23.5.2008 - 29.5.2008

כוכב מרקורי ממשיך להביא דיסאינפורמציה, הספינים ממשיכים.

כוכב מרקורי מתחיל את הנסיגה בתאריך 26.05 במעלה ה-21.32 במזל תאומים, בריבוע לאורנוס במעלה ה-22 במזל דגים, בצמידות לאסטרואיד סרס ובהיבט חיובי לירח, לראש דרקון כירון ונפטון. זה זמן לרעיונות חדשים שלא מתוך דפוסי חשיבה רגילים, רעיונות חדשים שעולים על פני השטח מאתגרים את הסטאטוס קוו. בחיי היום יום, נוכל לראות שהערוצים הרגילים בהם אנחנו חושבים, מתקשרים או מתכננים תוכניות, צפויים לאכזב. פגישות מתבטלות בפתאומיות וחוסר הבנה אופייני יותר בימים הקרובים.

תיקונים הקשורים במכונית או במחשבים, נסו לסיים כבר עתה, לפני הנסיגה. בתאריך 27.05 השמש בקשר עם היופיטר וגם עם אורנוס, מעידה שענייני היומיום נעים בדרכים לא צפויות, אבל יש גם תועלת לא צפויה ממקורות חדשים. קשה למתן את התהליכים, קשה לעשות הערכה רציונאלית וקל מאוד להיות אופטימיים.

המרקורי שנעצר ומתחיל בנסיגה תורם בימים האחרונים לכל הספינים, כל שעה יש "חדש" בחדשות. כבר נכתב כאן על הספינים שיעופו מכל כיוון ובכלל התקשורת עם הציבור לא ברורה. אני מזכירה שוב את המבנה של ראש דרקון, נפטון וכירון, הנמצאים במפת יום ההולדת של המדינה, ומצביעים חד משמעית על הסקנדלים פוליטיים הצפויים במדינה.

הנסיגה של מרקורי, אשר מתחילה בתאריך 26.05, תהיה בריבוע לכוכב נפטון בהורוסקופ של ארה"ב, וזה מצביע על מידע לא נכון, ספינים, שישפיעו על השבוע הקרוב, בעיקר בנושאי ביטחון וצבא. לא נשכח שכוכב נפטון (אשר מייצג חלום או אשליה, הונאה או השראה גבוהה) נמצא כעת במזל דלי וממשיך להשפיע על השמש בהורוסקופ של מדינת ישראל.

בזמן הנסיגה, לוח הזמנים משתנה, זה הזמן לעבור על ניירת ולטפל במגירות העמוסות, נסו לאזן את עצמכם עם עבודה פנימית, כך שגם קצת מנוחה לא תזיק.

לשואלים על ה"מותר ואסור" בזמן מרקורי בנסיגה:

למעשה אנחנו ממשיכים הלאה, מבינים שיש עיכובים ותקלות, חוסר הבנה וכד', אבל אם אין ברירה ואתם אמורים לחתום חוזה, או להשתלב בעבודה, אפשר לעשות זאת בימים הבאים: 25.05, 30.05, 03.06, 07.06, 08.06 (עד 12:00 בצהרים בלבד), וגם בתאריכים 12.06 24.06, ולדעת שמבנה הכוכבים בימים אלה יעזור למרות התקלות והקשיים. כלומר, גם אם מתעוררת בעיה לא צפויה מבנה הכוכבים הראשוני בו חתמתם על ההסכם (בתאריכים שצויינו למעלה) יעזור לכם להתגבר ולהמשיך הלאה. ועוד טיפ, בהנחה שאין לכם מצב כוכבי כזה במפת הלידה האישית, אם אין ברירה ומתחילים בזמן מרקורי בנסיגה לעבוד במקום חדש, כדאי שכאשר נגמרת הנסיגה לעשות שינוי קטן, למשל שינוי בשעות העבודה, למשל, אם צריך להתחיל בשעה 08:00 בבוקר, תגיעו בשעה 07:30 או ב- 08:15 וכשתסתיים הנסיגה תתחילו בזמן הנדרש.

גם הנפטון מתחיל בנסיגה בתאריך 26.05 ומוסיף לאווירה מביכה ואין דרך להתמודד עם מצבים כאלה אלא להשאיר על כנה את התחושה המעורפלת, שלמרבה ההפתעה יכולה להביא את כולנו להביט על התמונה הגדולה, ולשמח אותנו. חשוב לשלב במידה מסוימת את ההומור, ולהכיר בעובדה שכל אחד יכול לשגות בטיפשות, ואחר כך נתקן את מה שאפשר, עד החזון הבא, שיעלה ויגיע מרבדים אחרים באישיות שלנו. יש כאן קריאה קוסמית לחלום חלום חדש. התרכזו במה שמביא אתכם הכי קרוב למשאלות הלב, כדי שלא תצטערו על מה שלא עשיתם, בעוד 20 שנה. הפליגו הלאה מהנמל הבטוח, צאו לחפש אחר החלום ולגלות אותו.

כוכב מארס הגיע למזל אריה, בתאריך 10.05 וישהה בו עד לתאריך 30.06. בתקופה שבין ה - 19.06-23.06המארס יהיה מול נפטון, מה שעלול לגרום להסלמה, במדינות בהן מזל אריה דומיננטי, כמו אירן, סוריה וגם ישראל, שבהורוסקופ שלה מזל אריה נמצא במקום המסמל שלטון, ממשלה, ראש ממשלה. המארס מביא לפעילות והפיתוי החזק עלול להביא תוצאות לא נחמדות במהלך יולי אוגוסט 08 . בלגן גם אפשרי בפקיסטאן ששם הממשלה לא יציבה.

המארס במזל אריה משפיע על עוד מדינות, ולמעשה מתניע את ליקוי השמש הגדול שהיה באוגוסט 1999 (grand cross). (זוכרים את רעידת האדמה ההיא בתורכיה...)

כלכלה ושווקים:

לאורך התקופה, השווקים ממשיכים להיות ניידים ולמעשה מלבד בעצירה של מרקורי בתאריך 26.05, יש גם היבט לא קל בין הוונוס והסאטורן, בין התאריכים 26.05-27.05 אשר מוסיף לחולשת המטבע והשווקים.

כוכב אורנוס יהיה במולות לכוכב נפטון בהורוסקופ של ארה"ב בתאריך 02.06, מאחר ושניהם כוכבים שהשפעתם ארוכת טווח ומקיפה מאוד, אנו חשים את השפעתם כבר במהלך חודש מאי וזה משפיע בין השאר על מחירי הנפט ועל חוסר היציבות של השווקים.

כל נושא ההשקעות לטווח הארוך, מעיד על השינוי שעובר השוק, מהגאות לשפל. ה"גאות והשפל" הן מטאפורה למציאות המתרחשת בחיינו הארציים. כוכב פלוטו במזל גדי, הביא באמתחתו את הריסון היחסי לחיינו, את התקנות, הסדר והויסות, זאת לאחר הפלוטו במזל קשת, שגרם להתפשטות, להגדלה, להרחיב ולהוסיף בכל תחומי החיים. מזל גדי הוא מזל המסמל ממסד, מסגרות ומוסדות, ויתכן שההשפעה שלו תתבטא בהמשך במיסים חדשים בכל העולם, אולי גם כדרך לפתור חובות כספיים של מדינות וחברות עולמיות. הפלוטו יביא לטרנספורמציה כואבת. מבנה הכוכבים אורנוס ופלוטו יביא לשינוי בתבניות החשיבה, מה שימשוך את ההשקעות לכיוון "הירוק", והכוונה היא לא לדולרים, אלא למפעלים הדואגים לטבע ולאיכות הסביבה. הנושא של תשתיות, דאגה לעתיד, פנסיה, אלה יעברו מהפך בשנים הקרובות.

ההיבט בין סאטורן ואורנוס יש לו השפעה על השווקים, וזה ימשך לאורך השנים הקרובות. הטרנספורמציה תשפיע על כל הכלכלה בעולם, חיפוש אחר אנרגיה חדשה (ירוקה), תהיה אחת מהמטרות העיקריות.

במדור הזה נכתב בתאריך 04.01.2008, שאנו כאן בארץ צפויים לאינפלציה, כתוצאה ממה שקורה בכלכלה בארה"ב ובעולם בכלל. לא חשוב מה שאומרים לנו, העובדה היא שהתגובות כאן בשווקים, הם תמיד למה שקורה בחו"ל ובעיקר בארה"ב. את ניצני האינפלציה אנחנו כבר חווים, אבל היא תמשיך ותשפיע, ובהדרגה היא עלולה להרים ראש כבר בסוף הקיץ, מאוגוסט 2008 והלאה לתוך 2009. נושא ההשקעות החדשות ידרוש זהירות רבה והאזהרה היא לאנשי עסקים שמחפשים דרך להתרחב, מצב הכוכבים מצביע על השקעות שאופיין הימור והפסד, כספים ייעלמו כאילו בלעה אותם האדמה. המציאות במדינת ישראל עלולה לגרום להפסדים והכותרות שנקרא במהלך השנים הבאות יהיו על כך שהביקושים להשקעות יורדים, והכלכלה בארץ תקבל את הכותרות של האטה.

נקודה נוספת ומעניינת למחשבה:

בשנות השישים הייתה צמידות בין הכוכבים אורנוס ופלוטו במזל בתולה. אלה היו הזרעים לתנועות לשוויון האזרח, לתנועות השלום בעולם, לפמיניזם ולשינוי איכות הסביבה, כמו גם לרעיונות הניו אייג' (new age), התפתחות הטיסות לחלל, תנועות דמוקרטיות שונות ירוקות (עישון גראס) והרפואה האלטרנטיבית, אשר החלה אז להתעורר. למעשה זו התקופה בה החל השינוי שבז לכל הסדר הישן. בשנים הבאות כאשר אורנוס ופלוטו יהיו שוב בהיבט, אותו הדור שנולד עם ההיבט בשנות השישים, יוביל את הדרך והמבחן לממש את אותו תהליך עימו יצאו לאוויר העולם, כך שצפויה טרנספורמציה. ישנן הרבה מפות של מדינות ומוסדות שיושפעו ישירות מאותו תהליך, אבל על כך אכתוב בפעם אחרת. כוכב פלוטו הוא המניע להגשים להתחדש ואילו האורנוס מביא את המהפכה. כך שהשילוב של שני אלה יביא בעתיד את השינוי והמהפכה בדרך בה אנו חושבים ופועלים. המשבר הנוכחי במזון, אנרגיה, איכות הסביבה, משבר האשראי, כל אלה מאתגרים את סגנון החיים שלנו, וחלק מהשינוי יהיה סגנון סולידי יותר, מרוסן יותר. מה שישפיע על הקולקטיב, על רמת החיים אחרת מזו שחווינו בשנים האחרונות.

הכותרת החדשה: "שיחות עם סוריה:

"תהליכי השלום" בין אם זו "וועידת אנפוליס" המדשדשת וכל שבוע יש כותרת חדשה, בין אם התהליכים עם הפלשתינאים, המתקיימים בשני ערוצים, האחד ראש הממשלה עם אבו מאזן, ואת השני "מנהלת" ציפי לבני... ובין אם הכותרת החדשה מהימים האחרונים בנושא סוריה, על כולם חל אותו הכלל - עם הוונוס בנסיגה, נשארים רק עם הכמיהה לשלום. בנוסף בימים אלה כוכב מרקורי בעצירה, לפני נסיגה, והנפטון שהיה לאורך החודשיים האחרונים עם ראש הדרקון, מצביעים על הרבה עשן, שיתפוגג בהמשך. כפי שכבר כתבתי כאן בתאריך 16.11.2007.

דרך אגב, בתאריך 09.05.08, כתבתי על ציפי לבני "במציאות היא מנוטרלת בכל צומת משמעותית..." ועתה כאשר "נתבשרנו על אותו מו"מ עם הסורים והתורכים, גם שרת החוץ שמעה על כך לראשונה כמה שעות לפני ההצהרה לציבור כולו...ובהמשך כתבתי על כך שהיא "מוכנה לבלוע צפרדעים..." חבל. דרך אגב בשקט בשקט, בין הכותרות. הבנו שהניסיון להגיע להסכמה עם החמאס לתהדייה בתווך המצרים הסתיים בלא כלום, נכון ליום 22.05...וכבר נאמר בספר מלכים ב' פרק י"ח, "עתה הנה בטחת על משענת קנה רצוץ הזה על מצרים"...

ועוד כמה מילים על אהוד ברק:

לאחרונה חזרתי וכתבתי כאן שלפי ההורוסקופ האישי של אהוד ברק, הבעיה שלו לאורך הדרך היא שיש לו תמיד תזמון לא נכון של מצבים והבחירה שלו היא לא להחליט, וכך הוא חווה לחצים, אם כי הקושי להקשיב לקרובים אליו "עוזר" לו לטעות בהערכת הזמן, מה שפוגע בו לאורך הדרך. (במדור הזה בתאריך 22.02.08 בפעם הראשונה).

בשבוע האחרון כתב העיתונאי שלום ירושלמי על אהוד ברק: "אחרי שהחמיץ שתי הזדמנויות להוביל לבחירות בשנה האחרונה, א. ברק משלם עכשיו את מחיר הישיבה בממשלה".

נכון שהסקרים לא מחמיאים לו, אבל במצב הכוכבים שלו כדאי לו לא לפספס את הפעם השלישית. הכוכבים תומכים בו: יש לו שילוב של נפטון אורנוס (נקודת ביניים), המאפשר לו לבנות תוכניות לטווח הארוך, יש לו את הפלוטו שיביא לו תמיכה ופופולאריות, וסימן השאלה מתי הוא יבין שכדאי לו להעיז ולהרים את הכפפה, להוכיח מנהיגות אישית, לשמור על האינדיבידואליות שלו, בלי להיות תחת פיקודו של ראש הממשלה הנוכחי, או לבזבז את ההזדמנות אותה מעניק לו "המזל". במהלך החודשים יולי-אוגוסט הקרובים, כוכב סאטורן יעמיד אתו בסיטואציה מאוד עניינית, בה יהיה עליו להחליט החלטה שלא תהיה קלה עבורו, בעיקר בגלל חבריו למפלגה. מדובר בחילוקי דעות שקשה לפתור אותם.

"ברק משלם היום את מחיר הטעויות שביצע, הוא לא הנהיג דרך עצמאית ולא בנה את עצמו כאלטרנטיבה מדינית וחברתית...הוא תמרן עצמו לנקודה פוליטית נמוכה... ממנה קשה להתרומם, דווקא בזמן שהוא אמור להגביה עוף" (שלום ירושלמי).

על אהוד אולמרט לא נוסיף הפעם, המציאות שלו כבר הוכרעה והכוכבים רמזו שהכוכבים סוגרים עליו מחודש מרץ 2008, והקוראים כאן כל שבוע, קראו את האמת על משך כהונתו כבר לאורך חודשים. תחילת חודש יוני עד בערך 10.06, יהיו ימים קשים מאוד עבורו, וזה השלב הבא. מעניין איזה ספין יעלה אז לאוויר...

ליקוי חמה בתאריך 01.08.2008

בתאריך 01.08, צפוי ליקוי שמש שישפיע מאוד על הפוליטיקה בעולם כולו. כבר בתאריך 27.05, המארס הנע במזל אריה "ידליק" את אותו הליקוי, וגם כוכב מרקורי עוצר במעלה ה-21 במזל תאומים, על כוכב מארס בארה"ב, בריבוע לכוכב אורנוס במעלה ה-22 במזל דגים, מול הנפטון של ארה"ב. האם צפויה רעידת אדמה שם?

הליקוי במזל הקבועים מאוד חזק, הרפובליקנים חוששים בזמן הזה דווקא מהילרי קלינטון. ההפתעה בנושא תגיע באוקטובר 2008. גם ההורוסקופ של בוש מושפע ישירות מהליקוי בתאריך 01 באוגוסט 2008. יהיה מעניין...

בחזרה לארכיון