1.4.2011 - 8.4.2011

אנו לפני מולד ירח במזל טלה בתאריך 03.04, הנמצא במבנה מכביד של כוכבים, מבנה שאופיו הרסני מאוד ועלול להביא לשריפות קשות, כאשר בניינים גדולים "פגיעים" במיוחד. האלימות תתבטא בימים הקרובים בעוצמה, עד לתאריך 04.04.

בימים הקרובים, נסו להימנע מוויכוחים, אם בסביבה שלכם נמצא אדם המוכר כחם מזג, כזה המאבד שליטה, התרחקו ממנו. כוכב מרס הלוחמני נכנס למזל טלה, על מעלת העולם, מצטרף לכוכב אורנוס, חסר השליטה, הנמצא על אותה מעלה וביחד, בפתאומיות, יפעלו כמו רובה עם כדור בקנה, או כמו סכין הנשלפת בפתאומיות מהכיס. מזל טלה, זה אש! גם במובן המטפורי של המילה, אבל גם בתכלית היומיומית. האווירה אינטנסיבית מאוד, גם במציאות האישית וגם בכללית. האימפולסיביות "תחגוג" בזמן הקרוב, בפעילות חסרת מעצורים, העלולה לגרום לתאונות ולשגיאות טקטיות, וכל אלה ישפיעו למעשה לאורך הימים הבאים עד לתאריך 19.04. אם אתם מחליטים לעשות ולפעול, השתדלו להמתין עד לאחר חזרתו של כוכב מרקורי להילוך קדמי. פעילותם של המארס והאורנוס, עלולה להדליק גם קונפליקטים בין ממשלות ואף בתוכן, בין מדינות, או בין גופים וחברות גדולות. באותו היום גם סאטורן יפעיל כוח, סאטורן זו אדמה, כך שסביב התאריך 03.04 יתכנו שוב תזוזות אדמה, התפרצויות הרי געש וכל התפתחות שהטבע יודע להציג בגדול. אנחנו ברצועת זמן שבה הכל יכול להתרחש ולא בדרך נחמדה.

בנוסף, כוכב נפטון עובר למזל דגים בתאריך 04.04 וישהה שם עד שנת 2026. אחת ההתבטאויות, מיני רבות, של המעבר הזה היא למשל שיטפונות ומפולות בוץ. מעברו של כוכב נפטון לאוקיינוס זו אנרגיה יצירתית ורוחנית חדשה. כדאי לשבת ולהמתין, מעברו של נפטון הוא מאוד אמוציונאלי, מציף אותנו במידע לא ברור שאינו עוזר, בלשון המעטה, לבחירות טובות. נסו לעצור, לשבת בצד ולהמתין כמה ימים, עד שתתרגלו למצב ועד שהערפל הרגשני יתפוגג.

נפטון מסמל את הנפט והגז, עם השילוב של מארס ואורנוס היוצרים מתחים, יתכן עימות צבאי בארצות שבהן יש אספקה של הזהב השחור לעולם וכתוצאה מכך המחירים יזנקו לשמים.

השינויים שהכוכבים עוברים ממזל מזל, משפיעים על הפסיכולוגיה של כולנו. הימים 01.04-05.04 הם ימים לא קלים בכל המישורים. בבקשה, נסו להיות זהירים, עד סוף השבוע הבא.

שימו לב! הירח בטל מאתמול יום חמישי, החל משעה 15:41 עד שבת, בשעה 14:16.

01.04 לפנות בוקר, אנו עוברים לשעון קיץ!!! היום מתאים ל"סיאסטה". מצבי הרוח משולבים באמונה והתקווה גם היא מתעוררת, מאידך, יש דחף חזק לקדם משהו, אך בגלל שהירח בטל כל היום, התוצאה עלולה להיות מתסכלת, מאחר ותגיעו לשום מקום. שחררו את הכעסים שלכם, שימרו על אסרטיביות בשיחות, אבל זכרו גם את הרגישות.

02.04 המשיכו את האווירה הרגועה והעדיפו ליהנות מספר טוב, האזינו למוסיקה, או שתעשו מדיטציה. הירח מסיים את "חופשתו" וניכנס למזל טלה בשעה 14:16. האימפולסיביות משפיעה על דרך קבלת החלטות אסרטיביות. אולי תמצאו פעילות ספורטיבית שתעזור לשחרר את האנרגיות החזקות בשעות הקרובות. האווירה במערכות היחסים שבהן אתם מעורבים, עמוקה ואינטנסיבית יותר. האמוציות עוזרות לתחושת ה"ביחד" ויש התלהבות וריגושים, שמשתלבים גם הם לקראת שעות הערב המאוחרות.

03.04 יש מגמה להתפשר על תוכניות חברתיות וההמלצה היא להיות יותר נינוחים וסתגלנים. המתח היום גבוה וזה לא תמיד פועל לטובתכם, מחשבה נוספת לפני כל פעולה, תבטיח שלא "תקפצו" לתוך בריכה ריקה ממים. לא מתאים היום לקחת סיכונים, או לשבור את החוקים. המתינו כמה ימים.

04.04 המחשבה המהירה גורמת לתגובה מהירה, מה שחושף את רגשותיכם. הבעיה שהתכנים אינם ברורים, אולי הזיכרון קצת מטושטש, מה שעלול להביך אתכם בבירור הפרטים. הירח בטל משעה 13:05 עד שעה 02:46 אחר חצות.

05.04 אתם מחפשים דרך לממש את עצמכם ולהשתחרר ממתחים. זה הזמן לעשות כמה צעדים לשפר את המצב הפיננסי. תחושה של שמחה עוזרת לרגשות טובים ומביאה שקט פנימי. אינכם מאפשרים לאחרים לחצות את הגבולות שהצבתם ולחדור לפרטיות שלכם.

06.04 הירח בטל משעה 02:01 עד למחרת יום חמישי 07:04 בשעה 14.22. מצבי הרוח מתנדנדים, קצת מקשים על מימוש תוכניות שקבעתם לעצמכם. יום כזה מתאים לנקות מגירות, או מדפים, לסיים פרויקטים שהתחלתם בהם קודם לכן, או מפגש עם חברים על כוס קפה, להעביר את הזמן בלי להתחייב לשום דבר. אפשר לצפות למצב רוח מרומם יותר, אולי התלהבות מהתנסות חדשה, אבל גם סאטורן בסביבה ולכן, חוסר הסבלנות יבוא לידי ביטוי עם איומי סרק, או התרברבות של "אני צודק". אין טעם להשקיע אנרגיה.

07.04 הירח ניכנס למזל תאומים בשעה 14:22. יש תחושה שמערכת היחסים אינה עונה על הציפיות, שהנתינה היא חד צדדית, רק מצידכם. חוסר שקט וחוסר סבלנות צובעים את האווירה ומשפיעים על הדרך בה אתם מתפקדים. נסו להיות בשליטה, בעיקר על אותן המילים שגולשות באימפולסיביות מפיכם, ושהגוון שלהן הוא ביקורתי.

08.04 יהיה עליכם למצוא איזון בין הנתינה והקבלה. יום טוב לבחון תוכניות אותן תוכלו לממש בסוף החודש. היו יותר בטוחים בדרך בה אתם מבטאים את עצמכם. חוסר שקט וחוסר וודאות מקשים על מהלך תקין במערכת היחסים שלכם. מפגש משפחתי וחברתי סביב שולחן האוכל יהיה מוצלח במיוחד הערב.

כלכלה ושווקים

כוכב אורנוס ממשיך להשפיע ומצבים קריטיים, לא צפויים, ימשיכו לתת את אותותיהם על השווקים. בשבוע הראשון של אפריל 2011, כאשר כוכב מארס יעבור למזל טלה, וברקע מטייל לאט כוכב מרקורי, שנמצא בנסיגה, שמעצים ידיעות שונות, אשר חלקן מתבררות כספינים ואחרות בעלות משמעות כפולה. בהווה, כוכב אורנוס במזל טלה משפיע על הפסיכולוגיה של ההמונים ודורש להיות "מוכן" ללא צפוי.

אנחנו ברצועת זמן חדשה, המשפיעה עד לתאריך 08.04. תחילת השבוע, תאריך 03.04, מושפע מהצמידות של מארס ואורנוס, ובאותו יום המולות בין השמש וסאטורן, שילוב שעלול להשפיע לא רק על איתני הטבע. גם התאריך 11.04, והתאריך 18.04, לא נחמדים והשפעתם תורגש.

השמש תעבור למזל שור בתאריך 20.04, ובהמשך כוכב יופיטר יכנס למזל שור ביוני 2011 וישהה בו עד 2012. הכל יהיה במתינות יחסית ויהיה מעניין לראות את השפעתו של כוכב יופיטר כשיגיע למעלות המרכזיות במזל שור.

דרך אגב, מצבו של הדולר לא מפתיע את אלה הקוראים את המדור בקביעות. אורנוס ופלוטו "חוגגים" על הוונוס בהורוסקופ של ארה"ב. המדיניות הכלכלית בארה"ב בחרה להוריד את ערכו של הדולר, כדי להפחית את הגרעון שם ואת ערכן של אגרות החוב הנמצאות אצל הסינים. בהווה, יש שם ניסיון להגיע לתקרת הוצאות, בגלל שהם נמצאים במסלול גלישה שלא רואים את קצהו.

תמונת מצב לימים האלה:

הצמידות של מארס ואורנוס במזל טלה בין התאריכים 31.03-05.04, לצד מולד הירח בטלה, בונים מצבי מתח אינטנסיביים, שעלולים להיות אלימים מאוד ולהתפרץ בתהפוכות פתאומיות, בכמה חזיתות, במקומות המסוכנים ברחבי העולם. נזכור תמיד שאורנוס אינו צפוי והוא יכול ליצור דרמה ושברים, במקומות לא צפויים גם כן. לדוגמא, בארה"ב, בנוסף לכמה מבנים אלימים, כוכב סאטורן "מלטף" את השמש בהורוסקופ ויתחדד בתאריך 03.04 וישפיע עד לתאריך 11.04, מצב שיכול לעורר שם צער וכאב לב. דרך אגב, גם אלה העוקבים אחרי ההורוסקופ של אובאמה רואים את התסכול שלו. גם אצלנו הימים האלה אלה ימים עלולים לעורר מתיחות ביטחונית.

מעבר כוכב נפטון למזל דגים בתאריך 04.04.2011-עד שנת 2026:

כוחו של נפטון הוא בהרחבת ההתנסויות הרוחניות שלנו, היכרות עם רבדים חדשים של ההכרה והמודעות. יש כאן איחוד כוחות הגורם לכולנו להיות ערים לכך שכולנו גולשים בתוך תהליך המביא להתפתחות, ובמקום שאנחנו לומדים אמת אחת, מגיע נפטון בשמחה וממוסס אותה.

צפויה התעוררות של חמלה לסבל האנושי, לצד העשרה רוחנית, שכוכב נפטון מסמל. הקולקטיב של כוכב נפטון משפיע גם על התרבות שהתבטאה גם דרך המדיה. כשכוכב נפטון עבר במאזניים הדגישו את הרומנטיקה האידיאלית בסרטים של הוליווד. נפטון במזל עקרב, הביא לנו את האהבה החופשית והסמים. נפטון במזל קשת, מלחמת הכוכבים, נפטון במזל גדי, הביא את עולם הוול-סטריט והעושר עם האידיאליזציה של החמדנות. לאחרונה עבר הנפטון במזל דלי מינואר 1988 עד אפריל 2011, קיבלנו באהבה או בהכנעה את האיסור על העישון במקומות ציבוריים, התפתחות האינטרנט, קבוצות החברים בפייסבוק,ושאר הרשתות החברתיות לצד הסרטים ביו-טיוב ועוד.

עתה הטון משתנה - המעבר למזל דגים יביא לאי-שקט חברתי בעקבות התהליכים הכלכליים שכל העולם עובר. מחסור באוכל יכול להיות אחת הסיבות, מהגרים ממקום למקום מאותה סיבה. אפשר לשכוח מהמיליונרים שנבנו בעזרת הסטארט-אפ ואתרים חברתיים, היקום יעסוק יותר באנשים שיחששו לאבד את מקום עבודתם, בקשיים כלכליים ובחמלה, בעזרה לזולת. נושא אקולוגיה, איכות הסביבה, יעסיק את העולם יותר באינטנסיביות. כאשר כירון רק נכנס למזל דגים, התרחש אסון האסדה במפרץ מקסיקו, שגרם לכתם הנפט באוקיינוס שהיה לאסון איכות הסביבה הגדול ביותר שידע היקום והשפיע גם על תנאי החיים שם.

נפטון ישפיע בהדרגה, לא כמו אורנוס או פלוטו בדרמטיות. הוא חודר בעדינות ובעקביות וישנה כל דבר בחיינו. כשכוכב נפטון עבר למזל גדי, מסך הברזל נעלם, חומת ברלין נפלה, וסדר יום פוליטי חדש הגיע לרוסיה, והשפיע על כל העולם. נפטון עבר לדלי בשנת 1998, העולם הוקסם מעולם המחשבים ומהמיליונרים שבנו את הונם מהדוט.קום. הסביבה החברתית שלנו השתנתה והתמקמה במרחב ממוחשב וירטואלי ואנשים מממשים את נוכחותם בפייסבוק, בטוויטר וכדומה, איחוד של כל העולם לכפר אחד קטן נוצר בכל התחומים.

המעבר של נפטון לדגים, יביא את הצורך לתכנים יותר רוחניים, לא וירטואליים. בהדרגה אנשים יתנתקו מהפייסבוק האוניברסאלי ויחפשו את האינטימיות וההתבודדות. הסולידריות תתבטא בעזרה לאנשים, בהתנדבות ובצדקה.

כוכב נפטון מאוד רומנטי, והאהבה תעלה אוקטבה, החוויה תהיה של אהבה עליה כל אחד מפנטז שתיכנס לחייו, אולי עתה תהיה ההזדמנות לממש אותה.

בנפטון יש הרבה מן המסתוריות, כדאי יהיה לשים לב, האם המידע המתקבל אינו לבוש במסכה, האם אין הונאה במסרים המועברים אלינו מהסובבים אותנו, בכל המישורים. הנוכחות של כוכב פלוטו במזל גדי, לצד הנפטון במזל דגים, תביא הרבה מנהיגים להכריז על הדרך והאידיאולוגיה הנראית להם כנכונה לאומה שאותה הם מנהיגים, והם יצפו שיקבלו אותה, ואולי יהיו מוכנים גם להלחם עבור מה שהם חושבים כנכון, בעיקר עתה כשיש אוסף של כוכבים במזל טלה, "אני יודע שאני צודק וזו דרכי", תהליכים שיכולים להקצין את הקוטביות במדינות רבות, מבחינה פוליטית וחברתית.

כמה מילים על האגדה אליזבט טיילור בראי האסטרולוגיה:

ליז טיילור נולדה בתאריך 27.02.1932, בת מזל דגים עם אופק במזל קשת. בהורוסקופ שלה, השמש והמרקורי במנעד לכוכב נפטון, מה שדחף אותה לחיות בעולם שהיא יצרה לעצמה. המשחק, שהיה למעשה מרכז חייה, גלש גם לחיי היום יום, בתלבושות הייחודיות שלה. עם וונוס ואורנוס במנעד לכוכב פלוטו, היא אהבה עיצובים דרמאטיים והופעותיה באירועים שונים היו נוצצים במיוחד תרתי משמע. הוונוס - אורנוס במזל טלה הנועז, מייצגים את אהבתה ליהלומים הגדולים שהתהדרה בהם תמיד, בלי להרגיש נבוכה.

שליט בית הנישואין נמצא במנעד עם כוכב נפטון, גם כאן טיילור יצרה לעצמה את המציאות בתוך חייה האינטימיים. הצורך שלה בריגושים ושליטה, הגיעו גם הם בעזרת הוונוס בטלה בצמידות לאורנוס, ובמנעד לכוכב פלוטו. היא למעשה לא הייתה יכולה לחיות ללא אהבה ותשומת לב. ליז טיילור בנתה את חייה, כך שתמיד יהיה גבר שיעניק לה את הסיפוק הרגשי. אותו היבט גם גרם למראה ה"פאם פאטל" שלה, אין ספק שהיא הייתה אישה יפה וחושנית מאוד.

האופק בקשת גרם לתחלופה, הצורך בהתנסויות והרפתקאות גלשו גם לחיי הנישואין שלה, אבל ההתלהבות שלה נגמרה די מהר והיא המשיכה הלאה בדראמה לחוויה החדשה. עם השמש במזל דגים, שאופיו חמלה ונתינה, לא מפתיע שהיא הייתה בין הראשונים שדיברה בגלוי על הצורך במלחמה באיידס וסייעה בין השאר להקים מרכז לחקר האיידס.

" על החוק להיות ברור, קצר, ומרוכז. לפרש את החוק פירושו להשחיתו" (נפוליאון בונפרטה)

בחזרה לארכיון