11.4.2008 - 17.4.2008

השבוע אין רגע דל

ההרגשה של כולנו היא כמו החלקה על גלגליות, הכל מהיר מאוד עם כל הכוכבים האישיים במזל טלה. המארס במולות ליופיטר מחזק את האנרגיה, הרצון לעשות ולפעול לעיתים ללא מחשבה תחילה. השמש במזל טלה, עם המרקורי והוונוס יוצרים מצבים בהם האגו שלנו חזק יותר ובלי כוונה אנחנו מוצאים את עצמנו מתווכחים, "מי צודק יותר".

הבעיה בימים אלו היא הקצב המהיר, שאינו מאפשר לנו לעצור רגע ולחשוב. אין רגע דל, בכל שלב יש חדשות, אם זה במישור האישי או הכללי, כל דבר דחוף כאילו אנחנו במצבי חירום. קשה להירגע, הכל פועל, לפעמים יותר מדי מהר ובלי שליטה, ואנחנו מרגישים שזה קיצוני מדי, אבל אין לכך תרופת פלא מרגיעה, אלא לנסות לחיות את הרגע ולהגיע לשלב הבא, בלי לפגוע או להיפגע.

אולי האנרגיה האינסופית הזו הפעם עוזרת לנו מאחר ואנחנו ערב חג הפסח, הצורך לנקות ביסודיות את הבית, לשלב בסדר היום גם את הקניות בסופרמרקט, רכישת מתנות לבני המשפחה והחברים, ולקראת סוף השבוע גם לבשל את כל המאכלים המסורתיים, המרתון הזה בהחלט זוכה הפעם לעזרה מהכוכבים במזל טלה.

אבל יש מקום גם לזהירות, המתח הנוצר באוויר עם המארס בסרטן והמרקורי בטלה משפיע גם על צורת הנהיגה שלנו והפזיזות עלולה לגרום לתאונות.

בתאריך 15.04 הנטייה לביקורתיות תגבר, נסו לחשוב בצורה חיובית לכיוון קונסטרוקטיבי. השינוי יגיע בהדרגה, כאשר בסוף השבוע (17.04) המרקורי יכנס למזל שור ואחריו השמש בין התאריכים 19.04-20.04, תעבור גם היא למזל שור, הסבלנות משולבת במעשיות פרודוקטיבית תחזור לחיינו.

מעברו של כוכב מרקורי למזל שור, יביא אותנו לשקול בזהירות רבה יותר החלטות כלכליות, הוצאות כספיות, ולשפר את המצב הכלכלי עם תוכניות ברות ביצוע, (אחרי שבזבזנו כל כך הרבה כסף בשבועיים האחרונים), האחריות בנושא תהיה ברורה יותר. בינתיים השמש בהיבט לכוכב נפטון, מועילה ללימודים רוחניים יותר, אבל מוסיפה גם ערפל מסביב עבור אלה המנסים לפעול במישורים חומריים ומעשיים יותר. התקשורת לא תמיד תכליתית ובכל מצב בו נפטון מעורב כדאי להיזהר, בעיקר בצד המעשי של החיים.

הימים הטובים השבוע לקידום תוכניות, לחתימה על חוזים וכל התחלה חדשה, הם ה-13.04 משעה 10.0 בבוקר לאורך היום, ובתאריך 14.04 לאורך היום.

עצירתו של כוכב פלוטו, גורמת לכל אחד מאיתנו להביט פנימה על עצמנו, ועל מה שקורה לנו. אם יש ניסיון להתחמק מההתמודדות הזו, פלוטו לא יניח לנו וימשיך לחטט ולחפור בתוכנו, עד שנסכים להתבונן עמוק, ולחשוף את מה שניסינו להסתיר מעצמנו. אכן זו תקופה של פגיעות ברמה הפרטית.

הצמידות בין כוכב נפטון לראש דרקון המתחיל בימים הקרובים, עלול לעורר חוסר יציבות בעיקר במזרח התיכון, וישפיע גם עלינו בין ה - 15.04 ועד 14.05.

כלכלה ושווקים:

מעברה של הוונוס למזל טלה, משפיעה על האפשרויות החדשות שמציע הפדראל רזרב בראשותו של פאולסון, בן מזל טלה. יש ניסיון לשפר את הערך של המטבע, אבל עם פלוטו במזל גדי, מול השמש בהורוסקופ של הפדראל רזרב, אלה ניסיונות שהתוצאה שלהן "עפה" עם הרוח... כמו שכבר ניכתב במדור הזה, כל ניסיון לייפות את המצב, אינו מדויק, ואולי גם מטעה.

כדאי להיות ערניים, מאחר והתחזיות על התאוששות היו מוקדמות מדי. למשקיעים אין אמון ביו"ר פאולסון ובנגיד ברננקי ובשאר מקבלי ההחלטות הכלכליות האחרים, קיימת הבנה שהורדת הריבית הדרמאטית לא עזרה, וחוסר הוודאות ממשיך להשפיע.

הבעיה, שעדיין יש היבט חזק בין כוכב מארס ליופיטר עד סוף החודש, דבר המעיד על פזיזות ואופטימיות, והשמש במזל טלה, בהיבט לכוכב יופיטר, גורמת לנטייה להגזמה. כל אלו עלולים להשפיע בתהליך קבלת ההחלטות, ושוב השווקים יהיו ניידים, פעם למעלה ופעם למטה.

בתאריך 13.04, היבט האסטרולוגי מצביע על תנועה רחבה, שתשפיע עם היופיטר על העזה בשווקים. בכל מקרה, למרות חוסר הוודאות וסימני השאלה, החודשיים הקרובים, עם הכוכבים המשפיעים לטווח הארוך, היופיטר במזל גדי בהרמוניה עם הסאטורן במזל בתולה, וכוכב סאטורן בהרמוניה עם הפלוטו, עוזרים לגבש את ההשערה האסטרולוגית, שהיבטים אלה, גם אם הם בסופו של דבר, חיוביים לכלכלה ולשווקים, (הכוכבים במזלות הם היופיטר במזל גדי והסאטורן במזל בתולה), אלה כוכבים במזלות אדמה. מזלות אדמה יש להם אופי מצמצם יותר, כך שהשווקים עלולים לא לענות על הציפיות במיקום הזה. השילוב הזה שילווה את התקופה הקרובה, יתאפיין בהידוק וכיווץ השווקים, פחות צמיחה או שגשוג כמו שהיו בשנה שעברה, אבל ההיבטים החיוביים יעזרו גם למנוע נפילות דרמאטיות בתקופה הקרובה. הכלכלה והשווקים לא יפרחו עתה, אבל גם לא יהיו נפילות קשות.

הפחד וההיסטריה שצבעו את התקופה האחרונה, השפיעו על השווקים וההשקעות במהלך השבועות האחרונים, אבל הכל יחסי. חלק מהתגובות היו גם בעקבות ניסיונות ההרגעה מחד ותחזיות ונבואות האנליסטים מאידך, שהשתנו לפי הדוחות והמאזנים שהתפרסמו. בכל מקרה, היסטורית, מעברו של כוכב סאטורן במזל בתולה, היה קשור לאינפלציה ובהווה הסאטורן נמצא במזל בתולה עד אוקטובר 2009.

אנחנו בתקופה בה הכלכלה לא יציבה. האטה, מיתון או משבר, הכותרות יעברו מכבסת מילים כזו או אחרת. בשורה התחתונה, אנחנו כאן בארץ בהאטה בשלב הנוכחי, סימני השאלה יתעוררו שוב לקראת הרבע האחרון של השנה, ובהתאם להתפתחויות בעולם, כתוצאה ממה שיקרה בארה"ב בשנים הקרובות.

אצלנו:

לפי ההורוסקופ של מדינת ישראל, כוכב פלוטו משפיע מאחורי הקלעים. במהלך החודשים האחרונים וגם בהווה, מתקיימים מפגשים בין ה"מנהיגים" הפלשתינאים, המייצגים את הפת"ח, המנסים להשיג נתח מהגדה המערבית וירושלים, ובין ראש הממשלה ושרת החוץ, ציפי ליבני. מיקומו של פלוטו, מעיד שיש ניסיונות להשגת רווח מיידי בטווח קצר בדרכים לא שגרתיות, אולם אלה משולבים בסוג של איומים או סחטנות. למעשה, התהליך הזה מתקיים תוך חוסר אמון במו"מ, ללא תמיכה ציבורית, ונכון לומר שיש הסתרת מידע, או פרשנות לא נכונה, בגלל שהמידע אינו גלוי, והתוצאה היא החלטות שגויות על בסיס מידע מעוות. למעשה מיבנה הכוכבים הקיים, אינו מאפשר בניית מערכות יציבות של אמון וביטחון עם גורמים חיצוניים. לכן יש עדיפות בזמנים כאלה, לקבוע מטרות רק לטווח קצר ובלי ציפיות.

בחודש האחרון, היה מצעד של אורחים רמי מעלה מהעולם הגדול, שמענו מילים חמות וסביר להניח שקצת "התחממנו", אבל הכל מראית עין. למעשה, אומות העולם "מחבקות" את מדינת ישראל רק אם היא מוכנה לספוג ביקורת ולוותר על מה שיש לה. מצב הכוכבים מציג עובדה אחת שלא משתנה כבר כמה שנים וגם בהווה, העולם גורם לנו להתמודד על קיומנו. בסופו של דבר, יש אשליה שהמנהיגים כאן במדינה, בטוחים שהם יודעים מה קורה ולא מתמודדים עם העובדה שרב הנסתר על הגלוי...

הנחמה הגדולה היא שהחל מפברואר 2009 האמת תתחיל לצאת לאור. כללי המשחק יהיו ברורים, מאחר וכל ערוצי המידע יהפכו גלויים. בהמשך, הנורמות החברתיות שנעלמו מהחברה הישראלית, יחזרו, כל מערכת שיש בה "ספרים כפולים", תיחשף. השחיתות שהשתלטה על כל מוסד כמעט, לא תוכל להתקיים. כך גם האנשים שנמצאים בקודקודים, בעלי השפעה, כל אחד יצטרך לתת את הדין. האמת והצדק יתנוססו על כל דגל, ולא למראית עין.

במדור הזה נכתב בעבר כבר שמעברו של כוכב פלוטו במזל גדי, יהפוך כל אבן בכל מוסד ושילוב הכוכבים אורנוס ופלוטו, יעזור לאמת לצאת לאור. אכן, יש אור בקצה המנהרה.

השפעת המשבר סין -טיבט על המשחקים האולימפיים:

המתח הבינלאומי הולך וצובר תאוצה על רקע המשבר בטיבט והמחאה נגד השלטון הסיני. העננים כבדים, ולמרות שהדלאי לאמה מנסה להרגיע את מאמיניו, שלא יפעלו בדרכי מחאה אלימות, הסינים מאשימים אותו במשבר הנוכחי.

ההורוסקופ של סין, מצביע על מתחים, שהחלו לצבור תאוצה עוד עם המולות בין המארס לפלוטו, שהשפיעו על מיקומו של האורנוס במפת הלידה. האורנוס, הנמצא בהורוסקופ של סין במקום המסמל צעירים וסטודנטים, היה זה שעורר בשנת 1989 את המרד בכיכר טיאנמן, ואותם צעירים, הם אלו שעוררו את המחאה נוכחית.

הלפיד האולימפי אמור לעבור בבירת טיבט, לאסה, בסוף חודש מאי, אבל הסטודנטים הדורשים את שחרור טיבט, קוראים למרוץ הלפיד כאילו "טיול של הרמוניה".(Journey of Harmony) ההורוסקופ המקודם של סין מעיד על צמידות לוחצת בין מארס וסאטורן במזל בתולה, (למשך השנתיים, עד הדיוק), דבר המעיד על הרצון לשליטה בכל דבר, בעיקר בעזרת הצבא ופקודות ממשלה. גם האופק המקודם נמצא בהיבט מאתגר עם מארס. במובן החיובי, מארס כוכב של תחרויות וספורט, מצביע על המשחקים האולימפיים, אבל עם היבט כזה של כוכב מארס עלולה להתפתח הסלמה ויתכן שגם עימותים צבאיים.

מרקורי מסמל את הרץ, זה הנושא את הלפיד, אבל בתאריך 25.05, מרקורי יתחיל בנסיגה, (היפוך מגמה) ויהיה בריבוע לאורנוס, האם זה מבטיח שיבושים כאשר הלפיד יגיע לטיבט???

בחזרה לארכיון