28.9.2007 - 4.10.2007
בתאריך 23.9.2007 השמש עברה למזל מאזניים, מעבר המסמל את תחילתו של הסתיו. באסטרולוגיה מעבר של השמש לאחד ממזלות היוזמה (טלה, סרטן, מאזניים, גדי), מסמל תחילתו של רבעון חדש שהוא גם אחד מעונות השנה.

טלה: תחילת עונת האביב (תחילתו ביום השוויון, אורכם של היום והלילה שווים)
סרטן: תחילת עונת הקיץ (תחילתו ביום הארוך ביותר בימות השנה)
מאזנים: תחילת עונת הסתיו (גם הוא מתחיל ביום השוויון)
גדי: תחילת עונת החורף (תחילתו ביום הקצר ביותר בימות השנה).

ממצאים ארכיאולוגיים שנמצאו, חושפים שאת נקודות האפס של מזלות היוזמה, יצר פרעה רעמסס, בשנת 700 לפנה"ס (המצרים היו ידועים בידע האזוטרי שלהם שחלק ניכר ממנו הוכח רק בעידן החדש). כהני הבבלים חילקו כל רבעון לשלוש מזלות, וכבר בשנת 420 לפנה"ס המזלות קיבלו את השמות היווניים בהם אנו משתמשים היום. בשנת 330 לפנה"ס אלכסנדר הגדול עזר להפיץ את תורת האסטרולוגיה וכך עבר הידע ממצרים ובבל לכל המזרח התיכון. (את המידע הזה ניתן למצוא במרכז האסטרולוגי, מוזיאון הנמצא במצרים).

הימים הראשונים של השבוע, עדיין בהשפעת כוכב נפטון, כך שהיכולת שלנו להעריך מצבים עדיין מעורפלת. מאידך זה טוב לאלו העוסקים ביצירה, בהמשך השבוע השפעת כוכב וונוס ופלוטו מחזקים אף הם את האנרגיה היצירתית.

בתאריך 26.9.2007 היה ירח מלא. הירח במזל טלה מול השמש במזל מאזניים מחזק את השפעת כוכב מארס, מה שמביא את אופיו של המארס לפעולה השבוע. השבוע עלולים להיות עימותים, העלולים להתפתח לעימותים רציניים, גם ברמה המדינית, צבאית. צפויים מאבקי כוח בכל רמה והיו מוכנים לאירועים בעלי משמעות, אפילו פטאלית, בעתיד הקרוב.

כוכב הנפטון, קשור גם לדת, יצירתיות ולהבדיל הולכת שולל. השילוב בין כוכב מארס וכוכב נפטון במחול, מעשיר את חיי האהבה, מחזק את הרומנטיקה והמשיכה, ואולי זה הזמן להשקיע בארוחה רומנטית, ובכלל בזוגיות בימים הקרובים. גם השילוב בין כוכב וונוס לפלוטו מעוררים את פעימות הלב ברטט חזק מאוד.

מאידך השילוב בין הנפטון למארס מצביע על כוחות שאופיים גם הרסני. זה הזמן להפטר ממישהו אם רוצים... העצמאות האמוציונאלית תבוא לידי ביטוי, בעיקר בגלל המולות בין השמש במאזניים והירח במזל טלה (בעת מילוי הירח).

למעשה, האירועים בשבוע הקרוב יהיו מורכבים ומגוונים, בגלל מבנים שונים שיוצרים הכוכבים. אלה יתפרשו על מגוון רחב ושונה שישפיע גם על פעימות לב והתרגשויות וגם תוכניות חדשות העלולות להיות מושפעות משינויי מצב הרוח העולה ויורד לסירוגין. קשה לחזות את ההתרחשויות בגלל ההתפתחויות הלא צפויות, ולכן גמישות היא מילת המפתח השבוע, גמישות פיזית,רגשית מנטאלית ורוחנית. רק כך אפשר יהיה לנווט את הימים הקרובים.

הריבוע בין כוכב אורנוס וכוכב יופיטר יהיה דומיננטי במהלך השבוע מלא הסתירות הזה. השילוב הזה גורם להתפתלויות במהלך החיים האישיים והאוניברסאלים. כוכב יופיטר (צדק) אוהב את החיים בגדול ובכל הכיוונים, כוכב אורנוס מזעזע את הסטאטוס קוו, בעיקר כאשר הוא מזהה מצבי קיפאון (סטגנציה). כך, שלמרות שקשה לחזות מה עומד להיות השבוע, אפשר להעריך, שמצבים אישיים וקולקטיביים שניבנו על בסיס לא יציב יסבלו ממהפך. יש לבחון מערכות יחסים, פרויקטים ותוכניות שהחלו בחודשים דצמבר 2006 - ינואר 2007, ובמאי-יוני 2007, כאשר ההשפעה של אותם הכוכבים פעלה, תוכניות שהחלו עם אופטימיות גדולה, סביר להניח שאלה יפלו עתה.

כוכב מרקורי עובר למזל עקרב ביום שישי, וכוכב מארס עובר למזל סרטן שילוב חיובי לסיעור מוחות. התמיכה שהם מקבלים מכוכב שבתאי הנמצא במזל בתולה יעזור ויתמוך במובן החיובי בתוכניות לקראת פעולה עתידית.

זה המקום להזכיר, שמרקורי עומד להתחיל בנסיגה (רטרו) מתחילת אוקטובר (1.10.2007- 8.11.2007), כך שכדאי להתחיל לתכנן תוכניות ומידע כבר עכשיו ולגבות אותו. כמו שכבר כתבתי במאמרים הקודמים גם כוכב מארס מתחיל בהילוך אחורי במזל סרטן, בתאריך 15.11.2007 נסיגה שתימשך עד סוף ינואר 2008, אבל מבחינה אסטרולוגית הנסיגה כבר תורגש לקראת הימים האחרונים של אוקטובר, מאחר ומארס מאט את קצב התקדמותו עד שנעצר. ההשפעה ברמה האישית תהיה בכל התפתחות שלא תתקדם כמו שאתם מצפים, לא פעם הכול קורה באיטיות שיכולה לשגע אותנו, ועל כך עוד אכתוב בשבועות הבאים.

כוכב שבתאי יהיה על זנב הדרקון, (עד אמצע דצמבר) האירועים פטאליסטיים ואלה עולים על פני השטח. ההתרחשויות האלו יראו לנו את המגבלות של עצמנו, בעיקר אם יש ניסיון מצידנו לשפוט אחרים. ההשפעה תהיה על מצבי הרוח, לחצים דאגה.

המשבר העיקרי עלול להיות קשור בבנקים. קשה יהיה להשתלט על האשראי שקיבלו ונתנו לאזרחים. הניצנים לתחזית זו כבר מגיעים אלינו מארצות הברית ומאנגליה. בכל מיקרה, כל נושא השווקים (בורסה) בארץ ובעולם עדיין דורש זהירות גדולה. גם חודש אוקטובר עדיין לא יציב, וצפויות עליות וירידות לסירוגין, אבל אל ייאוש, השינוי החיובי עוד יגיע לכמה חודשים עד שהנפילות בשווקים ישובו כנראה מהמחצית השנייה של 2008. (ארחיב על כך בפרקים הבאים).

אני מזכירה כאן שוב, ארה"ב הולכת למיתון. כל הניסיונות של בן ברננקי ופאולסון, לייצב את השוק לא יועילו. הם אינם סבלניים, האחד הוא בן מזל קשת והשני הוא בן מזל טלה, מזלות האש, בניסיונם לעצור את האינפלציה, נחשפת גם חולשתם. הם (כמו בני מזלות האש), חושבים על היום ולא על המחר.

בתאריך 28.9 כוכב מארס עובר למזל סרטן וזה יפעיל את מפת הבנק הפדראלי (הבנק המרכזי של ארה"ב), ואפשר לצפות שההשפעה תהיה שלילית על השווקים, כולל ביקורת על פעילותם של ברננקי ופאולסון. ירח הדבש עומד להסתיים ברגע שהמגמה תצביע על תהליך אינפלציה עולה. גרינספאן הנגיד האמריקאי הקודם כבר רמז על כך בדבריו לאחרונה: "אני חושש שאיבדנו את דרכנו".

למעשה ירידת ערך הדולר כבר מרמזת על מה שקורה, וזה יהיה עניין של זמן שבעולם הגדול יעדיפו את האירו כאמצעי תשלום. (עוד תחזית שלי שנאמרה כבר ברדיו, בתוכנית לילה חי, של אמנון פאר ברשת ב' בעת האחרונה).

בתאריך 26.1.2008 יכנס כוכב פלוטו ויטייל במזל גדי לאורך 15 שנה, וכבר בתחילת טיולו השפעתו תהיה דרמטית על הבנק הפדראלי. (בשבועות הבאים ארחיב על השפעתו של כוכב פלוטו במזל גדי, על הכלכלה העולמית). שילוב הכוכבים אורנוס במזל דגים מול סאטורן במזל בתולה, יביאו לחץ כלכלי, שיש לשער שידרשו מכל אחד להדק את החגורות. ההיבט המדויק יתחיל בנובמבר 2008. הדולר ימשיך לרדת, ולהיות נמוך ביחס לאירו, והפער עלול להמשיך. (מאזיני בתוכנית הרדיו זוכרים את התחזית שלי על הדולר עוד בתקופה שהוא היה בשיאו המטבע הכי חזק בעולם).

ראש הממשלה שלנו, אהוד אולמרט, חוגג יום הולדת בתאריך 30.9 ומפת יום ההולדת שלו לא מבשרת לו שנה קלה. בתחזיות שלי מאז שניבחר, אמרתי שאולמרט לא יישאר עד סוף הקדנציה. ולמרות כל האירועים, מצב הכוכבים שהיה בזמן שניבחר משמעותו אחת.

מפת הסתיו, ממשיכה לרמז על כך שיש להמשיך ולעקוב בזהירות על מה שקורה במדינה היחידה שלנו. למרות הניסיונות לשדר שהמתיחות יורדת, מצב הכוכבים מספר על מפגשי כוכבים העלולים להדליק שוב את האש!!!

המפגש של כוכב יופיטר וכוכב פלוטו במחצית הראשונה של חודש דצמבר, יוצר מיבנה של כוח בעיקר כאשר הוא מפעיל את כוכב מארס המקודם במפת המדינה. בכלל אותה זהירות נדרשת מהרגע שכוכב מארס ניכנס למזל סרטן בתאריך 28.9 וייעצר בתוך חודש נובמבר הקרוב במעלה ה- 12 בסרטן ואחרי העצירה תחל הנסיגה, שתחזיר את כוכב מארס למזל תאומים.

התקופה בה יטייל מארס במזל סרטן ותאומים תהיה ארוכה במיוחד ועלולה להיות הטריגר בסיטואציה הרגישה שבה נמצאת המדינה. על המארס בנסיגה והשפעתו הרחבתי במאמרי "השפעת שכני ישראל עלינו" שהתפרסם באתר הזה, ונימצא גם באתר שלי(www.tovasafra.com)

בחזרה לארכיון