1.2.2008 - 7.2.2008
השפעת ליקוי החמה, בתאריך 07.02.08 לפנות בוקר (במעלה ה17.44 במזל דלי) תהיה על האירועים המתרחשים גם בשבוע שלפני הליקוי ותמשיך להשפיע גם בשבוע שאחריו. השפעת צילו של הליקוי היא על פי רוב על אופיו של האירוע, בחשיפה של התרחשויות ודברים שלא ידענו עליהם, לכן ההמלצה היא לדחות החלטות חשובות עד לשבוע שאחרי הליקוי (זה נכון לכל פעם כשיש ליקוי חמה).

ההשפעות של הליקוי נמשכות עד כשישה חודשים, ויש כאלה האומרים שמונה חודשים. כך שבמהלך החודשים הבאים, אפשר לצפות ליותר פעילות נועזת, כתוצאה מהליקוי שיהיה במזל דלי, יוזמות שאופיין אינו שיגרתי שיטביעו את רישומן לטווח הארוך.

אלו מכם אשר חוגגים יום הולדת בטווח השפעת הליקוי יחוו את אחת השנים החשובות בחייהם. אירוע המתרחש בשבוע שלפני הליקוי, אופיו לא צפוי ולכן, אלה מכם שיום הולדתם הוא בשבוע לפני הליקוי, יכולים לצפות לשנה "אחרת". עם אירועים לא צפויים.

הכוכבים מרקורי, כירון וגם נפטון במזל דלי מצטרפים לליקוי חמה, זה "עוזר" לדמיון להגיע לרעיונות חדשים ומאפשר להרחיב את דרך החשיבה לכיוונים אחרים. בני מזל דלי הם על פי רוב אנשים שדרך מחשבתם היא יוצאת דופן, והכוכבים הנמצאים עתה במזל הזה מעידים על רוחב המחשבה והראייה, המאפשרים שיתוף פעולה עם שינויים העומדים להגיע. סיעור מוחות יאפיין את השבועיים הקרובים, לצד תהליכים בעלי השפעה על כולנו. אבל שימו לב, הכוכבים מרקורי לצד כוכב נפטון גם גורמים למבוכה ואי נוחות, על כן כדאי להיזהר במילים ומסקנות ש"יוצאים" מהפה...

כוכב מרקורי נימצא בנסיגה, עד לתאריך 24.02 (כולל העצירה), גם מצב זה מצריך זהירות בכל מה שאנו אומרים, מבטיחים או עושים. יש הערכה מחדש של מערכות יחסים (לא אינטימיות) , חברות ואחווה, ערכים ברמה יותר כוללת המשפיעים על זווית הראייה.

כוכב מארס נעצר בתאריך 30.01.08 במזל תאומים, ואחרי שהמרקורי יסיים את נסיגתו בתאריך 24.02, נוכל כולנו סוף סוף להתחיל לפעול, לחזור לפעולות שיש להן עתיד. אם קיבלנו מסרים לא נכונים לאורך התקופה שעברה, עם סיום נסיגת מרקורי הכל התבאר ואפשר יהיה ליישר את ההדורים. דרך החשיבה תהיה בהירה והמידע המדויק, משולב במודעות, יגיע אלינו. התהליך הזה יעזור לנו להשיג את מטרותינו.

מיקומו של כוכב יופיטר במזל גדי בהיבט חיובי לכוכב סאטורן במזל גדי, מביא שיפוט מאוזן ותומך, תוצאות שיגיעו בעתיד ויוכיחו שהתארגנות נכונה מפנה מקום לדברים חדשים, כאלה שקיווינו להם.

כלכלה ושווקים:

עד לתאריך 15.02 כוכב יופיטר במזל גדי, בהרמוניה לכוכב סאטורן במזל בתולה, זהו פוטנציאל לשיקול דעת בנושא הכספי, הפיננסי והעסקי. היכולות הכלכליות יהיו ברורות יותר, וכל סיכון אותו לוקחים בעת הזו יהיה מבוסס על נתונים ריאליים ומעשיים. המשמעות היא שנוכל לקבל החלטות שיוכיחו עצמן בעתיד כנכונות, פירות טובים ותמורה נאותה לה מצפים.

מאחר וההשפעה של השווקים בארה"ב משפיעה ישירות על מה שקורה בשווקים שלנו, אין ברירה אלא לדלג אל ההורוסקופ שלהם ולבחון את הכוכבים המשפיעים שם מבחינה כלכלית. כוכב יופיטר במזל גדי, משפיע על הכוכבים וונוס ויופיטר במזל סרטן ובהמשך על השמש במזל סרטן. וונוס ויופיטר הם הסמלים לכוח הכלכלי בכל הורוסקופ. במפה של מדינה, הכוכבים האלה בנוסף לכוח הכלכלי, מסמלים גם בנקים ומוסדות פיננסים לסוגיהם.

כאשר כוכב יופיטר עבר במזל גדי מול הכוכבים האלה שמענו על הורדת הריבית הדרמאטית (0.75%) שביצע ברננקי, את ההבטחה של בוש להזרים סכומי עתק כדי ליצור מקומות עבודה חדשים. כעת אחרי שהמארס נעצר ומשנה מגמה, ועברנו גם את התאריך 28.01 בו כוכב מרקורי שינה מגמה, אפשר לצפות שנתחיל לשמוע ולהרגיש רגיעה יחסית.

בכל מקרה, כדאי לעקוב, כי חוסר האמון הצטרף לתהליכים האלה. (מרקורי ונפטון רוקדים השבוע צמוד).

ואצלנו:

אנחנו אחרי וועדת וינוגראד, אלה שקראו את המאמר לפני שבוע, הזכרתי אז, שכל אירוע המתרחש לפני הלקוי חמה, מקבל "טוויסט" וקורה הלא צפוי. עתה אנחנו מבינים שהיו ציפיות לכותרות מסוימות וההפתעה הייתה בניסוחים ובתכנים שקיבלו כותרות אחרות.

הליקוי יתרחש מול הכוכבים במזל אריה, בהורוסקופ של המדינה, אותם כוכבים שחוו את מעברו של כוכב סאטורן במלחמה האחרונה, לכן כל הנושא התעורר שוב ותוכנו של הדו"ח היה על המלחמה ועל האוטוריטה, מקבלי ההחלטות. ההדגשים זה ההבדל.

המיקום של הליקוי בפברואר 2008, מעיד שהעם אינו תומך בשלטון הנוכחי, ובנוסף מעברו של כוכב פלוטו, במזל גדי (מזל המסמל רשויות, ממשל ומוסדות הקשורות לרשויות אוטוריטה), משפיע בטווח הארוך על מהפך שלטוני.

מבנה הכוכבים מעיד על כך שהדברים יתבהרו בהמשך ומוקדם להסיק מסקנות. השילוב של כוכב נפטון מרקורי וגם כירון, מעיד על כיוון חשיבה שונה אבל לא תמיד ברור. אחרי שהמרקורי יחזור להילוך ישיר, ייפול האסימון ומשפטים שונים שנשמעו מפותלים, יקבלו את הפרשנות הנכונה.

כוכב פלוטו במעלת האפס, משפיע בהורוסקופ של מדינת ישראל ויוצר מצב שאין קשר בין תהליכים פורמאליים והמציאות בשטח. בהגדרה הזאת אנו מוצאים את ה"מלחמה" בין השופטים ושר המשפטים, בין משרד האוצר והעובדים במגזרים השונים, שמשוועים להכרה, כמו שראינו את שביתות המורים והמרצים שהיו ארוכות מאוד. אנו רואים את הפער בין האזורים השונים במדינה, פערים חברתיים הולכים ומתרחבים ולא נעשה דין צדק.

במילים פשוטות, הקשר בין הדרך בה השלטון או הממסד רואה את עצמו אינו מחובר לאופן בו אזרחי המדינה רואים את ההנהגה.

רק מחודש פברואר 2009, יתחיל תהליך של קונצנזוס בקבלת החלטות, תהליך שיחזיר את הכבוד למערכת ערכים, לבית המשפט ולשופטים. מקומו של הצדק, ההגינות ושקיפות יחזרו להיות הנורמות הבסיסיות של מדינת ישראל. מה שכמובן ישפיע גם על הקשר החיובי בין אלו שנבחרו להנהיג את המדינה ובין האזרחים.

לאלה התוהים, ההורוסקופ של אהוד אולמרט עם מדינת ישראל, מעיד על סיום דרכו "בשרות המדינה". במאמרי הקודמים דיברתי על תהליך מתגלגל, הכוכבים לא העידו על "בום". כוכב אורנוס יגיע להיבט משמעותי החל מחודש מרץ 2008 עד יולי 2008. והוא "יצור" את הניתוק של ראש הממשלה הנוכחי מתפקידו במדינת ישראל.

החל מחודש מרץ 08 לפי ההורוסקופ האישי, יבין ראש הממשלה שאינו יכול לבנות מערכות יציבות של אמון, התחושה של מאבק הישרדות תקבל תאוצה לאורך החודשים הבאים. מצב הכוכבים מקשה לשמור על יציבות, אם הוא תלוי באחרים (והוא תלוי בקואליציה). הדינאמיקה היא של חוסר שליטה, מה שמוליך אותו לאבד את מקומו. (התהליכים הללו הם בין החודשים מרץ-יולי 2008).

הירח המקודם במזל מאזניים של מדינת ישראל, מגיע אל האופק בספטמבר 2008 והמשמעות היא התחלה חדשה. מניסיון העבר, כאשר הירח המקודם היה בצמוד לאופק, היו בחירות. (30.06.1981). האם זה קורה גם הפעם?

אבל את השינוי האמיתי יעוררו רק קבוצות אנשים שיניפו את הדגל מתוך העם, ואלה ילחצו על אנשי מפתח במפלגות ש"מחוברות" לעם, (ש"ס?) במטרה להביא את השינוי.

מיבנה הכוכבים בהורוסקופ של המדינה, עם כוכב מארס שנעצר על כוכב אורנוס במעלה ה-24 במזל תאומים, ימשיך עד אמצע פברואר 2008. שילוב הכוכבים הזה משפיע על מצב הרוח ויביא להתפרצויות זעם קשות ומסוכנות בימים האלה.

האזהרה מופנית גם אל הנוהגים והולכי הרגל שלא שמים לב לתמרורים, מעברי חצייה וכד'. אבל המבנה הזה עלול גם להשפיע על הביטחון, אולי התפתחות צבאית נוספת הקשורה לרצועת עזה. או בעלת אופי אחר במקום אחר כאן אצלנו.

אהוד ברק:

עיני כולם נשואות אליו, איזה החלטות יקבל?
למעשה הלחץ קיים, עם כוכב סאטורן על נקודות מאוד רגישות על המפה האישית שלו בכל הקשור לקבלת החלטות. על פי רוב מיקום כזה מעיד על מצבי מחלוקת עם הסביבה, מצב אותו לא ניתן לפתור מיידית. התחושה של לבד, חזקה מאד. אדם במצב כוכבי כזה שם גבולות ולא מרשה שילחצו אותו. הוא מעדיף לקבל את החלטותיו לבד. אהוד ברק נדרש עתה לזהירות רבה, מאחר וכל החלטה בתקופה בה הסאטורן נמצא, אינה ההחלטה המבטיחה יציבות או וודאות.

יש נטייה לבחון מחדש הבנות והסכמות ורצוי שהיעדים הנבחרים יהיו לטווח הקצר בלבד, בעיקר אם הוא חושב על עתידו. מצב הכוכבים של אהוד ברק, מחודש מרץ 2008 והלאה (בזמני השפל של אהוד אולמרט), חיובי יותר. החלטה נכונה תיתן לו הזדמנות לצבור פופולאריות ולשפר את תדמיתו בדעת הקהל.

ההורוסקופ של מפלגת העבודה גם הוא מספר על אי שקט, כוכב סאטורן מגיע לנקודת האופק של המפלגה, מה שיכול להעיד על מצבי מחלוקת, עימותים וחילוקי דעות. צפויה להם אכזבה הקשורה מרמת התמיכה בציבור. הניסיון לנהל את הדברים בשיקול דעת הוא למראית עין, כל תהליך קבלת ההחלטות במפלגה יהיה עם פשרות. כוכב אורנוס משפיע על ההורוסקופ ומעיד על רצון לשינוי בדרכה של המפלגה, בעיקר בחודשים הקרובים.

למרות הערכות הפרשנים וחבריו של ראש הממשלה, כל כותרת שתספר על יציבות שלטונית היא שקרית. נקודת הביניים של כוכב פלוטו ונפטון מעידים על הגמגום, על הקושי לבצע החלטות מהותיות שיאפשרו תוכניות ארוכות טווח. החלטות מסוג זה, המתקבלות כנורמטיביות בכל חברה, לא נראות בחודשים הבאים.

בחזרה לארכיון