29.8.2008 - 4.9.2008

שבוע של עשייה.

מבנה הכללי של הכוכבים מסוף חודש אוגוסט עד 08.09 יוצר קונפליקטים רגשיים ויתכנו גם תסכולים בכל הקשור למימוש תוכניות ופרויקטים חשובים. נסו להתמקד בפרטים המרכיבים את העשייה והפעילות שלכם, התוצאות יגיעו בעזרת השילוב של היופיטר במזל גדי והסאטורן במזל בתולה.

בתאריך 29.08 כוכב מרקורי נע למקום נוח במזל מאזניים ועוזר לסגל נקודת מבט יותר מאוזנת בנוגע לעולם. קיים איזון בין התכנים החומריים ובין הרצונות והמאווים להתקדם לעבר המטרות המבוקשות. אמצו נינוחות וביטחון עצמי בנתיב בו אתם מחליטים להתקדם. בנוסף כוכב וונוס במנעד עם כוכב פלוטו, ולכן זהו יום מושלם לבחון ולעבד רגשות, ולטפל במערכת יחסים החשובה לכם.

אלו מכם שיש להם שמש או ירח במעלות האחרונות 27.30-29.0 במזלות המשתנים (תאומים, בתולה, קשת ודגים), חווים את השפעתו של כוכב פלוטו, ומבינים שמה שהיה לא יהיה עוד.

הימים 28.08.08-29.08.08 מביאים את המסר הברור הזה הישר לזרועותיכם.

בתאריך 30.08 הוונוס, המסמלת הדדיות, מאפשרת לכם להתחבר ולהיפתח לאנשים חדשים וליהנות גם ממעגל החברים המוכר לכם. בנוסף, מולד הירח במזל בתולה, עם הסאטורן קרוב, מדגישים את הפרטים בכל תחום בו אתם עוסקים. נסו לזכור שכל ניסיון לקצר או לדלג על תהליך עלול למלכד ולהכשיל בשלב מאוחר יותר. מאידך, השילוב בין הכוכבים ביום הזה נותן לנו אפשרות לשפר את העבודה שלנו, בדרך שנראית לנו, ואנא היו נחמדים לעצמכם ביום הזה.

השילוב הזה גם מכוון אותנו להיכנס למשמעת בהרגלי אכילה, בנושאי בריאות, להפסיק לעשן, להתחיל בתרגילי התעמלות, או כל דבר המביא לשיפור איכות החיים.

בתאריך 31.08 כוכב מרקורי בהיבט נחמד עם כוכב מארס, נושא עימו מידע חשוב לטווח הארוך. הריקוד של האסטרואיד יונו ראש/זנב דרקון וכירון עוזרים לו. במהלך אותו היום הירח במזל בתולה במנעד עם האורנוס מאפשר שחרור דברים שכבר ידעתם.

בתאריך 03.09.08 השמש במזל בתולה, נפגשת עם הסאטורן בהרמוניה לכוכב יופיטר, זוהי תבנית יעילה וקונסטרוקטיבית המהווה הזדמנות להתחלה של פרויקטים חדשים.

התאריך 04.09.08 הוא יום טוב במיוחד לכל התחלה חדשה. זה זמן מצוין לארגן את סדרי העדיפויות בעבודה ובפעילות שלכם. היכולת להגדיר את הפרטים חשובה ותומכת בכל דבר שתתחילו לעשות ביום זה. זהו יום טוב לכל פעילות פיננסית ושיפור תנאים במקום העבודה, ומצב זה ימשך ויגיע לשיאו בין התאריכים 08.09-09.09.

ימים נוספים שטובים להתחלות ויוזמות חדשות הם ה- 09.09 משעה 16.00 ואילך, ובתאריך 10.09.

כלכלה ושווקים:

בין התאריכים 27.08-13.09 תהיה תקופה מעניינת במיוחד.

כצפוי, השווקים ניידים מהיום למחר, ולמעשה הכוכבים "מתרגמים" את ההיבט בין הכוכבים אורנוס וסאטורן פעם אחר פעם. הפעם בין התאריכים 03.09-13.09, השמש בצמידות עם הסאטורן, ובהמשך מגיעה למולות עם האורנוס. קשה לדעת אם השוק יהיה בכל תקופת הזמן הזו בגלישה כלפי מטה, מאחר וברקע כוכב יופיטר מסתובב, והשפעתו היא כמו מגנט חזק המרים את השוק למעלה. זה קורה בין התאריכים 04.09-09.09 אז השמש בהרמוניה עם היופיטר הנמצא בעצירה לפני שהוא מתחיל להתקדם במזל גדי, ובנוסף קיים שילוב חיובי בין היופיטר והסאטורן.

בתאריך 30.08, הוונוס עוברת למזל מאזניים ותשהה בו עד לתאריך 23.09. זו כניסה שיוצרת אף היא התאוששות בשווקים, אבל עלולה להשפיע בדרך שלילית על המחירים של המתכות היקרות. המרקורי במזל קשת בלוח ההליוצנטרי משפיע חזק מאוד בין התאריכים 27.08-08.09, הוא גורם חזק להתאוששות במחירי המתכות, אבל לירידה בשווקים הפיננסיים. קיים קושי לפענח את הדרך בה הכוכבים ישפיעו, בגלל הניגודים. כל שינוי הוא מהיר והטווחים יהיו גדולים. הסיבה לכך היא כמובן היופיטר, לכן התוצאות הנראות על המסכים אינן רציונאליות, מה שמשפיע גם על המשקיעים המגיבים בהיסטריה או פאניקה, והכל כמובן בהגזמה.

אצלנו:

הכוכבים על מפת המדינה: אופיים של הימים בשבוע האחרון ממשיך להשפיע על מדינת ישראל. האירועים כאן גורמים להפתעות לא נעימות ואלה ימים לא קלים, היוצרים מתחים וסכנות, ודורשים ערנות גבוהה יותר של כל אחד מאזרחי ישראל ביום יום. בשבוע הקרוב נמשיך להיות תחת השפעתם של המארס וכירון, אופיים האלים עלול להביא משבר חדש שיתחיל להתגלגל, ועלול גם להביא למחלוקת.

חודש ספטמבר 2008 מצביע על החלטות מחושבות, ממוקדות ומפוכחות, שיש בהן סוג של פשרה כדאית לטווח הארוך. חלק מההחלטות המתקבלות באות בניסיון ליצור אמון, גם כאן מתוך התבוננות לטווח ארוך. יתכן שזה מצביע על החלטה במציאות הישראלית, בה כל אחד מהצדדים או הקבוצות הפוליטיות, או אחרות, מנמיכים את הציפיות, בלי לאבד את האינדיבידואליות, כשכל אחד שומר על עמדתו ודרכו. הכוכבים המגיעים לקראת 2009 מצביעים על התחלות חדשות, אבל צפוי פער בין המיצג החיובי שיש לבין המציאות, כאילו קיימת יציבות כלפי חוץ, אבל זו אשליה המתנפצת פתאום.

בתאריך 25.04.08 נכתב במדור כאן, " עם הגעתם של הכוכבים אורנוס ופלוטו (נקודת ביניים) עם תחילת 2009, גלי חדשות ו"סודות" יתגלו ויצאו לאור...כל המיצג של "הכל בסדר" יתרסק". בהמשך יגיע גם כוכב אורנוס לציר המשתנים, מה שמבטיח שכל ניסיונות הטיוח שאנחנו חווים בהווה, או המידע השקרי אותו מנסים אלה הנמצאים בהנהגה להציג, ייחשף.

הנורמות הראויות, האתיקה, הצדק והאמת יחזרו להיות חלק מאבני היסוד של מדינת ישראל. לא יהיה מקום יותר למסרים מעורפלים או בעלי משמעות כפולה. גם מעברו של כוכב פלוטו במזל גדי יעזור להפוך כל אבן ולנקות את הבסיס לבניית יציבות ארוכת טווח.

ההתנהלות הכלכלית תחזיר את המדינה אל גבולות האפשרי, וצפויה גמישות מרבית מצד המנהיגות הכלכלית לצאת ממצבים כלכליים מעיקים, בתנאי שלא יכנסו לאופטימיות מוגזמת. בכל מקרה, הנושא הכלכלי ימשיך להיות מושפע מהאטה בעולם הגדול וכדאי למשקיעים להיות זהירים יותר, לא למהר ולהתפתות להשקעות על סמך הבטחות שאחר כך לא יתממשו. בחודשים הבאים, קיים קושי לשלוט במערכת הכלכלית, רק תמרון וחסכנות, יעזרו לעבור את התקופה עם מינימום נזקים. אבל יש תקווה, רואים את השמש העולה באופק (אי שם בשנת 2010) ומחזירה אותנו בהדרגה למצב של צמיחה.

הכותרות האחרונות על מצבה של מפלגת העבודה בהנהגתו של אהוד ברק, לא הפתיעו את הקוראים הקבועים של המדור כאן. בתאריך 22.02.08 כתבתי: "יש לו (לברק) עתה כוכבים המאפשרים לו להוביל מנהיגות פוליטית, כוכבים טובים הנותנים לו הזדמנות להרים את הכפפה, ההזדמנות קיימת רק השנה, בשנה הבאה..."מפסיד הכל".

המחיר שאהוד ברק משלם כעת הוא על העיתוי המאוחר שלו. כוכב סאטורן שעבר לאחרונה על ההורוסקופ האישי שלו, שם פוקוס על הטעויות שעשה ועל ההבנה שעליו לשנות את הדרך בה הולך, אבל אופיו גורם לו לקבל החלטה רגע אחד מאוחר מדי.

עוד נכתב באותו המדור על ברק: "יש לו תמיד תזמון לא נכון של מצבים, המחשבה שרק דרכו היא הנכונה גורמת לו לא להקשיב, לטעות בהערכת הזמן מה שעלול להכשיל אותו לאורך הדרך, בנוסף כוכב נפטון על השמש שלו, עלול לגרום לתחושה של כוח או אולי זחיחות. בכל מיקרה הרציו לא משתף פעולה במשחק שלו עכשיו".

אהוד ברק מלביש על כל אירוע את הפיתרונות המתוחכמים שלו. עקב אכילס שלו, זו ההתמקדות בנושא אחד, בנייה של מגדלים על בסיס הרבה פרטים, ואם פרט אחד לא משתלב במתרחש, כל המגדל נופל. ההזדמנות של ברק לשפר עתה את מצבו בדעת הקהל תהיה בין התאריכים 14.09-30.09.

מפלגת העבודה מנסה עתה להראות מצג של "כולם ביחד והכל בסדר", אבל חודש אוקטובר הקרוב עלול להביא את המפלגה שוב למשבר, לעימותים פנימיים ומחלוקות שלא ימצא להן פיתרון מיידי.

אנג'לה מרקר-קנצלר גרמניה

העיתון היוקרתי "פורבס" הכתיר את אנג'לה מרקר כאישה המשפיעה בעולם.

מעניין לקרוא את ההורוסקופ של הקנצלרית לאור הכותרת המחמיאה. מרקר, היא ילידת 1954 בת מזל סרטן עם אופק במזל קשת. במפה כוכב נפטון מאוד דומיננטי נמצא בדיוק על רום שמים, מה שנותן לה את הרצון לצאת לשליחות ולהעביר מסרים שישפיעו על חייהם של רבים, במושגים אידיאליסטיים. הנפטון במיקום הזה גם חשף אותה לקהל הרחב בעולם הגדול, נתן לה את השם הטוב בכל סטאטוס אליו הגיעה בעבר ושאליו תמשיך להגיע גם בעתיד, הפוטנציאל העתידי קיים. מבנה ההורוסקופ שלה, מעיד על אישה היודעת לשמור על יציבות, יוצרת בקרבתה סביבה יציבה שתאפשר לה התפתחות אישית לא מוגבלת, ומתגמלת אותה לאורך הדרך בהערכה וכבוד מהסובבים אותה. היא מודעת לכל כללי המשחק, מקפידה על נורמות בפעילותה, בעלת כושר החלטה, יכולת לשתף פעולה בעבודות צוות ויכולת לבטא את עצמה, ואת כישוריה, בכל מערכת בה מתפקדת. היא עוברת בכל נושא מחוסר ידע לידע בזמן קצר, מוכשרת לייצג אנשים בכל רמה והיא אישה קומוניקטיבית מאוד.

כוכב פלוטו, מוליך אותה לבחור ולעסוק בפרויקטים גדולים ולהפעיל מנופים כלכליים גדולים, כאשר יתרונה מתבטא ביכולתה לשתף פעולה עם כמה וכמה גורמים לאורך זמן. היא לא מתפשרת על עמדותיה וכל החלטה מתקבלת אצלה לאחר מחשבה יסודית. מבנה כזה עוזר לאישה כמוה לטפס בסולם החברתי ולבנות קריירה בעלת משמעות בדרך אחראית ובוגרת, לחפש את הדרך בה היא יכולה לתרום לרווחיות של החברה בה מתפקדת.

כוכב פלוטו שניכנס לאחרונה למזל גדי ויחזור לשם בנובמבר הקרוב, מחזק את מעמדה בכל תפקיד ובכל מקום לאורך השנה הקרובה. היא תמשיך לשמור על יציבות, תוך התמקדות במטרות ארוכות טווח, תמשיך לבטא כישורים חדשים, להוכיח את הפוטנציאל האישי, אם כי היא פועלת בנישות יותר ייחודיות, בהן היא בטוחה שיש לה אפשרות לתרום בשלמות ובפרפקציוניזם המאפיינים את דרך עבודתה. כמו כן, בחודשים הבאים כישוריה להביט קדימה ולזהות את הפוטנציאל בכל פרויקט אותו בוחרת לעשות, מעניקים לה כוח לטווח הארוך. השילוב של הכוכבים האלה העניק לה בהווה את התואר שקיבלה מ"פורבס".

החולשה שלה לעומת זאת במהלך החודשים הבאים תהיה בנתינת אמון באנשים הלא הנכונים, מהם היא עלולה להיפגע בהמשך.

בחזרה לארכיון