24.1.2008 - 31.1.2008
השבוע מגיע האירוע האסטרולוגי המשמעותי לו מצפים מתחילת 2008, כוכב פלוטו ניכנס למזל גדי. בנוסף כוכב מרקורי עובר לשלב הנסיגה בתאריך 28.01 וכוכב מארס צועד קדימה החל מתאריך30.01. למעשה שני האחרונים אינם זזים ממקומם, ואלה הכוכבים הקשורים לצד המכני שביום יום, תנועה, רעיון, בהמשך הם גם נעים בכיוונים מנוגדים, מה שיגרום לכל תרחיש או תהליך הקשור לתזמון ועיתוי להיכשל.

בכל מיקרה אנחנו בשבוע בו הימים עוברים על "במפרים" והלילות במהפכים ועל כן כדאי לנו להדק את חגורות הבטיחות. האינטנסיביות הזו דורשת מיומנויות וגמישות, יש להיות מוכנים להתאמה או תיקונים קטנים או גדולים. צפו ללא צפוי. אפשר גם לצפות שמערכת המתחים תשפיע גם על מערכת העצבים.

כוכב מרקורי בנסיגה, שתימשך עד 23.02. זה הזמן לחזור ולבחון תוכניות ופרויקטים שכבר עובדים, ומאידך אין זה הזמן ליזום פרויקט או תוכנית חדשה. כוכב מרקורי קשור לשפה, למילים, ובתקופה הזו רוב הדברים נשמעים לא ברורים או מעורפלים, בעיקר אם בוחנים אותם שוב. לכן, אם הזמנתם טיסה, או כרטיסים לתיאטרון להצגה מסוימת או כל הזמנה אחרת, כדאי לבדוק שוב האם הפרטים נרשמו נכון ואם התאריכים המבוקשים הם אלה שהתקבלו.

כוכב מארס מתחיל לנוע קדימה בתאריך 30.01, אבל אי אפשר לצפות שהתנועה שלו תחזור מיד להיות מהירה. באותה שעה גם המרקורי משנה את המגמה שלו, ומתחיל את הנסיגה שלו. החדשות הטובות הן שההיבט בין המרקורי ובין המארס הוא הרמוני, אינטראקציה חיובית המקלה על ההשפעות השליליות. השפעתו של כוכב פלוטו העובר למזל גדי, יהיה לאורך 16 שנה. התהליך עלול בתחילתו לעורר חוסר וודאות. הסקרנות שלנו קיימת ונלמד איך ומה לאורך החודשים הבאים.

פלוטו מגיע לראשונה לגדי מאז שנת 1762, מעבר שיביא להשפעה בעולם הפוליטי במובן השמרני, לצד שליטה בשם הביטחון הלאומי, ועם השילוב של המרקורי בעצירה ומארס המתיישר יביאו לשינוי דרמאטי במדיניות ואסטרטגיה בעולם, בין אם מבחינה עסקית או מבחינה פוליטית. הבעיה שהשילוב בין כוכב מרקורי עם כוכב נפטון נגוע בחשיבה מבלבלת והבטחות שווא.

בתצוגת האופנה שנערכה לאחרונה אפשר גם היה לראות איך משפיע מעברו של כוכב פלוטו לגדי על האופנה, הסגנון יותר רשמי, מחויט, קונסרבטיבי, בגוונים של כוכב פלוטו -שחור ומזל גדי אפור...

כלכלה והשווקים

הפחדים גרמו להיסטריה, מעברו של כוכב פלוטו למזל גדי השפיע כמה ימים קודם, ועם מצבי הכוכבים שהזכרתי כבר בשבוע שעבר, סימני השאלה הפכו לסימני קריאה. מעברו של כוכב וונוס על הנקודה בה היו יופיטר ופלוטו בצמידות במזל קשת בתאריך 11.12.2007 עורר את הפאניקה וגרם למכירת "סוף העונה".

ונוס שנכנסה בתאריך24.01 למזל גדי ותשהה בו עד לתאריך 17.02, עוברת שוב על פלוטו ויופיטר. הגעתו של כוכב פלוטו למעלת האפס במזל גדי והתקדמותו להיבט עם השמש במפת העונה (אינגרס), חיזקו את הפחדים וגרמו לאובדן השליטה ברמה של איום. גדי הוא מזל חומרי, קשור לדברים חומריים וגם לכוח הממסדי בדרך כלל. אנשים חשים איום קיומי, ביטחוני לסטאטוס קוו ומכאן הספקות של האנשים ליכולת הממסד לשלוט במה שקורה. מאידך הרבה חוקים הקשורים לתחום הכלכלה, פנסיה, בנקים יכנסו לתוקף, חוקים נוקשים, אבל אלה עדיין לא מאוזנים.

כוכב פלוטו העובר למזל גדי בתאריך 25.01.2008 ישפיע בעוצמה במפגשו עם ונוס, מה שיגביר את החששות והפחד במהלך הימים הקרובים. גם כוכב מרקורי הנע לקראת עצירה, לפני הנסיגה, יגרום לשינויים וחוסר יציבות, ולא נשכח את כוכב מארס בתאריך 30.01 שמסיים את הנסיגה ופונה להילוך קדמי.

ביום שלישי האחרון, הצמידות בין כוכב מרקורי וכוכב נפטון הוסיפו לדראמה, המבוכה ותחושת האובדן עד שהנגיד האמריקאי, בן ברננקי, הבין שהוא חייב לעשות מעשה והוריד את הריבית ב-0.75%, אבל עם השילוב הזה של הכוכבים אפשר להבין שזה עוד ניסיון לטשטש את המציאות שם.

בכל מקרה, הסבלנות עדיפה עתה, כדאי להמתין קצת. ההיבט בין יופיטר במזל גדי עם כוכב סאטורן במזל בתולה, מביא למצב סולידי יותר ונוח בשווקים בעולם כולו, ובנוסף יש מצב כוכבים נוח יותר בהורוסקופ של ארה"ב בזמן הקרוב (אין סתירה לכל מה שהתראתי בעבר, לגבי התקופה של אחרי הבחירות בנובמבר 2008). כוכב נפטון זז עתה מהמפגש עם כוכב יופיטר במפה של ארה"ב ופלוטו ינוע מנקודת האפס בגדי, זה ירגיע את השווקים ונרגיש זאת בצורה חזקה יותר מהימים הראשונים של חודש פברואר. כוכב וונוס יהיה מול השמש בתאריך 03.02.2008 ואחריו יגיע כוכב יופיטר מול השמש בארה"ב בפעם הראשונה בין 11.02-17.02, שני אלה יעוררו את תחושת הנינוחות והשפע שם, לפחות לתקופה הקרובה. זה ישפיע גם על השווקים, בינתיים.

הגעתו של כוכב יופיטר למזל גדי השפיעה על מצבו של הזהב בעולם, וכל עוד הזהב יעלה, והוא ימשיך ויעלה, הדולר ימשיך להיות במצבו השפל והמושפל... נמשיך לעקוב אחרי מצב הכוכבים המשפיעים בשבועות הקרובים.

דו"ח וינוגראד:

זה העניין סביבו סובבת המדינה, "מחכים לוינוגראד"!!!

הגשת הדו"ח תהיה בתאריך 30.01.2008. בתאריך 07.02.08 יהיה ליקוי חמה במעלה ה-17.44. במזל דלי. באחד המאמרים הראשונים, כתבתי, שהשבוע לפני הליקוי מושפע מצילו. כך שבשבוע הקרוב אנחנו כבר בצילו של אותו ליקוי, החושף דברים שלא ידענו. לכן ההמלצה לכל אחד היא לדחות החלטות משמעותיות עד שבוע אחרי הליקוי. האירוע המתרחש לפני הליקוי מקבל אופי לא צפוי וגורם להתרחשויות שאופיין עקום, מפותל, הכל רק לא ישר.

הליקוי בפברואר 2008 יהיה במולות לכוכבים במזל אריה בהורוסקופ של המדינה. אותם כוכבים חוו את מגעו של כוכב סאטורן במלחמת לבנון השנייה. הכל מתעורר מחדש ובדרך לא נעימה. האם זה תוכנו של הדו"ח על המלחמה? או על האוטוריטה(מזל אריה)?

המיקום של הליקוי מעיד שהעם יהיה מול השלטון. כמו כן כוכב פלוטו הגיע לנקודת האפס במזל גדי (ממסד), התהליך יהיה חד משמעי. כמו בעבר, אני חוזרת על כך שהכוח האמיתי לחולל את השינוי יהיה דווקא בידי קבוצות ייחודיות בעלות אג'נדה ברורה, שיניפו דגל עם כותרת חד משמעית, כמו שנראה כבר עכשיו, אלו ההורים השכולים והמילואימניקים, שהדרישה שלהם היא רק דבר אחד, שראש הממשלה יקבל את האחריות, לא רק מילולית, אלא מעשית ויתפטר. האם העם המזדהה איתם יקום מהכורסא? הבעיה שראש הממשלה נימצא בבועה עם כוכב נפטון המלווה אותו מיום הבחירות, מנותק מכולם.

אי אפשר להתעלם מכוכב מרקורי שיהיה צמוד לליקוי החמה בתאריך הזה, העובדה שהוא גם נמצא בנסיגה, מעיד שההתפתחויות יהיו עם כותרות גדולות בכל כלי התקשורת, כותרות שלא ידעכו בעיקר בגלל שהמרקורי יהיה כבר בנסיגה, והשפעת הדו"ח תהיה מתמשכת. אחת התגובות המשמעותיות לכך תהיה עד אמצע חודש מרץ 2008, יתכן שנשמע עד אז על תאריך מוסכם לבחירות. הירח המקודם במפת מדינת ישראל, יגיע לאופק במפת המדינה במזל מאזניים בחודשים ספטמבר-אוקטובר 2008, המשמעות של זה היא התחלה חדשה.

יש עוד היבט משמעותי בהווה בהורוסקופ של מדינת ישראל, כוכב אורנוס נמצא במעלה ה-24 בתאומים, כוכב מארס נעצר מהתאריך 20.01.08 על המעלה 24 במזל תאומים עד העצירה בתאריך 30.01, וימשיך ויהיה על המעלה הזאת עד אמצע חודש פברואר 2008. השילוב הזה מעיד על חוסר שקט, בלשון המעטה, מתח, פיצוץ והכל בווליום גבוה. מצב כוכבים זה ישפיע על מצב הרוח במדינה, התפרצויות הזעם יהיו קשות ומסוכנות בעיקר בימים בהם המארס נעצר סביב ה-30.01.2008.

זנב הדרקון יהיה בצמידות לכוכב מארס, וכוכב מארס המסמל גם פעילות צבאית וביטחונית, מעורר גם חששות ממצב ביטחוני רגיש. כדאי גם להיזהר ברמה האישית, בעיקר בנהיגה, או בכל פעילות שיש בה סיכון.

אי אפשר שלא להתייחס לנאומו של אולמרט בכנס הרצליה, הכוכבים באותו היום לא עשו עימו חסד, כוכבים כמו נפטון וסאטורן "עבדו" באותו יום והעידו שדבריו לא מתקבלים, שיש ביקורת, שהוא משתמש במניפולציות כדי לתמרן את "תמונת הנוף" במציאות בה אנו חיים, עם ראש דרקון ומארס בבית 12 בהורוסקופ שלו. (לדוגמא: שקט בצפון, הכל נהדר... אבל אולמרט "שכח" שמדינת ישראל זה גם שדרות והישובים הנמצאים סביב רצועת עזה, שם לא ישנים מפחד...)

הניסיונות לטשטש את המציאות אינן עולות יפה. הליקוי שמגיע בתאריך 07.02 לפנות בוקר, יהיה מול נקודת הביניים אורנוס-נפטון במפת הלידה של מדינת ישראל, כך שכל ניסיון הדחקה בשבועות הקרובים יהיה בלתי אפשרי והעובדות יצוצו ויעלו למעלה. גם המפה המשותפת של אולמרט עם מדינת ישראל מצביעה על תחושת ארעיות ושחיקה, המשפיעים גם עליו וגם על אזרחי המדינה. הפער הקיים בין הביטחון העצמי אותו הוא מציג כלפי חוץ, ובין ההרגשה הפנימית שלו, ברור.

חוסר היציבות השלטונית, חוסר היכולת לקדם מהלכים בעלי משמעות וחוסר יכולת לקבל החלטות מהותיות, מעידים על החשש והקושי לקבל את המציאות שמנסים להכתיב אותה. האורנוס שהוא מאוד דומיננטי במפת המדינה מעיד על כך שצפויים שינויים.

הפלשתינים וישראל:

ההורוסקופ של הפלשתינאים נקבע לפי הצהרת ערפאת באלג'יר, בשנת 1988. כוכב סאטורן עובר על המפה ומעיד שהמחלוקת בין הפת"ח ובין החמאס אינה נפתרת. העימות והמתח ממשיכים את המשבר ואת חוסר ההסכמה במדיניות של כל אחד מהצדדים. לגבי רצועת עזה, נקודת המפתח היא כיבוש המפקדה של הפת"ח בעזה, והשתלטות החמאס על הרצועה. מיבנה ההורוסקופ של אותו הרגע מעיד על כוחו של השלטון שם, המהפך לצד האפשרויות שיש להם. נקודות מפתח לשינוי חיובי או שלילי, (תלוי בעיני המסתכל), יהיו בין מרץ-אפריל 2008. באחד ממאמרי הקודמים ציינתי את העובדה שלממשלה יש בעיה עם תהליך קבלת ההחלטות. (הורוסקופ הלידה של הממשלה מתאריך 04.05.2007).

הניסיון להטיל מצור על "חמאסטן", לא נעשה בצורה חד משמעית. ועל כך אנחנו משלמים בכישלון, (הם פרצו את המעבר למצרים, וכך פרצו את המצור). כך היה עד כה וכך יהיה גם ההמשך, בכל נושא הקשור למצבנו החברתי, בטחוני וכלכלי. דוגמא מהתקופה האחרונה, ההבטחות למיגון שדרות, ראש הממשלה הודיע שידאג לכך, אחרי שהיה עליו לחץ בדעת קהל, אבל בבית המשפט הודיעה המדינה שלא תמגן את הישובים באזור.

אין לנו תמיכה לאורך התקופה האחרונה וגם לא בעתיד הקרוב, גם אם מנסים לספר לנו אחרת, כוכב פלוטו נימצא בהיבט לא קל במקום המבטא את דעת הקהל בארץ ובעולם. ברגע של אמת, מדינת ישראל לבד מול העולם. "החוויה" האחרונה עם רצועת עזה, הוכיחה את זה שוב, להם "מותר" לירות בנו קאסמים, לנו אסור לפגוע בהם. איזו משוואה?

ועוד משהו:

כדאי לעקוב אחרי ג'ון מק'קיין, אחד המועמדים בבחירות בארה"ב, למפלגה הרפובליקנית. הוא יכול להיות ההפתעה של הבחירות שם.

בחזרה לארכיון