3.6.2011 - 10.6.2011

כוכב יופיטר נכנס בתאריך 04.06 למזל שור ויביא עימו שפע ושגשוג לאלה שהכינו את הבסיס לכך. מזלות אדמה (שור, בתולה וגדי) ומים (סרטן, עקרב ודגים) ייהנו מגלישתו של כוכב יופיטר במזל שור. בין הימים 04.06-09.04 מיבנה הכוכבים המתפתח עוזר למצוא איזון בין הצד החומרי ובין מודעות למישור הרוחני. כוכב יופיטר במזל שור מבטיח פריחה והבנה שהסבלנות תעזור לאורך השנה הקרובה, בעיקר בכל דבר שמצפים שיתפתח בהדרגה. מי שיבין שמזל שור מעדיף את הצד הסולידי, ידע לקבל תמורה מהשקעתו לאורך זמן.

השילוב בין כוכב מרקורי ונפטון עד לתאריך 06.06 מביא לחוסר סיפוק, שעלול לצבוע את האווירה. חלומות ותקוות אינם עולים בקנה אחד עם המציאות וגורמים מבוכה ואי נוחות, יוצרים עימות עם הצד הלוגי. אלה ימים של רכילות, "מעשיות" ומשאלות לב, היו זהירים כדי לא להתאכזב בהמשך, כשתבינו שהוליכו אתכם שולל. אולי אתם עצמכם יצרתם את מצג השווא וגלשתם לתוכו.

אנו לפני ליקוי הלבנה המלא בתאריך 15.06.2011, והשפעתו כבר תורגש כבר מתאריך 07.06. זו תקופה שבה האמוציות והדמיון רצים חופשי ובפראות, יש נטייה לקפוץ למסקנות מהירות, כאלה שעלולות לשחרר פחדים, חשש שמשהו עומד להתרחש, או להשתבש, ובתגובה חושבים על שינוי רדיקאלי ועל כיוון חדש לחלוטין. עדיף להמתין עד לאחר התאריך 18.06, אז האנרגיה תהיה רגועה יותר ותאפשר לכם להוציא לפועל שינוים בחייכם בשיקול דעת.

כוכב וונוס במנעד לנפטון בתאריך 10.06, בימים הקרובים תרגישו שאתם כמהים לאהבה. הרצון הוא במערכת יחסים עמוקה, לזכות באהבה שתוכל להתעלות מעל גבולות הדעת והבינה, כזו שתספק תחושה של אחדות עם בן/ת זוג.

אנחנו בתוך תקופה שהיא מיוחדת, ליקוי החמה החלקי היה בתאריך 01.06, ליקוי הלבנה המלא ובעל משמעות שיהיה בתאריך 15.06 ואחריו עוד ליקוי חמה בתאריך 01.07. בנוסף המבנה בין הכוכבים אורנוס ופלוטו מתפתח ומחדד את השינויים הכלכליים, הפוליטיים והחברתיים, המתרחשים בעולם כולו ובעולמנו האישי.

ליקוי החמה ביולי, יהיה מול השמש בהורוסקופ של סוריה וזו תהיה עוד מכה לשלטונו של בשאר אסד, שתגרום לו לסיים את דרכו כדיקטטור ותביא לשינוי המשטר בסוריה בקרוב. יש עוד מדינות, כולל ארצות הברית, המושפעות מהליקוי ועל כך במדורים הבאים.

הליקויים משפיעים גם על איתני הטבע ועל אסונות הקשורים באיכות הסביבה. זכרו גם שהחודש, נחשב כזמן ליקויים, לכן לוח הזמנים מעוות, ניסיונות לתכנן תוכניות ארוכות טווח משתבשות ודורשות אחר כך תיקונים.

מעברו של האסטרואיד סרס, שמשפיע על תבואה ועל גרעינים, במזל דגים, מקשה על יבולים גדולים בשדות החיטה. כוכב נפטון וכירון במזל דגים משפיעים על שיטפונות ושינויים קיצוניים של מזג האוויר, וכל אלה ביחד יביאו למחסור, כך שאנו נרגיש את התוצאה במחירי המזון, שימשיכו לעלות.

ההסכם בין ארגון המורים ובין משרד החינוך, הושג ביום ראשון 29.05, בשעות הצהרים, בהן הירח היה בטל. כמו כן, ההסכם נחתם כמה ימים לפניי ליקוי החמה. יהיה מעניין לעקוב מתי יגיעו הצדדים ל"הבנה" שהם מיהרו לחתום ופספסו משהו, אולי מידע נוסף שיגיע בהמשך.

על ה"פטפטת" של בכירים בימים האחרונים:
בשבוע שעבר כאן במדור נכתב : "ליקוי החמה מתרחש הפעם במזל תאומים, מלמד אתכם איך לתקשר ולהפיץ מידע. שימו לב למילים החושפות את הסודות הכמוסים שלכם בתוך שיחה אקראית... נזכור שליקויים יש להם השפעה גם לפני ההתרחשות וגם אחרי התהוותם"

למעשה עד תחילת חודש יולי, אנחנו מושפעים מהעולם הרגשי, המידע שנחשף גם אם מתלווה לו חיוך מגיע ממקום אמוציונאלי,חסר שיקול הדעת, לעיתים ממקום שהוא פגוע, למרות שיש כוכבים במזל תאומים הרציונאלי.

לאחרונה אנו קוראים ושומעים על אתרים מותקפים, לא מזמן שמענו על הפריצה למערכות הפנימיות של "לוקהיד-מרטין", יצרנית מטוסי העתיד. הפריצה הזו מוגדרת למעשה כפגיעה בסודות ארה"ב ולדברי מומחים זו חשיבה אסטרטגית מסוכנת...

ברשימה שהתפרסמה כאן במדור בתאריך 05.03.2010 נכתב: "אורנוס קשור ללא צפוי, להפתעות. הוא מייצג את העיקרון של מה שלא ראינו ולא ציפינו לו. אורנוס מתקשר באסטרולוגיה לטכנולוגיה חדישה. כעת, ממזל דגים, הוא עובר למזל טלה הלוחמני. מזל טלה יוצר קונפליקטים צבאיים, מה שמעורר חשש מכלי נשק חדשים ומפתיעים, כמו כלי נשק שיש להם יכולת הדומה לרשת מחשבים כלל-עולמית. האם אפשר שנחזה במתקפה אינטרנטית? שימוש במחשבים ככלי נשק?..."

אצלנו בישראל, הודיע ראש הממשלה שיוקם מטה סייבר לאומי להגנה מלוחמת רשת. ההבנה שאנחנו בעידן חדש מחלחלת לכל מקום ומשפיעה על מקבלי החלטות לנקוט בצעדים מתאימים.

03.06 יש רעיונות גדולים, אבל שימו לב, חוסר בהירות, עלול להטעות אתכם, לכן אל תאמינו לכל מה שאתם שומעים. הירח בטל היום משעה 10:58 עד שעה 11:37 בבוקר. הירח עובר למזל סרטן, האינטואיציה טובה יותר, האינסטינקטים מוליכים אתכם ורוב ההחלטות נוטות להיות מושפעות מהעולם הרגשי. הערב מתאים לארוחה משפחתית, או לשבת בחברת אנשים שאתם אוהבים.

04.06 יש לכם הזדמנות לארוחת בוקר עם בני המשפחה, חשוב לפנות זמן למפגש הזה. הצד הרגשי מצטרף לשולחן ויתכן שזה קצת מביך. הצד הרגשי והלוגי נמצא בעימות, העדיפו לתת אופי יותר ריאלי לתוכניות שלכם. רעיון יוצא דופן מאפשר לכם פיתרון חדש או אפשרות חדשה לבעיה ישנה. החלטות מתקבלות מהר בעיקר לאלה החושבים מחוץ לקופסא.

05.06 נתקעתם בדפוס חשיבה, נסו לצאת ממנו, עקשנות אינה הפיתרון. הירח בטל משעה 08:31 עד שעה 18:03 בערב. מישהו מהשכנים, או אדם אחר, עלול לומר לכם משהו שיטריד אתכם. המניע שלכם עקשני, נסו להתקדם ולפעול בדרכים חדשות, כך תיהנו יותר הערב. מפגשי אהבה, יוצרים חוסר וודאות, החשש שאין לכם מספיק אהבה או כסף, גורמת לכם תחושת בדידות, או שאתם רואים את הסובבים אתכם רציניים מדי.

06.06 איש אינו מוכן לוותר היום וההמלצה היא לדבר מהלב, כך התוצאה הרצויה תגיע מיד. מי שיקר לכם מגיב הכי טבעי לגילוי הריגשי. יש לכם ציפיות גבוהות היום, רעיונות גדולים עפים באוויר. נסו לבדוק שכל מה שאתם עושים עומד בציפיות הכלכליות שתכננתם. זה יום של שמחה, אתם חשים מחוזרים, נאהבים, ופופולאריים. קשה להתרכז היום בעבודה, אתם מעדיפים למצוא הנאות במפגשים חברתיים ולמעשה "מתחלקים" ממשימות רציניות.

07.06 יש ביטחון עצמי, תחושה של אופטימיות ושמחה טוב לכם גם עם עצמכם. לקראת הצהרים אתם יותר מתוחים, רציניים, מבינים שיש פער בין הערכים, כסף ואהבה ודווקא הרצון לכל אלה מתחזק. הירח בטל משעה 18:52 עד שעה 22:33. החלטות והתחייבויות שאתם מקבלים במהלך הלילה, מבוססות על שיקול דעת. הבחירה הנכונה מתקבלת בקלות.

08.06 יש עניין לשפר את עצמכם. מחשבה לשינוי הרגלי אכילה, יותר ספורט, צעדות, ואת כל אלה לשלב בשגרה היומיומית. הרצון העיקרי הוא לשבור את המסגרת, חוסר הסבלנות שלכם עלול לגרום לכם לפעול בלי פרופורציה ולהקצין את התגובות לזולת. אל תופתעו לשמוע דברי ביקורת כבומרנג להתנהגותכם בשעות האחרונות של היום.

09.06 אמונה ותקווה תעזור לכם לממש את החלום. הדמיון שלכם עשיר במיוחד, השקיעו בו הבוקר. יש קושי לשמור על שקט, את חווים בלגאנים במקום סדר וארגון. נסו למצוא מטלות בהן תוכלו להוכיח את המיומנויות שלכם, ביקורת עצמית ועקשנות רק תכשיל אתכם. נסו להיות יותר יצרניים. הירח בטל משעה 11:11 בבוקר עד שעה 01:31 אחר חצות.

10.06 יש צורך במרחב, להתרחק מבן/ת הזוג, או השותף/ה, או מהתחייבות. אתם מוטרדים או בדיוק ההפך מוקסמים מאילוזיה או התפכחות. חיפשתם את האהבה האידיאלית והתאכזבתם, נסו לחזור למציאות. מערכות יחסים עסקיות גוררות מאבקי כוח. נסו לשמור על עצמאות ולא להיכנע ללחצים מיותרים. העדיפו את הסביבה המשרה עליכם הרמוניה. מידע שמגיע אליכם יוצר מציאות חדשה בתוך רגע אחד. מפגשים נחמדים פותחים אתכם לעושר חברתי ומשפחתי בשעות הערב.

כלכלה ושווקים:

השווקים ימשיכו להתנועע עם הכוכבים במזל תאומים. מעברו של כוכב יופיטר למזל שור, והמבנה שהוא יוצר עם כוכב פלוטו, יביא להרבה מיזוגים של חברות גדולות, רכישות של חברות, שיחזקו מונופולים כלכליים.

מזל שור מסמל אדמה פורייה, חקלאות, גינון ונופים ירוקים ופורחים. המגמה לטפח את האקולוגיה, מים נקיים, וחקלאות אורגנית, יצברו תאוצה. אלה גם תחומים הטובים להשקעה ארוכת טווח.

שינויי מזג האוויר, אסונות טבע, פגיעה באיכות הסביבה, ישפיעו על השדות, והיבולים של החיטה יהיו דלים יותר. המחסור יביא לעליית מחירי המזון.

ההמלצה, גם בעבר וגם עתה היא להשקעה בסחורות. COMMODITIES. עליית מחירי הנפט, משפיעה גם על הכלכלה הנשענת על התיירות. עליות מחירים יגרמו לירידה בתחום הזה בעולם.

בתאריך 02.06 כוכב נפטון נעצר לקראת נסיגה. כוכב מרקורי עבר באותו יום למזל תאומים. אלה ביחד יוצרים מגמה של הכחשה, שמועות ורכילות, מידע שמכוון להטעות ולשבש את שיקול הדעת. ההשפעה תהיה על השווקים, בגלל שמתעוררות כאן גם משאלות לב, זה קורה עד שיבינו שהבלונים הפורחים הם רק בועות אוויר.

כוכב יופיטר ניכנס לרצועה של מעלות רגישות מאוד בגלגל המזלות ביחס למיקומה של השמש, עד לתאריך 22.07.2011. חשוב יהיה לשים לב למגמה, כדי לתכנן נכון את המסחר בשווקים. תאריך רגיש יהיה ה-15.06.2011.

מדינת ישראל נשארת יוצאת דופן בכלכלה המערבית, עם הודעה של חברת הדירוג "פיץ" החוזים צמיחה גבוהה, מציינים שיש אימון בכלכלה הישראלית ויש גם התחזקות. גם הנגיד פישר הודיע שהוא משנה את תחזית הצמיחה של ישראל ל- 5.2% וירידה באבטלה. הקוראים את הרשימות כאן באתר, לא מופתעים. אני חוזרת על כך שהכוכבים על מפת מדינת ישראל מבטיחים כלכלה צומחת. עתה גם מעברו של כוכב יופיטר למזל שור, שהוא המזל של מדינת ישראל, מבטיח שנה פורייה בכל המישורים במדינה שלנו.

ספטמבר 2011 לאן?

ההורוסקופ של הפלשתינאים, מתבסס על הכרזת ערפאת ימ"ש בתאריך 15.11.1988 באלג'יר. מבחינה אסטרולוגית, המבנה של הכוכבים מראה שעל כל צעד קדימה שהם עושים, יש צעד נוסף שמטרפד את המהלך. גם עתה, בזמן שהם עושים את כל המהלכים לקבל הכרה באו"ם, התחבר אבו מאזן עם החמאס ומנהיגיו, חאלד משעל וחבריו, המוגדרים כטרוריסטים, ואת האיחוד עם רצועת עזה, מדינות העולם רואים כחיבור עם ישות טרור. השאלה עתה מיהי הישות הפלשתינאית המאוחדת הרוצה לקבל הכרה?

כדאי לשים לב, שההכרזה של ערפאת הייתה בזמן ירח בטל, זה אולי גם מסביר את השנים שעוברות, עם כל ההזדמנויות שהם דוחים, או מפספסים, בעקביות.

רק כשכוכב סאטורן יגיע למעלה 25 במאזניים, יתאפשר תהליך יותר משמעותי, בעיקר עם הצטרפות הכוכבים פלוטו וכירון לצירים. מאפריל 2012- ובמהלך 2013, צפויה התפתחות כלשהי. את אופייה נבין בהמשך.

אצלנו מבנה הכוכבים על ציר 4-10 מבטיח אחדות במדינה לקראת נובמבר - דצמבר אחדות שתמשיך גם לאורך 2012.

הכוכבים שהיו על מפת המדינה בזמן נאומו של ראש הממשלה נתניהו, מחדדים את הקונצנזוס בתוך המדינה. לנתניהו יש יכולת לשלוט ולכוון את התהליכים למקום שהוא רוצה, ממקום שיש הבנה שאי אפשר להשיג הכל (עם כוכבים על ציר 2-8), אבל הוא בוחר מה חשוב יותר. הכוונה להכתיב כללי משחק בנקודות שחשובות למדינת ישראל. גם בהמשך, אנחנו ניראה שההתמודדות של נתניהו מול העולם תהיה על מה שחשוב לקיומה של המדינה, על מה מתמקדים וגם על מה לא מוותרים בכל התפתחות שתהיה. דרך אגב, מבנה הכוכבים שמשפיע בשנת 2012, וגם בשנת 2013, יכול להביא גל עלייה למדינת ישראל.

עמרם מצנע ומדינת ישראל:

עמרם מצנע בן מזל דגים עם אופק במזל סרטן. במבנה כזה אדם יוצר תנאים שבהם יוכל להרגיש בטוח ומוגן. ללא תחושת המוגנות לא ייקח יוזמה! הוא מנסה להבין מראש מה הבעיות הקיימות כדי לא להתאכזב. כוכב נפטון הנמצא אצלו על ציר 4-10, יוצר אצלו את תחושת השליחות. כך בחר לשרת לאורך שנים את המדינה במסגרת צה"ל. בכל מיקרה הוא יתכנן באופן ברור וחד משמעי את המציאות של חייו עם הגדרה של סדר עדיפויות. בהורוסקופ האישי שלו רואים כוח רצון שאינו מתפשר בעיקר אחרי שהציב את המטרה.

בהשוואה בין ההורוסקופ האישי שלו עם מדינת ישראל, כוכב סאטורן במפה של מצנע נמצא על הוונוס במפה של המדינה, זה מראה על נאמנות הדדית ללא סייג . יש הערכה כלפיו, אבל אנוכיות מצידו בגלל הצורך בתשומת לב, כזו המעוררת תחושה של קרירות וריחוק מצד האזרחים. עוד נקודה בולטת מצידו של סאטורן זו הנטייה לביקורתיות רבה מדי כלפי המדינה או קובעי המדיניות שלה (לא חשוב מי הם ומה השייכות הפוליטית שלהם)זה מעורר את הדאגה מפעם לפעם בין תושבי המדינה.

הירח של מדינת ישראל, נמצא בצמידות עם כוכב פלוטו של מצנע הקשר בין הכוכבים האלה מצביע בעיקר על קשר חזק ואינטנסיבי מחד, אבל הוא מקרין גם כוחניות, ובפעולות שלו מנסה לכפות את עצמו ואת רצונותיו על העם.

כוכב וונוס במפה של עמרם מצנע בריבוע לכוכב נפטון במפת המדינה, האם בהמשך יבין מצנע שהייתה לו אשליה למרות כוונותיו הרציניות. נפטון מטבעו מעורר תקוות ומשאלות לב, אבל ביום פקודה צפויה התפכחות מכאיבה אצל הוונוס. יש חוסר הבנה בין הצדדים למרות הסימפטיה ההדדית.

כוכב מרקורי בהורוסקופ של מדינת ישראל נמצא בצמידות לכוכב אורנוס בהורוסקופ של מצנע, בלשון עדינה, בעל האורנוס מעצבן את בעל המרקורי. גם אם הוא מאתגר אותו עם רעיונות, הוא אינו מעניק תחושה של יציבות, ויוצר חוסר סבלנות כלפיו לצד אכזבה מצד המרקורי(במפה של ישראל).

הירח במזל תאומים נמצא בצמידות למרקורי במפה של המדינה, מחדד את הקשרים האינטליגנטיים המעוררים הערכה הדדית על האיכויות המנטאליות.

קשה לראות מההשוואה בין המפות את עמרם מצנע כמנהיג של מדינת ישראל. הוא מתאים להיות חלק מקבוצה של הוגי דעות, כאלה המעלים רעיונות להעצים את יכולותיה של המדינה שלנו וזה בתנאי שלא ירגיש שמאפילים עליו.

בחודשים הבאים כוכב נפטון נמצא על ציר 1-7 בקומפוזייט המשותף של מצנע עם המדינה. למרות שיש כאן הרבה אופטימיות, אין הבטחה לתמיכה ארוכת טווח, ולמעשה נפטון במיקום הזה משאיר את מצנע בחוסר וודאות לאורך זמן לגבי מקומו הנכון במרכז מקבלי ההחלטות החברתי או הפוליטי.

" סבלנות היא אמנות התקווה" (וובנארג)

בחזרה לארכיון