15.8.2008 - 21.8.2008

שבוע אמוציונאלי במיוחד. האומץ לשחרר רגשות ולהעניק לעצמכם את מה שאתם אוהבים.

ביום שישי, התאריך 15.08 השמש מול כוכב נפטון וכוכב מרקורי בריקוד עם הסאטורן, המצב הזה מעיד על יום בעל השפעה רבה, מצד אחד קיים צורך לקבל תמונה מדויקת, אלא שהשמש עם הנפטון גורמת לכך שהדברים יהיו פחות מעשיים ומביאה לפעולות שאופיין יותר אשלייה הגורמת ל"בריחה" (escapism). יש השראה רוחנית ועם הירח במזל דלי יש גם חשיבה "פתוחה" יותר. אל תלחצו לקדם תוכניות בכל הכוח (המרקורי והסאטורן במזל בתולה) והעדיפו להקפיד על יושר אישי. בשבת צפוי ליקוי לבנה. הליקוי יראה באירופה, המזרח התיכון, אסיה המערבית, דרום אפריקה, אפריקה והחלק המערבי של ארה"ב וקנדה.

הליקוי הפעם משמעותי בגלל החיבור בינו ובין הציר ראש/זנב דרקון וגם משום הקירבה של כוכב נפטון. אין זה יום אידיאלי, העדיפו להוריד פרופיל בשבת, ליזום פחות פעילויות מחוץ לבית. ליקויים באופיים הם כמו קלפים הפוכים, לא ניתן לצפות אותם לפני שהם מתגלים.

הליקוי לבנה הוא אמוציונאלי מאוד, כך שהשבוע הקרוב יהיה שופע ברגשות, רגשנות, נטייה להתוודות, לבחון התנהגויות, לנסות להבין למה שומרים על סודות והאם האנרגיה המושקעת בשמירת הסוד נכונה. קחו נשימות עמוקות, כדי להחזיר את האנרגיה והחיוניות לגוף. זכרו הפחד משתק, האומץ בימים האלה הוא לשחרר את הרגשות, "לא מתים מזה". תשומת הלב לעצמכם, מקבלת בימים כאלה עדיפות ראשונה, לכן חבקו את עצמכם או פנקו את עצמכם במשהו מתוק (שוקולד, שוקו, גלידת קצפת או כל דבר שאתם באמת אוהבים).

נושאים, החלטות ופעולות שהתחלתם כשבוע לפני איזשהו ליקוי אינם יוצאים לפועל כמו שחשבתם או תכננתם. זה קורה על פי רוב בגלל מידע שמגיע ולא היה לפניכם קודם (לפני הליקוי). כך גם עתה, אם עשיתם איזו שהיא פעולה, קחו בחשבון שמשהו עלול לקרות ולהשתבש.

מארס בריבוע לפלוטו בתאריך 17.08 מעורר את הברומטר האגרסיבי, יש המון אנרגיה המכילה חספוס וקשה לגלות בתהליך כזה משהו חיובי. כוכב וונוס בהרמוניה עם האסטרואיד ווסטה ויופיטר. הוונוס בוחנת מי השותף או בן הזוג, ואיך יוצרים עתיד משותף. ביום כזה עולה צורך לצאת ל"מסע רכישות". השילוב עם המארס פלוטו גורם לקוצר רוח, כך שגם בקניות, הפתיל שלכם קצר. מאידך, השילוב הזה מעורר את החלק הארוטי, אבל לא ממקום עדין...

בתאריך 18.08, האמוציות חזקות, הימנעו מביקורת מאחר ויש נטייה לקיצונית. בהמשך היום יש מפגש בין הירח והאורנוס המביא לריגושים מפתיעים.

בתאריך 19.08, המארס נכנס למזל מאזניים. זה לא מקום נוח לכוכב מארס, אבל זה מקום הדוחף אותו להתנהגות דיפלומטית, או מגביר מיומנות אמנותית ברמה מקצועית.

בתאריך 20.08, הירח במזל טלה, נסו לא לאבד את הסבלנות בעיקר בנושאים אישיים. בתאריך 21.08 המרקורי רוקד עם הוונוס, המחשבות מנהלות דיאלוג עם הלב, הכל כמו בשירה. החיוניות חיובית ומשפיעה על האווירה הכללית, זהו יום טוב לעבוד על פרויקט הדורש תשומת לב לפרטים ודייקנות.

בתאריך 22.08 השמש עוברת למזל בתולה, המרקורי במנעד עם האורנוס, כך שהביקורתיות בפעולה. יש אפשרות לתקן הרבה שגיאות קטנות לפני שמישהו אחר שם לב אליהן.

בתאריך 20.08 בשעות אחר הצהריים ואחריו בתאריך 21.08 עד שעות הצהריים, זהו זמן טוב לפעולה, יוזמה והתחלה חדשה.

התמונה העולמית מושפעת מליקוי הלבנה, שעלול להשפיע ולגרום למצבים ואירועים לא נעימים. גלי אלימות, היוצרים התלקחות פתאומית, צפויים עם המארס והפלוטו בין התאריכים 15.08-17.08. שינויים דרמאטיים יכולים להתפתח במקומות הרגישים על פני הגלובוס, וגם באזורנו, ובמזרח התיכון בכלל. מצב כוכבים זה עלול להביא גם לרעידות אדמה, מזג אוויר קשה או אסונות אוויריים.

לאורך התקופה הקרובה, כדאי להימנע מהרפתקאות, אלא להישאר במקומות המוכרים והבטוחים. דחו מה שאפשר לחודש הבא. במונחים חברתיים ופוליטיים התקופה הזו סוערת ויוצרת מתחים בארה"ב, רוסיה וסין ואולי אף ביניהן.

השילוב עם הנפטון מחזק את המבנה החברתי המאמין במתן זכויות שוות עם הצורך לתת עזרה ראשונה הומניטארית, זאת כיוון שהאסטרואיד סרס גם הוא "בסביבה".

כלכלה ושווקים:

כמו שכבר נכתב במדור הזה על "בועת הנפט", המחירים הגבוהים אינם ריאליים, ובהשפעת האורנוס היוצר "עדכונים", מחירי הנפט ירדו ושוב יעלו, אבל הניידות זמנית. כאשר האורנוס יגיע למעלות האחרונות במזל דגים, מחירו של הנפט ירד אפילו ב- 50% ולא נהיה מופתעים אם המחיר ירד אפילו יותר. בשווקים בין התאריכים 13.08.08 עד 24.09.08 הניידות ממשיכה, עליות ואחריהן ירידות וחוזר חלילה.

תקופה משמעותית תהיה בשבועיים הראשונים של חודש ספטמבר, כאשר מהלכי הכוכבים משפיעים על הפסיכולוגיה של המשקיעים.

בתאריך 15.08, יש היבט בין השמש ונפטון, היבט שישפיע חזק על השווקים. כוכב וונוס ויופיטר בתאריך 16.08, בהיבט חיובי. מארס בהיבט לפלוטו בתאריך 17.08 יכול שוב לגרום לשינויים חזקים במגמות.

לשאלותיכם, המצב הכלכלי בארה"ב, משפיע על השווקים בארץ ובעולם. לאחרונה הודעות המגיעות מגופים כלכליים גדולים, מכילות מסרים על הפסדים ואלה משפיעים בעקיפין, או בדרך ישירה על התקציבים במדינות השונות. אין בשורות בנושא, החובות יגררו מיסים חדשים בניסיון לאזן את המצב, עדכוני ריבית, ואפילו מחירי המזון יעלו בהתאם.

סטגנציה כלכלית (קיפאון) או תבניות פעולה צפויות, אינן מאפשרות למנוע את התהליך הנ"ל. הדרך לשנות את המצב תלויה בממסד ובהנהגה, שבכוחם לקבל החלטות על מדיניות כלכלית. אלא שהפעם עליהם לפרוץ את המעגל הסגור שבקבלת החלטות לפי ה"ספר", נדרשת כאן חשיבה אחרת וההחלטות צריכות להיות לא שגרתיות. לעיתים ניואנסים עושים את ההבדל, אבל ניסיון העבר עם בנק ישראל או הפדראל רזרב מאכזבים.

למעשה ההאטה הכלכלית ואינפלציה בארץ, ימשיכו לאורך החודשים הבאים. בעולם הגדול הנושא הכלכלי ימשיך להניב כותרות, שלא תמיד יהיה נוח לעכל אותן. מעברו של כוכב פלוטו במזל גדי הופך כל אבן, בכל מקום בו יש חוסר יציבות כלכלי או סודות ועיוות של העובדות במטרה לייפות את התמונה, פלוטו יחשוף את האמת. חוקי הכלכלה ישתנו במהלך השנים הבאות, לרע ואחר כך לטוב, והמדובר לרוב בחוקים הקשורים להתקשרויות כלכליות, אבל לא בתהליך של "זבנג" וגמרנו. הריסון עם מזל גדי יהיה יותר במטרה לשקם את הביטחון הכלכלי, להיות ריאלי, ללמוד לחיות בתוך המיסגרות ולא מעבר להן. כל התהליך הוא לאורך 15 שנים, בהם כוכב פלוטו עובר במזל גדי. התהליך הזה יתקיים ללא תעתועים ואשליות, למעשה הכוכבים לא נותנים הנחות אלא אנחות. ההמלצה היא להיות סולידיים, לבחור אפיקים לא מסוכנים, ולטווח הארוך אתם לא תצטערו על כך.

אצלנו:

בשבוע שעבר, 08.08.08 כתבתי במדור הזה: "ליקוי הלבנה בתאריך 16.08 ישפיע על אהוד ברק,יתכן שנשמע משהו העלול לפגוע בשמו הטוב, או אולי עניין כלשהו הקשור אליו, עשייה שלו או החלטה שלו או התבטאות שלו...מה שלא יועיל לו".

בימים האחרונים שמענו את ה"התגוששות המילולית" שלו עם ציפי לבני ומפלגת קדימה, בראיונות שנתן לכמה מכלי התקשורת ושמענו גם את התגובות שזכה להן. הליקוי משפיע תמיד לפני שהוא מתקיים וגם אחרי שהוא מסתיים, אבל אם נעשים או נאמרים דברים לפני הליקוי, התוצאה תהיה שונה מהמצופה, כיוון שמשהו ישתבש בהמשך.

המפה המשותפת של אהוד ברק עם מדינת ישראל, מעידה שמעמדו כראש מפלגת העבודה מובטח עד אמצע שנת 2009, זאת כיוון שכוכב פלוטו שומר עליו. אבל הישגיו עד כה הם השיא שלו, כלומר המקום הכי גבוה אליו אהוד ברק יכול להגיע הוא תפקיד שר הביטחון. הערעור על מעמדו עלול להופיע החל מחודש אפריל 2009 והלאה, אז כוכב אורנוס "ניכנס לפעולה".

בעבר כתבתי במדור זה כאן, שיש לאהוד ברק הזדמנות להרים את הכפפה. הכוכבים שתומכים בו ומאפשרים לו להמריא יהיו עד סוף 2008. אנחנו עכשיו בחודש אוגוסט ואולי הוא עוד יפתיע...

הדוב הרוסי וגאורגיה:

הפרלמנט במוסקבה הכריז בחודש יוני 1990 על הריבונות של רוסיה החדשה. ההורוסקופ הזה מכיל היבטים חזקים: מארס בריבוע לאורנוס, מצביע על העזה, אגרסיביות, ברוטאליות וכוח רצון שאין לו פשרות. המולות בין הוונוס לפלוטו מעידה על פנאטיות, צורך בשליטה שהוא אובססיבי, אבל גם על חוסר אמון ואפילו פרנויה.

מי שעוקב אחרי ההתפתחויות ברוסיה בשנים האחרונות מבין כיצד משפיעים הכוכבים האלה על אופייה של הרפובליקה הזאת. למעשה המדינה עוברת תהליך מדמוקרטיה להתחדשות האוטוקרטיה, כשפוטין מחזק את כוחה של רוסיה על ידי סילוק כל ביקורת או איום פוטנציאלי על כוחו.

כוכב פלוטו עבר מול השמש במזל תאומים מאז סוף שנת 2003 ועד שנת 2006, כשהשמש המקודמת נעה מול כוכב אורנוס המקודם, מה שהגביר את הרצון החזק והנטייה להעז לפעול בדרך חד צדדית. עם כוכב אורנוס דרך הפעולה של רוסיה מעידה על חוסר אכפתיות מדהים למה שהעולם חושב עליה. בסוף שנת 2007 האורנוס, החל לנוע לכיוון המארס, המתקשר לאגרסיביות כוחנית, שהתממשה למציאות העגומה אותה ראינו בגאורגיה. ההיבט הזה עוד לא "אמר" את המילה האחרונה, ושיאו בדצמבר 2008 והוא יתפוגג רק לקראת אביב 2009.

וונוס-פלוטו מחזקים את התביעה הלאומנית מצידה של רוסיה, האמוציות עזות וגורמות למצבים של חוסר אמון בסובבים אותה. כוכב פלוטו שהיה בנקודת האפס במזל גדי, ועוד יחזור לשם, היה למעשה הקטליזאטור למשבר הנוכחי ובשבוע שעבר, ההיבט בשמים בין המארס לאורנוס הדליק גם את ההיבט בהורוסקופ של רוסיה. בנוסף ההיבט של אורנוס למארס בהורוסקופ חוזר לקראת סוף ינואר 2009, ופועל בדרכו הלא צפויה, ועלול ליצור תגובה חסרת פשרות מצד פוטין. בשלב הנוכחי ההיבט בין הכוכבים הלוחמניים יהיה עד תחילת ספטמבר, ואחר כך מסוף נובמבר 2008 עד תחילת פברואר 2009.

גם הסאטורן שייעצר ויהיה בהיבט אל השמש בהורוסקופ, מעיד על קשיים למנהיגות ולאומה הרוסית באותה תקופה. זה מתאים לתחזיות אחרות על התפתחות של בעיות בעולם הרחב ונראה שגם רוסיה תושפע מהתהליכים האוניברסאליים בהמשך.

ההורוסקופ של מיכאל סאאקאשווילי, נשיא גאורגיה, מושפע עתה מכוכב פלוטו העובר על השמש שלו בסוף מזל קשת, ומציין את האיום אותו הוא חווה ואת מאבקי הכוח בהם הוא מעורב, מאבק הישרדות של ממשלתו ואפילו המדינה שלו, גאורגיה. ההיבט הזה ממשיך עד אוקטובר 2008, עוד הוכחה שהסיפור הזה עוד לא גמור. זה גם מעורר מחשבה שיתכן מאוד שהמטרה האמיתית של רוסיה היא להשפיע ולשנות את המשטר המערבי המתפתח בגאורגיה. ימים יגידו.

בחזרה לארכיון