18.7.2008 - 24.7.2008

אופיו של השבוע נוח יותר והוא מתאים לעשייה נינוחה יותר, מבלי להיכנס למתחים מסוג כלשהו. היום 18.07.08 הירח המלא במזל גדי, משפיע על מימוש תוכניות עבודה. השילוב של האסטרואיד סרס ומרקורי במזל סרטן, עם היופיטר במזל גדי, נותנים את ההרמוניה המתאימה כל כך לחופשה משפחתית, לבילוי עם הילדים, לחוויות ולפתיחות מחשבתית שתורמת גם לנתינה הדדית.

כמו כן, הירח המלא יוצר עתה מבנה בעל השפעה ארוכת טווח עם הכוכבים האורניים "אפולו" ו"וולקן", מצב יוצא דופן המעורר מערכות תקשורת, מתדלק קשרים חדשים, עוזר לפתח תקשורת מילולית שיש לה השפעה על התכנים המושמעים בכל מקום.

כוכב מארס יהיה בקשר עם האסטרואיד כירון בתאריך 19.07. כירון המוכר כגורם חסר יציבות, מסיר מכשולים מהדרך, הוא יכול ליצור "חביתה" בלי לשבור את הביצים. הכירון מניע גם אנשים ללמוד להוריד פרופיל כדי להשתלב ולזרום, כך שאפשר יהיה להמשיך הלאה. אבל אל לנו לשכוח את אופיו המיתולוגי של הכירון, זה שמיהר למערה של הרקולס בעקבות ריח היין, בו חשק כל כך ובמלחמה מול הרקולס הוא פצע את רגלו, פצע שלא ניתן לריפוי, וסבל ממנו כל חייו. לכן, עלינו לראות מה עלולה להיות התוצאה של כעסים המביאים לאיבוד שליטה רגשית, או של פעולה חסרת הגיון הנובעת מכעס. בתאריך 19.07, הירח במזל דלי, המרקורי במולות ליופיטר, נסו לקבל גם את דעתו של הזולת בלי לבקר אותה, נסו להקשיב ולהרגיש שיש ביכולתכם גם לסלוח כאשר מישהו מבקר אתכם. בתאריך 20.07, הירח בדלי עם הנפטון ביחד, גורמים קצת לפיזור נפש, אבל זה קורה עתה לכל אחד והכל בסדר, בתנאי שלא איבדתם את מפתחות המכונית או הארנק...

בתאריך 22.07, השמש נכנסת למזל אריה, הירח במזל דגים, ובהמשך עם האורנוס, נוצר מצב של התחדשות והרגשה חיובית שיש לאן להתקדם. השמש במזל אריה מביאה אור, רצון לבלות יותר, להיות בקשר עם הצד הילדותי באישיות של כל אחד מאיתנו, מה שפותח אותנו לשמחה אמיתית. יום רביעי אחרי שעה 11.30 (אך לא קודם!), הוא יום טוב לפעולות משמעותיות לטווח הארוך. הירח במזל טלה בהרמוניה עם השמש באריה, יש מוטיבציה להניע מה שאפשר קדימה. יום טוב לחתימת חוזים, למעבר דירה, להגיש בקשה לרשויות וכד'.

כלכלה ושווקים:

ההתנהגות בכל השווקים בעולם, חוזרת ותומכת בעובדה שההיבט בין סאטורן לאורנוס הוא הדומיננטי והמולות הזו גימדה היבטים הרמוניים בין הסאטורן והיופיטר, או היופיטר עם אורנוס. ההיבט המדובר רק מתפתח עתה ויגיע לשיאו בדיוק בתאריך 04.11.2008, וישפיע עד סוף יולי 2010. לאחרונה ההיבט בין המארס לסאטורן גם הוא היה גורם שלילי והשפעתו הייתה כמה ימים, החל מתאריך 10.07, אבל המארס "בדרכו" למולות עם כוכב אורנוס בתאריך 06.08 ויכול להשפיע גם בתאריך 07.08.

בחודשים האחרונים כל מעבר של כוכב לאחד משני הכוכבים האלה, יצר שינויים במגמות, לעיתים שינוי שהשפיע ליממה אחת לעיתים לכמה ימים. עתה המעבר של המארס במזל בתולה אינו מבטיח יציבות עד לתאריך 06.08, אבל אין כאן יום מסוים להצביע עליו במיוחד השבוע. מהלך הכוכבים יביא שוב לתנודות חזקות במיוחד במהלך חודש אוגוסט, ובין התאריכים 13.08 עד 23.08 התוצאות יהיו טעונות במיוחד.

בתאריך 18.07, האסטרואיד כירון יהיה בהיבט מדויק לאסטרואיד ווסטה, בהורוסקופ של ארה"ב, מצב שיעורר שוב בעיה עם השקעות הבנקים וכל נושא הנדל"ן. השילוב עם הנפטון עלול להביא בהמשך לעוד מפולת בשווקים שם, שכמו תמיד, תשליך גם עלינו.

בתאריך 21.07, האורנוס יהיה בדיוק מול הנפטון בהורוסקופ של ארה"ב, ההיבט הזה כבר משפיע לאורך כמה חודשים ועתה יביא עוד הפתעות בכל הקשור למחירי הנפט, מה שיכביד על הכלכלה האמריקאית, וכמו אפקט הדומינו יגיע לכל מקום. יתכן שזה יצביע גם על איזשהו סקנדאל משמעותי שם. הירח המקודם בהורוסקופ של ארה"ב ישפיע בתאריך 23.07 בכמה מישורים, ביניהם המישור הפוליטי והכלכלי ואולי גם דיפלומטי, בכל מיקרה זו יכולה להיות עוד תגובה למשברים שיגיעו. אני חוזרת על מה שכבר כתבתי בחודשים האחרונים, כל צפירות ההרגעה לא יכולות לשנות את העובדה שהמשבר עוד בדרך, אנו צפויים לשינויים שישנו את המבנה הכלכלי המוכר לנו.

חיזוק לכך מתקבל מהתבוננות על ההורוסקופ של חברת האשראי הגדולה Fannie-mae (פאני מיי). המפה הזו קשורה בכמה כוכבים להורוסקופ של ארה"ב ומושפעת מליקוי החמה שיהיה בתחילת אוגוסט. רווחת חברת האשראי משפיעה ישירות על הכלכלה של ארה"ב. בנוסף הפלוטו הקשור עם הנפטון של ארה"ב מקבל בימים אלה תזכורת חזקה מהאורנוס. מכל השילובים הללו אפשר להבין שהמשבר יהיה עמוק יותר והאיתות שמתקבל עם הליקוי חמה הוא איום על המצב הפיננסי של חברת האשראי למשכנתאות בארה"ב ומכאן על ארה"ב, ואחריה על העולם כולו.

ליקוי חמה 01.08.2008 והשפעתו עלינו ועוד כמה...

ליקוי חמה הוא בעל משמעות רחבה ודרמאטית המשפיע על מעגל רחב של אירועים. ליקוי החמה הקרוב יהיה בתאריך 01.08 במעלה 9 במזל אריה. ליקוי חמה משפיע כשלושה חודשים לפני האירועים, ולאורך זמן בעתיד.

בישראל אנו "חווים" כבר את השפעת הליקוי, מאחר ואצלנו מופיע הליקוי בבית השלטון וההנהגה ועולה על נקודת הביניים ירח סאטורן, וגם ירח-פלוטו, שני אלה במזל אריה.

בהורוסקופ של הממשלה הנוכחית, הירח נמצא במעלה 9 באריה מול האסטרואיד כירון. כל אחד מאיתנו כבר יודע שאכן הממשלה הגיעה לצומת קריטית. כוכב אורנוס בהווה הביא לשינויים והשפיע על מבנה הממשלה ואחר כך יביא גם לסיום דרכה.

לנשיא בוש יש שילוב כוכבים של מרקורי פלוטו במזל אריה, קרוב לאופק בהורוסקופ שלו. ליקוי החמה הקרוב "מדליק" את השילוב הזה, כאשר באותו הזמן גם הסאטורן מתקרב לכוכב מארס אצלו ומגביר את האכזבה או התסכול שלו, אולי נוכח המצב הכלכלי, חוסר היכולת למצוא את התוכנית האידיאלית לפתור את הבעיה, אולי הוויכוחים עם אנשים בעלי השפעה המתנגדים לרצון שלו לפעול אל מול אירן. השילוב הזה (מרקורי פלוטו)מופיע על הכוכבים בבית המנהיגות בהורוסקופ של מדינת ישראל וזה אולי רומז על תוכנית סודית לסייע למדינת ישראל.

המארס נמצא במעבר לכוכב אורנוס בהורוסקופ של בוש בתאריך 01.08, האם אפשר לצפות למשהו לא צפוי? פעולה לא צפויה? דראמה??? אולי משהו מדבריו שיגיע לתקשורת בדרך מעוותת, יקבל משמעות לא רצויה.

בהמשך יש את הליקוי לבנה בתאריך 16.08, במעלה ה-24 במזל דלי-אריה, נקודה המשפיעה על השמש של מדינת ישראל במזל שור. ההשפעה הזו מצביעה על חוסר היציבות כאן והנפטון שגם הוא משפיע, מציג את המנהיגות החלשה, שחיתויות וסקנדאלים. הליקוי לבנה עם נפטון מצביע על חוסר ריאליות, אשליות וכד'.

ליקוי הלבנה בשילוב עם הנפטון משפיע גם על מעמדו של אהוד ברק. (הנפטון על השמש שלו במזל דלי). זה אולי נותן לו תחושה של כוח, אבל בלי פרופורציות למציאות. אולי זה חוסר ריאליות? אולי חוסר וודאות במעמדו? באותו היום של הליקוי, כוכב מארס עובר בדיוק על הנפטון שלו בהורוסקופ, מה שמחדד את התחושה המעורפלת.

השילוב בין הכירון והנפטון בהורוסקופ האישי שלו, מצביע על עצימת עיניים או שהאדם "מתחבא" מאחורי רעיון, כשיש חשש מהתמודדות עצמאית. נוח לו עכשיו יותר לפעול ממקום בו הוא חווה תמיכה, מה שמצביע על סוג של פאסיביות, קושי לברר את הדברים, חוסר קומוניקציה והתוצאה עמידה על המקום.

מנגד יש גם נקודת ביניים של כירון פלוטו על ההורוסקופ של אהוד ברק, אשר מחדדת את הרצון להשתחרר ולנקות את השטח, מה שיכול לגרום לכעס מצטבר מול אדם אחר. הסאטורן העובר על האופק שלו, לא מקל עליו בכל הקשור לקבלת החלטות, הוא נמצא במצב בו כל החלטה שיקבל תהיה החלטה שלו לבד. תחושת הלבד במהלך יולי-אוגוסט חזקה יותר מתמיד. ימים אלו עוברים עליו עם הרבה מתח ואילוצים, יתכן שהוא מרגיש "לכוד" במצבים, שהדברים נוחתים עליו והוא צריך להתמודד עם אלה באופן מיידי.

עוד אישיות שעלולה להיפגע מליקוי החמה הוא נשיא צרפת ניקולא סרקוזי, בן מזל דלי. הליקוי יופיע בדיוק מול השמש בהורוסקופ שלו, מה שמצביע על אגו שנפגע, הוא יקבל "מכה חזקה". ליקוי הלבנה בתאריך 16.08 יהיה על המרקורי שלו מול הפלוטו והמארס גם הוא בחגיגה. כל אלה יחד עלולים לגרום לו לאבד שליטה ולדבר בכעס גדול, במקום לדבר בשיטת הגזר והמקל. (לא טעיתי, קודם הגזר ואחר כך המקל...)

מה שיוצר חוסר הבנה למילים היוצאות מפיו העלולות לקבל משמעויות נוספות היוצאות משליטתו. כל נושא חוקתי אותו הוא ינסה להעביר ייפגש בהתנגדות חזקה מאוד. במפה המקודמת שלו מעמדו, הסטאטוס שלו, מושפע ממארס וסאטורן, כך שתדמיתו הציבורית נסדקת, ונפגעת בעקבות כך.

מצב הכוכבים על ההורוסקופ של מדינת ישראל בתקופה הנוכחית:

שילוב הכוכבים סאטורן ואורנוס מביא את הצורך לשים דברים על השולחן, לבחון מחדש מצבים, אבל הכל מתוך תחושה של לחץ. בהמשך, נקודת הביניים סאטורן פלוטו תדרוש הערכה מחדש, להתמודד עם עובדות מכאיבות וקבלת החלטות בלי סנטימנטים. להציב גבולות בנחישות.

נקודת הביניים כירון סאטורן לאורך החודשים הקרובים, מצביעה על הצורך לשמור על עצמנו. זה משפיע גם על הנושא הכלכלי ושיקול דעת נדרש יותר מתמיד בתקופה זו. נקודת הביניים כירון נפטון מחדדת את מעברם של הכוכבים פלוטו ונפטון לבתים המשתנים (6-12), שגרמו למדינת ישראל בשנים האחרונות לאבד את הכיוון בכל הקשור למנהל שלטוני, משפטי, מוסרי וחוקי תקין. נראה כאילו בכל פעם בדקנו את מערכת הערכים שלנו, עד לאן אפשר להגיע ולהקצין, ולא "אכזבנו", בכל שבוע נוצרה כותרת חדשה שחשפה עיוותים בכל הליך אפשרי במדינה.

כשכירון מגיע סימן שהמצב הקצין ובלי להרגיש גלשנו עד הלום, האם המילה "בושה" נמחקה מהלקסיקון של מדינת ישראל?

אבל יש לנו את נקודת האור באופק, בתחילת שנת 2009 מתקרבת נקודת הביניים אורנוס פלוטו על ציר המשתנים (3-9), מגמה שהופכת את המציאות וגורמת לנו להרים את קולנו, להניף שוב את הדגל עליו מתנוססים המילים יושר, צדק, אמת ושקיפות, תוך קבלת אחריות. אז נדע כולנו, שבית המשפט אצלנו חוזר לעשות דין צדק, שהשלטון מתנהל בהגינות ויושרה. הדרך בה כל אדם המגיע לעמדה משפיעה תהיה שקופה. הקוד התרבותי, המצפון והאמת אלה הם הגורמים המאחדים או מפרידים, אנחנו צריכים לזכור אין לנו ארץ אחרת.

בחזרה לארכיון