טובה ספרא - תחזית שבועית קודמת
24.6.2011 - 1.7.2011

סביב התאריך 26.06 התקשורת בכל קבוצה, חברתית, עסקית, פוליטית או משפחתית מתנהלת עם קשיים. יש נטייה לאבד שליטה ולהתרגז, בקיצור, הפתיל קצר.

בתאריך 29.06 כוכב ונוס יכול לשפר את התקשורת ויתכן שתקבלו הזמנות לאירועים לא צפויים, או לטיולים קצרים. אבל יום אחרי, שוב קיים איבוד שליטה. הניסיון להתמקד במה שעושים, או להדגיש את הפרטים ולקבל תשומת לב, עלול להתפתח בצורה מביכה ולא נעימה, זה יכול לבוא לביטוי במצבים בהם משפט, או רעיון של הזולת "נחתכים" בגלל קוצר הרוח שלכם וגורם לו לאיבוד כיוון המחשבה. זכרו שזהו השבוע שלפני ליקוי החמה, לכן שימו לב, לא לקבל החלטות חשובות, כדי לא להתאכזב מהתוצאה, שמרו על פתיחות וגמישות מאחר והאנרגיה הזו יוצרת אירועים בלתי צפויים ולעיתים עם תוצאה לא פשוטה, גם האמוציות יגיעו לשיאים חדשים. כך שהיו מוכנים לבלתי צפוי ונסו לדחות את מה שחשוב לכם לתאריכים שאחרי ה- 02.07. למעשה, היום האידיאלי להתחיל דברים חדשים יהיה ב-05.07, כך שכדאי להמתין.

ליקוי החמה הוא למעשה גם מולד ירח, במזל סרטן. מבנה הליקוי, מחזק את אופי התקופה, עם הכוכבים אורנוס, פלוטו וסאטורן, יש צורך לחפש את פריצת הדרך.

השמש במזל סרטן, שמתקשר לשורשים, מסורת, בית ומשפחה. המהות של מזל סרטן היא הצורך בביטחון, המושפע מהמשפחתיות. העוצמה של מזל סרטן מתבטאת בתיעוד ההיסטוריה, בנוסטלגיה והצורך לא לשכוח את כל מה שהיה. אצל בני מזל סרטן, תמצאו אלבומי תמונות וזיכרונות משפחתיים, הם מתייקים כל דף או פתק שיש עליו רישום שחשוב לדעתם לזיכרונות האישיים, או המשפחתיים.

בתאריך 26.06, השמש מתנגשת בריבוע לכוכב אורנוס המהפכן, הנמצא במזל טלה הספונטני, מצב שחותך את החבל בין ההווה לעבר. זה תהליך המחזיר אותנו למציאות, יתכן אף שבהפתעה, או בהלם. זה הרגע בו לומדים את חשיבותה של הגמישות, כאשר הולכים לקראת החדש והלא ידוע, כל זאת מבלי לרדת מהפסים, או להתחרפן חלילה, בגלל חוסר שביעות רצון ממה שהיה עד כה.

אי אפשר להתנגד לתהליך, הקרבות הם עקרים, כך שאלה לא שווים מלחמה. שינויים הם הסדר הטבעי של הדברים, בעיקר כשכוכב אורנוס משחר לטרף. בתאריך 27.06, השמש תהיה מול כוכב פלוטו, כוכב שמקשה אף יותר מכוכב אורנוס. זו עוד התערבות בזרם שעובר מהעבר, להווה ולעתיד. זו אנרגיה פסיכולוגית כבדה ותובענית, המביאה לשינוי מהותי, לטרנספורמציה. תהליך הגורם לנו לשחרר משהו שלא חשבנו שאפשר לחיות בלעדיו. למרות שנוצרת הרגשה שהבלוק הנוכחי אינו עביר, זו תהיה השקעה טובה שנעשה, מאחר והיא תפתח בפנינו נתיבים חדשים, הזדמנויות חדשות ומספקות. יש הבנה שהביטחון אינו נמצא במקום מובן מאליו, אלא עלינו לקבל התפתחות חדשה שיש בה התנסות אחרת, כזו שיכולה להעשיר את חיינו.

אלו שנולדו בימים הראשונים במזלות היוזמה (טלה, סרטן, מאזניים וגדי), או שמזל האופק שלהם במזלות האלה, חווים את השינויים והמהפכים בחייהם לאורך השנה האחרונה, ואם הם עוד לא "הבינו" שהם חייבים בשינוי, כדאי שיזכרו שעדיף לעלות על הרכבת מיוזמתם, כיוון שאם לא יעשו כך מישהו, או משהו, "יזרוק" אותם על הרכבת ואז הסיכוי להיפגע גבוה יותר. אין שום אופציה להישאר באותו מקום.

כוכב מארס עבר למזל תאומים בתאריך 20.06, שמענו, ועוד נשמע, מפיהם של מנהיגים ואנשים הנמצאים בעמדות מפתח ברחבי העולם הרבה משפטים בעלי משמעות כפולות. מומלץ לפוליטיקאים וכאלה הנמצאים בעמדות השפעה, לקחת חופש מנאומים, להתרחק מעיתונאים ולהשקיע מזמנם בעבודה, לחפש ולייצר פיתרונות לבעיות שצצות. סביר להניח שהבחירה שלהם במילים תהיה גרועה והשפעתם תהיה שונה, או הפוכה, מזו שהתכוונו לה, ממש כמו בומרנג.

באשר אסאד עשה זאת בתאריך 21.06, כוכב מארס היה במזל תאומים ויצר גם מנעד עם כוכב נפטון. המילים היו "מבטיחות", אבל במציאות הפכו לבועות אוויר, שגם אם קיווה שיהיו צבעוניות ומרתקות, הן היו מאכזבות וגרמו לאזרחים הסוריים להבין שהנשיא שוב מנסה להוליך אותם שולל.

עמרם מצנע, התבטא בפורום של מפלגת העבודה בגבעתיים, ואמר על מצביעי עמיר פרץ שהם "מפלנטה אחרת" וכו'. המארס היה במזל תאומים באותו היום, שלישי 21.06 והכותרות, לצד הפרשנות לדבריו, הביאו תוצאה שהוא לא חלם שיגלוש אליה, אין ספק שאלה מילים שמצנע היה רוצה לבלוע בחזרה.... גם כאשר נישאל מצנע על המשמעות והכוונה של דבריו, נשמע כאילו הוא מדבר משני צידי הפה... מביך מאוד.

אריה דרעי, בחר את מעמד וועידת הנשיא, בתאריך 22.06.2011, בשעות אחר הצהרים, וסיפר שקיבל החלטה לרוץ בראש תנועה... כזכור, ביום זה היה ירח בטל כל היום, שהמשיך עד יום חמישי (23.06) בשעות הצהרים, ובנוסף אנו עדיין בתקופת הליקויים... כך שהזרעים שזרע לא ינביטו תוצאה, בוודאי לא זו שהתכוון אליה.

במאמר שנכתב כאן בתאריך 10.06 נכתב: "סיום ההתפקדות במפלגת העבודה, "ארגזים" עם טפסים חתומים של מתפקדים חדשים, כמה לדעתכם יישארו באמת כחברים במפלגה אחרי שהמפקד וההצבעה ליו"ר המפלגה תסתיים? מאחר ויש עוד ליקויים, נשמע בקרוב עוד כמה "סיפורים" והצהרות שבין נקודת ההתחלה והסוף יביא למשהו אחר".

הסיבה לאותם סימני שאלה נעוצה בתקופה שבה הסתיים המפקד, רצועת הזמן המושפעת מהליקויים, מביאה תמיד להתפתחות לא צפויה, או כזו שלא רצינו שתהיה. "החדשות" בימים האחרונים מספרות כבר על תקלות ובעיות שנעשו במפקד והמספרים כמובן משתנים.

שימרו על עצמכם, בבקשה, השבוע במיוחד, הימים שבין 27.06-02.07 מכילים סכנות לא צפויות. במדינת ישראל פגיעים יותר בימים האלה.

הליקויים ימשיכו להשפיע גם על הטבע ומאחר והשפעתם מתמשכת, אנו צפויים לשמוע על עוד רעידות אדמה, תזוזות טקטוניות ושינויי מזג אוויר, שאינם אופייניים לתקופה הזו.

24.06 יש צורך לאזן את הצרכים שלכם עם אלו של הסובבים אתכם. עליכם להאמין בעצכם וביכולת שלכם לממש חלומות. החולשה בתחושות אלה היא שהתקוות עלולות להיות מוגזמות, בדקו האם אתם מבססים את הרצון במציאות. משאלות הלב ממשיכות, אבל ההערכות מעורפלות, או מגיעות למקום מוטעה, מה שלא יקדם אתכם למטרה. נסו לא לגלוש לתגובות אימפולסיביות, מאחר ואלה לא תמיד מוצלחות, או שיגררו אתכם לתוצאה לא טובה. בשעות הערב מצב הרוח משתפר מאוד, המפגשים עם חברים עליזים יותר, הערב מתאים גם למסיבה וגם לארוחה אינטימית.

25.06 הירח בטל היום משעה 01:08 עד שעה 23:54, לאורך כל היום. אל תתנו לתגובות רגשיות לתדלק את השיחות, כדי לא לגלוש לוויכוחים סתמיים, או למריבות חסרות בסיס אמיתי, הנטייה היא להעלות נושא, שכבר אבד עליו הכלח, ובכל זאת פוגע באנשים הקרובים אליכם. חילוקי דעות אופייניים היום, אבל גם חוסר הסכמה לא צריך להיות נושא למריבה.

26.06 קיים היום רצון לפצות את עצמנו, אולי לצאת למסע קניות, או לרכוש משהו שעוזר לשפר את איכות החיים בבית. יהיה נחמד להיפגש ולפטפט עם החברים. מצב הרוח משפיע בדרך חיובית על כל מה שאתם עושים, רעיונות צצים ואתם פתוחים להרפתקאות קטנות חדשות. הבוקר נחמד וחיובי לפעולות שונות, הרצון העיקרי לא להגיע למקום שדורש התחייבויות, אלא לשמור על החופש האישי.

27.06 האנרגיה מתעוררת ועוזרת לכם ליזום ולהיות אופטימיים ביחס לפעילות שלכם. אתם מרגישים שאתם פורשים כנפיים, ההזדמנויות פתוחות. פעילות עצמאית עוזרת ליוזמות יוצאות דופן, במובן החיובי. בשעות אחר הצהרים האוויר יוצא מהבלון ואתם מרגישים שמיציתם את הכל, אין לכם כוח אפילו להרים את היד. הירח בטל משעה 19:25 עד למחרת בשעה 10:57 בבוקר.

28.06 הבוקר הירח בטל עד שעה 10:57 בבוקר, נסו להימנע בשעות אלו ממאבקי כוח. הירח עובר למזל תאומים, הדמיון עשיר, אך לא כל כך עוזר לשפוט מצבים בדרך נכונה. השיחות היום הן בנושא הביטחון והמשפחה, הרגשות משפיעים על התכנים ועל תוצאות ההחלטות. אתם חשים שהמזל הטוב מלווה אתכם, כך שזה הזמן להחליף דיסקט בראש ולעשות שינוי, שיביא משהו טוב יותר לחייכם. לא חשוב מה אחרים חושבים, תעשו מה שנכון לכם ותיהנו מתמיכת המשפחה, או הקרובים אליכם.

29.06 מגמה בוגרת צובעת את היום. חשוב לכם להחזיר את היציבות למשפחה ואתם מעורבים במתרחש אצל האנשים היקרים לכם, גם מחוץ למשפחה. יתכנו הוצאות הקשורות בבית, או הוצאה הקשורה בבן משפחה קרוב. קשרים חמים נבנים היום, נחמד לצאת ולטייל, או לבקר במקום שמתאים לכם.

30.06 אתם מפגינים היום נחמדות כובשת וקיים סיפוק מהדברים הבסיסיים בחיים. היו פתוחים, שימרו על הומור, זה תמיד עוזר לשמח. הירח בטל משעה 10:34 בבוקר עד שעה 19:14 בערב. האינסטינקטים והאינטואיציה במיטבם, עוזרים להדריך אתכם ולהבחין בניואנסים. שעות הערב מתקשרים למפגשים משפחתיים, הלוגיקה נעלמת והאווירה משפחתית עוטפת את האירועים, שמעשירים ונותנים תמורה.

01.07 הפעילות שלכם נובעת ממקומות רגשיים. ליקוי החמה היום מחדד את הפער בין מה שאתם חשים, ובין העשייה והאחריות, המתלווה לפעולות שאתם עושים. יש קושי לראות את המתרחש בצורה בהירה, העננים האמוציונאליים משפיעים על כל דבר.

כלכלה ושווקים

השמש עברה למזל סרטן בתאריך 21.06 וברצועת הזמן שבין 25.06-03.07 תיצור את ריבוע ה -T עם הכוכבים אורנוס, סאטורן ופלוטו. בהמשך, יש עוד כוכבים שיוצרים מנעד עם הכוכבים האלה, כך שחודש יולי צפוי להיות תנודתי במיוחד.

גם אם יהיו ימים בהם השווקים ישמחו אתכם, זכרו שכאשר כוכב אורנוס מעורב הכל זמני וחסר יציבות, כך שלא ניתן לסמוך על הקרקע הפיננסית של השווקים, עליה אתם עומדים. כוכב מארס נמצא במזל תאומים, היזהרו מהצהרות הנשמעות בתחומי הכלכלה, לכל משפט יש משמעות כפולה, לכן כדאי להמתין בכדי להבין למה התכוון המשורר.

כלכלה אצלנו: ציר 5-11 בהורוסקופ של המדינה ממשיך להשפיע. הכלכלה ממשיכה לצמוח והאזרחים ממשיכים לפרגן לעצמם. כוכב יופיטר מטייל במזל שור עד יוני 2012, מביא גם הוא שפע, מאחר ומדינת ישראל בת מזל שור. נאמין ונקווה שהמזל הטוב שמביא עימו כוכב יופיטר ישפיע על המדינה שלנו ועל כולנו בהלימה.

לקראת שנת 2013 שילובי הכוכבים מעידים אף הם על המשך צמיחה, אבל בה בעת יופיעו שיקולים כלכליים, שידרשו מחשבה נוספת על ההוצאות של המדינה, במטרה לשמור על ההישגים הכלכליים של השנים האחרונות.

אביגדור ליברמן ומדינת ישראל:

אביגדור ליברמן, בן מזל תאומים, עם אופק במזל סרטן, דואג ליצור תנאים שבהם יוכל להרגיש בטוח ומוגן, אבל בלי לוותר על הניידות הפיזית והמחשבתית. הוא פתוח למגוון ערוצי תקשורת, מה שעוזר לו להשתלב בתוך המציאות המשתנה. הוא אוהב כשהכל מתנהל בהיגיון וביעילות, ומצפה שגם הסובבים אותו יתנהלו באותה הדרך. הוא ניחן ביכולת חשיבה אסטרטגית ומבין ניואנסים, בכל סיטואציה. ליברמן משלב התבוננות במצבים, מה שעוזר לו לבחור את הרגע הנכון לפעולה. יש לו גם צורך להתחבר ולהזדהות עם מציאות אידיאליסטית.

השמש במפה של מדינת ישראל נמצאת בצמידות לכוכב מרקורי בהורוסקופ של ליברמן, מצב שמעיד על עניין משותף בנושאים שחשובים למדינה ולליברמן. ליברמן מבין את הבסיס הרעיוני לקיומה של המדינה ומפעיל את כישוריו המנטאליים, כדי לעשות את מה שאפשר למימוש המטרות של המדינה.

הירח במפה של ליברמן נמצא בבסיס מפת ישראל, כך שמדינת ישראל מהווה בית עבורו והאווירה במדינה משפיעה על מצבי רוחו. הירח במפת המדינה, מושפע מכוכב אורנוס של אביגדור ליברמן. אורנוס מסמל את האינדיבידואליות של ליברמן, הוא אינו חושש לשבור את הנורמות המקובלות, שיש בתבניות ההתנהגות הבסיסית של המדינה, בכוונה לשחרר את האזרחים מהפחד והקיבעונות, שגורמים להתגוננות, במקום לצאת ולבטא את האני מאמין בנחישות שאנחנו עם שיש לו זהות לאומית. בנוסף, כוכב פלוטו של ליברמן נמצא על כוכב מארס של המדינה וזה דוחף אותו לחשוב על דרכים לחזק את כוחה של המדינה, לחפש אפשרויות חדשות לפעול ללא מורא מול אומות העולם. הבעיה בשילוב הזה שכוכב פלוטו הוא גם כוחני ומניפולטיבי בדרך שפועל.

כוכב יופיטר בהורוסקופ של ליברמן נמצא קרוב לאופק של המדינה, וכוכב וונוס של המדינה נמצא קרוב לאופק של ליברמן, השילובים האלה עוזרים לשותפות פורייה, עבודה משותפת, כשכל צד נותן גיבוי לצד המעשי בשותפות הזו. במערכת היחסים הזו יש שילוב קארמתי, ראש דרקון של ליברמן נמצא על האופק של המדינה, במזל מאזניים, כלומר הוא צריך לעשות ולפעול בסבלנות למען המדינה, לחפש תמיד את האיזון שבין דעותיו האישיות ובין הצורך שיש בביטוי הקיום הייחודי של המדינה. עליו להיזהר מדעתנות, שעלולה לגרור אותו לחשוב רק על התועלת האישית מהשותפות שהוא בונה עם המדינה.

אין ספק שאביגדור ליברמן מביא מאישיותו אינטלקטואליות ייחודית והבנה מעשית, לביטחון העצמי של מדינת ישראל. הוא יודע לתת את הערך המוסף בהסברים הגיוניים, ענייניים ולעיתים קצת בוטים. בדרכו הוא מלמד את כולם שלא צריך להתנצל על קיומה של מדינת ישראל, למרות העוינות שמגיחה בכל הזדמנות מ"החברים" הגרים בשכנות באזור ומאלה המגדירים עצמם ידידים בעולם הנאור.

תזכורת למחשבות ותהליכים אסטרולוגיים בעקבות המתרחש באזור:

בתאריך 28.05.2010 נכתב כאן: "מבנה הכוכבים המתפתח הוא בעל אופי מרדני או מהפכני ומהווה מבחן לשינוי בדרך החשיבה, במהלך השנים 2011- 2012, יתחדדו המתחים שאנו רואים היום, בניסיון לשנות את הסדר הישן. זהו מבנה שאינו סובלני. יש כאן קיצוניות ופנאטיות, חשיבה חד-צדדית, השינוי והכמיהה לחדש יביאו כוחות חדשים בכל תחום לבמה המרכזית. הכוכבים האלה יהוו כוח שיגרום לשינוי רדיקאלי, התחדשות מאתגרת ולא צפויה. אפשר לצפות למרי בקנה מידה רחב בעולם כולו. הרבה ממשלות יתמודדו עם הרצון להשתלט על האזרחים הסוערים. אתגרים הנובעים מתהפוכות חברתיות, הקשורות בעיקר לבלגן הכלכלי, זו היא רק ההתחלה"...

אני חושבת שהקוראים מבינים עתה את המשמעויות של התחזיות שנכתבו לפני כשנה. מאחר ומבנה הכוכבים המדובר הוא רק בראשיתו, נזכור שהשינויים צפויים להמשיך ולהתפתח גם בין השנים 2012-2015.

"כשאדם מגיע להישגים חשובים בחייו הוא רוכש לו שונאים. רק השוטים והבינוניים יודעים להתחבב על ההמונים" (שרה ברנארד)

בחזרה לארכיון