני השטח, והחובות הם מקור הבעיה העיקרי בארה"ב, בעיה שמנסים לפתור כבר מאז חודש אוגוסט 2007. בכל פעם מבטיחים שזהו זה, אבל במציאות, ידרשו עוד מהלכים מהפדראל רזרב, ולא פיתרונות בזק נוסח ברננקי ופאולסון בני מזלות האש.

כוכב פלוטו מסמל טרנספורמציה, הפלוטו הוא ציפור הפניקס הקמה לתחייה מאפרה, זה התהליך שתעבור הכלכלה בעולם, כיוון שהרפורמות מתבקשות.

בשבוע האחרון, הינו עדים שוב לשמועות ותגובות שרשרת בכל העולם, מהמזרח לאירופה וארה"ב, כשמדינת ישראל מגיבה לשווקים הגדולים. כמו שכבר נאמר, עם האורנוס אפשר לצפות לבלתי צפוי ובתאריך 15.09, הירח המלא במזל דגים היה במנעד עם האורנוס, והתוצאה, כבר ידועה.

בתאריך 21.09, הפלוטו יהיה בריבוע לשמש. גם הוא מדליק היבט עתידי בעל משמעות בין הכוכבים אורנוס ופלוטו, וההיבט הזה מזכיר את שנת 1929. כך שההיבט הזה עלול להמשיך את "הקונצרט" שהיה בשבוע האחרון. כמו כן השמש עוברת למזל מאזניים בתאריך 22.09, ולמעלה הראשונה תהיה השפעה במשך יום יומיים. מעלה ראשונה במזלות היוזמה (קארדינאל: טלה, סרטן, מאזניים וגדי) היא דרמאטית, ומשפיעה במגוון אירועים בכל העולם. מעברו של כוכב פלוטו לגדי היה אחת הסיבות למשבר הכלכלי העולמי. כוכב פלוטו עבר על המעלות הללו בינואר 2008, חזר אליה באפריל 2008 עד אמצע יוני, ובתאריך 28.11.2008 יחזור ויעלה על מעלת האפס, בנוסף למולות אורנוס סאטורן, צפו לעוד רעידת אדמה כלכלית.

החוכמה בזמנים אלה לא לאבד את העשתונות, להבין שיש צורך לשנות את דרך קבלת ההחלטות בנושא השקעות, וכל אחד צריך לעלות על הרכבת המתאימה ליעדים שלו, בזמן הנכון ובתחנה הנכונה. מזל גדי אינו מבטא "התרסקות". הוא מציב גבולות, ואם חיים מעבר לגבולות או בבועה היא מתנפצת. כוכב פלוטו ישהה במזל גדי כ 15 שנה, וישקם את הכלכלה אחרי שיתקן אותה מהיסוד, בלי משחקים או אשליות. הסאטורן במזל בתולה (הביקורתי), יביא את האתגרים התכליתיים, ובמצבים כאלה לכל בחירה תהיה זהות מוגדרת.

אצלנו בארץ, האינפלציה תמשך, תנו מקום לגישה הסבלנית והריאלית עם הבנה שגם היכולת לפעול ולשנות מוגבלת.

ואלו מכם שלא מסוגלים לוותר ועדיין מחפשים אפיקים להשקעה, אני חוזרת אל האנרגיה הסולרית, כאלטרנטיבה, כל האנרגיה האלטרנטיבית הטבעית "הירוקה". מוצרי המזון והחקלאות הטבעית. כל חברה או תעשייה יעברו את התהליך המחייב אותם לשנות באמת. לא רק אריזה חדשה עם לוגו הנראה נכון, אלא התוכן האמיתי ובלי "כאילו".

הנושא של כלכלה ירוקה, יהיה יותר דומיננטי, וישפיע על המשקיעים גם מהצד של התעשיינים וגם מצידם של הקונים. תחשבו על זה.

כמו שהוציאו את אלה שמעשנים "החוצה" מהמשרדים והמסעדות ובתי הקפה, בהדרגה, וגרמו להמוני אנשים להפסיק לעשן, לפחות בגלוי, כך זה יהיה בעתיד עם המוצרים שנבקש לקנות או לאכול.

בחזרה לארכיון