22.4.2011 - 29.4.2011

היום כוכב מרקורי נעצר,היום ומחר יותר מתמיד צפו לתקלות בתיקשורת, בינאישית וכללית. יתכן גם בעיות לא צפויות עם המחשב או עם המכונית. תקלות קטנות ומעצבנות. בהדרגה במהלך השבוע הבא חוזר כוכב מרקורי על עיקבותיו בהילוך ראשון, אחרי תחילת חודש מאי, המרקורי כבר ירוץ קדימה כמו שהוא יודע. אפשר לקדם תוכניות. מרקורי לא יהיה בנסיגה עד תחילת חודש יולי. אחרי ה23.04, נשמע חדשות בנושא החינוך. ימים מתאימים להודעות ממשלה דראמטיות אצלנו או בכל מדינה אחרת. כוכב מרקורי במזל טלה עד 11.05. מזל טלה האימפולסיבי הביא איתו הרבה מידע רצוי ולא רצוי בכל העולם. המידע עם האופי של מזל טלה הוא יותר לוחמני, מחודד וברור לא תמיד סימפטי (יפן, המזרח התיכון ועוד שברים מכאן ומשם). השפה היא חושפנית יותר, יתכן ששמעתם ואפילו אינכם יודעים מאיפה, סודות או רכילות, ואין לכם מושג למה אלה הגיעו אליכם. בימים האלה בהם היה מרקורי בנסיגה, המחשבות בתוהו בוהו, מהרהרים ו"חופרים" בכל מקום אפשרי בנתיבי המחשבה. כוכב מרקורי הוא האחראי על החושים, אנו מתבוננים, שומעים, מריחים, נוגעים או טועמים ועם המרקורי בטלה, למעשה צריך לומר אני מתבונן, אני שומע וכו' "אני כאן". אני מריח את הקפה, נושך יותר ממה שאני מסוגל ללעוס, אבל ממשיך כי אני רוצה לנגוס ביס אחר ביס את הכל, כי אני במודעות רוצה למצוא את הדרך למזג ולשלב הכל בתוך "אני" עצמי בלי משמעויות מעורפלות, בכל בבהירות ובחדות.

וונוס עברה גם היא למזל טלה אמש. היא תבטא את עצמה בהתלהבות, לא נשית! יותר בוטה וסקסואלית. בעת הזו הנשים הן יותר אגרסיביות בדרך בה הן מבטאות את הרצון שלהן במערכות יחסים, בעסקים ובמישפחה.

ב 27.04 כוכב וונוס וכוכב פלוטו במנעד,אלה מעוררים רגשות עזים המציפים את כולנו. זה משפיע במיוחד על אלה החוששים מנטישה, והחרדות ביום הזה חזקות יותר. האהבה מתבטאת באינטנסיביות עמוקה, מלווה בקינאה ורכושנות. חלק מאיתנו "חוקרים" את טיב היחסים לעומק, מאחר ורוצים ביטחון, לכן אם יש בעיה, הסבירות הגבוהה שזו תצוף ותצא לאור. היו מוכנים לעימותים. אפשר גם וויכוחים על רכוש ופיננסים.

ב-28.04- 30.04, הקרירות מחלחלת ליחסים, התפכחות בלי פאנטזיות, מה שגם עוזר להכיר את האמת שיש או אין ביחסיכם. אין אלה ימים למסיבה, לשירה, למיפגשי חברה. הצד הרציני והריסון הרגשי טוב לרכישות, מאחר ואתם מודעים לתקציב האישי. זמן טוב לתוכנית פיננסית. אלה ימים המתאימים למו"מ עיסקי. יש נטייה לקשיחות.

הימים 21.04-30.04 טובים לאלה העוסקים באמנות, במוסיקה, כדי לקדם יצירות חדשות.

ב30.04 כוכב מארס ניפגש בכוכב יופיטר במזל טלה, זה יעצים את החיוניות.זו תקופה אידיאלית להתחלות חדשות. נסו למתן את ההתלהבות, כדי לשמור על פרספקטיבה, לא להבטיח יותר ממה שאתם באמת יכולים לתת ולהעניק.

אצלנו:

שימרו על עצמכם בתאריכים 26.04-29.04. כוכב מארס על ציר 2-8. בנוסף כירון על ציר 2-8 לאורך החודש הקרוב. השילוב ממליץ לברור את מקומות הבילוי, כדי לא להקלע למצבי פגיעות. נסו לא להכנס לוויכוחים שבהם קל לאבד שליטה, ולגלוש לאלימות. השילוב הוא פגיעה פיזית!!! לכן, הזהרו באשר אתם הולכים, נוסעים ומטיילים.

22.04 הירח בטל עד שעה 13.25 משעות הצהרים, יש נטייה לסנטימנטליות, רגשנות ורגישות. מיפגשים בעלי אופי כלכלי או מקצועי, טובים יותר היום אחר הצהרים. אין זה נכון לביקורתיות. יש צורך להתבטא עצמאית, להעריך את עצמכם יותר, בלי כוחנות. שעות הערב מתאימות לבילויים, הנטייה לחפש סגנון שונה דוחפת להרפתקאות.

23.04 יש נטייה להתקדם בלי מעצורים, נכונות לקחת סיכונים, כדי למנוע שיעמום. הצורך הוא במיפגשים המעוררים את ההורמונים, לצד פעילות נמרצת . חיפוש אחר חופש. תחושה ששום דבר לא מפריע לכם לעשות מה שאתם רוצים. לא לשיגרה, לא למחוייבויות, אבל קחו בחשבון שזה עלול לפגוע ביציבות מערכת יחסים שחשובה לכם. יש משהו נוסטלגי שמטפטף לתוך המחשבה וגורם לכם לאבד קשר עם המציאות.

24.04 הירח בטל היום משעה 03.05 עד שעה 20.59. ערב חג, המשיכו במה שאתם עושים, אין זה יום ליוזמות חדשות. מיפגשים עם חברים, עם בני המישפחה וכד'. אל תנסו היום תבשיל חדש לערב חג. הכינו לסעודה רק מה שכבר הכנתם בימים האחרונים. תהנו ממה שקורה עכשיו, העריכו את האינטואיציה שלכם בשיחות החברתיות והמישפחתיות.

25.04 קשה לכם להתפשר, גם אם מה שאתם עושים אינו מספק אתכם. התקשרות עם אנשים ומיפגשים צפויים להיות נהדרים. היציבות מגיעה ממיפגשים עם אנשים שאתם מכירים אותם כרציניים ואחראיים. שיחות סתמיות גם הן משמחות אתכם, או צפייה במסך הטלוויזיה, העיקר לצאת מהשיגרה.

26.04 היום מתאים לכם לפעול בצוותא, כדי לקדם בצעדים משמעותיים תוכנית שעומדת על המדף זמן מה.השימחה של ה"ביחד" משפיעה על מצב הרוח החיובי, על זוית הראייה האופטימית. הזהרו מפליטות פה בוטות מדי. אימפולסיביות בתוך שיחה עלולה להדליק עימותים מיותרים. הירח בטל משעה 14.19 עד למחרת בבוקר בשעה 07.58. המשיכו את השיגרה היום. אל תדחקו באיש, זה לא יעזור לשום דבר מעשי.

27.04 הדימיון מביך אתכם קצת. אינכם יודעים מה נכון יותר אם לנסות לתקן את מה שקרה אתמול, או להתקדם הלאה, עם הכותרת "היום יום חדש". הלחץ קיים בגלל הכוחניות של הזולת, או מפחדים אישיים שלכם הנובעים מתת ההכרה. אל תסכימו לעשות שום דבר נגד רצונכם. שחררו את המתחים, תנו לעצמכם להתנהג בטיבעיות והמתינו לראות את התוצאות. יתכן שדווקא אסרטיביות תשרת את האינטרסים שלכם. אבל עדיף לא להקצין. הירח בטל הערב משעה 22.50 עד יום שישי 29.04 בשעה 20.33. (במאמר כאן במדור, בשבוע שעבר 15.04, היה הסבר על התקופה הנוכחית המכילה הרבה שעות של ירח בטל)

28.04 אל תנסו לעשות משהו חדש, המשיכו בעבודתכם, המשיכו מה שכבר התחלתם. אל תבזבזו זמן על מו"מ, מאחר וגם אם הדיונים יהיו פוריים מאוד, במציאות זה ללחוץ על דוושת הגאז בניוטראל. אין זה יום גם לשמח מישהו, או לבקש סליחה ממישהו, המחוות מבוזבזות. סביר להניח שתרגישו חוסר סבלנות, ומצב הרוח לא יהיה משהו. ספר טוב, מוסיקה ברקע, וכך תעברו את היום ומחר.

29.04 אנחנו עדיין בזמן ירח בטל עד 20.33 הערב. העצלות אופיינית יותר היום, אם אתם במיטבח לקראת שבת, הכינו מאכלים שהמישפחה מכירה. אם יצאתם להסתובב בקניון, זכרו, כל רכישה, תשאר בארון. שבו עם חבר/ה שתו כוס קפה, תהנו מהחברותא בלי ציפיות גדולות. בערב הירח עובר למזל טלה, יש דחף לצאת לטייל לעשות דברים לא שיגרתיים, בעיקר להשתחרר.

כלכלה ושווקים:

חוסר היציבות בשווקים עדיין צובע את המסכים. כוכב מרקורי מסיים את הנסיגה בסופ"ש. אצלנו החגים "עזרו" לספוג את השפעתו השלילית של מארס במולות לסאטורן בשווקי העולם.

עתה השמש במזל שור וכוכב וונוס במזל טלה, אלה קשורים בפיננסים. כוכב וונוס בטלה נפגש בכוכב אורנוס, ביום חמישי "השמחה גדולה". אפשר לצפות לרעיונות חדשים בנושאים כלכליים. שוב נשמע בארה"ב רעיונות בנושא תיקרת התקציב, ושוב פיצוץ, דיונים על גרעונות בארצות שונות בעולם, מה שישפיע על הבנקים גם.

בין 22.04-30.04 וונוס מושפעת בריבוע T מהכוכבים, אורנוס, פלוטו וסאטורן. יש להניח שזה ישפיע גם על התנודתיות בשווקים. מצב הכוכבים הזה גורם לאנשי הקונגרס לחפש פשרה כלשהי עם הנשיא שם בנושא הנפיץ- תיקרת התקציב. זה עוד יעבור הרבה דוקרנים בדרך, בכוונה שהשנוי ימנע השבתה של מוסדות המימשל בנתיים. מחירי הזהב הנוסקים, מעידים על חוסר האימון של האנשים בניהול הכלכלה בעולם הרחב. גם אם יהיה תיקון כביכול, זה לקראת הזינוק הבא.

מה שגם ראוי לתשומת לב זה מחיר המתכת כסף. גם מחירה זינק בגדול. אין ספק שאלה מגמות המחזקות את האינפלציה.

המבנה של הכוכבים אורנוס במזל טלה בריבוע לכוכב פלוטו במזל גדי, לא יסתיים עד 2015, זה ימשיך לערער את הכלכלה בעולם. גם הדולר מגיב למגמה הזו. לא פעם נכתב כאן במדור, צפוי משבר נוסף ואולי קשה יותר ממה שהיה ב2008. אי הנוחות תתחיל לקראת יולי 2011 ותמשיך לתוך 2012. כך שצפוי עוד אירוע עולמי שישפיע.

אנחנו נעקוב אחרי התהליכים בעזרת הכוכבים.

מעקב אחר ההורוסקופ של באראק חוסיין אובאמה, מצביע על האופק המקודם במפה במולות לכוכב מארס המקודם, ואלה במנעד לא נחמד לכוכב סאטורן. זה "מבטיח" מלחמה פוליטית קטנונית חסרת רחמים . בנוסף הירח המלא בחלק הראשון של חודש נובמבר 2011, ידליק את האורנוס. זה היבט "חשמלי", המעלה אפשרות שצפוי שם משבר ממשלתי רציני מאוד, יתכן שזה יביא להשבתה של מוסדות המימשל ב2012 בגלל התקציב.

אצלנו:

בזמן האחרון, מכריזים אישים מסויימים על ספטמבר כתאריך קריטי למעמדה של מדינת ישראל, צמד המילים "צונמי מדיני" משתלב בכל ראיון עם ח"כ, שר או פרשן. אבו מאזן במסע "רכישות" של תמיכה בינלאומית ממי שאפשר.

אבו מאזן, יליד 26.3.1935. השמש במזל טלה. במפה האישית שלו, כוכב מארס במזל מאזניים הדיפלומטי. הוא עוסק בפעילות דיפלומטית הרבה שנים, ונחשב אחד הארכיטקטים של הסכמי אוסלו. כוכב מרקורי המסמל חשיבה ותיקשורת מילולית במולות לכוכב נפטון. הוא מציג את המציאות כמו שהוא רוצה לראותה. לא בהכרח מציאותית ואמיתית. זה אדם שיכול להשמיע לכל אחד מה שהוא רוצה לשמוע. כך שהוא מרואיין על ידי התיקשורת בישראל או ברחבי העולם הוא מדבר על שלום, דו קיום ורצון טוב. אבל עם הפלשתינאים או אחיו במדינות ערב, הוא משמיע סיסמאות שערבות לאוזניהם. המארס אצלו בהיבט דינמי לכוכב פלוטו, כלומר הוא מפלס את דרכו באלימות. אינו מוכן לפשרה ואם בחר במטרה לא יוותר עליה. המארס נמצא בנסיגה, כך שכל פעולה שלו היא יסודית מאוד, והוא חוזר על עצמו ועל דבריו עד שהתוצאה משביעה את רצונו. בהווה המארס המקודם שלו מתקרב לירח המקודם שלו במזל מאזניים. זה מסמל תיסכול. השמש המקודמת שלו היא מול הירח מלידה, בספטמבר הקרוב, הרצונות או הכוונות שלו והרגשות שלו אינם על אותו הגל. כאילו מקבל סימנים כפולים, ויהיה צריך להחליט במה הוא בוחר.

המפות המקודמות בהתאמה שלו ושל הכרזת העצמאות של פלשתין (ב15.11.1988 באלג'יר, ) לא מעידות על מימוש רצונותיו. בקומפוזייט המקודם, הירח במעלה 4 במזל עקרב (בספטמבר) בריבוע לסאטורן, היבט שלא מבטיח מצב רוח טוב, מאחר ויש אכזבה ריגשית.

בהשוואה בין מפת ההכרזה הנ"ל עם ההורוסקופ של מדינת ישראל, הניגודים אינם מאפשרים פרשנות פושרת. חוסר אימון וגישה אגרסיבית בהדדיות. זווית הראייה של כל אחד מהצדדים קוטבי לזולתו. הקשרים בין הכוכבים במפת הכרזה וזנב דרקון במפת המדינה שלנו מדגישות את הגורליות במיפגש. הפלשתינאים החלטיים בניסיון להשתלט ולהרוס את מנהיגי מדינת ישראל. הם אוייבים קשים, וכל צד היה יותר משמח למחוק את השני מעל פני הגלובוס.

בחודשים הקרובים לפי מפת הקומפוזייט, הסבירות גבוהה לחזור לשולחן הדיונים. הכוכבים על מפת המדינה, בחודשים הקרובים, מעידים על רצף פעולות המייצרות פעולות ראויות לפי הנורמות המקובלות. במצב הכוכבים הזה, קשה לראות קשיים מדיניים ובינלאומיים בחודשים הקרובים. עם סאטורן על ציר 4-10 וכוכב נפטון על ציר 5-11 אנחנו ניראים "בסדר" כלפי פנים וחוץ.

" אין למדינה שלום, כשהאויב החיצוני רוגע, מתעורר האויב בבית" (חניבעל)

בחזרה לארכיון