22.8.2008 - 28.8.2008

השבוע, אל תוותרו על ההומור...

בתאריך 22.08, הירח במזל שור והשמש עוברת למזל בתולה. המנעד בין המרקורי והאורנוס, "עוזר" לנו לסגל חשיבה ביקורתית המשלבת גם חמלה. זהו יום שיש באפשרותכם לתקן הרבה שגיאות קטנות עוד לפני שמישהו שם לב, וזה יכול לגרום להרגשה טובה.

בתאריך 23.08 כוכב מרקורי וכוכב וונוס במולות לכוכב אורנוס, שימו לב שאם קבעתם מפגשים חברתיים או רומנטיים, אלה צפויים לשינוי פתאומי. היו מוכנים לשינוי ואלתורים של לוחות הזמנים והקפידו להשתמש בחוש ההומור שלכם במו"מ או בכל סוג של תקשורת שמתקיים בימים אלה. אתם יכולים למצוא את עצמכם צוחקים יותר מתמיד ונסו לאמץ גם גישה חדשנית יותר בדרך בה אתם מציגים את עצמכם או מרכולתכם במהלך הימים הקרובים.

כוכב וונוס מול האורנוס, דוחף אתכם להקפיד יותר על המראה החיצוני, אסתטיקה וכל מה שצריך לעשות בכדי לייפות את עצמכם. משעות הצהרים ועד אחר חצות, הירח אינו בפעולה ("ירח שחור"), כך שהמשיכו לעשות דברים שונים בלי התחייבות להמשך.

הימים שבין 22.08-31.08 מושפעים מההיבט בין מרקורי ופלוטו, היבט הגורם למחשבות אובססיביות להשתלט, בעיקר בעניינים הקשורים בעבודה וסביבת עבודה. הדחף הפנימי הוא "אני צריך להיות צודק", מה שעלול לעורר בלגאן וליצור דרמות מיותרות. יותר נכון יהיה לעשות צעד אחורה, להביט על הסיטואציה אליה נקלעתם באובייקטיביות ואז להגיע למסקנה הריאלית ולהבין שכל אחד קצת מגזים. בתאריך 24.08 הירח במזל תאומים, זהו יום טוב במיוחד לתקשורת וכתיבה.

בתאריך 26.08 עד שעות הצהרים, זמן טוב להתחיל מה שאתם רוצים לקדם בכל מישור שמעניין אתכם. בתאריך 27.08 המרקורי והוונוס בריבוע לפלוטו עד לתאריך 29.08, הקומוניקציה בנושא אהבה ובנושאים חברתיים תשלב קינאה ומניפולציה והירח במזל סרטן מוסיף תבלינים רגשיים לכל אלה. החוכמה היא לא לתת לאמוציות להכשיל אתכם במחשבות חוזרות, נסו להיות סולידיים. השילוב ההרמוני בין הוונוס והירח משעות אחרי הצהריים נחמד למפגשים עם חברים, בתנאי שאתם מגיעים משוחררים ורוצים רק ליהנות, בלי "עקיצות" מיותרות.

בתאריך 28.08, הירח במזל אריה, וכוכב מרקורי עובר למזל מאזניים. מיומנויות אישיות אינן חדות כמו שהיו, אבל זה הזמן לעשות את מה שאתם יודעים הכי טוב שאפשר וזה גם טוב.

בתאריך 29.08 הוונוס במנעד עם הפלוטו, כל תחומי האסתטיקה מאתגרים אותכם, אבל גם הקנאה והרכושנות המונעת מתוך רגשות סוערים של "הכל או לא כלום" מרימה ראש.

מאחר ואנחנו לפני מולד ירח, וראש הדרקון במזל דלי, הזהירות נדרשת כפליים! שימרו על הטלפון הנייד שלא ייפול או ילך לאיבוד, דאגו לגבות את כל מה שנמצא במחשב האישי, בעיקר פרויקטים עליהם אתם עובדים. רבים מאיתנו חוו החודש כשלים במחשב האישי, עם מעבר השמש במזל אריה וראש הדרקון במזל דלי. בכלל, כל המכשירים המבוססים על רשת תקשורת net) ) "רגישים" יותר בחודש האחרון וגורמים לנו לאבד את העשתונות...

מולד ירח נוסף החודש בתאריך 30.08 בשעה 22:59, הירח במזל בתולה קרוב לכוכב סאטורן, לכן קיים דגש על פרטים ודייקנות. כל ניסיון בימים אלה לדלג על איזשהו פרט, יהפוך למעידה אישית בשלב שאחרי. אבל בימים אלו גם מתקבלת תמורה למאמץ אותו אנו עושים בימים אלה, בזכות המנעד החיובי בין הסאטורן בבתולה והיופיטר בגדי. הזמן הוא חיובי ואנו יכולים לשפר את עצמנו ולהיות גם סבלניים ונחמדים עם עצמנו.

כלכלה ושווקים:

השפעת המנעד בין המארס ופלוטו השפיע על השווקים כמה ימים בתחילת השבוע, וליקוי הלבנה האחרון הוסיף כמובן אף הוא לתנודות. זיקוקי הדינור ימשיכו ויופיעו עד סוף חודש ספטמבר.

כוכב יופיטר מול השמש בהורוסקופ של ארה"ב, מעלה כעת את רף האופטימיות עד סוף ספטמבר. אבל הימים הטובים אותם חווים המשקיעים הם זמניים, מאחר והשבועיים הראשונים בספטמבר יביאו לתנודות חזקות. שינויים במגמה צפויים עם עצירת היופיטר והפלוטו, ואלה ישפיעו על הפסיכולוגיה של המשקיעים.

אצלנו:

השבוע הקרוב מושפע ממעברו של כוכב מארס ונקודת ביניים של כירון ומארס על ההורוסקופ של מדינת ישראל. כדאי להיות ערניים וזהירים יותר, הפגיעות הגבוהה היא בין התאריכים 22.08-27.08 אך גם התאריכים 24.08-30.08 מצביעים על מתח ואלימות. שימרו על עצמכם.

ליקוי הלבנה האחרון שהיה בתאריך 16.08 השפיע על ההורוסקופ של אהוד ברק. בתאריך 08.08.08 נכתב כאן במדור "יתכן שנשמע משהו העלול לפגוע בשמו...או ייחשף עניין כלשהו הקשור אליו...או סוד כלשהו ייחשף...". ואכן לאורך הימים שעברו, כמעט כל יום הופיעה כותרת עם שמו של אהוד ברק, עם "הברקותיו" על ציפי לבני (ציפורה), הפרסום על רעייתו נילי פריאל והחברה החדשה שלה, הקשרים שיצר בנושא חברת הגז, או ניסיון לתווך במכירת חלק ממניות חברת הסוללר למשקיע מיצרי, וזה עוד לא נגמר. כל עוד הנפטון ישפיע על ההורוסקופ שלו אנחנו נמשיך לקרוא ולשמוע עוד כמה "פנינים".

ציפי לבני: במפה המשותפת של ציפי לבני עם מדינת ישראל, היא נמצאת במצב שאינו נוח לה, היא נדרשת להתמודד עם מצב לא מוכר (כבר ציינתי זאת במדור זה בתאריך 25.07.08). למעשה השילוב, בין אורנוס על הקרדינאל עם אורנוס נפטון על ציר הקבועים, והנפטון על ציר המשתנים, מציע לה לשמור ולטפח את מה שכבר השיגה ובו זמנית מזהיר מיציאה למציאות בלתי מוכרת. השילוב הנ"ל, מבטא מצב בו אדם לכוד בתוך מציאות שאיננה מאפשרת התפתחות, עליה לשמור ולטפח את הקשרים שיש לה, אבל עדיין זו בועה, המונעת ממנה לראות את המציאות הבעייתית אליה נקלעה.

יש כאן מגמה המעידה על ניסיונה להתאים את עצמה לדרישות המפלגה ולערכים שלה, עם דגש על הייחודיות שלה השונה מהנורמות המקובלות. יש גם הרבה פעילות מאחורי גבה, במטרה לקלקל לה, היא מקבלת מידע שיקרי וזה עלול להיות הבסיס לקבלת החלטותיה.

בהורוסקופ האישי ההתמודדות אינה קלה, מאחר ואין לה אפשרות ליצור לעצמה מרחב פעולה חדש, כלומר המציאות מקבעת אותה במה שהשיגה עד כה ולא מעבר לכך. חודש אוגוסט קשה לה מאוד, בספטמבר הירח המקודם של מדינת ישראל נפגש עם היופיטר המקודם של ציפי ליבני.

אזרחי המדינה (הירח) תומכים בציפי... אך זה לא בהכרח מעיד על ההצלחה שלה, כיוון שגם אם היא זוכה לאהדה מהציבור נשאלת השאלה מה קורה במפלגת קדימה.

מאחר וההורוסקופ של שאול מופז הוא לא חד משמעי, אני ממשיכה לבחון אותו לאור האירועים בהווה, אני עדיין לא כותבת עליו.

מוסיקה ואסטרולוגיה:

כוכב יופיטר במזל גדי לצד מעברו של כוכב פלוטו גם במזל גדי, מחזק את אופיו של מזל גדי השמרני והקונסרבטיבי, הצובע את היקום גם בגוונים מסורתיים. מעבר להתנהלות הסולידית שתחדור לכל גוף ממסדי, כלכלי, ותרבותי, יש מגמה לחפש את השורשים והמקורות.

במאמר שכתבתי במדור הזה בסוף 2007 על מעברם של היופיטר והפלוטו במזל גדי התייחסתי למעברים האלה המשפיעים ברמה אוניברסאלית על התרבות והאופנה בכל העולם. השינויים האלה משפיעים גם על המוסיקה והתכנים. הגדי וכוכב שבתאי (סאטורן) מסמלים את הדת והמקורות שלנו, בין האסטרולוגים בעולם, כאשר מדברים על היהודים או היהדות מתייחסים לכוכב סאטורן.

בחודשים האחרונים השירים שאנחנו שומעים יותר מעל גלי האתר הם "אנא בכוח" בפיו של עובדיה חממה, שהוסיף לאחרונה את השיר "אל נא רפא נא", שלמה גרוניך יצא עם מופע חדש "חזרה למקורות", אהוד בנאי "אל אדון על כל המעשים" ו"שלושה דברים", רוחמה רז עם שיר חדש "בשם השם", שולי ראנד עם התקליטור "נקודה טובה" ומאיר בנאי עם "שמע קולי". אני מניחה שהסגנון הזה ישפיע על עוד כמה זמרים בהמשך.

"המלחמה הקרה"- ארה"ב רוסיה:

יחסי הדיפלומטיה בין רוסיה וארה"ב התחדשו בנובמבר 1933, בתאריך שהיה מאוד גורלי, בגלל ליקוי חמה שהיה אז וכאשר השמש הייתה במעלה ה-24 במזל עקרב. ליקוי הלבנה האחרון בתאריך 16.08.2008 הדליק את השמש באותו הורוסקופ. השמש המקודמת עולה על כוכב סאטורן, וכוכב פלוטו במעבר נצמד למארס בהורוסקופ של היחסים בין המדינות. השילובים האלה מעידים שמערכת היחסים בין ארה"ב ורוסיה עולה על שירטון, כאשר הקשיים בתקשורת כבר קיימים לאורך השנה האחרונה.

המלחמה הקרה הסתיימה בין השנים 1988-1989, כאשר האורנוס, סאטורן ונפטון היו בצמידות. בתאריך 08.08.08, במקביל לפתיחת אולימפיאדת בייג'ינג, ארה"ב התעוררה מהאשליה שהיא המעצמה השולטת בעולם, האורנוס מול הסאטרון החזיר את העבר, ואווירת המלחמה הקרה חזרה כאשר רוסיה פלשה לגאורגיה כשהיא מתעלמת מכל המחאות שהגיעו מהמערב, ובדרך מפרה כמה הסכמים להפסקת אש שהובטחו.

הצמידות שהייתה בין האורנוס והסאטורן ועתה המולות ביניהם, מתפקדת ממש כמו תיאטרון דראמה בין רוסיה וארה"ב, והשינוי מחברים לאויבים, חוזר על עצמו כאילו במקריות אבל לא למי שקורא את המפה האסטרולוגית.

המהפכה הרוסית לפני 90 שנה, הייתה כאשר האורנוס במזל דלי היה מול הסאטורן במזל אריה. הצאר הרוסי ניקולאס "הוזז" בכוח בעזרתם האדיבה של הקומוניסטים הבולשביקים, כשהם סוללים את הדרך לסטאלין שהוביל לסדקים במערכת היחסים בין ארה"ב ורוסיה. בשנת 1942 הכוכבים נפגשו שוב במזל תאומים, ושילוב הכוחות בין ארה"ב ורוסיה הפיל את האימפריה הנאצית שהיטלר ניסה לבנות במלחמת העולם השנייה. לאורך 22 שנה, נבנתה המלחמה הקרה שהגיעה שוב לשיאה במולות שבין האורנוס וסאטורן באמצע שנות ה-60. הצמידות בשנים 1988-1989, הביאה לשחרור הגרורות של רוסיה הקומוניסטית וסללה את הדרך לעידן החדש בין ארה"ב והדוב הרוסי.

והנה היום, 45 שנים אחרי שיאה של המלחמה הקרה, שוב הכוכבים סאטורן ואורנוס נמצאים במולות ומתפתחת תקופה חדשה של המלחמה הקרה. המארס שהיה מול האורנוס בתחילת חודש אוגוסט, והריבוע לכוכב פלוטו, זה "היתה" ההכנה לשנת 2010, כאשר הפלוטו ואורנוס יהיו בריבוע. זה היה הג'ינגל למה שצפוי לנו בשנים הקרובות. חם ומתוח !!!

הנפטון, שמייצג תעתועים, אשליות, מבוכה והונאות, בהורוסקופ של ארה"ב במעלה 22 בתולה והאורנוס המסתובב על המעלה ה-22 בדגים ממול, גורמים להתעוררות והתפכחות מהאילוזיות. הסאטורן המתקדם ל-22 מעלות במזל בתולה, יביא את המציאות והרצינות הדרושות להתמודדות עם קבלת החלטות. במהלך שנת 2009 המארס הנמצא ב-20 מעלות במזל תאומים במפה של ארה"ב, יוצר ריבוע לנפטון, והכוכבים אורנוס וסאטורן יחזקו את המנגינה הזו. תופי המלחמה שוב הולמים בקול והפעם זה נראה רציני יותר בגלל המגבלות של אמריקה שצבאה מפוזר באפגניסטן ועירק.

בחזרה לארכיון