4.7.2008 - 10.7.2008

הדחף לערוך כמה שינויים קטנים מתעורר בתאריך 05.07 בעזרת המרקורי והאורנוס, ובתמיכתו של סאטורן. אין מדובר בשינוי דרמאטי, אלא חשיבה אחרת היכולה להביא לשינוי בהרגלי האכילה שלכם או לשנות פרט אחד או שניים בחייכם, בתחומים אשר ישפיעו בהמשך גם על אורח החיים. זהו יום שתיחשפו בו לרעיונות ייחודיים ואולי אתם הם אלו שתעלו אותם. בכל מקרה, החשיבה בפעולה.

בימים 06.07-07.07 השמש והוונוס בקשר עם כוכב יופיטר, מה שמעניק אופי נחמד למפגשים רומנטיים או חברתיים ובנוסף יוצר אנרגיה חיובית ומוצלחת בכל הקשור לשיתופי פעולה והסכמות. כוכב וונוס דומיננטי, כך שזה זמן חיובי להגיע להסכמים. מכיוון שהוונוס בהיבט לכוכב נפטון, רצוי להישאר עם פרספקטיבה מציאותית. כמו כן, המולות בין השמש, הוונוס והיופיטר, מושכת אותנו להוציא ולבזבז, לאכול בלי הגבלה וליהנות ממה שאפשר. חוש ההומור ושמחת חיים צובעים את היקום.

בתאריך 10.07 המארס בצמידות עם הסאטורן במזל בתולה, מסיים את "החגיגה", זה הזמן לחזור לעבודה ועם המרקורי במולות לכוכב פלוטו, כדאי גם לשים לב לפרטים. זהו יום שכדאי להיות בו ערניים לכל מילה שנאמרת ולכל ניואנס, בכל שיחה או מו"מ. טיבעו של המנעד בין מרקורי ופלוטו דומה לכדור שלג קטן, המתגלגל מלמעלה למטה, צובר תאוצה, עד שאותו כדור קטן הופך למפולת שלג. שימרו את הסודות אישיים לעצמכם, למילים יש עתה כוח השפעה לטוב ולרע, מה שעלול בקלות לאכזב את האדם מולכם.

מתווכים, מהמרים, סוכני מניות, מנהלי חשבונות, פקידי הבנק (tellers), חברות האשראי, כל אלה מועדים לטעויות, יותר מתמיד. לכן עקבו אחר כל אלה, בעיקר ברמה האישית.

להיבט הצמידות בין המארס והסאטורן במזל בתולה, יש גם השפעה במובנים פוליטיים, מה שמאפשר לכוחות אופוזיציה לחבור יחד ולגרום לנקודת מפנה. השילוב עם המרקורי - פלוטו מעיד על יום קשה בכל מובן. השילוב הזה יוצר חילוקי דעות והתמודדות חוזרת עם מצבים מהעבר ובעיות לא פתורות. כוכב מרקורי שיגיע למעלת האפס במזל סרטן, יביא בסיס חדש לשיחות על הנושאים שעלו בימים שקדמו לתאריך 10.07, בגלל המולות של מרקורי ופלוטו.

כוכב סאטורן שהחל להתקדם בצעדים קצת יותר מהירים במזל בתולה, "מעורר" את ההמשך של הפרקים הבאים ביחס למה שארע בתקופות שבין 10.10.2007 ועד 07.03.08. כל מה שנשאר שם "קפוא" או תקוע, מנסה עתה לפרוץ ולהשתחרר, וזה קורה עד אמצע אוגוסט. בנוסף, כוכב מארס העובר עתה במזל בתולה מדגיש את הצורך בפרטים, ובכל שיחה נשמע את פרטי פרטים, לעד שנדמה לעיתים שהם אינסופיים. אנשים מצליחים לייגע, להלאות את הזולת. מחד, השילוב בין מארס וסאטורן עוזר להתארגן, אבל מאידך, יש לחץ לסיים את העבודה או הפרויקט לפי לוח הזמנים שנקבע מראש. התחושה היא שיש יותר מדי ביקורת, מה שעלול לגרור גם לוויכוחים.

הדרך הטובה ביותר היא לשמוע את הזולת, גם אם אינכם מסכימים עם דעתו או עצותיו, תגידו "תודה" בלי להיכנס לעימותים והמשיכו לעשות מה שנכון לכם. אולי כדאי לבחון אם יש עוד אפשרות או לבחון שוב את ההצעות והרעיונות אחרי התאריך 10.07 ועד אז, התמקדו במה שאפשר לעשות ונכון עבורכם. דרך אגב, ההיבט הזה ישפיע גם על מזג אוויר חם במיוחד, שיכול להסתיים עם קצת טיפות...

האסטרואיד ווסטה שנכנס למזל שור, נוטה למקד את האנרגיה בכאן ועכשיו, אולם הוא מגביר את הדאגה ואת הצורך לחשוב על העתיד, ומביא איתו מתח שקשור בעבר, למרות שאין סיבה של ממש. על כן, חשוב שתמקדו את מחשבותיכם במקום שבו אפשר לעשות משהו שהוא חיובי ותכליתי, במקום להיתפס למחשבות אובססיביות הזורמות חופשי, מבלי לעצור.

רבי נחמן מברסלב אמר: "אתה נמצא במקום בו נמצאות מחשבותיך, וודא שמחשבותיך נמצאות במקום בו אתה רוצה להיות".

כלכלה ושווקים:

עצירתו של האורנוס בתאריך 26.06 הייתה בעלת עוצמה והגלים שהוא גרם השפיעו כמה ימים על השווקים.

בהמשך השבוע, יש כמה מבנים נוספים, כמו המרקורי בריבוע לאורנוס, בתאריך 05.07, ואחר כך המרקורי במולות לפלוטו בתאריך 10.07, בזמן שגם המארס מחזק את מגעו עם הסאטורן. כאן המציאות "נושכת", המנעד בין המארס וסאטורן יגרום לתגובה חזקה מאוד של השווקים. למעשה רוב האינדיקציות עתה נושאות תמרור של אזהרה. עם הסאטורן מול האורנוס ההשפעה תהיה בשיפוע יורד לטווח הארוך. מפעם לפעם תהיה הרגשה שיש הפוגה, שהמצב יותר ניטראלי, אבל המציאות הכלכלית מקבלת איתות בכל הזדמנות ועכשיו עם מעברו של המארס במזל בתולה, בין התאריך 02.07 עד 20.08, "יתעוררו" כמה כוכבים שישפיעו על התהליכים הכלכליים. השבוע זה יבוא לידי ביטוי במפגש עם הסאטורן, אחר כך מולות לאורנוס ולבסוף ריבוע לכוכב פלוטו. נוכל לשמוע הודעות שונות שישפיעו על שוק העבודה בגלל הפסדים בחברות גדולות, משברים וסקנדלים שגוררים שימוש לרעה של בעלי הכוח, שביתות או עיצומים וכל זאת במטרה לאזן את הפערים בין ההנהלה והעובדים.

כדאי לעקוב, בדרך כלל כאשר השווקים מאכזבים יש נהייה לזהב ששוב צובר כוח. עם היחלשותו של הדולר רבים מוצאים את הזהב כאלטרנטיבה ונוכל לראות זאת בעיקר בין התאריכים 24.07-05.08. בכל מיקרה, אוקטובר - נובמבר הקרובים, הזהב ינסוק לגבהים חדשים וכך גם המתכת כסף. צפוי גם ניסיון להוריד את מחירי הנפט, אבל זה לא יצליח וכל עוד האורנוס יהיה מול הנפטון בהורוסקופ של ארה"ב, המשבר ימשך.

במציאות שלנו:

מדינת ישראל אינה נמצאת בתקופה המיטיבה איתה. כוכב נפטון דומיננטי, יוצר אשליות בעיקר בתוך ההנהגה של המדינה. ונפטון כמו נפטון, גורם לכך שההנהגה מגלה טפח ומכסה טפחיים... כבר גלוי וברור לכולם שסדרי השלטון והממשל אינם תקינים ואינם עומדים באמות המוסר, וכך אלה מוליכים שולל גם את אזרחי המדינה.

הממשלה, אשר הוקמה בתאריך 04.05.06, אינה מתפקדת באמת. מעקב בחודשים האחרונים מעיד על כך שמילים נשפכות בכל ישיבה, אבל אין שום דבר מלבד טחינת מים. ההחלטה האחרונה להחזרת השבויים מלבנון נעשתה רק אחרי הלחץ הגדול, שהגיע מהאזרחים והתקשורת, שהתגייסו לטובת המשפחות.

אתם גם זוכרים את הניסיון הכושל של שר האוצר להוריד מיסים, במחיר מיסוי קרנות ההשתלמות. לאחרונה שוב יש קריאה של המורים נגד הממשלה, איומים על פתיחת שנת הלימודים, האם זה אומר שההבטחות שניתנו להם נכתבו על החול?

ההיבט מארס סאטורן, אינו עוזר לשקט פוליטי, סודות שונים, שחיתות וסקנדלים ממשיכים להיחשף. נדמה שהפוליטיקה במערומיה, חוסר ניקיון אישי וציבורי בולט אצלנו, אך זה גם מופיע במקומות אחרים בעולם. מארס סאטורן גם מצביע על אלימות ורוע. כך שהזמנים בין 07.07-11.07 מתוחים יותר. התקופה שבין 25.07-15.08 משפיעה על חוסר שקט במזרח התיכון (לבנון, פלסטין, ישראל).

סימני השאלה העולים וחוזרים, בעקבות הכותרות בעיתונים, על ההתפתחויות האפשריות בנוגע לאירן, גם הם מושפעים מכוכב נפטון היוצר מצבים מעורפלים ומקשה להבין את התהליכים בצורה ריאלית. הסאטורן של מדינת ישראל נמצא על נקודה משמעותית של אירן. סאטורן משמעותו לשים גבולות, האם מדינת ישראל תנסה לעצור את אירן במידה וארה"ב לא תעשה כך?

בתאריך 16.08.08 יהיה ליקוי לבנה, במעלה ה- 24 במזל אריה-דלי. השמש של מדינת ישראל נמצאת במעלה ה-23 במזל שור, כך שהליקוי הנ"ל משפיע על מדינת ישראל. מאחר והשמש מסמלת גם את המנהיג והשלטון, ההשפעה עלולה להיות בכמה מישורים. בנוסף, נמצא הנפטון, המעוות את המציאות גורם לטעויות בשיקול דעת. המבנה הכולל עלול להשפיע גם על ביטחונה של מדינת ישראל בעיקר כאשר כוכב מארס נמצא בהיבט קשה לכוכב פלוטו בהורוסקופ של המדינה וגם בתמונת השמים בימים הקרובים לליקוי.

בהורוסקופ של מלחמת לבנון השנייה, כוכב מארס (הלוחמני), נמצא במעלה 24 במזל אריה, כך שגם כאן קיים פוטנציאל להתפתחות לא נוחה והלוואי והכל יישאר רק ברמה של פוטנציאל לא ממומש...

בחזרה לארכיון