18.1.2008 - 24.1.2008
בשבוע הקרוב אנחנו ממשיכים להיות בתקופה בה יש כמה "מסכים" המשפיעים עלינו בו זמנית. אנו מאוד עסוקים ביום יום ולא מבינים את מה שמתפתח כפוטנציאל ריאלי, מול מציאות אחרת שמסתיימת. המתח המלווה אותנו הוא למעשה קליידסקופ מתמשך של תנועת כוכבים המתארת תמונת נוף משתנה, עם חוסר וודאות. עבור חלקנו זהו מצב מאתגר, לאחרים המצב מביא את התחושה של פוטנציאל יצירתיות אינסופית, אך יש גם כאלה החשים חוסר יציבות חזק, המשפיע על מערכת העצבים, עם הבנה שיש לכך תוצאות שצריך להתמודד איתן בהמשך.

אנו חווים קושי או מבוכה בעיקר בגלל השינויים אותם אנו חשים באוויר, אבל לא ברור עוד מה תהיה המשמעות של אותו שינוי, וכמו כן אין לנו את הזמן לשבת ולחשוב על כך, פשוט יש הרבה מה לעשות, ועכשיו.

21.01.08, הוא יום טוב לעסקים, (עד לשעות הצהרים) מאחר וההיבט בין כוכב יופיטר וכוכב סאטורן הוא מדויק, ונותן פתיחה חיובית יותר, עם מגמה חיובית להתקדם. מוסר גבוה יותר משפיע על הסטנדרטים, ועוזר למצוא את האיזון בשלב בו כמה דלתות נפתחות בעת ובעונה אחת. הונוס, המארס והפלוטו בהיבט לא קל, עלולים להצביע על בעיה במערכת יחסים, אולי מסתתר רומן סודי או נחשף משולש רומנטי?

המפגש של כוכב וונוס עם כוכב פלוטו מעורר יצרים חזקים, והתוספת של מארס מחזקת את כוח הרצון והתחושה של הכל או לא כלום. השילוב של כוכב מארס שנעצר עתה על המעלה ה-24 במזל תאומים עד העצירה הסופית בתאריך 30.01.2008 ושינוי בתנועתו קדימה (סוף סוף), עם האטה של כוכב מרקורי מהתאריך 23.01.08 לקראת הנסיגה שלו בתאריך 28.01.08, הם חלק מהתהליך שמשפיע עלינו. הדואליות בשינוי מגמה, תביא לשינוי גם באסטרטגיה פוליטית ברמה האישית, בדיקה של הדרך, האם לזה הם התכוונו? גם בין המועמדים בארה"ב, יהיו כאלה שיבינו בזמן הקרוב שאין להם סיכוי בבחירות האלה, מול אחרים שיפרצו בגדול קדימה. כדאי גם לשים לב שבנוסף לכל אלה גם כוכב מרקורי נצמד לכוכב נפטון במהלך השבוע, ו"עוזר" לתחושת הבלבול, עם הרבה הבטחות שעולות לאוויר ופורחות אחר כך מאחר ואינן ריאליות.

הפלוטו ניכנס למזל גדי בתאריך 25.01.08, פעם ראשונה מאז שנת 1762, זהו מהלך משמעותי במרחב הפוליטי, שיביא למחזור יותר קונסרבטיבי, גם בפוליטיקה, ובכלל בכל הקשור לחוק וסדר במציאות האומה וביטחונה. כוכב פלוטו הוא המקור להרבה שינויים שמגיעים, בכוחו לגרום לטרנספורמציה במערכת האישית והקולקטיבית. חלק מאיתנו יחוש בהשפעתו הדרמטית של השינוי באופן מיידי, ואחרים בהמשך. למזלנו, בשלב זה כוכב יופיטר במזל גדי עם ההיבט החיובי לסאטורן מביא את הגישה המעשית עניינית לכל התרחשות, גם אם חווים אנדרלמוסיה וחריקות הנובעות מהשינויים. השילוב החיובי מקדם גישה גלוית לב העוזרת לפתור בעיות, להתמיד גם במצבי לחץ או לנסות דרכים דיפלומטיות בסביבה עוינת.

במצבים האלה, קשה מאוד לקבוע עמדה ומומנטום באותה העת. הזמן הוא גמיש, בניסיון להעריך מחדש תבניות ישנות, בתקווה להשתחרר מאלה. המעבר המתרחש בהווה גם אם הוא מתמשך, נסו לא לדאוג לעתיד, למה שיהיה, מאחר והעתיד תמיד נושא עימו חוסר וודאות, בעיקר בגלל שאנחנו יוצרים אותו בעזרת מחשבות ומילים ובעיקר מעשים.

כוכב מארס נעצר, בתאריך 30.01.2008 (סוף סוף), במעלה ה24 במזל תאומים, נצמד לכוכב האורני הדס במעלה ה- 26 בתאומים. הפניה של כוכב מארס קדימה מאפשרת סוף סוף להתחיל התחלות חדשות, פעילות חדשה. אבל אותה עצירה נוגעת גם בהדס, מקבלת את אופיו "המגעיל". שילוב ההופך אגרסיביות טהורה לשנאה, כך שכדאי להתייחס בקלילות לעניינים אישיים בימים האלה, שלפני ואחרי העצירה. אפשר גם שהדס מביא עבודה קשה, התעסקות עם "עבודה מלוכלכת", אבל אפשר גם, שזו תהיה עזרה למסכנים (כפי שמופיע במפה של אמא תרזה).

כלכלה:

באחד המאמרים הראשונים שכתבתי כאן, בספטמבר, התראתי על כך שארה"ב הולכת למיתון הרבה מעבר למשבר האשראי (סאב פריים), וסימן השאלה היה מאז איך זה ישפיע על ישראל ועל השווקים בארץ. למעשה, העובדה שהדולר אינו מצליח להתאושש, וממשיך להיות פגיע כל כך לכל הודעה כלכלית, מוסיף תבלינים למצב הנוכחי.

הצבעתי גם על כך שמדינת ישראל תושפע מכל התהליך בגלל שהכוכבים מעידים על אינפלציה, וזו כנראה מתרחשת בגלל בעיה במשק. התגובות של הבורסה בארץ בתקופה האחרונה היו ביחס ישיר למה שקורה בארה"ב, ושם השווקים מגיבים למשבר ולתוצאותיו בבנקים ובכל חברות האשראי שם.

בישראל האיתותים הופיעו עם פרסום המדד האחרון, והכוכבים מצביעים על פברואר - אפריל 2008 ואחר כך מאוגוסט - נובמבר 2008, כחודשים שישפיעו על התפתחות האינפלציה. בימים הקרובים, כניסתו של כוכב פלוטו למזל גדי בתאריך 25.01.08 תשפיע על השווקים, ואחריו גם מרקורי שיתחיל בנסיגה בתאריך 28.01.08, ולבסוף גם המארס שישנה את המגמה מהנסיגה בתאריך 30.01.08. כך שהתקופה הקרובה אינה נוחה לאלה הסוחרים ברמה היומית. בתאריך 21.01.08 השילוב החיובי בין יופיטר וסאטורן במזלות אדמה נותן נקודת אור, אבל לאלה הבוחרים את ההשקעות הבטוחות והסולידיות. ציינתי כבר במאמרי הקודמים, שהתופעה שהייתה בשנה האחרונה עם כוכב יופיטר במזל קשת, הסתיימה. המגמה מעתה תהיה סולידית.

השבוע אינו מבטיח יציבות, וכדאי להמשיך ולהיות מאוד ערניים עד סוף החודש.

בין ה -22.01-23.01 כוכב וונוס יעבור את הנקודה בה הכוכבים יופיטר ופלוטו היו בצמידות במזל קשת (בתאריך 11.12.2007) מה שגרם להתחלת מכירת "החיסול", כשהתברר מה ההשפעה של משבר הסאב-פריים על המוסדות הפיננסיים. בתאריך 24.01 יעבור הונוס למזל גדי. למעשה עכשיו אנחנו מחכים לראות מה יקרה בשווקים אחרי ה- 30.01.2008, כאשר כוכב מארס ייעצר ויתחיל לנוע קדימה. אולי ימצאו פיתרונות לכל הפרשה עם הורדת ריבית משמעותית, או הסדר אחר שיעשו המוסדות הפיננסיים בארה"ב, בכדי להשקיט את האווירה.

אני חוזרת על הקביעה שמעברו של כוכב יופיטר למזל גדי, יביא יותר סולידיות לשווקים, כך שאלה המשקיעים לטווח ארוך ירוויחו אם יחליטו על אורך רוח. ההרחבה שאני עושה בניתוח המצב בארה"ב אינו מיקרי, מאחר וכל תנועה שם, לחיוב או לשלילה, משפיעה מיד על השווקים כאן בישראל.

במאמרי הקודם הצבעתי על התקופה שבין אוגוסט -ספטמבר 2008 כתקופה חיובית בכלכלה האמריקאית, מצב רוח טוב, את הסיבות האפשריות נדע בהמשך, מאחר וברור שיש סודיות בפעילות הבנקים, שאינה מאפשרת חשיפה של האמת בכל הנוגע למצב הכלכלי האמיתי. כוכב נפטון נמצא גם על ההורוסקופ של הבורסה בניו יורק, בצמידות לפלוטו שם, ושיאו יהיה באפריל 2008 מה שמצביע על אינפלציה גואה, מחירים עולים וירידה בערך הדולר. אבל כוכב נפטון מרמז גם על מסתוריות, רמאות, טקטיקה של הולכת שולל. כוכב מרקורי הוא הכוכב שמסמל מידע,וגם הוא חווה את מגעו של כוכב נפטון כך שהמניפולציה קיימת שם בלי סימני שאלה. אומנם כבר מופיעות כותרות כאלה ואחרות הרומזות שיש סיכוי שהמיתון בפתח (בארה"ב) וישפיע גם על האטה אצלנו, אבל לאלה החושבים לטווח ארוך אני חוזרת וכותבת, ארה"ב נכנסת למיתון שימשך כמה שנים, לפחות עד 2011, שם תחל אולי התאוששות מסוימת.

את האמת נדע רק אחרי הבחירות, האינטרס העכשווי של בעלי הדעה שם שיתרמו כספים למועמדים ושלא ידאגו ליום שאחרי.

יש עוד נקודה שכבר הצבעתי עליה בעבר, וזה מבנה כוכבים גם על ההורוסקופ של בוש, גם על ההורוסקופ של ארה"ב וגם על ההורוסקופ של הבורסה בניו יורק, שאופיים הוא "מלחמה". במפת האביב 20.3.2008 בארה"ב, האורנוס נימצא במקום משמעותי שגורם לאירועים פתאומיים המשפיעים על האזרחים ואופיים הוא דרמאטי החל מאפריל -אוגוסט 2008 ואחר כך התקופה מתחדדת מספטמבר 2008 עד תחילת 2009.

גם בהורוסקופ של ארה"ב האורנוס בפעולה, מה שמעיד בדרך כלל על פעילות צבאית יותר אגרסיבית, עם הצלחה. זו גם התקופה בה ניראה שהמצב הכלכלי הוא טוב יותר. יש עוד מצב רגיש מאוד יותר לקראת נובמבר 2008, הנסיבות נראות בעייתיות, כולל אפשרות להתקפה של טרור, או ניסיון לרצח שיהיה לו רישום עז על האומה האמריקאית.

ואצלנו:

ההתקדמות לכאורה של שיחות ה"שלום" בין ישראל והפלשתינאים, אינן על בסיס איתן כלל וכלל, מאחר ואין שום הבטחה של הכוכבים להסכם יציב או ארוך טווח. כוכב יופיטר במזל גדי נותן את התחושה שאולי בכל זאת יש משהו, אבל זו אופוריה בלבד.

בעתיד הקרוב רואים שיש שינוי במנהיגות גם בישראל וגם אצל הפלשתינאים, מה שגם ישפיע בשלילה על השיחות. הניסיון אולי יחזור ויתחדש בסוף ספטמבר 2008 כאשר הכוכבים יהיו במזל מאזניים. כוכב מארס מגיע למזל אריה בחודשים מאי-יוני 2008 ובהורוסקופ של מדינת ישראל הוא עלול להצית אלימות ומלחמה שוב.

אשר לסימני השאלה שלכם הקוראים על "וינוגראד", אין ספק שזה יהיה כדור שלג, כל מצב הכוכבים של מפת מדינת ישראל, של מפלגת "קדימה" ושל מפלגת העבודה מעידים שמתעוררת סערה, קמים גופים ומתארגנים נגד ראש הממשלה.

באחד ממאמרי הקודמים כתבתי שרק גוף עם אג'נדה אמיתית יוכל להפיל את הממשלה ואת ראש הממשלה. בינתיים התעוררו שוב המילואימניקים וההורים השכולים שאינם מתכוונים לעשות הנחות לכל המערכת הפוליטית וכבר נרמזנו על כך, הם מחכים לדו"ח עצמו כנקודת ההתחלה להשמיע את קולם. כוכב מרקורי המקודם במפת המדינה נימצא על נקודת האפס במזל סרטן, כוכב פלוטו מגיע לנקודת האפס במזל גדי ממול ואחר כך יגיע לשם כוכב מארס, מה שמעיד על התרחשות במערכת הנורמות של מדינת ישראל. האמת נחשפת, ומערערת את כל מה שנחשב כיציב כאן.

גם הצמידות בין כוכב וונוס (שליטת המדינה) עם כוכב פלוטו בשבוע הבא, מדגיש את אי השקט, כוכב מארס הנעצר עתה על המעלה ה-24 בתאומים, נעצר למעשה על כוכב אורנוס מה שיכול לתאר גם פעולות מלחמה ולהעיד על עצבנות גדולה במערכות המשפט.

מפלגת "קדימה":

למרות כל ההצהרות של מקורבי ראש הממשלה, ההרגשה של המפלגה עצמה שהיא מאבדת מכוחה, שהכל מתערער. כוכב סאטורן נימצא בדיוק על הירח במזל בתולה, אין תמיכה של העם וגם חברי המפלגה עצמם נוטים להפנות עורף לראש הממשלה. הרעיון של המפלגה היה למצוא דרך חדשה, מה שלא צלח, ואלו הגיעו עתה לנקודת משבר עם כוכב סאטורן מול כוכב אורנוס, אולי זה מתאר מרד בתוך המיפלגה. בכל מקרה, מצב הכוכבים מעיד שאין שליטה על מה שקורה, גם לא לראש הממשלה. בעבר כתבתי ואמרתי (ברדיו) שמיבנה ההורוסקופ של קדימה, אינו מממש את הציפיות של עצמם והתוצאה של "היצירה החדשה" תשתנה ותאכזב. "המכה" הראשונה הייתה עם מחלתו של אריק שרון, שנעלם ממקומו כמנהיג המפלגה והרעיון. אחר כך תוצאות הבחירות שהיו הרבה פחות ממה שציפו, לו שרון היה נשאר בראש המפלגה.(דיברו על למעלה מ-40 מנדטים ונשארו עם 29).

גם הבחירה של אהוד אולמרט, עם כוכב נפטון המערפל את המציאות ומשאיר את התהליך בחוסר וודאות לגבי המשכו, העיד חד משמעית שאין שום סיכוי שהוא יסיים את הקדנציה שלו. כוכב הנפטון גם העיד על הדרך בה הלך, ולמרות הצהרותיו מול הציבור, הוא מרגיש ויודע שהוא כבר סיים את תפקידו. הנפטון "עזר" לו ל"הגמיש" מצבים ו"למתוח" את התהליכים אבל הכל בדרך לא דרך, כמו שנפטון יודע לעשות.

במפלגת העבודה, כוכב אורנוס ניכנס לפעולה, אפשר שאלה מתחים בתוך המפלגה, על הדרך, אולי פילוג או פשוט שינוי במעמדה, כלומר עזיבה של הממשלה. בהמשך יגיע כוכב סאטורן למעלת האופק בבתולה ויביא אותם להכריע על המשך דרכם.

בחזרה לארכיון