30.5.2008 - 5.6.2008

המציאות החדשה: לשקר אין רגליים

השבוע שלנו מתחיל עם נימה אופטימית, אולי במידה רבה יחסית, בעיקר בתאריך 01.06, עם ההשפעה המבורכת של היופיטר על השמש ועל המרקורי. הפרופורציות קצת גולשות, קשה למתן את כל החושים ולעשות הערכה נכונה של מצבים עכשיו.

כוכב מרקורי בנסיגה וכך גם נפטון, נמצאים בהיבט לאסטרואיד סרס במזל תאומים, מה שמעמיד את כל אחד בפני בחירות שצריך לעשות (choices), ברירה ואפשרות בפניה אנחנו עומדים. האסטרואיד יונו ואורנוס בהיבט דינמי, בנוסף לכוכב מארס במזל אריה, יוצרים את הצורך לנער מצבים, לנער את הפנימיות שלנו ברמה הרגשית, בכדי להשיג את השינויים הנדרשים.

האסטרואיד יונו הוא הסמל של נישואין, מערכות יחסים וגם שותפויות. אורנוס מסמל את הפרידה או הפילוג, הוא מביא שינויים, גם אם המרקורי בנסיגה עתה יוצר תקווה שאחר כך יגיע הפיוס, המבנה הזה גורם שזה לא יהיה אפשרי, לא ניתן לחזור לדרך הקודמת של החשיבה, להאמין ולעשות דברים. השינויים יהיו קבועים ובלתי הפיכים. כדאי לכולם לנוע קדימה...האמת נראית עתה ברורה, לא ניתנת לטיוח. דוגמא, אין זה רמז לקום ולעזוב מיד את מקום העבודה, אבל יש כאן מקום להיות כנים עם עצמכם, במקום העבודה הנוכחי לא תתקדמו...כך גם במערכת יחסים, לא צריך להיפרד בזה הרגע, אבל אתם כבר מבינים שהזוגיות הזו לא מתקדמת לשום מקום, לא מתפתחת כמו שקיוויתם.

עתה כולנו בתקופה שבה יש רצון וצורך לעשות את הצעד הבא, עשו זאת אבל עם החלטה שלמה הנובעת מתוככם, עם חיוך ענק. הכוכבים מביאים לכם את ההתחדשות, האפשרות ליצור את העתיד בחוכמה גדולה, השתמשו בניסיון העבר, שלבו אסטרטגיה עם החלום כמדריך לפרק הבא.

זכרו שכל מסע גדול מתחיל בצעד קטן, והפעם עם הסאטורן במזל בתולה, כל הטיול יהיה עם צעדים מדודים, כאשר פאלס אתנה (אסטרואיד) עוזרת לכל התהליך שיהיה ברמה מעשית, סולידית, ריאלית ואמינה. הסרס מעיד שיש גם פגיעות ואתם מחפשים את הנקודה בה אתם יכולים לגונן על עצמכם. האמינו במה שאתם שווים, נסו לחשוב איך אתם מעלים את ערככם. עם המרקורי בנסיגה, כדאי לעשות רשימה של הציפיות שלכם, וגם רשימה של הטפל, שאין לכם רצון שיישאר בחייכם וכך תוכלו לפעול באומץ לממש את החלום.

כלכלה ושווקים:

למעשה התנודתיות ממשיכה, אי אפשר להצביע על תהליך דרמאטי לכאן או לכאן בתקופה הנוכחית. השילוב של סאטורן ואורנוס, נדלק שוב לפני כשבוע עם הסאטורן והשפיע יום אחד, ובמהלך 12.06-13.06 הוונוס יוצר היבט עם אורנוס, וכוכב אורנוס תמיד מביא את הפיתרונות הלא צפויים, כך שגם ההתפתחויות אינן צפויות. יש מקום לחדש, מה שאינו אהוד על אלה אשר אוהבים ללכת בתלם. החשש מסיכון עוצר, מה שמשפיע גם על מקבלי ההחלטות.

הבעיה הגדולה בתקופה הזאת הם השילובים של מרקורי ונפטון בנסיגה, הגורמים למידע שיקרי המגיע לשווקים, כך גם שחלק מהבועות והסחרירים (ספינים) שהופיעו בזמן האחרון, משפיעים גם הם על דרך קבלת ההחלטות של המשקיעים.

התנודתיות והמבוכה ימשיכו גם בשבועיים הקרובים, למעלה ולמטה, אבל לא בקיצוניות ודרמאטיות. בעבר, ניכתב כאן במדור, שהשילובים של כוכב פלוטו ויופיטר במזל גדי, וכוכב סאטורן במזל בתולה, ישמרו על סולידיות יחסית למה שהיה בשנים הקודמות.

אצלנו:

קוראי המדור זוכרים שניכתב כאן בתאריך 25.04, "מבנה הכוכבים (נקודת ביניים) של נפטון ופלוטו על ההורוסקופ של המדינה, מציג אשליה של שקט, כאילו יש יציבות, אבל זכרו, בפתאומיות משהו קורה והכל מתנפץ!!!"

בשבוע האחרון היינו עדים לתהליך בו כל הניסיונות הטיוח לא הועילו. באותו מאמר נכתב "יש הסתבכות של ההנהגה וקובעי המדיניות בשקרים כלפי אזרחי המדינה"

לפני כשבועיים הזהרתי מהספינים. מרקורי בנסיגה, נפטון בנסיגה וכך הפלוטו והנפטון המשפיעים על ההתרחשויות מאחורי הקלעים בהורוסקופ של המדינה, ועוזרים להפיץ עוד דיסאינפורמציה. אבל יש נקודות אור, נקודת הביניים של אורנוס - פלוטו ברבע הראשון של שנת 2009, ינפצו את המציאות העמומה, האמת היושר והצדק יתנוססו על כל דגל.

מעברו של כוכב פלוטו במזל גדי (המסמל ממסד מסגרות ומוסדות שונים), עוזר לשינוי הדרמאטי והופך כל אבן, כך שלא יישאר איזשהו מצב בו סודות מניפולציות של האמת או דיסאינפורמציה יוכלו לשרוד.

במדור אחר שניכתב כאן בתאריך 04.04, נעשתה השוואה בין המפות של אהוד א' ואהוד ב'. שם נכתב: "כוכב פלוטו במפה המקודמת של אהוד ב' עולה על המארס המקודם אצל אהוד א', בלשון עדינה, אהוד ברק גורם לאהוד אולמרט להרבה חששות, אי שקט ובעיקר למתח גדול...ניגוד ביעדים של כל אחד מהם, כשכל אחד מנסה להיות הבוס". באותו המאמר נכתב "בהמשך בתוך הקיץ צפוי מפגש בין הירח המקודם של אהוד ברק לאורנוס של אהוד אולמרט, האם בעל האורנוס מאכזב את בעל הירח? איך יגיב בעל הירח-אהוד ברק? האם ילך לדרכו???"

אני חושבת שהקוראים עדים עתה איך הכוכבים הם אלה המספרים את האמת, ללא כחל וסרק. באותו מדור, חזרתי על כך ש"מצב הכוכבים של אולמרט מעיד על כך שהכוכבים התומכים בו הלכו לדרכם ויש מבנה כוכבים המעיד שהוא נמצא בלחצים, מבנה הכוכבים שהוא אינו יכול לשלוט עליו, גם אם הוא משדר שהכל בסדר והתהליך כבר החל באמצע מרץ 2008 וימשך לתוך הקיץ..."

בזמן שאהוד אולמרט נבחר, חזרתי ואמרתי, לאורך השנתיים האחרונות בתוכנית הרדיו של אמנון פאר, "לילה חי מאוד" וכתבתי כאן במדורים באתר הזה לאורך השנה האחרונה, שבמצב הכוכבים שהוא נבחר, אין מצב שהוא יוכל לסיים את הקדנציה. הנפטון שטייל על נקודות משמעותיות בהורוסקופ האישי שלו, היה רמז עבה לכך שהוא ניכנס לבועה ופועל מתוך בועה, וכשזו תתנפץ הוא יסיים את תפקידו. ההתפתחויות האחרונות והאווירה שאליה נכנסה כל המדינה והמערכת הפוליטית, מעידים פעם נוספת, הכוכבים לא משקרים...

מפלגת קדימה:

מבנה הכוכבים של מפלגת קדימה אינו מאפשר לממש את הציפיות והתוכניות שהיו עם הקמת המפלגה. "היצירה החדשה", שנבנתה בנובמבר 2005, התרחשה עם כוכב מארס בנסיגה, כוכב מרקורי בנסיגה והשמש עם המרקורי במשולש דינמי לכוכב אורנוס והירח. שילוב דינמי במזלות המשתנים מעיד על תהייה ומבוכה, אולי יש את הרצון לעצב השקפת עולם, לתת תוכן רעיוני (השמש במזל קשת), אבל הירח בבתולה מדגיש את הפרטים מול "הרעיון הגדול", והאורנוס שתמיד פועל ההפך ממה שמצפים ועושה את פעולתו במפץ גדול. (דיברו על מפלגה "אחרת", דרך ערכית???)

באותה תקופה היינו גם ערב בחירות, ובתוכנית הרדיו, לילה חי מאוד, ברשת ב', אמרתי שכל מה שנראה עכשיו (בנובמבר 2005), לא יהיה דומה בהמשך. "המכה" הראשונה הייתה היעלמותו של אריק שרון מההנהגה וכך הציפייה נשארה, ההנהגה השתנתה והצבע החזק שריגש את כולם נעלם גם הוא. בבחירות מרץ 2006 התוצאה איכזבה לעומת הציפיות והסקרים.

בהווה כוכב סאטורן, הנמצא על מקום בולט מאוד בהורוסקופ, מעיד על המחלוקות שהתעוררו, הסאטורן שיגיע לירח בקרוב, סודק את כל מסיכת האחידות, הירח המקודם יגיע לזנב דרקון בעוד כמה חודשים ולחברי המפלגה צפויים "כאבי לב".

נקודת הביניים אורנוס נפטון, חושפת מצבים, אותם ניסו חברי המפלגה להדחיק, האמת הערומה עולה למעלה ואנחנו רק בהתחלה... התמונה תקבל את הגוונים האמיתיים בין יולי 2008 לאוקטובר, מלחמת הכיסאות תחשוף את המגבלות של "קדימה".

גם כוכב יופיטר (צדק והגינות), העובר על האופק, לא אוהב זיופים וחושף גם הוא את האמת. ההתלהבות והתמיכה של האזרחים שהייתה אז, בעת הקמתה, מתפוגגת אט אט, והרעיונות אותם נשאה המפלגה כדגל, גם הם נעלמים עם הרוח ואיתם ייעלמו מן הסתם חלק מהתומכים.

ציפי לבני: ציפי לבני היא בת מזל סרטן, השומרת על תדמיתה ומקפידה בקנאות שלא ינסו להכניס אותה למצבים שאינה מוכנה להיות בהם. חשובה לה התדמית, שהיא תמיד צודקת, אובייקטיבית, הגונה ושוחרת צדק, והיא מחפשת כיוונים לא קונבנציונאליים לכישוריה. היא תעדיף תמיד משהו שיבליט את הפוטנציאל האישי וישמור על משהו שיעיד שהיא "שונה ואחרת", בכל מערכת בה היא נמצאת. יש צורך מגיל צעיר, בתפקיד בעל ייעוד ומשמעות, שיהיה בו מסר של שליחות, אבל בכל תפקיד היא תשתדל לבנות לעצמה אוטונומיה, מרחב פעילות אישי בו תוכל לבטא את היצירתיות שלה. יש לה נורמות משלה, האופי ביצועיסטי, היא אוהבת סדר יום עמוס ואף יוצרת מצבים כאלה. הקפדה על ניקיון בסגנון הדיבור, לצד תפיסה ריאלית. כאשר היא רוצה בשינוי אין לה סבלנות להמתין, זה צריך להיות מיידי. עקב אכילס שלה הם יחסי ציבור שלה, הסאטורן היושב בנקודה רגישה יוצר את המרחק, חשש מאיבוד שליטה.

(לאחרונה נכתב במדור הזה בתאריך 25.04) "בחודשים הקרובים ציפי לבני תמצא את עצמה במאבקים פנימיים ומחלוקת בתוך הממשלה". בהורוסקופ המשותף לה עם המדינה, רק מחודש אוגוסט 08 אפשר לראות כוכבים יותר משמעותיים, המצביעים על הניסיון לחזק ולבסס את מה שיש. צירופי הכוכבים אורנוס על ציר היוזמה, אורנוס נפטון על ציר הקבועים, ונפטון על ציר המשתנים מבטא מצב שבו האדם לכוד בתוך מציאות שאיננה מאפשרת התפתחות.

קיימת חשיבות כעת לטיפוח קשריה עם התומכים בה, היא שומרת בכל סיטואציה על גבולות ברורים מבחינת התפקוד, ועדיין זה מצביע על כך שהיא נמצאת באיזושהי בועה. כך היא מנותקת למעשה כבר לאורך זמן, ממערכת קבלת ההחלטות ובכל צומת משמעותית אינה מקבלת מידע כללי, אלא רק אם הוא נוגע ישירות למשבצת בה היא מתפקדת.

מבנה כל הכוכבים מעיד על סוג של שמרנות וכל פעילותה מאחורי הקלעים משולבת בהרבה פשרות. היא מתמרנת, מוכנה לנשוך את לשונה, "לבלוע צפרדעים" עד שתרגיש ביטחון עצמי לבטא את עמדתה. ביום חמישי האחרון (29.05) כוכב מארס במזל אריה עבר על כוכב אורנוס, ו"עזר" לה לשחרר כמה משפטים משמעותיים על המצב. עד כה חשיבות המהלכים שעשתה, לא הייתה משמעותית, אבל עתה, בחודשים יוני -יולי 2008, הכותרות שהיא תנסה להוציא, נותנים לה הרגשה שיש ביכולתה לשנות את התמונה, אבל נקודת הביניים אורנוס נפטון, "מחרבשים" לה את התוצאה.

במציאות הפרטית שלה, גם מצב הכוכבים אינו קל, ומצביע על המתח רב והשוחק בשל חוסר הוודאות. אין ספק שהיא עוברת התלבטויות, הלחץ נובע גם מהרגישות והתחושה שיש מאבקים שנקלעה אליהם. גם אם כלפי חוץ יש מצג חיובי, האיזון העדין בין העולם בחוץ ובין הטריטוריה השומרת על שקט, עומד להיעלם...

בחזרה לארכיון