29.4.2011 - 6.5.2011

היום ומחר האנרגיה במיטבה, החיוניות דוחפת אתכם לעשייה חדשה. עם זאת, זכרו לא להבטיח יותר ממה שאתם יכולים להעניק.

מולד הירח בתאריך 03.05, במזל שור. השילוב שלו עם עוד כוכבים, במזל שמתקשר אל כסף, יעלה סימני שאלה בנוגע לביטחון ההשקעות בפנסיה, או בקרנות, שאמורות להבטיח את העתיד של כל אחד מאיתנו. אולי זו גם אפשרות לרפורמות בנושא?

בהמשך השבוע מבנה הכוכבים, מעיד על פיזור אנרגיות, אבל מבטיח גם השראה ומדגיש את הצורך לחפש ולגוון את השגרה. במצב הכוכבים הזה המלכודת עלולה להיות במצבים בהם אתם לוקחים על עצמכם יותר מדי מטלות, או מנסים להתקדם עם כמה וכמה יעדים. עליכם להמשיך עם העשייה, אבל השתדלו להיות יותר ממוקדים.

צמידות נדירה ומועילה של הכוכבים מרקורי, וונוס ויופיטר מתפתחת ברצועת הזמן מהתאריך 06.05 ועד לתאריך 17.05. זו תקופה של זמן שמאפשרת ליהנות מהחיים עם אלה שאתם אוהבים. זה זמן טוב למפגשים עם חברים ואנשים שהבילוי בחברתם טוב לכם. אלה ימים טובים לטיולים, נסיעות והשקעות פיננסיות. התקשורת מתחדשת עם חברים ובני משפחה הנמצאים רחוק, גם מעבר לים. נסו למצות את פרק הזמן המיוחד הזה. אלה ימים נפלאים לתחילתו של רומן חדש, מערכת יחסים שתתחיל בפרק הזמן הזה תהיה מוצלחת יותר.

אנו בתחילתה של תקופה יותר הרמונית ביחס לחודש הסוער שעברנו. השענות חזקה על הלוגיקה והרצון להיראות חכם יותר מכולם, אינה מועילה לכם. המפתח להצלחה במהלך החודש הקרוב הוא להישאר בקשר עם האינטואיציה.

התקדמותו של כוכב נפטון לתוך מזל דגים ומפגשו עם כירון, דוחף אתכם לפתור ולרפא מצבים שנבעו מחוסר הבנה. יתכן שאלה פחדים המתעוררים מטעויות שעשיתם. שחררו! כל מגמה של חשיבה, החוזרת על עצמה פעם אחר פעם, פוגעת בכם ובמקום לגעת במשהו שהוא טוב או רע, תנו לחושים שלכם להחליט איזו פעולה היא הנכונה לכם עכשיו, כדי לתקן את חוסר ההבנה שהתרחש בעבר.

השילוב של כירון ונפטון במזל דגים, יכול להביא "בשורות" לא נחמדות הקשורות למים, בעיקר מים המיועדים לשתיה. יתכן שנשמע שבמים נמצאו כימיקלים או רעלים אחרים, היו ערניים להודעות בנושא.

29.04 הירח עדיין בטל עד 20:33 הערב. העצלות אופיינית יותר היום, אם אתם במטבח לקראת שבת, הכינו מאכלים שהמשפחה מכירה. אם יצאתם להסתובב בקניון, זכרו, כל רכישה, תישאר בארון. שבו עם חבר/ה, שתו כוס קפה, תיהנו מהחברותא, בלי ציפיות גדולות. הסקרנים יכולים לשבת מול המסך, לראות את הנישואין המלכותיים בלונדון, את "הסוד הגדול" - השמלה שתלבש הליידי קייט מידלטון. בערב הירח עובר למזל טלה, יש דחף לצאת לטייל לעשות דברים לא שגרתיים ובעיקר להשתחרר.

30.04 אתם מתעוררים הבוקר עם רצון להניע יוזמות חדשות, לשחרר את עצמכם מכל מה שהכביד עליכם, לשוטט וליהנות. כדאי להשתלב בפעילות ספורטיבית, תחרותיות. קיימת נטייה לפעול מהר, אבל הכל בביטחון. שיתוף פעולה ספונטני משפחתי מתפתח היום במגוון יוזמות במטרה לכייף ביחד.

01.05 חוסר מנוחה גורם לכם לשחרר את הרסן ועולות יוזמות חדשות שמעוררות ריגוש, אבל תוך כדי כשאתם מנסים להמשיך הלאה, מחשבה נוספת תחזיר אתכם אל הקרקע. יתכן שזה יגרום למבוכה אישית, או שכוח הרצון הראשוני נחלש. בשעות אחר הצהרים, מצב הרוח מתעורר והתקוות שבות. הימנעו מאימפולסיביות, מאחר ואינכם רואים את המציאות בצורה בהירה. הירח בטל משעה 18:19 עד למחרת בשעה 08:58 בבוקר.

02.05 האווירה רגועה יותר, היו פתוחים לכל מה שאינו שיגרתי. יתכנו מפגשים עם אנשים באווירה משעשעת, המפגשים נמרצים, עולות יוזמות חדשות, אבל הימנעו מאימפולסיביות, שעלולה להוביל לחוסר טאקט. עליכם לקבל אחריות להתנהגות לא ראויה, נסו לאמץ סגנון פייסני ומעשי, כדי לצעוד קדימה עם משהו חדש.

03.05 חוסר סיפוק משפיע על מצב הרוח. נסו להגדיר לעצמכם מטרות לפי סדר עדיפויות, כדי להרגיש בטוחים במה שאתם עושים. הירח בטל היום משעה 09:51 עד למחרת יום רביעי בשעה 20:09 . שוב אנו נמצאים בתוך יומיים שאינם מאפשרים יוזמות חדשות, אך הידיעה מראש, עוזרת לתכנן את סדר היום ומחר. המשיכו בעבודה הרגילה, אותה התחלתם לפני כן. אפשר לחשוב גם על יום של כיופים, אבל בלי ציפיות גבוהות מדי.

04.05 הירח ממשיך היום להיות ב"חופשה" עד לשעות הערב. הפנטזיות מעסיקות אתכם ואתם מרגישים רצון לממש חלומות, אבל המציאות חזקה מכל דמיון ועל כן חפשו בין העננים את אלה שיכולים להביא גשמי ברכה. אחרי השעה 20:10 הירח במזל תאומים, יחזיר אתכם לצד הלוגי, יעזור לכם לראות את העובדות הצצות בין האשליות. יתכן שתחליטו על מפגש חברתי, כדי לשבור את העגמומיות.

05.05 חישבו היטב על המילים שעפות היום החוצה מפיכם. קל מאוד לפגוע במישהו קרוב, מבלי שהתכוונתם. רעיונות עולים במהירות, נסו לבנות את התמונה הגדולה בלי לאבד פרטים חשובים. זה יום בו חשוב לפעול במהירות, בלי לדרוך על רגלי הזולת. במהלך היום תבינו כיצד לשלב הגיון ורגש, כדי לשמור על הערכה ריאלית של התוכנית הראשונית.

06.05 מפגש נחמד בין אוהבים צפוי הבוקר. חשיבה חיובית משתלטת על מה שקורה במהלך היום, האופטימיות והשמחה מתרחבים לכל הרבדים. דעות שונות משתלבות בתוך השיחות ואלה מביאים ליוזמות חדשות שקל ליישם אותן. הירח בטל משעה 23:11 עד למחרת שבת בשעה 05:32 בבוקר.

כלכלה ושווקים

השווקים מתמודדים עם איתותים שונים בתחום הפוליטי והכלכלי, מנהיגים שמופיעים מול האזרחים עם הצהרות חדשות, אנשי הכלכלה המשפיעים על סדר היום, או דוחות כלכליים המתפרסמים. בחלק מהמדינות קיימת אינפלציה ומחירי הנדל"ן נוסקים בחדות, לא רק במדינת ישראל, התמונה דומה גם בברזיל, רוסיה, הודו וסין, ובמדינות אחרות כמו ארה"ב ואירופה, מחירי הבתים צונחים והאינפלציה יציבה.

עתה, מרקורי הליוצנטרי נמצא במזל קשת מאז התאריך 24.04 ועד לתאריך 03.05, ומשפיע בסגנונו הפרוע על המספרים בגוון הירוק בשווקים, מגמה שניתן יהיה לראותה במיוחד לאחר התאריך 30.04, כשכוכב וונוס יתרחק מכוכב סאטורן.

אחרי שעברנו את רצועת הזמן שבין התאריכים 22.04-30.04, בה כוכב וונוס היה במפגשים עם כוכב פלוטו וכוכב סאטורן, והקשה על פשרות והסכמות, אנו נכנסים לתקופה רגועה יותר במהלך חודש מאי, כך שאפשר שיגיע שינוי חיובי בתחום הפיננסי. נאמין שהמנהיגים והשרים, יקבלו החלטות סולידיות וריאליות נכונות בתחום הכלכלי והפיננסי בחודשים הקרובים, בכל משרד ממשלתי, בלי חשש מביקורת. הזהב והכסף ימשיכו במגמה החיובי. מצבו של הדולר, בלי אשליות.

אצלנו:

מדינת ישראל נמצאת במהלך החודשים הקרובים במצב כוכבים בו נבחנות הבטחות שניתנו בעבר, תוך בדיקה האם הן אכן מקוימות. בעקבות "הפיוס" בין הפת"ח והחמאס, החודשים הקרובים הם זמן מבחן ליכולת האמיתית לפעול בשיתוף פעולה, מתוך אינטרס לטווח ארוך. עם נקודת הביניים ראש דרקון/כירון לציר 4-10 נדע בקרוב האם יש רצינות מצידו של "הפרטנר" להגיע למו"מ. מדינת ישראל בהווה ובחודשים הקרובים, עוברת תקופה של התרחשויות חשובות, מהן היא לומדת על הגיבוי והתמיכה שהיא מקבלת מהעולם סביב, ועל היכולת שלה לזכות בתחושת ביטחון ב"ביחד" של כולנו כאזרחים כאן במדינת ישראל.

המציאות המתגלה בזמנים האלה היא אמיתית ולא ניתנת לטיוח.

המהפכים, המחאות, אי השקט והאלימות בכל מדינות מסביבנו, חושפות את האמת על "השכונה היוקרתית" בה אנחנו חיים.

חשוב להבין שבחודשים הקרובים, השימוש בכלים הקיימים אינו רלוונטי יותר להתמודדות עם המצבים המתפתחים. הפיתרונות המדיניים צריכים להיות בחשיבה שהיא מחוץ לקופסא. עם כוכב נפטון על ציר 5-11, הסימפטיה למצבה של מדינת ישראל תבוא לידי ביטוי. נפטון גם ימשיך להשפיע בטוב על הביטחון הכלכלי והמגמה של צמיחה כלכלית תמשך.

במעגל אחר על המפה של מדינת ישראל, כירון על ציר 2-8 מעיד על רגישות או פגיעות רבה, עד חודש אוגוסט 2011. מתעורר כוח רצון להתמודד עם לחצים ומתחים, ואנו גם נלמד בחודשים האלה מהו האופי האמיתי של היחסים הבינלאומיים שהמדינה מעורבת בהם. אלה זמנים בהם קל לאבד שליטה ולגלוש לאלימות ולהיפגע. חשוב יהיה בחודשים אלה לקבוע גבולות ברורים, כדי למנוע התפתחות מצבים שעלולים להפוך למאבקי כוח. בנוגע להסכם של הפלשתינאים בינם לבין עצמם, נמתין להקמת הממשלה המשותפת (פת"ח -חמאס) כדי לשפוט בעזרת הכוכבים מה באמת קורה ואם אכן משהו קורה.

נשיא סוריה, באשר אסד

בשאר אסד נולד בתאריך 11.09.1965. השמש במזל בתולה, בצמידות לכוכבים אורנוס ופלוטו, מבנה מעורר מתח, בעיקר בגלל שהמבנה הזה נמצא מול כוכב סאטורן, שמכביד עליו ומעיד על תחושת האחריות העצומה שלו, ובו בזמן הוא חש צורך לפעול בדרכו הכוחנית האובססיבית, בעקשנות ואינדיבידואליות חסרות מעצורים. במפת הקידום, השמש נפגשת בכוכב אורנוס, מצב המחדד את חוסר היציבות שבו נמצא, עצבנות וחוסר סבלנות. הצמידות של השמש עם פלוטו במפת הלידה, מעידה על כוח חסר פשרות. כוח אותו מפעיל בברוטאליות ובמניפולטיבית, במובן השלילי של המילה. כוכב מארס לצד כוכב נפטון "מעשיר" את דמיונו, את התיאוריות שלו על קונספירציות, ומדוע הוא משקיע הרבה אנרגיה בהאשמותיו, בין השאר את התערבותם של מדינת ישראל וארה"ב בעזרה למורדים בו. אם לא די באלה, כוכב מארס המקודם בריבוע לכוכב פלוטו, מחזק את תיאוריות הקונספירציה "המפרה" את התנהגותו הברוטאלית כלפי כל מי שמנסה להתנגד למנהיגותו.

אפשר להקשיב לסגנון ההתבטאות שלו, חוסר סובלנות משולב בחוסר רחמים. כוכב מרקורי שלו נמצא מבודד במעלה 4 במזל בתולה, כאשר מולו עכשיו נמצא כירון, יש לו אסטרטגיה שבונה, אבל היא לא ממוקדת, לכן גם אם ניסה להעביר הבטחות במסרים של הרגעה, אלה לא הגיעו לאיש, כולם רק רואים את המעשים, שאובייקטיבית הם אינם משתלבים במילים. הוא מקשיב רק לעצמו וזה אדם שלמד רפואה...

במפה של סוריה (עליה כבר נכתב כאן בתאריך 04.02.11 וגם בתאריך 25.03.2011), קל לראות מדוע התעוררו האזרחים נגד המנהיג. השמש המקודמת בהורוסקופ, המציינת את תפיסת השלטון בנובמבר 1970, בהנהגת אביו, חפאז אל אסד, הגיעה למעלה ראשונה במזל גדי. אורנוס הנמצא בריבוע לשמש, קורא תיגר על המנהיג (שמש), וגם על כל סמלי הממסד. כוכב סאטורן הנע עכשיו במזל מאזניים עובר על הצמידות מארס אורנוס, מבנה זה מביא לשפיכות דמים ולעימותים אלימים. למעשה כל שילובי הכוכבים האלה ימשיכו לאתגר את המפה של השלטון העלאווי, לאורך זמן, גם אחרי שנת 2011.

ליקוי החמה שיהיה בתאריך 01.07.2011 במולות לשמש בהורוסקופ של סוריה (01.01.1944), היא זו שגורמת להחלשות המנהיג. באותה מפה, כוכב מארס במעלה 5 במזל תאומים, כוכב אורנוס המקודם הגיע גם הוא למעלה 5 בתאומים, שילוב נפיץ ואלים מאוד. אין ספק שההנהגה הנוכחית בסוריה תתחלף במהלך 2012-2013.

מחשבה אסטרולוגית על החתונה המלכותית

היום,יום שישי, 29.04 בשעה 11.00 בבוקר, בווסטמינסטר בלונדון, אנגליה, נישאים הנסיך וויליאם, נצר לבית המלכות הבריטי ובח"ל קייט מידלטון. עברו הזמנים שהיו בימים עברו, בהם מלכים ורוזנים התייעצו בכל מהלך עם אסטרולוגים ואסטרולוג החצר היה עוזר בבחירת תאריכים למיזמים חדשים, כמו נישואין למשל. כאן, אין סימן שאלה, אסטרולוג לא היה שותף בבחירת תאריך יום הנישואין המלכותיים של הזוג הצעיר. היום כולו ירח בטל, עד שעות הערב. להתחיל כך חיי נישואין?

ההורוסקופ עצמו של תאריך הנישואין, מעלה עוד תהיות. כוכב וונוס המסמל הדדיות נמצא במזל טלה, במולות לכוכב סאטורן, המסמל גם זמן ובנוסף, הוונוס בריבוע לכוכב פלוטו. המבנה הזה מעיד על שש-שבע שנים מאתגרות מאוד במערכת היחסים. יהיה עליהם "לעבוד" על מערכת היחסים ובתוכה. הירח, כשיסיים את "חופשתו" יעבור למזל טלה וייפגש עם אורנוס, זה יכול לגרום למהפך בביתם בעוד כשנה יורש/ת עצר? התקשורת תמשיך לעדכן אותנו...

"יש מילים - הררי אל, יש מילים - תהום רבה". (ח.נ. ביאליק)

בחזרה לארכיון