27.6.2008 - 3.7.2008

התחדשות אנרגטית תאפיין את השבוע הקרוב. שילוב הכוכבים מארס ופלוטו הוא מעין "זריקת ויטמינים" חזקה והזדמנות חיובית לביטוי עצמי ולפעולות פרודוקטיביות. מערכות יחסים יהיו אינטנסיביות יותר בעזרת ההיבט בין הוונוס והמארס, וכוכב פלוטו שנמצא ברקע. האסטרואיד ווסטה עובר למזל שור ומשפיע על הביטחון הכלכלי.

מולד הירח בתאריך 03.07 במזל סרטן, בצמידות לאסטרואיד סרס, בריבוע לכוכב האורני - זאוס, ולא רחוק מהיופיטר, מעניק הרבה אנרגיה. זאוס מתקשר לאש ונשק, מה שדורש לשמור על משמעת ואיפוק בכל אפיק שעלול להתפתח בנושא. השמש במזל סרטן בצמידות עם האסטרואיד סרס, מצב המביא לכך שבני המשפחה מתאחדים לעשייה משותפת.

האסטרואיד סרס מסמל את נושא המזון, התבואה והיבול, כך שכל הקשור באספקת אוכל עלול להיפגע, ועם כוכב מארס הנכנס למזל בתולה יתכן וזה בגלל מזג האוויר.

המפגש של המארס עם כוכב סאטורן יהיה לכמה ימים ארוכים, זהו היבט העוזר לנו להתכוונן למטרות שבחרנו, בעיקר בתחום העבודה, ולהשלים פרויקטים שנתקעו. אלא שאם השימוש באנרגיה הזו לא ממוקד וענייני, האופי של המפגש הזה עלול לעורר תסכול מסוים, או אכזבה. יש להביט על התמונה בגדול ואז לתכנן את המהלכים, כך שלא יפגשו בהתנגדויות, חשוב שהבחירה תהיה בכיוון ספציפי המשרת את תוכנית האב שלנו, כי אם לא, צפויים עיכובים.

כוכב וונוס מול היופיטר יפתח את הכיס, הרצון לרכישות מתחזק ומזל סרטן מעיד על הכיוון, כך שסביר להניח שהרכישות קשורות לבית ומתרכזות בחפצי נוי ומותרות, לשיפור ועיצוב של הבית. בהמשך, צפוי מפגש בין המרקורי ואורנוס, שידליק שוב את הצורך לעשות כמה דברים בעת ובעונה אחת. כוכב אורנוס, שנעצר בתאריך 26.06 ומתחיל בנסיגה, הוא גורם משפיע על כל מה שקורה לנו ומסביבנו. יתכן שאנו מרגישים צורך להתגמש לכיוון אחר מזה שעליו חשבנו, אולי גם מחשבה שיש משהו שמפריע לשגרה. בשבועיים הקרובים יתכן גם קצת בלגן במחשב, או בכל מה שקשור לתקשורת המודרנית, כמו האינטרנט ובעיות המתעוררות עם חברות תעופה ומטוסים.

ימים טובים לפעולה, יום ראשון 29.06 ובהמשך רק בתאריך 07.07.

השבוע נוצר היבט מיוחד בין המרקורי והמארס (quintile), זהו היבט יצירתי העוזר לממש רצון או תקווה. אם יש עניין לא סגור עם מישהו בחייכם, יש כאן אנרגיה חיובית העוזרת לסיים את הסיפור. אם יש לכם חלום על מישהו או מישהי שהייתם רוצים לממש את הקשר איתו, אל תחששו, תרימו טלפון וצרו את הקשר לו אתם מייחלים.

כלכלה ושווקים:

אי השקט בשווקים ממשיך, האורנוס בעצירה משפיע כמה ימים ובדרכו הוא מפתיע, כך שעד לתאריך 14.07 הכל אפשרי, למעט יציבות.

כצפוי, בתאריך 26.06 עצירתו של האורנוס, הפכה את המגמה של העליות בבורסה לירידות חדות, בארץ ובעולם. ב03.07 היופיטר במולות לוונוס, האופטימיות חוזרת? על פי רוב, הנטייה במצבים מעורפלים היא לחזור ולהשקיע במתכות יקרות וזה מה שקרה בימים האחרונים.

למעשה, התקופה הנוכחית היא טרום המשבר הכלכלי. למרות שלאורך הדרך יש צפירות הרגעה, מיבנה הכוכבים מעיד על כלכלה שהתחילה לקרטע בכל העולם, ובהמשך, המבנה של הכוכבים סאטורן מול אורנוס והפלוטו במזל גדי, יביאו את המשבר, שישנה את המבנה הכלכלי בעולם כולו, התהליך הוא ארוך טווח וימשך עד לשנת 2012.

אם למרות הכל אתם עדיין מחפשים אפיקים להשקעה, יש "יוצא מן הכלל". כדאי לעקוב אחרי התפתחות האנרגיה האלטרנטיבית, הירוקה. האורנוס הוא הדומיננטי בתקופה הזאת ומשפיע על אופי ההשקעות, ואורנוס הוא "החדש", כך שאם אתם מחפשים חברה או ארגון להשקעה, המתחייבים לשינוי ולהשתלב באמת במוצרים "ירוקים", כדאי ורצוי לבחון האם לא מוכרים לכם קונכייה הנראית טוב, אבל היא למעשה מסתירה את האמת. היזהרו מאלו ש"כאילו" עושים שינוי ויודעים איך לשווק את עצמם באריזה חדשה, ההצלחה תהיה רק עם האמת.

אצלנו:

בחודש האחרון כזכור לכולנו, היה כוכב מרקורי בנסיגה, במזל תאומים. בתאריך 19.06 הוא נעצר ושינה מגמה, מאותו יום החלו להתפרק או להתמוסס באוויר ההחלטות שהתקבלו בשבועיים-שלושה האחרונים. הזיג זג בכל הקשור להחזרת השבויים מלבנון, התהדייה עם החמאס הופרה עם כמה קאסמים (שלא הפתיעו אותנו), המו"מ עם המצרים, שיעזרו להחזיר את גלעד שליט, קיבל תפנית שונה ממה שהבטיחו כותרות העיתונים, ההצהרות עם סימני הקריאה של אהוד ברק, ששוב שינה את החלטתו, כדי לשמור על מקומו בממשלה ואחרון חביב, שר האוצר שחזר בו (כמו שחזיתי מראש כאן במדור בתאריך 13.06) מהתוכנית להורדת המיסים. כך שכל נושא שהיה כאילו מוגמר, התנפץ במהלך השבוע האחרון עם שינוי המגמה של כוכב מרקורי, הממונה על התקשורת ועל הסכמים, ויצר מציאות חדשה. (כידוע, ההמלצה של כל אסטרולוג הוא לא ליצור תהליך חדש בעל משמעות בזמן הרטרו).

אולם המגמה של כוכב אורנוס חזקה בימים האלה יותר מתמיד בגלל עצירתו, כך שכל דבר צפוי יהיה לא צפוי, בגלל התנהגותו המפתיעה של האורנוס. נכון לעכשיו, יש הסכם בין מפלגת העבודה וקדימה. הסכם שנחתם אור ליום 25.06 בהשראת האורנוס. מבנה ההסכם לפי ההורוסקופ, בין קדימה והעבודה, מאשר שימיו קצרים. בנוסף הירח במפה המקודמת של אהוד ברק שניפגש עם כוכב אורנוס אצל אהוד אולמרט בחודש האחרון, חוזר בתוך כחודשיים שלושה, כלומר "הצגה" חוזרת. אולי העובדה שהם קבעו תאריך כללי או אולי בעקבות העדות של טלנסקי, או מסיבה אחרת (הבטחות תקציב למפלגה אחרת?).

ההורוסקופ של קדימה, חווה את כוכב סאטורן לאורך החודשים הקרובים, תוכניות ולוח הזמנים שעליהם בונים חברי המפלגה אינם מתקדמים, המצב המתמשך של מחלוקות בתוך המפלגה, אינו פתיר, מצבי מבחן ציבוריים מעידים על כך שהפופולאריות של המפלגה נמוכה ובנוסף מצבים של ערעור האמון בשותפויות בתוך המפלגה. בנוסף נקודת הביניים של אורנוס ונפטון מצביעה על חוסר שקט פנימי, ניסיון להדחיק את האמת "מתחת לשולחן", אבל במציאות המתהווה זהו תהליך בלתי אפשרי. הבעיה חוזרת וצצה ואין שום אפשרות למרוח אותה. הניסיונות להשיג מטרות ארוכות טווח, מסתיימות בשגיאה ובמצב הכוכבים הזה נחתם "הסכם" (עם מפלגת העבודה), שסעיפיו המיוחדים לא בנויים על ממשיות ובעתיד יבינו שההסכם אינו יכול להתקיים.

ראש הממשלה, מוצא את עצמו פעם אחר פעם "מטפל בתקלות", מתמודד עם מאבקי כוח כחלק משגרת היומיום ועם מצבים הזקוקים לתימרון. במהלך החודשים הקרובים, כוכב סאטורן הנמצא אצלו על ציר המשתנים, מצביע אובייקטיבית על מצוקה. במדור הזה בתאריך 13.06.08 ציינתי שאין לי ספק שאולמרט מכיר במצבו ומבין אותו ללא כחל וסרק. נקודת ביניים כירון סאטורן, ונקודת הביניים ראש דרקון סאטורן על ציר היוזמה, אינם משאירים מקום לתקווה כפי שהוא מציג אותה כלפי חוץ. הפער הקיים בין מה שהוא מרגיש ומה שהוא מציג מול הציבור, הוא ברור מאוד.

לשאלותיכם, מה יהיה, שלא יישאר לכם ספק, כוכב אורנוס על ההורוסקופ האישי שלו עם מדינת ישראל, לא יאפשר לו להישאר ראש הממשלה!!! כל מיבנה הכוכבים מצביע על ניתוקים, התחלות חדשות, מתוך צורך ברור לבחון את מקומו מחדש במציאות החדשה שלא היה מוכן אליה. הוא אינו מרגיש בטוח במערכת הנוכחית, חווה חוסר אמון גם מצידו כלפי הזולת, וההפך, מהסובבים אותו כלפיו. הכוכבים אינם עושים לו חסד, ומשבשים לו את התוכניות.

ההורוסקופ של מפלגת העבודה, מצביע שהתמיכה במפלגה הוא זמני. במדור הזה כבר ניכתב, שמצב הכוכבים של אהוד ברק מאפשר לו ל"שדרג" את עצמו, עם יכולת להתמקד במטרות לטווח ארוך, עם אפשרות לבטא את כישוריו, אבל התקופה לכך מוגבלת. כך שהמחשבה שהחבל שהוא נתן ל"קדימה" עוזרת לו, היא מחשבה מוטעית. ככל שיישאר יותר בתוך הממשלה הנוכחית, מרחב התמרון שלו יצטמצם, ובמידה ובחירות לא יתקיימו במהלך שנת 2008, זה יפגע במפלגה ובו.

מבנה הכוכבים על ההורוסקופ של אהוד ברק כעת, מצביע על אמון עיוור שנוצר במערכת היחסים אותה הוא בנה לאחרונה. אבל הכוכבים מזהירים אותו, שאולי זה נעשה עם האדם הלא נכון, מה שעלול לגרום לעניינים להתפתח בדרך שונה מזו שהוא ציפה לה. הוא עצמו יתפכח בשלב מאוחר מדי, הנפטון הנמצא על השמש שלו מלידה, נותן לו השראה, צבועה בגוונים של כוח ובהווה הנפטון, ראש דרקון וכירון נמצאים בקשר הדוק, מה שמקצין את ההרגשה. אבל הנפטון הוא אשליה מתוקה, המשפיעה על היכולת לחשוב רציונאלית ובסדר הגיוני. במצב כזה, אדם מתקשה להסביר את מניעיו. כוכב נפטון תמיד מעלה את האדם על ענני אשליות "המסיעים" אותו למקומות שהוא לא מצפה להגיע לשם. הבעיה היא שזה נוח, אבל כשהנפטון יעלם, הוא יבין את הסיטואציה שנקלע אליה.

נכון לעכשיו, קיצורי דרך עוזרים לו, אבל זה תמיד עם עצימת עיניים לגבי "תחומים אחרים". למעשה בתקופה זו, הוא יוצר לעצמו אוטונומיה בתחום שלו, כשר הביטחון, אבל זה על פי רוב יהיה בניתוק ממוקדי קבלת ההחלטות, למרות שבפועל הוא חושב שהוא במרכז ההחלטות האסטרטגיות. בשלב הבא, חלק מההתפכחות תהיה גם ההבנה שהמציאות אינה כמו שחשב, וחבל.

נכון שלא משעמם אצלנו?בחזרה לארכיון