13.6.2008 - 19.6.2008

היום יום שישי, מתחיל עם הירח במזל מאזניים בהיבט לכוכב נפטון, מצב שהוא לא הכי מעשי, אך כולל בתוכו ניסיון להגיע להסכמה, בהמשך הירח מגיע למזל עקרב, והאופי הוא יותר רציני ומסתורי.

בתאריך 14.06 הירח נמצא במזל עקרב, עם השמש בהרמוניה לנפטון, זה יכול לעזור לכל רעיון חדש, שאולי גם ישפיע על הסובבים. בתאריך 17.06 הירח במזל קשת, הוונוס מול הפלוטו, חשוב שבמצב הזה תאמצו חיוך ותנסו להירגע, יש דרך לעשות את הדברים בכדי לזכות בתוצאות. ההיבט בין הוונוס והפלוטו גורם לעוצמות רגשיות, אינטנסיביות ורצון להגיע לליבה של מערכת היחסים, אבל כדאי לזכור, שמצבים כאלה גורמים גם להצפה רגשית, להתמודדות עם אמת שאולי הייתה חבויה ופורצת עתה החוצה. מערכת יחסים שתתחיל בהשפעת האנרגיה הזו, תהיה עם רגשות עזים, עמוקים שיכילו גם מאבקי כוח.

בתאריך 18.06 הירח מלא ובתאריך 19.06 המרקורי נעצר בכדי לשנות את הכיוון ולחזור להילוך ישיר, נושאים אישיים וגם פוליטיים מגיעים לשיא חדש, כאשר מגוון הרגשות שליוו אותנו לאחרונה מסתיים בניצחון או הפסד. זהו שלב המציין התחלה חדשה, רבים מאיתנו יבינו עתה במי הם יכולים לתת אמון ולעבוד איתו יחד, ומי הוא האויב ממנו צריך להיזהר, להתרחק ואפילו להתנתק.

ועדיין, זכרו שהשמש והמרקורי במזל תאומים ומזל תאומים אוהב לדבר, לפטפט להעביר מידע, הכול כמובן בנחמדות, בדרך משעשעת ולא משעממת. אבל עם המרקורי בנסיגה, עלולים להיווצר מצבים בהם כל אחד שומע משהו אחר, כאילו עלינו כולם על "מגדל בבל".

בתאריך 18.06 כוכב וונוס עובר למזל סרטן והירח במזל קשת נפגש שם עם כוכב פלוטו. המצב הזה עלול לעורר סוג של מועקה, כדאי לעצור ולנשום עמוק. זה קורה לזמן קצר מאחר ותוך פחות משעה, הירח יעבור למזל גדי, ואנחנו חוזרים לעבודה ולניסיונות לקדם את התוכניות שיש לנו.

השמש במזל תאומים תהיה מול הפלוטו שחזר למזל קשת, כך שמולות זו היא פוטנציאל למתחים ומאבקי כוח. מומלץ לכל אחד, להימנע ממצבים בהם יש תחושה שמישהו מנסה לכוון אותו למקום שאינו רוצה להיות בו, גם אם זה נעשה בנחמדות.

הוונוס במזל סרטן, מעוררת יותר אמוציות וחמלה, ויכולת קלה יותר לבטא רגשות המשולבים בחיבוק גדול לסובבים אותנו. אתם תרגישו רצון לטפל יותר בבית או במשרד (בו אתם מבלים שעות רבות), לשפץ, לקשט, כל מה שיעזור לתחושה של שלמות. בכלל יש רצון להיות יותר בבית, שם מרגישים נוח יותר.

ימים טובים כדי לקדם תוכניות, לחתום חוזים או להתחיל פרויקטים חדשים, יהיו בתאריכים 24.06 ואחריו גם בתאריך 25.06 בחלק הראשון של היום, כמו כן, בתאריך 28.06 משעות הצהרים.

כוכב מארס במזל אריה נמצא על זנב הדרקון, הגורם לכוכב מארס להיות אגרסיבי יותר, בעיקר בין התאריכים 15.06-17.06, זאת בנוסף להיבט משמעותי בין המארס והאורנוס. כך שבימים אלה, כדאי להיות זהירים יותר.

גם ההורוסקופ של מדינת ישראל מושפע לאורך כל השבוע הקרוב מכוכב מארס, בכמה נקודות יותר משמעותיות. יתכנו שיבושים בסדר היום, אבל גם כאן המבנה הוא אלים ולכן אני מוסיפה את המילה "זהירות".

כוכב מארס במזל אריה עובר בהורוסקופ של המדינה במקום המסמל את השלטון, ממשלה והנהגה. המעבר של המארס הוא במקום רגיש ו"עוזר" לחוסר היציבות של הממשלה שלנו, חוסר הוודאות המשפיע על המדינה ודרכה.

כלכלה ושווקים:

בשבוע האחרון, אפשר היה להבין שוב מה המשמעות של ההיבט סאטורן מול אורנוס, כאשר כוכב וונוס "הדליק" את ההיבט ביום שלישי כאן בארץ וימים שני -שלישי בעולם הגדול. ההיבט בין הכוכבים האלה היה הקדימון (פרומו) לדרך בה השווקים יתנהגו במהלך המולות בין סאטורן ואורנוס מתאריך 04.11.2008 ועד 26.07.2010. כוכב סאטורן מגדיר את הגבולות של התמיכה וההתנגדות, בעוד אורנוס שובר את הגבולות הללו.

למעשה כל התקופה הנוכחית אינה יציבה, גם המרקורי בנסיגה, עד לתאריך 19.06 ואז בנוסף לעצירה ושינוי המגמה, המארס מול כוכב נפטון, כך שאפשר לצפות לתנודתיות בין התאריכים 19.06-20.06. הפלוטו שחזר למזל קשת מעורר שוב את התחושה הטובה שהשווקים חוגגים, אבל היו זהירים מאוד מאוד.

בתאריך 01.08.08 צפוי ליקוי חמה שיביא גם הוא לתנודה חזקה, וינענע את השווקים. גל גדול שעלול לשטוף את כל "ארמונות" החול על החוף...

בועת הנפט:

המעקב אחר מחירי הנפט העולים מעיד שכוכב נפטון מייצג את "הזהב השחור". תעשיית הנפט החלה בארה"ב באוגוסט 1859. מאחר והכלכלה בעולם כולו מגיבה למתרחש בארה"ב, ההתייחסות היא לכוכב נפטון בהורוסקופ של ארצות הברית.

במפת ארה"ב בעת האחרונה, האורנוס נמצא במולות לנפטון ומאז אנו רואים את העליות המטורפות, שגורמות לקושי הכלכלי. המשבר המתגלגל מושפע גם מספקי הנפט שיצרו ספקולציות חדשות. בשנת 1986, מעברו של כוכב אורנוס בקשת, יצר היבט דינמי לכוכב נפטון בהורוסקופ של ארה"ב, וגרם אז לשינוי פתאומי במחירי הנפט, אבל כאשר ההיבט הזה התפוגג, מחיר חבית הנפט ירד מ-27 דולר ל-14 דולר. כעת אנו עוברים תהליך דומה שימשך עד אוגוסט 08 ומחירי הנפט יתנדנדו בהתאם.

ג'ורג' סורוס, איש העסקים, הזהיר שיש לפעול מיד כדי למנוע את בועה הספקולטיבית במחיר הנפט. לדעתו התנהגות השלטונות היא זו שיוצרת את הבועה החדשה, (המציאות מוכיחה שהכוכבים "עוזרים" לזה).

בועות נוטות להתפוצץ. מבנה כוכבים משמעותי הכולל את כוכב אורנוס הלא צפוי, גרם לתופעה דומה עם ההיי-טק באפריל 2000, אז הוא הדליק את הצמידות של יופיטר וסאטורן במזל שור. אפשר לצפות שמבנה הכוכבים הצפוי בנובמבר 2008, אורנוס מול סאטורן יביא להתפתחות דומה.

אצלנו בכלכלה:

רוני בר און, שר האוצר, בחר להודיע על הורדת המיסים וההקלות שיהיו בהדרגה עד 2015, ביום רביעי 11.06, בשעה 12.30 בצהרים. אמנם הוא קיים מסיבת עיתונאים והתקשורת ליוותה אותו, אבל כוכב מרקורי בנסיגה והירח היה "שחור" עד לשעה 12.56. אנחנו נעקוב וניראה כיצד התוכנית הזו המקורית, (כפי שהוצגה במסיבת העיתונאים), לא תצא אל הפועל, מאחר וההודעה בשעה כזו אינה מאפשרת התפתחות כלשהי, ואכן שמענו בשעות אחר הצהרים של אותו יום את האיום של יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, על שביתה כללית במשק, בגלל שאותן הקלות במיסים יבואו מהטלת המס על קרנות ההשתלמות של העובדים. לאור מצב הכוכבים, ידו של יו"ר ההסתדרות תהיה על העליונה.

באותו הבוקר, באותן השעות, היה גם דיון בקבינט הביטחוני שהסתיים גם הוא לפני השעה 12.45 ומה ששמענו היה "רגל פה רגל שם", לא היה משהו אחר ממה שהוחלט כמה ימים קודם לכן. עם כל הכבוד לזמן ולדיונים התוצאה היא הרבה עשן בלי אש, כלומר בזבוז זמנם של המשתתפים.

ובאותו היום "הסכים" ראש הממשלה אהוד אולמרט לקיים פריימריס ב"קדימה". כתבתי את המילה "מסכים" מאחר ונקודות ביניים של סאטורן וכירון, "יושבות" על ההורוסקופ האישי שלו. סאטורן הוא כוכב המייצג הבנה. כשהבנות אלו "מחוזקות עם הכירון הן גם מעידות על אירועים לא צפויים, פתאומיים וממוקדים המראים לו את המצב ללא פשרות, ללא כחל ושרק במלוא האפרוריות. אדם במצב כוכבים כזה רואה את המוגבלות אליה נקלע ומלווה אותו תחושה של בדידות. הכירון תמיד מקצין מצבים והשילוב שלו עם הסאטורן מתסכל ומשפיע כמובן על מצב רוחו.

בנוסף, נקודת הביניים של כירון ונפטון שמלווה אותו לאורך כמה חודשים, מתארת חוסר וודאות, חוסר ביטחון וגם חשש לגבי יכולתו לצאת מהמצב אליו נקלע. כל מבנה הכוכבים בחודשים אלה מביא את האדם לאכזבות מקשרים קרובים, נטייה להסתגר לצד שמירת טווח ביטחון וניסיון לתמרן את המתרחש סביבו.

אצל אולמרט, המחשבה שהוא יכול להפוך את הקערה על פיה ולשנות את דעת הקהל והפופולאריות שלו, נובעת מכך שאינו מכיר את מצב הכוכבים שלו במפה המשותפת עם מדינת ישראל. שם הירח המסמל את העם נמצא בצמידות עם כוכב סאטורן (סאטורן מסמל ממסד, שלטון) , וזה מצב נתון שלא ישתנה. משמעות ההיבט הזה הוא חוסר אהדה, תחושה של "אין שמחה ביחד". וזה חד משמעי.

תזכורת ש"עושה" לכולנו מעברו של כוכב סאטורן במזל בתולה:

בתאריך 12.09.2007, פורסם במדור זה, מאמר ארוך על מעברו של כוכב שבתאי (סאטורן) למזל בתולה. שם שמתי דגש על ההשפעה והשינויים שיהיו בשוק בעבודה.

"בשנתיים הקרובות ישתמשו העובדים בכלים מקובלים כדי לשפר את מעמדם...צפויות שביתות,... יפסיקו את הפצתו של מוצר מסוים ולא בגלל בעיה כלכלית..."

למעשה השביתות פורצות בכל מקום על פני תבל, לאחרונה שמענו על השביתות באירופה של נהגי המשאיות והתובלה, בארץ, האטה בשיווק מוצרי יבוא חיוניים, סנקציות של עובדי משרד הבריאות החשים פגועים מכתבי אישום הקשורים ל"פרשת רמדיה", דואר ישראל גם נמצא "במסלול" דומה של הפסקות שירותים מסוימים, והשבתות קצרות.

ועוד הערה, סאטורן העובר במזל בתולה, מחזק את תחושת חוסר שביעות רצון בכל נושא ועניין, אם זה אצל הפרט והכלל. מזל בתולה, המוכר בביקורתיות שלו, מוכר גם בנטייה שלו "לקטר", "לנג'ס" ועתה עם הסאטורן, התחושה הזאת מתחזקת. כך שאם אתם שומעים את עצמכם ממלמלים משהו כזה, תשאלו את עצמכם "למה, מה קרה..." ואם אתם בני מזל בתולה או שיש לכם אופק במזל בתולה, תימצאו גם את הסיבה...

בחזרה לארכיון