טובה ספרא - תחזית שבועית קודמת
1.7.2011 - 8.7.2011

היום יש לנו ליקוי חמה במזל סרטן. לכל ארוע סביב הליקוי יש חשיבות גדולה. מה שקרה בשבוע שקדם לליקוי, מלבד האמוציות וכאבי הלב, היה קשה לצפות מראש, התוכניות לא יצאו לפועל כמו שחשבתם ויהיה עליכם לעשות שינויים, חלקם משמעותיים בגלל שיבושים קטנים שלא צפיתם. עתה השבוע שמגיע, יביא עימו ארועים חשובים. זיכרו שהתוכניות שתעשו השבוע או הרפתקאות שאתם מתחילים בימים האלה יהיו בעלי משמעות גדולה יותר ממה שאתם מבינים עכשיו. מי נולד ב01.07 יחווה שנה גורלית. יש הזדמנות לפלס לעצמכם את הדרך להצלחה. אבל זה יהיה תלוי גם בכם ובסגנון היצירתי שבה תקבלו ותלמדו על עצמכם ועל יכולת התגובה הריגשית שלכם לזולת בלי להפגע מזה ברמה האישית.

היום הטוב שבו כדאי להתקדם או לקדם תוכניות הוא ה05.07 השבוע. אנו בתקופה שבה מתרחשים ארועים שתהיה להם משמעות היסטורית בכמה מדינות במהלך החודש הקרוב. תוכניות שאופיין מהפכני יתמודדו מול גישה מסורתית בעיצוב הליבה של מוסדות שונים. לא נופתע מנפילת מנהיגים בחודשים הקרובים, בעיקר במדינות בהן ליקוי החמה משפיע ישירות. אני שוב מזכירה את באשר אסד, בסוריה, כדוגמא, בעיקר בגלל שבהורוסקופ של סוריה, השמש במזל גדי נמצאת בדיוק במולות לליקוי, מה שמחליש אותו ואת מוסדות השלטון שם. לליקוי החמה היתה השפעה גם לפני המופע שלו ובעיקר אחרי, כך שתוך זמן קצר, נשמע על בעיות המחריפות בסוריה.

ליקויים נחשבים ארועים חזקים ביקום, הם עוזרים לשבור תבניות ודפוסי פעולה שהיו מקובעים בתת ההכרה, ובמובן החיובי הם מעוררים אותנו ומוציאים אותנו מהחושך לאור. היו סבלניים לשינוי, זה יכול לשפר את חייכם בענק בשעה שניסיון לאחוז בעבר יהיה עקר ומתסכל.

הקשרים שלכם עם אחרים בעיקר עם קרובי משפחה או כאלה שאתם רואים אותם מספיק קרובים כמו בני משפחה, יהיו במרכז תשומת הלב שלכם. תהיו מודעים יותר למשמעות של היחסים, הקשרים והדרך בה אתם מתנהלים איתם. אתם חשים מוזר מאחר ואתם מכילים בתוך עצמכם גם דחייה עצמית וגם רצון להשתלבות בתוך קשר אישי, ההמלצה היא לחפש את המקום המעשי כשאתם מנסים להבין מה קורה לכם. יתכן שחלק מכם חושבים על שינוי כיוון בחיים, שינוי מקצועי או כל שינוי שיהיה בהלימה לאמת האישית שלכם, מה שיכניס שימחה לחייכם. בעיקר כשתהיה לכם הרגשה שאתם מבטאים את מה שאתם חווים. אפשרות נוספת היא שתנסו להעריך מחדש את האחריות שקיבלתם על עצמכם בתוך מערכות יחסים, כדי לזכות בסיפוק גדול יותר.

המנעד בין וונוס לאורנוס ב07.07 מצביע על שבירת מערכות יחסים ברמה האישית, אבל גם בריתות עיסקיות ובינלאומיות צפויות לפילוג.

ברצועת הזמן שבין 06.07-10.07 נשמע על פרידות בין ידוענים בחדשות, או התמוטטויות של מכובדים, גם סימלית וגם פיזית.

כוכב אורנוס משנה כיוון ב09.07 במזל טלה הלוחמני, "עוזר" להתיז ניצוצות ולעורר הפגנות ועימותים אלימים במזרח התיכון וגם במדינות אחרות, יוון כמשל. עוד מנעד משמעותי שמשפיע מתחילת יולי עד 10.07, מבשר טובות לאלה העוסקים בניהול כספים. פוטנציאל לאירגון נכון של סכומי כסף גדולים בעסקים גדולים, עם רווחים נאים בתאגידים שונים וגם הפרט תהיה לו תועלת מהמבנה הזה, באירגון החשבונות ותנועות הכספים גדולות אם צריך.

אלה שנולדו בתחילת מזלות האדמה בעשרת הימים הראשונים ייהנו במיוחד ממצב כוכבים זה, על פי רוב בתחום הכלכלי.

הניסיון לשנות את גיל הפרישה של נשים בימים האחרונים, מושפע גם הוא מרצועת הזמן שלפני הליקוי חמה, לכן אין ספק, שהתוכנית המקורית תראה אחרת בעתיד. ההתנגדויות והתגובות הן ללא ספק אמוציונאליות. אבל יש סיבה לבחון מחדש את הרעיון והחוק אותו מבקשים להביא.

כאן במדור נכתב במאמר ב10.06 ואחר כך גם ב17.06 : "אפשר לצפות לחדשות בנושא הכלכלה, בעיקר בכל הקשור לנדל"ן". שר השיכון אריאל אטיאס, בשבוע האחרון הבטיח הטבות של 100.00 שקל עזרה לזוגות צעירים, או חסרי דיור שיקנו דירה בפרפריה. זו תוכנית שאושרה בכנסת.

שימו לב השבוע לימים שבת, שני, רביעי ושישי בכל אלה כל היום ירח בטל.

01.07 הפעילות שלכם מושפעת ממקומות ריגשיים. היום ליקוי חמה מחדד את הפער בין מה שאתם חשים ובין העשייה והאחריות המתלווה לפעולות שאתם עושים. יש קושי לראות בצורה בהירה את המתרחש, העננים האמוציונאליים משפיעים על כל דבר. הירח בטל משעה 14.38 בצהרים עד תחילת של יום ראשון בשעה 0.44 אחר חצות.

02.07 הירח בטל לאורך כל היום עד 0.44 אחר חצות. זהו יום שאתם מרגישים צורך להתגונן, מה שמקפל אתכם פנימה עם הירהורים. אין לוגיקה בשטח. היצירתיות במיטבה, אתם מופתעים ממה שפורץ החוצה, התגובות מהירות, אבל הכל אימפולסיבי ואין טעם להתחיל משהו חדש. המתינו עם כל הרעיונות למחר.

03.07 היצירתיות שלכם מקבל תמיכה מהסביבה. התגובות המהירות עלולות להיות קצת דראמטיות, בעיקר אם אם חושבים שמישהו מנסה לכוון אתכם למקום לא רצוי. העצמאות מתבטאת בהתלהבות, אבל אולי אתם מגזימים בתגובות, בהוצאות ובהבטחות, יהיה לזה מחיר שלא חשבתם עליו. היציבות הבוגרת חוזרת לקראת שעות אחר הצהרים, טוב לכם בחברת בני המישפחה ואתם דואגים לרווחתם. הירח בטל משעה 19.27 בערב עד יום שלישי בשעה 04.16 לפנות בוקר.

04.07 היום כולו ירח בטל! מצבי רוח משתנים משפיעים על התנהגותכם. גם מצב רוחם של הקרובים אליכם משפיע. אתם סופגים רעיונות אמוציונאליים, ההשראה לא פוסחת עליכם. נסו להמשיך בסדר יום של שיגרה, בלי להכניס אלמנטים חדשים לחיים. לא היום.

05.07. היום כדאי להתחיל את כל התוכניות שדחיתם. השתלבות במקום עבודה חדש או לחתום חוזה שחשוב לעסקים או הסכמה אחרת. כל יוזמה שיש לה משמעות לעתידכם, נכון לקדם אותה במהלך היום. זה יום שהיעילות מאפיינת אותו, עשו תוכניות עם סדר עדיפויות. נסו להמנע מביקורת ונג'וסים, התמקדו בעשייה. חשיבה ראציונאלית עוזרת לברור את בין עיקר ותפל. אל תיתנו לאחרים לכפות עליכם את רצונותיהם, כדי לא לפספס את היום הזה.

06.07 הירח בטל היום משעה 03.20 בוקר עד למחרת בשעה 06.55 בבוקר. מצבי הרוח משתנים, תרגישו כאילו אתם בתוך סיר לחץ, מחכים שהכפתור יתרומם כדי לשחרר לחץ. בנתיים יש חוסר סבלנות, אתם שוכחים את כללי התזונה הנכונים שאימצתם לאחרונה. הלוגיקה מתעופפת לה מבעד לחלון.

07.07 יש אידיאליזציה של אדם מסויים או של נושא מסויים אבל זה לא העיקר. אתם מנסים להיות נחמדים, אבל גם מתגוננים. הזהרו כי יש נטייה לאבד שליטה בשעות הערב כזו שעלולה לגרום למשבר ביחסים! אם אתם מנסים להיות בשליטה, בעיקר ביחסי בינאישיים, לא בטוח שזה יועיל, מאחר והנטייה לגעור ולנזוף בזולת וגם זה לא בדיוק בשליטה. עדיף להתרחק.

08.07 אתם ממשיכים להיות רגישים. הירח בטל היום משעה 09.31 בבוקר עד למחרת, שבת בשעה 09.32 בבוקר. אל תתפתו לרעיון או יוזמה של חבר או שותף, אם מבזבזים את זמנכם. התנגדות שלכם, עלולה לקבל פרשנות לא נכונה, לכן כדאי להסביר את המניעים שלכם מראש. המתח במערכת יחסים עדיין קיים, ולכן הסיכונים למשבר לא חלפו. אתם עלולים לגלוש למצבים של הכל או לא כלום. זכרו שההבנה של חוקי היקום רק עוזרת לכם לא לעשות שגיאות מיותרות.

כלכלה ושווקים:

בזמן שהשילוב בין יופיטר ופלוטו בתחילת החודש עד 10.07. נמצא כוכב פלוטו מול היופיטר בהורוסקופ של ארה"ב, יתכן שיש התקדמות כלשהי בניסיונות לארגן את החוב הענק של הפדראל.

התקופה עד 26.08 מכילה כמה התפתחויות המושפעות מהיקום. כוכב וונוס יכנס למזל סרטן ב04.07 וימשיך בעיקבות השמש, ויעורר את הכוכבים במיבנה ה T עם האורנוס, סאטורן ופלוטו, בהמשך עוד השבוע כוכב מארס ידליק את מעלות ליקוי החמה שהיה בתאריך 01.06.11. אחריו המארס יגיע גם למעלות ליקוי הלבנה ב15.06.11 ובתחילת אוגוסט למעלות ליקוי הלבנה ב21.12.2010, שבנוסף הן מעלות נפיצות גם לביטחון מדינת ישראל. כל אלה ישפיעו על השווקים.

כוכב מארס עובר למזל סרטן ב03.08, וגם הוא ינסה לדלג מעל הצוק הנמצא בקצה ההר. ב02.08, כוכב מרקורי נעצר לפני נסיגה, ושוב כמה לא מפתיע, החלטות מדיניות חשובות בנושא הכלכלי בארה"ב אמורות להתקבל, כשברור כבר מניסיון העבר שכל החלטה, אין בה יותר מעוד בעיטה בכדור במסלול למטה. וצריך לזכור, שכך אפשר יהיה לגלגל את הקושי הכלכלי לשנת 2012, שהיא שנת הבחירות שם. כך תהיה כולה בהשפעת המנעד המתוח שבין אורנוס ופלוטו, אולי יש בזה משהו חיובי, הבוחרים יחליטו איזה נשיא ואיזה קונגרס הם רוצים או חושבים שיהיה טוב עבורם לפיתרון המשבר הכלכלי שם, אם על ידי העלאת מיסים לעשירים, או מימשל שיגונן על התוכניות הסוציאליות שלו, במגוון כולל ביטוח הבריאות.

למעשה כמו שנכתב כאן במאמרים לא פעם, הריבוע בין אורנוס ופלוטו זו הדראמה המעצבת את השינויים הפוליטיים, חברתיים ותרבותיים. ההשפעה תהיה על דמות החברה בכל העולם ובכל המישורים עד 2015.

יוון: האסטרטגיה החדשה טובה לטווח הקצר. צפוי שם ניסיון כן להכנס למישטר צימצומים כלכלי שישפיע על האזרחים והתנהלות במדינה במטרה לא להתרסק. האירגון מחדש שם בלתי נמנע, וזה משפיע ישירות גם על כל האיחוד האירופי שיוון היא חלק ממנו. הבעיה תתעורר שוב ב2013, כשהכוכבים אורנוס ופלוטו יגיעו אל השמש והמרקורי בהורוסקופ המסמל את הצטרפות יוון לקהילת האיחוד האירופי מ01.01.1981.

באותה מפה יש גם שילוב של הכוכבים וונוס ונפטון במזל קשת. כוכב וונוס המסמל ערכים ונזילות כספית עם כוכב נפטון שנוטה לפזר ולפוגג את מה שנימצא בקרבתו. ב2009 השילוב הראוותני של הכוכבים יופיטר ונפטון (אופוריה ואופטימיות בלי בסיס) יצרו מנעד לשמש ומרקורי במפה הנ"ל. הביזבוז הגדול הביא אותם למיתון ואז יוון לקחה הלוואות במטרה לשנות את הנתונים הקשים, אבל במצב הכוכבים הזה מצבם רק החמיר ועתה יש רצון לצאת מהקושי, לקבל עוד סיוע, אבל זה יעזור זמנית.

אצלנו:

כוכב וונוס מושפע לאורך החודשים יוני ויולי מכוכב אורנוס. וונוס מסמלת את הערכים והמודעות החברתית לצד מחירים. כך התעוררה בארץ המחאה למחירי הקוטג' כסמל לכעס של האזרחים נגד התייקרויות המזון חסרות הפרופורציה. הכוח של האורנוס מוביל תמיד לשינוי ומהפך. יש להניח שכל עוד כוכב אורנוס ימשיך להשפיע על כוכב וונוס, המגמה תמשיך להשפיע, וכמו בשרשרת דומינו, נשמע על מוצרים נוספים שהאזרח סימן אותם כיקרים מדי.ולא רק, השילוב בין הכוכבים האלה יביא לעוד מחאות חברתיות שמטרתן להביא שינוי ערכי חברתי ותרבותי בכל הרבדים בחיינו.

כוכב וונוס הוא הכוכב של המדינה, לכן השפעת האורנוס תהיה גם בניסיון לשנות את התדמית שלנו כמדינה בין מדינות העולם. בעיקר כשיש ניסיונות לפגוע בלגיטימיות שלנו בכל דרך אפשרית.

השפעות הליקוי חמה המתרחש ב01.07.2011.

ליקוי החמה יהיה בדיוק על נקודת האמצע בין השמש והיופיטר בהורסקופ של ארצות הברית. שמש מסמלת מנהיגות וכוכב יופיטר מסמל גם את החוק. הליקוי מגיע באחת התקופות הקריטיות בגלל הצלילה החופשית שם בגרעון הכלכלי שצומח מיום ליום. המדינה מפולגת בתחום בין המיפלגות, בין הנשיא והקונגרס.

לצד הליקוי מגיח כוכב סאטורן שיש לו משמעות קארמתית, ומוסיף הרבה מרור למצב השברירי של הכלכלה, באופיו הוא תמיד שם גבולות בעזרת נקודת מבט מפוכחת ועוזר להבין שחייבים לשים גבולות.

כוכב סאטורן בהגעתו מסמל סיום תקופה. ב 13.08.1981, נחתם ההסכם ביוזמתו של הנשיא, ומוכרת בעולם כמודל כלכלי של הנשיא רייגן. המטרה היתה לעודד את השוק החופשי בלי מעורבות השלטונות. זה מודל שהרבה מדינות בעולם אימצו גם בתקווה להגיע לצמיחה המהירה שהביא אותו מודל לארה"ב. יופיטר השופט ואיש החוק וסאטורן השמרן היו אז במזל מאזניים. עתה שלושים שנה אחרי, הכוכבים אורנוס ופלוטו הגיעו וגרמו לקריסה של הסדר הישן. בפועל התוכנית הזו היתה הקרון ברכבת לוול-סטריט, להתפתחות שהולידה שם את חמדנות עם כל המשתמע מזה.

כוכב סאטורן המגיע למקומו, יהיה בריבוע לשמש במפה של ארה"ב, במהלך חודש אוגוסט. זה קורה כאשר כוכב אורנוס משפיע על כוכב וונוס, המסמל את הערך העצמי. כוכב פלוטו שמסמל גם הון, יהיה מול כוכב יופיטר, כוכב של הוצאות, כל אלה מובילים בסופו של דבר לעצירת ובלימת הביזבוזים שם. המיתון שם רק מתחיל.

ליקוי החמה של 01.07, משפיע גם על בריטניה ואירלנד. שההורוסקופ שלהם נכון לתאריך 01.01.1801. גם שמש וגם הציר הדרומי מושפעים ממולות של הליקוי, לכן אפשר לצפות לאי שקט בבלפאסט, אבל לא נופתע אם יתעוררו גם בעיות המחלישות את המימשל במדינות האלה ובהמשך יגיע השינוי או המהפך עם המבנה של הכוכבים אורנוס ופלוטו. שקט לא יהיה באיזור שם.

קנדה, גם היא מושפעת ממולות הליקוי לפי ההורסקופ שלה, נכון ל 01.01.1867. על הציר הדרומי נמצאים השמש והאורנוס, ומעבר הליקוי והכוכבים אחריו מעוררים תהליכים שאופיים התנגדות לממשלה, או תנועה חדשה שתוביל התנגדות לממשלה, והשברים יחשפו שם עם אור הזרקורים.

" כי הממון שקר, והון העולם בא במהרה וחולף במהרה" (רבי שלמה אבן גבירול).

בחזרה לארכיון