2.5.2008 - 8.5.2008
כוכב מרקורי ניכנס היום למזל תאומים ומשפיע מיד על הקצב, בעיקר על קצב החשיבה. המרקורי ישהה במזל תאומים עד לתאריך 10.07, (כוכב מרקורי יכנס למצב עצירה ונסיגה החל מתאריך 19.05 שתימשך עד לתאריך 26.06, מה שמאריך את שהותו במזל תאומים).

עם מרקורי בתאומים, אפשר לצפות שהרבה מידע יגיע אלינו, אם מאמצעי התקשורת, או מהסובבים אותנו. התאומים גורם לחשוב מהר ולהתבטא בלי להסס, קל לשגות, ולכן חשוב להאט ולהתייחס לכל מילה, בכדי למנוע מצבים של אי הבנה.

כוכב מרקורי במזל תאומים, עוזר להשתחרר ומאפשר לנו לשוחח בפתיחות על כל דבר, אך כדאי גם להקשיב אחד לשני, לקבל פרספקטיבה חדשה, לחשוב ולדבר מחוץ לקופסה, מה שיכול לתת פתרונות חדשים מנקודות מבט חדשות או אחרות. מאידך בזמן הנסיגה בתאומים "יעופו" ספינים באוויר, שיפגעו בצד הריאלי שיש לתקשורת במזל תאומים.

סאטורן נעצר בתאריך 02.05 בתחילת בתולה, אחריות ועומס עבודה מתגברים בזמן העצירה. אם אתם נמצאים לפני פרויקטים חדשים, כדאי שתתחילו בהם מיד, אך קחו בחשבון שתתכן דחייה בתוצאות, הכינו זמן נוסף כדי "להרשות" להפרעות או לתקלות ושיבושים לא לעצבן אתכם.

בתאריך 03.05 מרקורי בהיבט עם סאטורן, מעורר מבוכה, בעיקר בכל הנוגע לפרטים ולאינפורמציה במקום העבודה. אין זה יום קל לתקשר עם אחרים, אם אתם מצפים למשהו בדואר, הוא יגיע אחרי מולד הירח. זה יום המאפשר לכם לבדוק תוכניות ביסודיות, אבל רצוי שלא להתחיל במשהו חדש היום. בימים הבאים יש יותר כובד ורצינות, מאחר ומזלות האדמה בשליטה. השמש והוונוס, היופיטר, הפלוטו והסאטורן, כל אלה יחד מעניקים תחושה של יציבות ומעשיות. המבנה של כל אלה ביחד עם הוונוס והשמש במזל שור, משפיע גם על הזדמנויות כלכליות, אך לא על אלו שאופיין ספקולטיבי, אלא על בחירה בטוחה יותר.

בתאריך 05.05 יש מולד ירח ובנוסף, מצב הכוכבים עלול לתת את ההרגשה שהקידום שלכם תקוע על ידי אוטוריטה או בירוקרטיה, או שתרגישו שמישהו מנסה לשכנע אתכם בייחודיותו של רעיון כלשהו, למרות שזה כבר מומש או שהוא ידוע לאחרים.

מולד הירח בתאריך 05.05 והירח המלא בתאריך 20.05 הם בקשר עם הנפטון, מצב שיוצר ערפל וטשטוש המציאות וכדאי להיות מודעים לכך. מולד הירח יכול לבטא שינויים פתאומיים בכל הקשור לאסטרטגיה הדיפלומטית או הצבאית. ימים שבהם המנעד עלול להיות סכנה או איתות על סכנה באחד המקומות החשובים בארץ או בעולם.

השווקים והכלכלה

סאטורן נעצר מתאריך 02.05 עד לתאריך 26.05 ומשפיע על חוסר יציבות לכיוון השלילי. השפעתו של הסאטורן מתמשכת עתה ובהיבטים שהוא יוצר עם הכוכבים, המצב יהיה פעם למטה ופעם למעלה, אחרי יום של נפילה בשווקים, תהיה עליה וחוזר חלילה.

ההיבט בין מרקורי וסאטורן משפיע על מצב הרוח הקודר. ההיבטים שיוצר כוכב יופיטר, בתאריך 09.05 ואחר כך בתאריך 12.05, יכולים לסמל סיום תקופה של התאוששות. ההיבט ההרמוני בין הוונוס עם סאטורן בימים הראשונים של חודש מאי, מחזקים קצת את הדולר, אבל ההיבט השלילי בין הוונוס והסאטורן בין התאריכים 26.05-27.05 יחליש אותו שוב.

בין התאריכים 19.05-21.05 הנדל"ן מושפע גם הוא לשלילה מכוכב וונוס במזל שור בריבוע לנפטון. השילוב בין הסאטורן שמתקדם במזל בתולה לצד היופיטר שיתחיל בנסיגה בתאריך 09.05 ישלב בין הפסימיות והאופטימיות. יתכן שנשמע בעתיד הקרוב גם על החלשות היורו בגלל חדשות על משברים פיננסיים בבנקים במערב אירופה. (גם שם "סיפורי משכנתא"???).

סאטורן במזל בתולה והחדשות:

"מפולת השלג" הכלכלית בארה"ב, בה הדולר איבד מערכו בהדרגה, הביאה לעליית מחירי הנפט וכמובן השפיעה מיד על מחירי הדלק וגרמה לאנשים החושבים במושגים של כסף, לחפש את התחליף לאנרגיה. כך במקום גידולי הגרעינים לסוגיהן, החקלאים החלו להשתמש בקרקעות לגידולים שיפיקו מתנול.

השינוי הזה מקבל גיבוי מאלה הדואגים לאיכות הסביבה, אבל חסרה המחשבה על הצד ההומניטארי, על כך שזה הצד ההרסני לחקלאות הקונבנציונאלית והמחסור גורם לעליית מחירי המזון הבסיסיים. הבעיה שאותם אנשים החושבים במושגים של כסף, הפרידו בין עולם הפיננסים לבין הכלכלה האמיתית, זו שכל אחד מאיתנו זקוק לה להישרדות.

כוכב סאטורן העובר במזל בתולה מאז ספטמבר 2007, משפיע על משבר המזון בעולם. הפלוטו במזל גדי, חשף בדרמאטיות את הקיצוץ במוצרי האוכל, נכון לעכשיו בעיקר במדינות בהן האורז מהווה את הבסיס העיקרי לתפריט היומיומי, למשל: בהאיטי, קאמרון אינדונזיה, מצרים, בכל המדינות האלו יש סכנה ליציבות השלטון בגלל היוקר, המחסור והפחד מהרעב.

עם עצירתו של כוכב סאטורן בבתולה בתאריך 02.05 קיבלנו חלון הצצה קטנטן על מה עלול להיות ההמשך. המחסור מוליד ספסרות, שוק שחור והמשמעות היא עלייה דרמאטית במחירים. כאן ניכנס לתמונה הליקוי חמה שיהיה בתאריך 01.08.08 וידליק את נקודת הביניים אורנוס פלוטו. זהו תהליך טרנספורמציה, המעיד שהסדר הישן מתמוטט ויש בנייה של סדר החדש, קרי מהפכה. בחודש אוקטובר 2008 סאטורן יעבור את הנקודה ה-16-17 במזל בתולה הלוך ושוב. סאטורן תמיד מעורר פחדים, כך שהחששות ילוו את המציאות החדשה בכל הקשור למזון, בריאות ואיכות הסביבה.

בשנים 1965-1966 בנקודה זו הייתה צמידות אורנוס פלוטו מדויקת, ובהרחבה היא הייתה בין השנים 1963-1968. באותה תקופה החלה ההתעוררות לכל הנושא של מזון בריאות, איכות הסביבה ובכלל חזרה לטבע בכל הרבדים שבחיינו. עתה כאשר סאטורן יעבור על נקודות אלו בין אוקטובר עד אוגוסט 2009 הנקודה הזו תהיה רגישה מאוד, כך שנושאים כמו החקלאות, מזון, תבואה יחזרו לכותרות והמשמעות של זה היא שינוי ביחס למה שהיה.

האסטרולוגים מבינים שצפויה "בשורה" במחירי האוכל, הנפט, המים ובאחרון אף יהיה מחסור, המומחים האחרים מתרצים זאת בתנאי האקלים.

במאמר שפורסם כאן בתאריך 16.08.07 על כוכב סאטורן העובר במזל בתולה, צוין שהסאטורן יגרום לשינויים בשוק העבודה והמזון. צוין בו שצפויות יותר שביתות והורדת מוצרי מזון חיוניים מהמדף במטרה ללחוץ ולהביא לשינוי בהסכמי עבודה. לא תמיד המחסור יהיה אמיתי, אלא כוח במטרה לשנות את הפרשי השכר בין ההנהלה והעובדים. אנחנו רק בהתחלה.

בתאריך 21.05 ההיבט בין יופיטר ואורנוס יוצר היבט לא קל עם האסטרואיד סארס, הקשור לאוכל וגרעינים. זה יביא לכותרות חדשות על רעב וכאב, מחירי האורז, התירס והחיטה יגיעו לגבהים חדשים, מצב שיביא לקריאה בינלאומית לפעול לתוכניות הומניטאריות, כדי לפתור את הבעיה.

בהמשך המולות בין סאטורן ואורנוס תהיה גורם משפיע עד שנת 2010. ההיבט המדויק צפוי ביום הבחירות בארה"ב, בתאריך 04.11.2008. אורנוס נע באופן איטי יותר מכוכב סאטורן, השינוי לא מתרחש בתנאים של יציבות, אבל הוא חזק יותר מסאטורן והשפעתו ברצון למתן ולייצב סטאטוס קוו. המתח בין שני אלה יוצר שינוי העלול לאכזב רבים, הרוב רוצים בביטחון ויציבות בכל מחיר.

המעבר של פלוטו להורוסקופ של ארה"ב לא רק מצביע על מאבקי הכוח והמתחים הקשורים, הפעם יותר מתמיד בבחירות שם, אלא גם על המשבר הפיננסי, על המשבר בנדל"ן בבתים ומשכנתאות .

השיחות שאולי... בין מדינת ישראל וסוריה:

בשבוע האחרון אנחנו מקבלים כותרות כמעט מדי יום על האפשרות לקיים שיחות בין ישראל לסוריה. האם זה עוד תרגיל פוליטי כדי להרגיע את הסורים אחרי חשיפת המידע על האירוע בתאריך 06.09.2007, בו מטוסים ישראלים הרסו את הכור הסורי?

המשטר הנוכחי בסוריה הוקם בנובמבר 1970, פלוטו הוא הכוכב השולט, עם היבט חזק לציר של ראש דרקון. ההורוסקופ הזה מצביע על מדינה בה השליטה הפוליטית חזקה מאוד. השמש בבית 4 (המשפחה) בהורוסקופ של סוריה, מה שמצביע על שלטון המשפחה. הפלוטו מצביע על הפחדים והפרנויה הזורמים מתחת לפני השטח וזה אחד הגורמים המשפיעים על מערכות היחסים במזרח התיכון.

ישראל פעלה בספטמבר האחרון כאשר כוכב פלוטו היה בהיבט דינמי לפלוטו במפה הסורית. המארס מיקד את התאריך הקריטי 06.09.07. בחודשים הקרובים פלוטו חוזר "לפלרטט" עם הפלוטו במפה הסורית וזה מלווה באופי ההרסני שיש לכוכב הזה. זהו צומת בו מתחברים כמה זרמים המאופיינים כאירועים פלוטוניים, בעיקר הירח במזל בתולה נצמד לפלוטו באוגוסט 2008, וכמעט באותו תאריך גם השמש המקודמת זוכה לחיבוק של פלוטו.

אמצע אוגוסט הוא נקודת מפנה, האם תהיה פריצת דרך דיפלומטית או בדיוק ההיפך, משבר שיביא לקונפליקט. המארס שיכנס בקרוב למזל אריה, במהלך חודש מאי, יבהיר את התמונה. גם חודש ספטמבר הקרוב יעזור לכך.

בקומפוזייט המשותף לישראל ולסוריה אין עדות על אפשרות להגיע לנורמליזציה, רק דיסאינפורמציה ממשיכה לזרום לכולנו.

בשנה הבאה 2009, הכוכבים מצביעים על כך שבסוריה צפוי מצב של חוסר וודאות, זו לא תהיה הפתעה גדולה אם נשמע שם על הפיכה, נפילת השלטון והתחלה חדשה.

בעבר ניכתב כאן במדור, שמצב הכוכבים של מדינת ישראל אינו מאפשר הסכמי שלום אמיתיים לטווח הארוך. כל עוד הוונוס נמצאת במצב של נסיגה בקידומים בהורוסקופ של מדינת ישראל, הכמיהה לשלום נשארת, (וזו גם חולשתה של מדינת ישראל, שהכמיהה לא פעם גורמת לטשטוש האמת והתשלום היה כבר בהסכמי אוסלו). אבל המציאות היא שרק החל משנת 2011 יכולה להיות תזוזה כלשהי וגם אז הוונוס עדיין לא משוחררת להסכמים על בסיס של הדדיות. הוונוס בעצירה, ורק אחרי 2016 יש אופציה ממשית יותר...

תזכורת על מפלגת העבודה:

בתאריך 04.04 פורסם במדור זה שמצבי המחלוקת במפלגה העבודה לא יפתרו בקלות וזה מצב מתמשך. קריאת הכותרות בעניין מעידה שאכן הסאטורן, "היושב" במקום רגיש על ההורוסקופ של מפלגת העבודה, לא מניח להם גם בחודש הקרוב, עד תחילת יוני, וימשיך את ערעור האמון בין חברי המפלגה. בתחילת השבוע חטיפת המיקרופונים ובהמשך קריאתו של ח"כ מרציאנו (מאנשי פרץ, הקוראים תגר על מנהיגותו של אהוד ברק), שעל המפלגה לעזוב את הממשלה בגלל שהממשלה אינה משרתת את האינטרסים החברתיים של המפלגה.

זה מצב קלאסי של עימותים וחילוקי דעות, שימשיכו להופיע גם בהמשך. האכזבות ידרשו מחברי המפלגה הבנה שנדרשת סבלנות לעבור את המשבר הזה ורק אז, אולי יהיה אפשר להגיע לסטאטוס קוו. מיולי 2008 יש למפלגה הזדמנות לאחד שוב את השורות.

בחזרה לארכיון