21.3.2008 - 27.3.2008
כניסתה של השמש למזל טלה, בתאריך 20.03, מבשרת על בוא האביב באופן "רשמי".

האביב המסמל פריחה ואור, מביא על פי רוב לתקופה שהיא נעימה יותר, אלא שהפעם, עם כניסתה של השמש למזל טלה, נוצר מיבנה כוכבים משולש, עם כוכב מארס במזל סרטן ומולו כוכב פלוטו במזל גדי, שגורם למנעד לוחמני. ביומיים האחרונים קיבלנו ד"ש עם שיר מבן לאדן...

מאחר וכניסת השמש למזל טלה מסמלת רבעון חדש, התקופה הקרובה מקבלת את הצבעים האגרסיביים יותר, בהשפעתם של המארס והפלוטו. הטלה עם אופיו התחרותי, הצורך לזכות ולהיות המנצח בכל מחיר, המארס, המחדד את הסיטואציה הזאת, תורם למתחים ולאי שקט, ונוכחותו של כוכב פלוטו מחזק את הצורך לשלוט במצב. פלוטו על פי רוב מעדיף איפוק, אלא שהשילוב עם המארס והשמש מביא לנקודות רתיחה בקלי קלות.

הירח המלא בתאריך 21.03 נמצא במזל מאזניים, המסמל זוגיות ושותפות. כפי שכבר ציינתי, מעברו של כוכב מארס במזל סרטן גורם להצפה רגשית המשפיעה על מערכות היחסים בתוך המשפחה, ועתה עם השילוב בין השמש, המארס ופלוטו, הערות עלולות להפוך לוויכוחים בשפה אלימה. אין פטנטים למחוק את התחושות המבטאות כעס ותסכול בימים האלה, אלא רק לזכור ולהיות מודעים לכך, שכל אחד מאיתנו נדלק בקלות. נסו לעצור, לנשום עמוק או לספור עד עשר לפני שאתם מתפרצים. זכרו, מילה שיצאה מהפה, אין להשיב והיא מתגלגלת, גדלה ומקבלת משמעויות מעל ומעבר.

אבל יש גם חלק אחר במהלך השבוע, הצמידות בין המרקורי והוונוס, במזל דגים. מיקום העוזר לחשיבה יצירתית ומשפיע על האינטואיציה. מרקורי במזל דגים "מפעיל" את תחושות הבטן, את החושים, שגם אם אינם חד משמעיים, תנו להם כבוד, כיוון שלא תמיד התשובות נמצאות בחלק הרציונאלי של החיים.

זמן טוב במיוחד השבוע יהיה בין התאריכים 26.03 משעה 17.00 עד לתאריך 27.03 בשעה 10.00 בבוקר. הירח יהיה בהיבט חיובי לשמש, מצב העוזר להתגבר על מכשולים שונים שצצים בדרך, והתוספת של המרקורי והוונוס המקבלים תמיכה מכוכב יופיטר, עוזרים מאוד. בזמן הזה כדאי לחתום על חוזים, אם אלו עומדים על הפרק, בכל תחום, או לקדם מו"מ או כל פעולה שיש לה חשיבות מבחינתכם לעתיד. בתאריך 28.03 תהיה צמידות בין הוונוס והאורנוס, ובהיבט חיובי ליופיטר, זהו מיבנה כוכבים שאופיו מזל, ואלו מכם שיש להם כוכבים במעלה ה-19 במזל דגים או גדי, זוכים להצלחה פתאומית.

אפשר שנישמע על פריצת דרך בתחומי המדע בימים האלה.

ואולי כדאי שתירשמו זאת לפניכם, בלילה שבין חמישי 27.03 לשישי 28.03 אנו עוברים לשעון קיץ, שימשך עד יום שישי החל בין ראש השנה ליום כיפורים. (03.10.2008).

כלכלה ושווקים

בשבוע שעבר כתבתי במדור הזה: "אין ספק שכוכב אורנוס הנמצא עתה במזל דגים יוצר מבוכה והיסטריה מול הפחד מכישלון והפסדים אותו מבטא סאטורן"... למעשה האורנוס באופיו ימשיך לעורר חוסר וודאות, ובינתיים עם הוונוס והמרקורי שעדיין נמצאים במזל דגים, אי השקט ימשיך עד לתאריך 28.03. השווקים ימשיכו לנוע בעצבנות. נדנדה בין ירידות חדות לעליות חדות. בנוסף השמש שעברה למזל טלה בתאריך 20.03 מתרגמת את ההיבט מארס מול פלוטו בין התאריכים 21.03-30.03.

כוכב פלוטו יתחיל בנסיגה בתאריך 02.04. כוכב פלוטו החושף את הסודות ומעלה על פני השטח את מה שמנסים להסתיר, מסמל גם חובות. למרות שמנסים לאותת שנושא הסאב פריים הסתיים, צפויות עוד כותרות בנושא שישפיעו על העולם הכלכלי כולו, יפורסמו דוחות נוספות על הפסדים בעוד כמה מוסדות פיננסים, בקרוב.

אצלנו:

מדינת ישראל היא בת מזל שור, עם השמש במעלה ה-23 במזל שור. בהווה, כוכב נפטון הגיע למעלה ה-23 במזל דלי. המחשבות הן יותר פילוסופיות, אנו שומעים יותר את הסובבים אותנו בוחנים את הכיוון של המדינה. התחושה של ערפול יעדים, חולשת השלטון (השמש מסמלת את ראש המדינה, את ראש הממשלה והשלטון בכלל), יוצרת סימני שאלה לצד התחושה של אובדן הדרך.

יש כאלה החיים באשליה, חלק אחר מגיע לייאוש, בעיקר כאשר רואים את המהלכים הלא מוסריים של "השמש".

הכלכלה בישראל:

החלטת הנגיד לרכוש דולרים: אנו נמצאים בתקופה בה קיים פער בין התכנון ובין ההחלטות הכספיות הנעשות בפועל במשרד האוצר ובבנק ישראל, המנוהל על ידי הנגיד. נקודת הביניים בין סאטורן ונפטון מצביעה על בעיה במערכת הכלכלית, קיימת מודעות לקבל החלטות עם מחשבה, המבוססת על הרעיון שמדינת ישראל אינה רוצה להיות תלויה כספית בגורמים אחרים, אבל הנפטון מאכזב, גורם לוויתור ולהתפשרות בנוגע לאותן ההחלטות. הנפטון עלול לגרום לחוסר אונים, האנרגיה שונה, משפיעה ברמות אחרות מאלה המוכרות לנו ביום יום, עם סימני שאלה על ערכם של הדברים. הנפטון מצידו "עוזר" להיכנס לחרדות. האם הנגיד מנסה להפעיל פסיכולוגיה?

קיימת אולי מודעות מה צריך לעשות ומה לא, אבל מצפים שהדברים יסתדרו איכשהו. ההשפעה של נקודת הביניים הזו תמשך לאורך החודשים הבאים.

למרות הכל, יש ניסיון להחליט שצריך להבין את המגבלות הכספיות, וההמלצה היא לא לקחת את ההבנות האלה לכיוון קיצוני. צפויה האטה, אבל לא משתקת. המשק ימשיך להתפתח וייתן כדאיות לאפשרויות חדשות, אבל עם מחשבה שקולה, מאחר וגם אנשים המוכרים כזהירים בתחום העסקים עלולים להתפתות להמר על יוזמות עסקיות חדשות ולהסתכן. נקודת הביניים של אורנוס נפטון תשפיע על האינפלציה במדינה, היבט שיתחיל להשפיע מחודש ספטמבר 2008.

הכלכלה בארה"ב והשפעותיה על הגלובוס:

מקריאת כותרות באתרים באינטרנט ובעיתונות הכתובה, ישנו ניסיון לשדר אופטימיות, כאילו שהמצב הנוכחי יסתיים בקרוב.

במדור הזה בתאריך 29.09.07 כתבתי שארה"ב הולכת למיתון. המולות בין הסאטורן במזל בתולה והאורנוס במזל דגים, שיגיע לדיוק בנובמבר 2008, ידרוש הידוק החגורות והיבט הזה ימשך במהלך שנת 2009. אומנם הבנק הפדראלי "שפך" הרבה כסף, הבטחות כאשר כוכב יופיטר השפיע(יופיטר מסמל שפע, לטוב או לרע במובן הגזמה). אבל העובדות בשטח היו כוכב אורנוס בדגים והסאטורן במזל בתולה שהשפעתם היתה לכיוון החששות והפאניקה.

אתנחתא צפוייה אולי כאשר כוכב פלוטו יחזור בנסיגה למזל קשת, באמצע יוני 2008 עד נובמבר 2008. כאשר בוחנים את ההיסטוריה, היופיטר במזל גדי ואחר כך במזל דלי, תמיד היה קשור לתחילת האטה במשק, אבל לא רק זה. עברנו את השנתיים האחרונות עם ההיבט בין סאטורן ונפטון, היבט שחשף שחיתויות במוסדות השונים על פני הגלובוס, שחיתויות הקשורות תמיד בהצגת מאזנים כספיים שיקרים, או לקיחת שלמונים לכיסים, במחשבה שאיש לא ידע על כך אף פעם.

המשבר העיקרי היה משבר הסאב פריים, שהיום מבינים שהוא אחד מהשלדים בארון של משרד האוצר והבנק הפדראלי בארה"ב (השיטה בה נתנו משכנתאות). משבר שפגע מאוד בשוק הנדל"ן, מחירי הבתים שצנחו בארה"ב וכמו קוביות הדומינו, האחד נופל, ואחריו בשרשרת כולם. עתה מגיע ההיבט הראשי, סאטורן מול אורנוס, שהשפעתו תהיה לא רק על אינפלציה, אלא גם חוסר וודאות לגבי ההיי-טק. האם תהיה זו עוד בועה שתתנפץ? ימים יגידו.

בהמשך צפויים עוד מבנים של כוכבים, שעוד יחדדו את האטה והמיתון, ועלולים לגרום ל"המשבר", תמונת הכוכבים הזו תגיע בשנים 2010-2011. כך שהתמונה האמיתית היא שארה"ב עומדת על קצה הצוק, והתהום עוד לפניה...

נכון שהבחירות והנשיא הבא יש להם השפעה על איך תנוהל המערכת הכלכלית שם בשנים הקרובות, ואיך תושפע מכך כל החברה ואיך תשתנה התרבות החברתית, נושא שעליו גם משפיע מעברו של כוכב פלוטו למזל גדי. אבל העולם כולו מושפע ומגיב לגלים הסוערים על יבשת צפון אמריקה. מרכז הכוח הכלכלי בעולם גורם לדפיקות לב מואצות גם אצלנו.

בחזרה לארכיון