7.3.2008 - 14.3.2008
היום 07.03 הוא תאריך משמעותי, מאחר וההיבט בין כוכב מארס בסרטן מול כוכב פלוטו בגדי, הוא מדויק. זהו היבט כוחני, בעל יכולת להרוס ללא ספק, לפגוע ולהכאיב. הקרבה שלו למולד הירח מעידה על אוקטבה גבוהה במיוחד. כתבתי בשבוע שעבר שיתכן שזה ישפיע גם על האדמה שתזוז...

אבל אולי ניראה גם את נקודת המבט האופטימית, את האפשרות והיכולת להתחדש ולברוא מחדש בעזרת הפלוטו, הכוכב המסמל בין השאר מוות, אבל גם לידה מחדש. המארס זה כוח הרצון, הפלוטו זה הכוח המביא את האור למקום המוצל. כל מה שדחינו או לא ראינו קודם, נמצא עתה גלוי לאור השמש.

היום, יום שישי 07.03, יש מולד ירח, במעלה ה-18 במזל דגים, ההשפעה שלו החלה לפני כמה ימים ותימשך גם כמה ימים אחרי. כוכב אורנוס נימצא בקרבה הדוקה למולד וגורם לכך שנפתח מימד חדש המחזק את כוח הרצון לפריצת דרך, באופן מודע. מולד הירח משפיע גם על הצד הלאומני עם הדגשים דתיים ואתניים. הליקוי במקביל להיבט המדויק היום בין המארס והפלוטו מעורר עימותים, וגורם לכך שאירועים עלולים קצת להשתבש, בעיקר בגלל האנרגיות הכוחניות המשתתפות "בחגיגה". (מארס, פלוטו, ואורנוס אלה כוכבים היוצרים מבנים המעידים על כוחות שקשה לשלוט בהם). השילוב הזה גורם לתחרות קיצונית, כשבו זמנית יש ריבוע לפאלאס, המשפיע ברמה הפוליטית. ומחלק את האנושות בין אלה שיש להם ובין אלה שאין להם, בין מנצחים ובין מפסידים.

מחר, 08.03, השמש בצמידות לכוכב אורנוס מאופיינת בריגושים היוצרים התפתחות של מצבים לא צפויים, זאת בנוסף להשפעת מולד הירח מיום שישי. מיקום זה מעורר חששות, (גם בארה"ב, שם הצמידות פוגעת במארס המקודם). מארס הקשור לפעילות צבאית, עלול לגרום להסלמה בפעילות הצבאית בכל מקום בו נמצאים כוחות צבאיים, אבל לא רק, הוא עלול לגרום גם לפעילות טרור קשה. בשבוע שעבר כתבתי במדור זה: "השילוב של שני אלה (מארס-פלוטו) בצוותא...זה כוח לא נחמד...הצבע מלחמתי, פראי כמו חית טרף..." מבנה הכוכבים בימים האלה הוא חזק יותר, והאש נדלקת בקלות. מיבנה כזה גורם למשברים באווירה המדינית (נוכל לחוש זאת בישראל ובעולם כולו), גיאופוליטית והחדשות שיגיעו יהיו על התפתחויות מפתיעות ולא צפויות. קשה "לאחוז בהגה" בצורה בטוחה בימים אלה.

עוד נכתב כאן במדור בשבוע שעבר, ונכון גם לימים הקרובים,"הטרור יהיה שוב חדשות, משהו פתאומי מתעורר ויוצר הסלמה... ההיבט בין מארס לאורנוס על ההורוסקופ של מדינת ישראל, ממשיך לתת "סימנים כואבים". יש לשער שעם השילוב הדומיננטי בין המארס ופלוטו בשמים שעובר על מעלות רגישות מאד בהורוסקופ של המדינה נמשיך להתמודד עם הכאב..." (אצלנו, אור לחמישי האחרון, יום קשה, בבוקר כוח צה"ל עלה על מטען, חייל נהרג, והשני פצוע קשה, ובערב, פיגוע קשה, רצח נערים בישיבת "מרכז הרב" בירושלים).

התהליך שבונה כוכב מארס עם כוכב פלוטו הוא אלים, אכזרי וגורר לעימותים, ולכן המגמה למלחמה מתחזקת בכל מקום בעולם בו קיים חוסר שקט מתמשך, מתוך ניסיונות של ממשלות שונות להפגין כוח, (בימים האחרונים ונצואלה מול קולומביה). גם בהורוסקופ של מדינת ישראל מבנה הכוכבים מזכיר את מלחמת לבנון השניה, ומצביע על אלימות קשה במציאות היומיומית."הצבעים" השונים משפיעים על שדרות, אשקלון וישובי עוטף עזה, כמו גם על הסיכולים הממוקדים ו"שאר ירקות". אם תקשיבו לאנשים הרואים את עצמם כמקבלי החלטות, תשמעו את הטון, והסגנון.

הימים 10.03 אחרי שעה 17:00 ובתאריך 11.03 עד שעות אחר הצהרים, אלה הימים הטובים לקדם תוכניות, לחתום חוזים או להתחיל פרויקט חדש. השמש שהייתה בצמידות לאורנוס משחררת כל אחד בכל הרמות שיש: רגשית, רוחנית ומחשבתית, והחלק היצירתי מאתגר את המציאות בעזרתו של יופיטר, העוזר לצד החיובי בתהליך, בתוך הקושי הקיים. בנוסף הוונוס עוברת למזל דגים, יותר גוונים רומנטיים ויצירתיים, והמרקורי, העובר בימים הקרובים למזל דגים, משפיע על חשיבה יותר גמישה וצבעונית העוזרת מאוד ליצירתיות. הימצאותו של כוכב מארס במזל סרטן (עד לתאריך 09.05) אינו מקום קל, ברמה האישית, ההתנהגות היא פאסיבית אגרסיבית ומעוררת קונפליקטים בחוגים הפנימיים, אם זה בבית במשפחה וגם בענייני הפנים בתוך המדינה. יש צורך בהרבה טקט ודיפלומטיה בזמנים האלה, וזה לא קל עם מערך כוכבים כזה.

אצלנו

הפגנת הכוח מהוססת כל כך, הכותרות שנשמעו מראש הממשלה וחברי הממשלה, כמו במלחמת לבנון השנייה, הרבה "הו הא", ובפועל למרבה הצער, שוב שילובי כוכבים שמצביעים על הפער בין ההבטחות ובין המעשים.

נקודת ביניים של מארס נפטון, על ההורוסקופ של מדינת ישראל, משפיעה על "כן ולא". המארס דוחף לפעול והנפטון מעוות את כוחו, ולכן יש היסוסים לפעולה. התוצאה משאירה את כולנו עם סימן שאלה מצב הכוכבים מעיד שצפויה התפתחות נוספת שנהיה עדים לה עוד במהלך החודש. במדור כאן בשבוע שעבר, נכתב: "מצב הכוכבים בחודשים הקרובים מעיד על הצורך לבחון שוב את הדרך. ברור שאין יכולת לתת אמון ולסמוך על אחרים... נקודת הביניים בין נפטון לפלוטו מחדדת את חוסר הוודאות ותחושת חוסר האמון גם במערכות השלטוניות ובממסד כולו."

קונדליסה רייס שהגיעה בשבוע האחרון "להציל" את תהליכי השלום המדומים, מושפעת כבר לאורך כמה חודשים מכוכב נפטון, וזה ממשיך להשפיע ו"עוזר" לה לטעות בקריאת הנתונים במציאות הקיימת כאן. הצמידות השבוע, בין כוכב נפטון, וונוס ומרקורי, רומזת שאנחנו לא רואים את הדברים כמו שהם...אולי יש אשליות?

כלכלה ושווקים:

סימן השאלה יהיה איך ישפיע המולד בשישי על שווקי העולם, מאחר והתגובה בארץ ביום ראשון, תהיה בהתאם. כוכב אורנוס כמו אורנוס, קורא תיגר על הלוגיקה ולכן, הכל אפשרי, עליות או ירידות, אף אחד לא יודע איזו מגמה תהיה. יום שישי יהיה סוער ועלול לגרום לדרמות בשווקי העולם. ניראה שהזהב והנפט ימשיכו לעלות, לפי שעה, גם אם יהיו תיקונים, המגמה ממשיכה גם לתוך אפריל, אבל מצבו של הדולר לא משתפר...

במאי 2000, היה ריבוע בין האורנוס והסאטורן, ואז חווינו את התנפצותה של בועת ההיי-טק. סימן השאלה המתעורר הוא מה יקרה עתה, כאשר המולות בין אורנוס וסאטורן תתרחש מאוקטובר 2008....

בינתיים ענף זה יעשה חייל בין מרץ ליוני 2008, אבל כדאי להיות עם יד על הדופק!!! בחלק השני של חודש מרץ, ההיבט הנוח בין הכוכבים יופיטר ואורנוס, יעזור בכמה ענפים הקשורים לטכנולוגיה, מתכות יקרות, סחורות עתידיות, נפט ומים. אבל זכרו לממש את ההשקעות הקשורות בהיי-טק לפני הגעתו של ההיבט אורנוס - סאטורן.

כוכב מארס נמצא במזל סרטן, סרטן באסטרולוגיה מסמל גם אוכל ותרופות, יתכן מאוד שנשמע כותרות הקשורות למחירי התרופות והמזון הבסיסי. הדגש יהיה במהלך החודשים הקרובים עד תחילת מאי 2008.

הבחירות בארה"ב

אז "אמרנו" שהילרי ואובאמה יאכלו עוד הרבה קש... גם בחודשים הבאים נראה אותם מזנבים האחד בשני. כנראה שרק ועידת הדמוקרטים, הנקראת סופר צירים (super delegate), שאמורה להיות באוגוסט (אינני בטוחה בנוגע לתאריך), היא זו שתבחר בין השניים.

בהווה המולות בין מארס ופלוטו, הנמצאים גם בריבוע לפאלאס (האסטרואיד), משפיעה על המועמדים וכל התהליך שם ילווה בהתקפות הדדיות אישיות קשות במיוחד. ההורוסקופ של אובאמה, מושפע מאוד מכוכבים הגורמים להתקפות קשות, במיוחד בין אפריל ליולי 2008. חלק מאותן התקפות יהיו לא צפויות וחסרות רחמים. הוא עצמו גם יהיה אגרסיבי יותר כתגובה לאותם תהליכים, דמות שונה ממה שהכרנו עד כה בהופעותיו.

מפת הצירים היא עם שמש במזל גדי המושפעת מסאטורן ופלוטו. סאטורן, מסמל את ההליכה בתלם. הפלוטו שעבר למזל גדי, מסמל תקופה חדשה שבה נחזור למסגרות הבטוחות, מסגרות מוכרות, היופיטר גם הוא במזל גדי ומחזק את האופי של התקופה. נכון שהפלוטו עוד יחזור לסוף קשת ביוני הקרוב וישהה שם עד נובמבר, אבל האופי של התקופה נקבע על פי רוב כאשר הכוכב משנה מזל, והמעבר של הפלוטו לגדי נותן כבר אותותיו. (שמתם לב אצלנו בארץ למגמה החדשה שמסעדות רבות הופכות לכשרות?).

היסטוריה:

בעיתונים היומיים וגם באתרי החדשות היו השבוע כותרות "לוחמה אסטרולוגית" או "הנשק הסודי נגד הצורר: אסטרולוג".

הנה הסיפור: בארכיון בבריטניה נמצאו מסמכים החושפים שלואי דה וול, אסטרולוג, שכנע את מקבלי החלטות בבריטניה שהצורר הגרמני מקבל את החלטותיו בעזרת אסטרולוגיה, ולכן הוא יוכל לעזור ולחזות את מהלכיו. ההפתעה הייתה, שחלק מתחזיותיו היו נכונות ומדויקות. הוא צפה למשל את פלישת הגרמנים לכרתים ואף דייק, כאשר חזה את יכולתו של מונגומרי לגבור על רומל הגרמני.

דה וול טען, שהצורר הגרמני יודע כבר שהכוכבים פועלים נגדו, ולכן איבד את ההעזה שהייתה לו עד אז. האסטרולוג, שהיה הונגרי במוצאו, הבין את אופיו של כוכב אורנוס במהלך המלחמה ואת ההשפעה שלו על סיומה בהורוסקופ של יפן עם ההפצצה הגורלית. בתאריך 16.07.1945, נערך בניו מקסיקו הניסוי שחיזק את ביטחונם של האמריקאים שיש להם פצצת אורניום פעילה, בזמן שכוכב מארס היה על כוכב שבת הנקרא "הלגול", שהוא כוכב בעל מוניטין מרושע. בזמן ההפצצה (באוגוסט 1945) היה כוכב מארס בצמידות לכוכב אורנוס.

עד כאן חלק אחד של הסיפור, החלק השני הוא העזרה האסטרולוגית שקיבל הצורר הגרמני. הסיפור הידוע הוא שגרטה בורמן שלחה לבעלה, מרטין בורמן, עוזרו של הס, סגנו של היטלר, מכתב בו כתבה שיש תחזית אסטרולוגית על מועד סופה של המלחמה. בעלה דחה אותה בחמת זעם ואמר שמדובר בשטויות. אבל, ישנן עדויות, מתוך הממצאים שהתגלו במגירותיו של הימלר אחרי המלחמה, שאכן בשנת 1941 היטלר נעזר באסטרולוגיה. מי שדחפה לכך הייתה אשתו של גבלס, שקראה את כתביו של נוסטרדמוס, והושפעה מכך. גבלס שלח את ההורוסקופ של היטלר והרייך הגרמני, כדי לבחון אותם ביסודיות.

מסתבר שלאחר מותו של רוזבלט, גבלס טלפן אל היטלר, ו"ברך" אותו על ה"בשורה" ואמר: "זה היה כתוב בכוכבים, שבמחצית השנייה של אפריל, תהיה נקודת מפנה עבורנו".

ישנן הרבה עדויות בנושא, חלקן אף מתארות את ההתנגדויות של הס והימלר, שחששו להיות תחת השפעתם של אסטרולוגים, ועל החשש מהידע שיש להם ושעלול לפגוע במטרות של הרייך הגרמני.

בחזרה לארכיון