28.3.2008 - 3.4.2008

יש מקום לאופטימיות זהירה בתקופה הקרובה

היום 28.03 המפגש בין כוכב וונוס לאורנוס, מעורר רצון לריגושים, או אירועים לא צפויים המעוררים חוויות "אחרות". עם זאת, ברקע, כוכב מארס עדיין נימצא במזל סרטן, כך שאם המתחים עדיין בשטח, התוספת של וונוס ואורנוס, עלולה לחדד את חילוקי הדיעות, ולגרום גם למשברים.

ביום ראשון, 30.03, הריבוע בין השמש והמארס צובע את האווירה בגווני מלחמה, כך שעלולה להיווצר אווירה מתוחה שתוביל לתגובות נמהרות, המילים הצורמות "טסות" חופשי באוויר. זכרו, מילה היוצאת מהפה, אין להשיב.

כוכב מארס במזל סרטן, מתחיל ליצור מולות לכוכב יופיטר במזל גדי, היבט שנבנה בהדרגה בימים הבאים, וישפיע על האנרגיה במובן החיובי, אבל לעיתים המרץ יהיה מעל ומעבר ליכולת האמיתית, והתוצאה נדנדה, פעם למעלה ופעם למטה. המארס דוחף ליצור מציאות יצרנית ביום יום, הכל מכוון למטרות ומימושן, כך שהרצונות ברורים יותר ואפשר לממש את החזון. השילוב עם היופיטר גורם לנו לחפש עוד כמה שעות במהלך היממה במטרה להשלים משימות.

המולות הזו גם מעוררת מצב רוח נפלא, אשר "מעודד" להוציא הרבה כסף מהארנק. אנחנו מתקרבים לחג הפסח, ומן הסתם, ההוצאות (עם השילוב בין מארס ויופיטר) עלולות להיות בלי גבולות, אפילו עד כדי מצב של חוסר אחריות, אך כולם ירגישו טוב, למרות שירוקנו את הארנק פעם אחר פעם. כוכב אורנוס במזל דגים לצד הווסטה, ובהיבט חיובי לכוכב יופיטר, שביחד אינם שומרים על סטאטוס קוו יוצרים היבט חיובי שעוזר לבנות תוכניות ארוכות טווח, בדרך שאינה שגרתית, ולמצוא גם פיתרונות לבעיות ישנות בדרך יצירתית. ההיבט הזה שמביא להרגשה של ערנות, ולמחשבות יצירתיות מול הבלגאן והשינויים, יכניס אותנו גם לאסטרטגיה חדשה בתכנון התוכניות.

ברקע יש עוד היבט הנבנה בהדרגה בין הראש דרקון וכוכב נפטון. ההיבט הזה גורם לנו לאכול יותר, לנוח יותר, לישון יותר, למצב שאין גבולות, וראש הדרקון המצביע על הגורל, רומז לנו שיש חלומות ותקוות לעשות משהו גדול. כאשר כוכב סאטורן ייעצר בחודש מאי, אפשר יהיה לממש את התוכניות הנראות עתה כמו חלום.

כלכלה ושווקים:

למעשה היום 28.03 הוונוס מגיע לכוכב אורנוס ושוב יש היבט משמעותי המעורר את המולות אורנוס סאטורן. כוכב וונוס הוא חזק במיוחד, במזל דגים (נעלה), ולכן גם השפעתו חזקה יותר. כוכב אורנוס "רוקד" כעת באותה הלהקה, והשווקים מגיבים בדרך הפוכה לציפיות.

בשבועיים האחרונים, אפקט הפאניקה והמשבר היה בקו עלייה, ואחר כך נרגע ליומיים בערך, ושוב יש אווירה של עגמומיות וחוסר אונים בגלל השקיעה. אי אפשר עדיין להבטיח שהרע כבר מאחורינו, בימים אלה מצפים ל"חדשות" שיגיעו עם הצגת הדוחות הפיננסיים של מגוון החברות הגדולות. כוכב פלוטו, הקשור לחובות, נעצר ומשנה מגמה בתאריך 02.04, וגם הוא ישפיע מן הסתם על מה שיקרה. אי אפשר להתעלם ממיקומו של הפלוטו במזל גדי, המסמל חברות גדולות, ממסדים וממשלה, ואלה יפגעו בעיקר מהפלוטו. אולי גם נשמע על לחצים המופעלים על בנקים בעיקר בנושא הלוואות.

האסטרואיד סרס בריבוע עם סאטורן ישפיע בין התאריכים 01.04-05.04 וזהו היבט העלול להביא "חדשות" שליליות שישפיעו גם על הכלכלה. מצב הרוח משפיע על כל השווקים בעולם, כולל אירופה, והמחשבות הן שזהו זה, אנחנו כולם במיתון, ולא חשוב כמה כסף "ישפוך" הבנק הפדראלי למערכת הפיננסית, כאילו העתיד כבר נחרץ. אבל למרות הפסימיות בארה"ב ובאירופה, מבט קדימה על כוכבים לטווח הארוך מעיד שיש גם נקודות אור.

כוכב יופיטר במזל גדי, גורם להגזמה בפחדים, הדירקטוריון של הבנק הפדראלי הוא בן מזל גדי, והיופיטר בגדי, מעורר תחושה שהם עוד ישלפו את השפן מהכובע, וימנעו התמוטטות. אפשר להניח שהם פועלים במרץ רב, אבל ההיסטריה פועלת נגדם ו"עוזרת" למימוש התחזיות השליליות, וחוסר הביטחון של המשקיעים בשווקים, גם בהמשך, עלול לגרום לכל הכלכלה לזחול.

עם זאת, הירידה בריבית, וכמות הכסף הרבה שהוזרמה לקרנות הפיננסיים בארה"ב , יחד עם ניסיונות העידוד של פאולסון לבתי ההשקעות שם ללוות כסף מהבנק הפדראלי במקרה חירום, כל אלה יגרמו בקרוב למשקיעים, לשלוף את המזומנים ולהשקיע שוב בניירות הערך, בעיקר עתה כשערכם נמוך. נוכל לראות בקרוב כו תרות בכל מהדורות החדשות ובעיתונים על "הנס הגדול" שקורה. (ובמקביל אצלנו, הניסיון שקצת צולע לעידוד הסוחרים, עם רכישת הדולרים של בנק ישראל בניצוחו של הנגיד, סטנלי פישר, לפני שבוע ושר האוצר שהבטיח בימים האחרונ ים פיצוי ליצואנים).

כוכב אורנוס במזל דגים בהיבט חיובי לכוכב יופיטר במזל גדי, יעזור לסיבוב חדש של רכישות על בסיס כספי רחב, בהמשך בחודש יוני 2008, כוכב פלוטו חוזר למזל קשת (מזל של מהמרים), וכולם יחזרו לקנות בשיגעון עד ה"בום" בחודש נובמבר, אבל בינתיים כל "המלומדים" בנושאים הפיננסיים יצהירו שהבעיות מאחורינו, וזה לא נכון.

למען הדיוק, הבעיה בינתיים תהיה מאחורינו, אבל רק עד הבחירות בארה"ב בחודש נובמבר 2008. אז כשההיבט בין כוכב סאטורן מול אורנוס חוזר, מצב הכלכלה יקבל את הצבעים האמיתיים שלו, בגוונים אפורים, ובהמשך כאשר כוכב סאטורן יתחיל את הריבוע עם פלוטו בין השנים 2009-2010 המשבר האמיתי ייחשף. אז בינתיים תיהנו מההפוגה, נסו לבנות את התוכניות הכלכליות בזהירות הנכונה עם מחשבה לשנים הבאות, כי עתה יש לכם את המידע וההזדמנות לכך.

אצלנו:

קולות צורמים נשמעו לאחרונה במפלגת העבודה. עמיר פרץ חזר לבמה, והודיע "אני כאן", במטרה לאתגר מחדש את אהוד ברק.

ההורוסקופ של מפלגת העבודה מושפע מכוכב סאטורן לסירוגין, לאורך 2008, מיקומו מעיד על מצב מתמשך של מחלוקת שלא ניתן לפתור אותה באופן מיידי, ויהיה עליהם לחיות עם זה לאורך השנה הקרובה.

בהווה, המפלגה מקבלת תמיכה ציבורית, אבל זו מצטמצמת בהדרגה לקראת סוף הקיץ. יתכן שהמחלוקת הנוכחית בתוך המפלגה תהיה הגורם לכך. קיים שם מבחן לא פשוט ללכידות ביחסים ובשותפויות. בתוך המפלגה, ישנם אנשים המרגישים שהם לא מקבלים מה שמגיע להם בהתאם לכישוריהם. האופציות העומדות בפני המפלגה בהווה, יכולות גם להפתיע אותה אם יצאו לקבל תמיכה מהציבור, אבל אם ישאירו את הסיטואציה הנוכחית, בגלל שיקולים של כסאות נוחים בממשלה, הם עלולים לאבד את הקרדיט שניתן להם מהציבור.

עם הסאטורן, חוסר הוודאות והקצב האיטי בתהליך קבלת ההחלטות יוצר אכזבות בתוך המפלגה ובין התומכים בה. ההמלצה במצב כוכבים כזה הוא לבנות ערוצים לליבון בעיות, ולשמור על אופציות פתוחות.

סאטורן המוכר כ"מורה ומחנך" רומז שההזדמנות של המפלגה היא ביכולת להסיק מסקנות, להבין שאסור להם לוותר על העקרונות גם אם זה לא תואם את הנוחיות הקיימת בהווה.

ועוד קצת על מסע הבחירות והמועמדים בארה"ב

לפני כמה שבועות, כתבתי כאן במדור על אופיו של אובאמה, בעיקר לאור היסחפות הציבור אחריו. הדגשתי שבהורוסקופ שלו, מבנה הכוכבים מזכיר יותר "כוכב רוק", אבל במציאות, ההיבט בין השמש במזל אריה המלכותי, ובין כוכב נפטון, מסתיר את האמת על אישיותו, ובנוסף כוכב מרקורי(המסמל תקשורת) בהיבט עם הנפטון מחזק את התחושה שהמילים היפות כל כך אינן מבוססות, והמציאות אותה הוא מנסה לצייר אינה ריאלית. השמש והנפטון מעידים בין השאר על הרצון לקיצורי דרך, ולשם כך הכל כשר. אובמה הוא למעשה סנטור רק קדנציה אחת, וכבר מעיד על עצמו כבעל ניסיון ועם השמש נפטון, הוא גם מאמין לספינים אודות עצמו.

כוכב וונוס הנמצא בתחילת מזל סרטן חווה את כוכב פלוטו בגדי, ויחשוף צד נוסף באישיותו, כך שלבוחרים תהיה הזדמנות להכיר עוד פן באופיו.

בארה"ב כבר נחשפו למידע על הכומר האישי שהיה אביו הרוחני והוא שייך לקהילתו, ג'רמייה רייט. אדם גזעני שחלק ממסריו היו שאסון התאומים הגיע לארה"ב...הערותיו פרו פלשתיניות, אנטי ישראל וכן הלאה. זהו אובמה שניסה לאורך הדרך להראות שהוא האיש של כולם למרות מוצאו, חזר והדגיש את אמונתו הנוצרית. עתה הוא מנסה להתנתק ממנו, בתואנה שלא ידע ולא שמע אותו, קצת מוזר, ואולי זה קצת מאוחר עבורו. (זו דוגמה לפלוטו מול וונוס: בגידה באיש שתמך בו במשך 20 שנה).

בהורוסקופ של אובמה מופיע המארס במעלה ה-22 בבתולה, מעלה אליה יגיע כוכב אורנוס בחודש הבא, וישאר שם לפרק זמן. זו תהיה אחת התקופות הקשות של בארק אובאמה, מאחר ואין ספק שהוא גם יותקף קשות (לא רק התקפות מילוליות, אלא גם פיזיות), והוא עצמו ישתמש במילים אגרסיביות שיפתיעו רבים.

לאחרונה הגיע אלי התאריך על ההודעה של אובמה על המרוץ לנשיאות, וזו מפה חשובה לכל הדעות. התאריך הוא 10.02.2007 בשעות הבוקר, מצב בו הירח היה "שחור" (void). נכון שהמפה מציגה אידיאליזם, אמנות ווירטואוזית בדרך בה הוא משתמש במילים, מגנטיות, אבל במציאות האסטרולוגית העיתוי, היום והשעה בהם אדם מתחיל לפעול ולעשות למען עתידו, יעידו גם על התוצאה...(התחלות חדשות בזמן ירח "שחור" מסתיימות על פי רוב ללא תוצאה).

אבל גם אצל הילרי המצב לא פשוט, ו"הסיפור" שלה על הביקור בזמן המלחמה בבוסניה, חושף תמונות המוכיחות שהדמיון העשיר שלה צובע את ההיסטוריה. כוח הרצון שלה, כשכוכב מארס נמצא מול השמש המקודמת, יוצר גם זמן פגיעות עבורה. כוכב נפטון בהיבטים לראש וזנב דרקון, יוצרים מגמות של חוסר בהירות ואילוזיה. העננים שיוצר כוכב נפטון עלולים לפגוע בתמיכה שהיא מקבלת. אבל כוכב סאטורן במזל בתולה, מוסיף יציבות בהיבט אל השמש בהורוסקופ האישי שלה, והילרי, הידועה כאישה חזקה שאינה יודעת לאות, תעבור כנראה גם את הסופה הזאת, וכידוע שמה שאינו שובר אותנו מחזק ובונה אותנו, וזה יהיה נכון גם לגביה. בבחירות המשמעותיות שבפנסילבניה נראים הכוכבים לטובתה.

בהמשך צפוי ליקוי חמה באוגוסט שישפיע על שני המועמדים, ועל כך עוד נרחיב בהמשך. אין ספק שאלה יעברו הרבה "במפרים" בדרך עד הוועידה בסוף חודש אוגוסט.

בכל הזדמנות אני מזכירה לכם לעקוב אחרי ג'ון מק'קיין שכמעט אינו זוכה לכותרות, אבל בינתיים הוא מוביל על שניהם בסקרים. אך גם אצל מק'קיין, יש תקופה לא נוחה בין יוני-יולי 2008, שם הסאטורן ישפיע, ואולי יגרום לבעיות בריאות או עייפות הקשורה לגילו המתקדם, למרות שסאטורן מסמל גם אחריות כבדה.

הנושא הכלכלי ממשיך בינתיים להיות בכותרות , כדאי לדעת שהרפובליקנים זוכים לתמיכה מהאזרחים המושקעים בשווקים.

בחזרה לארכיון