18.4.2008 - 24.4.2008

פעילות יצרנית ותכליתית תלווה אותנו בשבוע הקרוב.

ירח מלא מלווה אותנו בתוך החג, בתאריך 20.04, בנקודת האפס בין השמש במזל שור והירח במזל עקרב. מיבנה הכוכבים, בעזרת השילוב עם כוכב פלוטו וסאטורן בהרמוניה, מחזק את התחושה האינטנסיבית החיובית. השמש במזל שור, עם הסאטורן במזל בתולה והפלוטו בגדי, יוצרת תהליך יצרני ותכליתי יותר, בלי עטיפות של אשליות צבעוניות. אלה ימים טובים לסכם תוכניות עבודה. בתקופה הזו יש גם היבט של ריבוע בין כוכב וונוס, לכוכב מארס, וכוכב יופיטר "עוזר" להתפתחותם של עימותים רגשיים, זה יכול ליצור אתגרים בתוך מערכת יחסים, העלולים להפוך להתנצחות, חוסר הבנה, וויכוחים קולניים, אלימות מילולית , פיזית וחלילה גם תאונות אישיות.

הריבוע בין וונוס ומארס יוצר קונפליקט בין המינים, מתח בחיי האהבה (לא משבר!). נסו להימנע מוויכוחים, מאחר ובהמשך האווירה משתפרת עם הוונוס והיופיטר והאנרגיה יותר נעימה, (אבל יש נטייה לאכול קצת בהגזמה...). היופיטר תמיד משפיע לכיוון הגזמה, הרחבה, כך שכל עוד הוא בסביבה, בנוסף למולות עם כוכב מארס, נסו להיות זהירים יותר.

זה שבוע בו התגובות מהדהדות בכמה רמות ומשתנות מאחד לשני, ולעיתים משפיעות גם ברמה הפיזית, נפשית רוחנית ורגשית בו זמנית. מעייף מאוד.

אצלנו:

בימים אלה, כוכב מארס וכירון נמצאים בנקודות רגישות מאוד בהורוסקופ של מדינת ישראל ומצביעים על פוטנציאל לאלימות. הימים 21.04-25.04 הם ימים שיש לשמור על זהירות כפולה, אם בנהיגה ובטיולים, או בכל דבר כל עוד זה תלוי בנו...

אנחנו ניתן לאמונה, לשמחה של החג והאופטימיות להגן עלינו.

כלכלה ושווקים:

כאשר הירח מלא השווקים מגיבים על פי רוב בשינוי מגמה. כאמור, בתאריך 20.04 כאשר יהיה ירח מלא, והוונוס עוברת מזל, אנו צפויים לשינוי במגמה.

השבוע האחרון לימד אתנו איך השוק עומד להגיב בתקופה הקרובה. השילוב בין וונוס, מארס ויופיטר הוא פוטנציאל לטווח רחב יותר. יש כאן אופטימיות מחד, השולחת את כולם להוציא ולהשקיע באימפולסיביות, בעיקר בגלל כמה פעולות של המנהיגות הכלכלית בכל מקום, חלקן "תיקונים" מהירים, שעוזרים לטווח הקצר, בעיקר בארה"ב שם הכלכלה היא "חולה" בלשון המעטה. אבל זו עוד אשליה קצרת טווח, אשר משפיעה על הכלכלה והשווקים בכל מקום, כולל אצלנו בישראל. לכן התגובות בכל מקום הן כמו גלי הים, גלים גבוהים המתנפצים אל החוף ואחריהן נסיגה ושפל, ושוב גלים עולים ויורדים, וחוזר חלילה... אפשר גם לתאר את המצב כהליכה על קרח דק, וזה יהיה נכון לאורך השנתיים הקרובות. גם אם כלכלנים או פוליטיקאים ינסו לשדר מסרים אחרים, שהם כבר רואים את הקצה, אסור להתפתות ולהאמין.

הפעולות אותן עושים, הנגיד כאן בארץ, ומנהיגים כלכליים במקומות אחרים, כדי ל"חזק" את ביטחון האינדיבידואל בכלכלה, יכול להשפיע לכמה ימים, אחר כך המציאות מחזירה את המשקיעים להתנדנד. (זוכרים את ההבטחה והפעולות של הנגיד פישר בנוגע לדולר? המסרים עזרו לכמה ימים, וההמשך כבר ידוע...הדולר חזר לקרטע).

עם זאת, כתבתי כאן במדור, שהמשבר המתחולל בארה"ב, לא יפגע בנו בצורה דרמאטית בחודשים הקרובים. הכלכלה כאן לא נפגעת, האינפלציה תגיע (מה שחווינו בחודשים מרץ- אפריל 08, יחזור מאמצע אוגוסט 08-פברואר 09), אבל המציאות כאן תתבטא יותר בהאטה יחסית למה שהיה כאן בשנה האחרונה. חוסר משמעת עצמית בהווה עלולה להחמיר את המצב הפיננסי אצל הפרט, וההמלצה היא לחשוב על העתיד, לשנות הרגלי צריכה, הוצאות וכן הלאה.

למעשה ההנחה על העתיד הכלכלי בעולם כולו ובארה"ב במיוחד, באה מנקודת מבט היקפית וכוללת המבוססת על המבנה העתידי של סאטורן, אורנוס ופלוטו המתחיל בנובמבר 2008. ההיסטוריה היא הבסיס למסקנות אלו, מצב הכוכבים שהיה בשנת 1930 חוזר, אז הוא הביא למשבר הכלכלי הקשה ביותר בארה"ב.

הנפט שמחירו עתה מרקיע שחקים, בעתיד הקרוב (בטווח של שנה-שנתיים) ינחת, ומחירו ירד ועלול להגיע ל- 70% עד אפילו למחצית ממחירו בהווה. באסטרולוגיה מזל דגים ונפטון מסמלים את הנפט. אורנוס בשלב מסוים, כאשר יתחיל להתקדם לקראת סוף מזל דגים, "יחתוך" את מחירו של הנפט. הניסיון בעבר היה שכאשר אורנוס הגיע למעלות האחרונות במזל דלי, המסמל את ה"היי-טק", חווינו את התנפצות הבועה, והמשבר הגדול של ההיי-טק בתחילת שנות ה2000, הוריד את השוק לקרשים.

נקודת מבט על ארה"ב:

כוכב מארס בהורוסקופ של ארה"ב, "זוכה" במהלך החודשים הבאים למגעו של אורנוס, מאחר והמארס מייצג את הצבא ופעילות צבאית, יש להניח שאורנוס "ידליק" את המארס, והמשמעות היא פעילות צבאית מוגברת, או התקפות חד צדדיות. ההשפעה של אורנוס מתחזקת עם עצירתו לפני הנסיגה בסוף יוני 2008 עד וכולל אוגוסט. האלימות בעת הזו תתחזק בעירק.

אבל גם עתה ההיבט משפיע במהלך אפריל 08 ובעיקר בתאריך 28.04, ההיבט הזה מהדהד חזק על ההורוסקופ של מק'קיין, שכנראה יצהיר כמה הצהרות לוחמניות. יתכנו אירועים הקשורים בכוחות הצבאיים, או חלילה אסון בתוך ארה"ב.

האיבה והעוינות בין המועמדים הדמוקרטיים צומחת ועולה ומשפיעה גם על האוכלוסייה והתומכים שם, ומעוררת איבה גם ביניהם. הכעס עלול להפוך לאלימות, והאירועים גורמים לשיבושים. האורנוס במעברו לכוכב מארס יכול להשפיע גם על עצבנות ומצב רוח בתוך ארה"ב, בעיקר בגלל מסע הבחירות, האמוציות החזקות מלוות את הוויכוחים באלימות מילולית בין התומכים בשני המועמדים.

ההסלמה בפעילות צבאית אפשרית בין אוגוסט 08 לספטמבר, כאשר כוכב יופיטר מגיע ומחבק בחום את השמש בהורוסקופ של ארה"ב, ומעורר את הגאווה הלאומית, בזכות הישגים גדולים. יופיטר תמיד קשור לפעילות יתר, לכן האפשרות להתקיף את איראן מתחזקת בחודשי הקיץ בעיקר, בין סוף יולי - אוגוסט 08 ויש לכך חיזוק ממפת הליקוי, בתאריך 19.03.2007 בטהרן.

פלוטו שחוזר למזל קשת מחודש יולי 08 יהיה על המעלות של הליקוי וזה עלול להביא להרס או משבר באיראן. התקופה הזו מודגשת בעיקר בגלל האורנוס בריבוע למארס ב- 21.23. מעלות בתאומים במפת ארה"ב. כך שהשאלה היא אם באותה תקופה, בין אמצע יולי לסוף אוגוסט, הפוקוס יהיה על המטרה: "איראן" או לא. הפוטנציאל לקושי שם (טהרן) קיים, בוש עם היופיטר בהורוסקופ שלו מאוד שמח ואופטימי, כך שאולי הוא גם מוכן לקחת סיכונים....

גם הסאטורן נע לכיוון המארס לקראת סוף השנה, כך שמצד אחד יש רצף של מתיחות, עם האורנוס קיימת יכולת לפעול באגרסיביות ומצד שני ריסון מסוים שמופיע עם הסאטורן. השילוב אורנוס וסאטורן למארס, לא עוזר לאינטרסים של ארה"ב, ההחלטות המתקבלות בזמנים כאלה יכולות להשפיע ברמה הביטחונית, הכלכלית או הדיפלומטית.

בנוסף להיבטים הנ"ל כוכב פלוטו גם הוא יגיע להיבט משמעותי במפה, מה שיכול להעיד על אירוע פתאומי, או אולי שינוי בתפקידה של ארה"ב בעולם והמחשבה היא שיש נטייה ל"עזוב" את הדולר כמטבע עיקרי, ואולי לתת ליורו את מקומו. ימים יגידו.

הירח המלא בתאריך 20.04, משפיע על ההורוסקופ של ג'ורג' בוש, האורנוס מדויק למארס שלו במפה בתאריך 01.05.08 וגם הוונוס מושפעת מכך, בהמשך גם האופק שלו מושפע מכוכב אורנוס מאמצע אפריל עד אוגוסט 2008 ואלה ביחד מצביעים על משהו שקורה בפתאומיות, ובנוסף הסאטורן שנעצר בהיבט לירח שלו, מכאן אפשר להבין שהאירועים אינם משמחים אותו, אי נוחות ואכזבה צפויים לו לאורך 5 השבועות הקרובים. הליקוי גם משפיע שם על "תאונות" בתוך המדינה שם.

כוכב אורנוס נוטה לגרום לשינויים פתאומיים, סחף חזק היוצר שינויים במסלול של כל דבר בכל רגע נתון, כך שגם אם יש תוכניות ממוקדות לעבר מטרה מסויימת, האורנוס בדרכו יצור את ההפתעה והתוצאה בהמשך. "שיתוף " הפעולה בין האורנוס והמארס: הכעס חזק.

בחזרה לארכיון