25.3.2011 - 1.4.2011

בימים הקרובים תחושו שעליכם לבחור בין החופש האישי ובין אחריות, האם להמשיך הלאה כאינדיבידואל, או כחלק מזוגיות, שותפות, או חברה. הנושא קשור לכללי האתיקה, אישית, או ציבורית. מבנה הכוכבים בשבוע הקרוב, יביא התפתחויות בכל הקשור לנושא הבריאות ויתכן ניסיון לקדם את המודעות בקרב האוכלוסייה לחשיבותה של תזונה נכונה. הקמפיין הזה יתקבל באהדה.

אנחנו נמצאים עתה בצילו של כוכב מרקורי, העומד להיעצר בתאריך 30.03 ולחזור על עקבותיו (עד 22.04 ), כך שהשבוע אינו מתאים להתחיל תוכניות חדשות, או להשתלב במקום עבודה חדש. כמו כן, קיימת סבירות גבוהה השבוע לקצר תקשורתי ביניכם ובין הזולת. נסו לוודא מראש אם הבנתם נכון את המסר שקיבלתם, האם הפגישה אכן מתקיימת במקום ובמועד שרשמתם ביומנכם. מאידך, זכרו שמילים שנאמרות בימים האחרונים ובימים שלפני נסיגת המרקורי, בעיקר מילים קשות או שנויות במחלוקת, מילים צורמות יחזרו "לביקור" אצלכם... נסו להיות זהירים, דברו בדרך בה אתם רוצים להראות, או בדמות אליה אתה רוצה להדמות, בלי לשקוע שוב בביצה המלאה בבעיות סביבם. צאו עם תוכנית פעולה של מי, מה, היכן, ומתי, ובעיקר איך לתקשר עם הגוונים של העתיד, בלי לחזור לאותו סגנון השייך לעבר, לא למה שאנו מכירים כ"אותה גברת בשינוי אדרת". שחררו את הכעסים, נקו את השולחן. הימים סביב התאריך 30.03, עד לתאריך 02.04, נחמדים למפגשים חברתיים ומשפחתיים. עם מרקורי בנסיגה מצב הרוח במיטבו, הלשון משוחררת יותר ולכן האירועים האלה מוצלחים במיוחד.

אלו מכם שנולדו עם כוכב מרקורי בנסיגה, חווים עתה תקופה טובה במיוחד. האנרגיה של מזל טלה יכולה להתפתח למלחמה, לוחמה, או שהאנרגיה הזו יכולה להיות תוכנית אב, יוזמה אסטרטגית, חשיבה שגורמת לאחרים לנוע בעקבותיכם, ללכת אל התמונה הגדולה ולממש אותה. הטלה אוהב שיש לו תוכנית. מהי התוכנית? אין צורך לספר אותה לאחרים, המתינו, לכל אחד יש תוכנית ואתם תיפגשו אי שם באמצע הדרך את אלו שעימם תוכלו לשלב תוכניות.

אנו חווים את העולם שלנו נע לכיוונים חדשים, לא בדרך רגילה, אלא קצת בשיגעון ופראות. השמש שעברה למזל טלה במהלך השבוע שעבר, עוררה את האגו בכוחניות, באנרגיה של אש ותשוקה, המצטרפת לשיגעון של אורנוס. יש רצון לעשות, לפעול, להתקדם עם החיים שלנו, אבל הכל נעשה בדרך מפתיעה ולא צפויה. אנחנו בהתחלות חדשות, עם רצון ללחום, מה שגורם לנו לסלק את הערפל מחיינו, להרים את התריסים, לפתוח את החלונות ולאוורר הכל, בעיקר כעת, כיוון שבתאריך 20.03 נכנסנו לרבעון חדש, המסמל את האביב. שינויי מזג האוויר הצפויים, עם ריחות הפריחה, משפיעים גם הם ודוחפים אותנו לבנות עתיד חדש בעקבות החלומות שלנו. אבל האבסורד ממשיך ושובר את המוכר והידוע, והנה אנו גם חווים בימים האלה מזג אוויר מוזר של גשם ורוח, המשתלב בתוך ימים חמים מאוד, ערבוביה שמעידה גם היא על השיגעון שפרץ לחיינו.

קופידון נעצר וחוזר על עקבותיו ומציע לנו הזדמנות להעריך מחדש חברויות, או קבוצות חברתיות אליהן אנו משתייכים. זה הזמן לאמוד מחדש את הבחירות שלנו בתוך המשפחה ובמעגל הקרוב אלינו, לבחון מה הציפיות שלנו מאותם אנשים שאנו מתרועעים עימם, איך אנו רוצים להמשיך לבלות עימם את הזמן היקר של חיינו והאם אנו זוכים לתמיכה מאנשים שאנחנו בוטחים בהם. הרצון לשינוי מלווה אותנו בכל הרבדים האפשריים, מצב הכוכבים הנמצא עתה מעלינו "שואל" אותנו, מה אנחנו בוחרים לשנות, כך שכדאי לקחת נשימה עמוקה להתבונן אל העתיד שבו אתם רואים את עצמכם. הבחירה בשינוי, היא לומר מה אתם רוצים לעשות, לומר את האמת לעצמכם, לומר את האמת לאלה הסובבים אתכם, המצפים לשמוע אתכם. אם תקשיבו לעצמכם, לנשמה פנימה, תקבלו את התשובה! אנו נמצאים בתקופה של שבועיים לא קלים, כוכב מארס מגיע ומצטרף לאורנוס ולשמש במזל טלה והתחושה שהכל נשבר בעולם ואצלנו, הברקסים לא עובדים והמכונית ממשיכה לנסוע, בתחושה שאנו במדרון פתלתל ואולי, אולי, מעצור היד יעזור לעצור את ההידרדרות...

תזכורת ממאמר שפורסם כאן בתאריך 14.01.2011
"האלימות והטרור יסלימו בהדרגה על בסיס עולמי. כוכב אורנוס, הבלתי צפוי, מגיע למזל טלה הלוחמני, בחודש מרס 2011 ובתאריך 3 באפריל, יגיע כוכב מארס למעלה אפס טלה, מעלה המשפיעה על העולם כולו. מארס יצטרף לאורנוס, מרקורי ויופיטר - כוכבים הנמצאים במזל טלה - והאש תוצת, תרתי משמע".

ובתאריך 04.03.2011 הוספתי במאמר כאן:
"מבנה הכוכבים הנ"ל, משפיע גם על מפת מדינת ישראל, המארס המקודם במעלה 29 בבתולה, ראש הדרקון שעובר לציר המשתנים, כוכב מארס במעבר שיגיע למעלות אלה במשתנים, ליקוי הלבנה שהיה על המעלות האלה בתאריך 21.12.2010. בקיצור המתח הביטחוני עולה, ונמשיך לקוות שזה רק יישאר מתח. הרגישות כאן עולה מהשבוע של 13.03 עד 04.04. שימרו על עצמכם".

בשבת 19.03 הירח המלא במזל בתולה, הצית שוב את כוכב מארס המקודם בסוף מזל בתולה, ושמענו על "גשם" של פצמרים בדרום, ובהמשך טפטופים ומטחים, ול"קינוח" הפיגוע בירושלים ביום רביעי האחרון וחמישי אי השקט ממשיך. אנו עדיין נמצאים ברצועת האש שמתעצמת בימים הבאים עד לתאריך 04.04.

התאריכים 27.03-28.03 רגישים במיוחד לכדור הארץ שלנו וצפויים עוד אירועים לא קלים, בהם הטבע יתבטא בדרך שיבחר, אם זה רעידת אדמה, שיטפונות, או מזג אוויר לא שיגרתי, אולי גם "התפתחות" נוספת ביפן. כוכב נפטון עובר למזל דגים ב04.04, שטפונות ומפולות בוץ, גם הם עלולים להתרחש על פני הגלובוס בהמשך.

בנוסף אנו לפני מולד ירח במזל טלה בתאריך 03.04, הנמצא במבנה מכביד של כוכבים, מבנה שאופיו הרסני מאוד, ועלול להביא לשריפות קשות, בניינים גדולים "פגיעים" במיוחד. אנא, נסו להיות זהירים בכל אשר תלכו, בשבועיים הקרובים.

25.03 מפגשים ושיחות מביאים להסכמות מועילות, יש הבטחות הדדיות המשמחות אתכם מאוד. שעות הצהרים לא נוחות, יש הרבה אי שקט סביבכם המשפיע גם על מה שאתם חווים. הנטייה לעמוד על שלכם, לא מקלה ומביאה התמודדות עם מצבים לא נוחים או תובעניים, בעיקר בעבודה, או שקשורות בעקיפין לעבודה. שעות הערב מביאות למפגש חברתי או משפחתי מהנה, מנפו את ההזדמנות לחגיגה עליזה.

26.03 הירח בטל משעה 03:23 עד שעה 03:58. קשה לשמר את השמחה מאמש וקשה להגיע להסכמות בתוך הבית והמשפחה. הניסיון לזכות בשליטה על מה שמרגישים או חושבים הקרובים אליכם אבוד. נסו, גם אם זה קשה, להיות סבלניים ומאופקים, האכזבה מהתובענות של הסובבים אתכם, אינה סוף פסוק, אך עם הזמן הבעיה תיפתר. נסו למצוא את הטוב שיש באנשים, רגישות פותחת את הלבבות.

27.03 מגבלה מצד השותף, או חברים לצוות עבודה, בולמת את האפשרות לקדם תוכנית שעלתה על הפרק. מצב הרוח שלכם מושפע מאירועים הקשורים בעבר, מנוסטלגיה. שימרו על מערכות יחסים טובות, מפגשים שמעניקים לכם תמיכה. אם אתם מאלה שנוטים להיות רחמנים, נדיבים ורגישים, ההתחשבות והאהבה עוטפים אתכם, אבל לא בטוח שאתם מחוברים למציאות עם המשקפיים הוורודות. הניסיון להסביר רגשות לא קל, התקשורת אינה ברורה והתוצאות מביכות. התחברו היום לאינטואיציה, יש סיכוי שהתסכול יפחת.

28.03 הירח בטל משעה 05:17 עד שעה 13:00. התסכול ממשיך לצבוע את האווירה, מה שעלול להתבטא בהמשך כמאבקי כוח. נסו לסגל משמעת עצמית ולסיים עניינים לא סגורים, זה יאפשר לכם לקדם הזדמנות יקרה מפז, שתשפיע על עתידכם. נכון שזו עבודה קשה לסיים תוכנית ארוכת טווח המבוססת על אמביציה, כששלטונות ובירוקרטיה בולמים את היוזמה, אך שילוב של כוח ופתיחות יעזרו לכם.

29.03 המתח משפיע על היוזמות שלכם. היציבות במערכת יחסים בתוך המשפחה מהווה עוגן בחייכם לכל עשייה הדורשת אומץ ועצמאות. זכרו שהאימפולסיביות היא עיוורת. יתכן גם שקשה לראות מה עומד להתרחש, לכן היזהרו מאשליות.

30.03 דברו, הביעו את עצמכם ותשמחו הרבה אנשים. אגו ואנוכיות עלולים לפגוע בכל מה שבניתם בימים האחרונים ולהפוך לבומרנג. לקראת הערב מצב הרוח משתפר ומתאים למפגש חברתי, או משפחתי. יתכן שמישהו מנסה להציף את רגשותיכם ועושה זאת בהגזמה, אל תגלשו לאידיאליזם, גם אם זה מפתה עכשיו. תנו לאינטואיציה מקום של כבוד, זו תשרת אתכם באופן הטוב ביותר כעת.

31.03 הירח בטל משעה 00:20 עד שעה 00:38. התקשורת רגישה מאוד ויש תחושה שכל מה שקורה הוא מוגזם. יש רצון לעזור לאחרים, אבל חוסר שקט מקשה על שביעות רצון. אתם מנסים לחזק את רגשותיכם בלי ליפול במדרון האכזבה. כך תוכלו לזכות גם בערכה עצמית. שימו לב! הירח בטל שוב היום, יום חמישי, משעה 15:41 עד שבת, בשעה 14:16.

01.04 לפנות בוקר, אנו עוברים לשעון קיץ!!! היום מתאים ל"סייסטה". מצבי הרוח משולבים באמונה והתקווה גם היא מתעוררת, מאידך, יש דחף חזק לקדם משהו, אך בגלל שהירח בטל כל היום, התוצאה עלולה להיות מתסכלת, מאחר ותגיעו לשום מקום. שחררו את הכעסים שלכם, שימרו על אסרטיביות בשיחות, אבל זכרו גם את הרגישות.

כלכלה ושווקים

צפויות התפתחויות משמעותיות נוספות ברחבי העולם, לקראת התאריכים 27.03-28.03, שישפיעו על השווקים והאתגרים יהיו לא רק במישור הכלכלי, אלא גם במישור הפוליטי. לא נופתע אם הבנק המרכזי בארה"ב יודיע על החלטותיו בתוך רצועת הזמן שעד לתאריך03.04.11. בימים האלה ההורוסקופ של "הפדראל רזרב" מופעל בהשפעת האורנוס והמארס, כדאי לאלה הרוצים להמשיך "לנהוג" במכונית המרוץ בתוך השווקים להיות ערניים מאוד עוד כשבועיים לפחות.

עוד נכתב כאן במדור לפני כשבועיים "מעברו של כוכב מארס למזל דגים, מחזק את האינפלציה ומשפיע גם על מחיר הנפט והגז. מזל דגים מסמל דמיון ופנטזיה. כך שלא פעם המציאות הנראית לנו היא מעוותת בימים אלה. כולם מקבלים הרבה מידע, קוראים הרבה, וקשה לדעת מה נכון ואיפה האמת. כל אחד בוחר כיוון ומוצא שמה שהיה אתמול בצד ימין, נמצא היום בצד שמאל. כך שנוצרות דראמות חדשות."

יש לנו גם אינפלציה, ובימים אלה מחיר הנפט חצה את הקו, וממשיך לעלות.

כוכב אורנוס ממשיך להשפיע ומצבים קריטיים לא צפויים ימשיכו לתת את אותותיהם על השווקים. בשבוע הראשון של אפריל 2011, כאשר כוכב מארס יעבור למזל טלה, וברקע כוכב מרקורי נמצא בנסיגה, השווקים יגיבו לכל ספין, כעת כוכב אורנוס במזל טלה משפיע על הפסיכולוגיה של ההמונים.

המעלות אפס עד שלוש במזלות יוזמה, משפיעות חזק מאוד ועוד ישפיעו על העתיד הכלכלי, בעיקר שהכוכבים אורנוס ופלוטו יתמודדו זה עם זה במהלך השנים הקרובות.

החדשות שעושות כותרות בעולם:

ההפגנות בסוריה והדיכוי שמנסה השלטון שם בכוח הזרוע, לא מפתיע את קוראי המדור, במאמר שפורסם כאן בתאריך 04.02.2011 נכתב:

סוריה: קיבלה את עצמאותה בתאריך 1.1.1944, ובתאריך 13.11.1970 נתפס השלטון שם על-ידי המיעוט בהנהגת אסד האבא. השנים 2014-2012 יהוו תקופה מאתגרת, שתשפיע על סוריה. הכוכבים אורנוס ופלוטו יגיעו וביחד ישפיעו לאורך זמן ויעוררו את המשבר ובעקבותיו השינוי, אבל כבר עכשיו ליקוי החמה שיגיע בתאריך1.7.2011, בדיוק מול השמש בהורוסקופ של סוריה, יכול להשפיע. בדרך כלל מולות של ליקוי חמה לשמש מחלישה את המנהיגות".

נקודת הביניים ראש דרקון/סאטורן על ציר 1-7 עוברת על ההורוסקופ המסמל את שלטון משפחת אסד, במהלך החודש הקרוב, זה מסמל בעיה שאי אפשר לפתור אותה בהווה. לאורך השנים האחרונות ליווה את ההורוסקופ כוכב נפטון על ציר 1-7, שהעיד שהייתה "הצגה של שלטון חזק" לאורך זמן, והרושם שהתקבל במערב לא העיד על תחושת חוסר הוודאות של השלטון שם, כלומר, אסד יודע כבר הרבה זמן ששלטונו נמצא על כרעי תרנגולת. כוכב אורנוס מגיע למעלת האופק במהלך 2012-2014, השינוי יגיע למרות ניסיונות הדיכוי של השלטון. השמש המקודמת בהורוסקופ הזה נמצאת על המעלה הראשונה במזל גדי ואורנוס עוד מעט יתחיל להשפיע על ראש המדינה שם.

בתאריך 1.1.1944 קיבלה סוריה את עצמאותה, וגם כאן, כוכב אורנוס מגיע לציר 1-7 בין השנים 2013-2014, הנשיא, באשר אסד, יתקשה לבסס את שלטונו בביטחון ויציבות לאורך זמן. גם אם נשמע מפעם לפעם שהוא ישתלט על ההתנגדויות, זה יהיה רק למראית עין, שינוי המשטר יגיע גם לסוריה.

על לוב ניכתב כאן בתאריך 18.02.2011 : "לוב זכתה בעצמאות בדצמבר 1951 והשלטון עבר לידי המלך אידריס. הרפובליקה הנוכחית בהנהגת קאדפי החלה בספטמבר 1969. ההפגנות בלוב נראות, לפי ההורוסקופ של לוב, משנת 1951. השמש במעלה הראשונה של מזל גדי והירח המקודם הגיע גם למעלה הראשונה במזל גדי. ההשפעה של אורנוס מופיעה ותתחזק מאמצע מרס. כוכב אורנוס מסמל מהפכה-זעזוע בסטאטוס קוו, השינוי יגיע בתוך השנתיים הקרובות".

התערבות מדינות המערב במלחמה שם, החלה בתאריך 19.03.2011 בשעות הערב. בהתחלה זה נראה שיש פיתרון, שהתהליך שם יסתיים עד השבוע השני של אפריל, למרות שמיבנה המפה מעיד על אלימות קשה, היתה הרגשה שהמערב מצליח להשיג את המטרה, אלא שכוכב מרקורי נעצר בימים הקרובים ומתחיל בהילוך אחורי, מה שעלול לגרום לשיחות להיתקע, או שכל התפתחות שציפו לה מתעכבת.

כוכב סאטורן "יושב" על ההורוסקופ של ארה"ב, המטרות של אובאמה לגבי לוב, בשמה של ארה"ב, מתסכלות והופכות לבעיות, עם קושי שיצבע באלימות קשה יותר בין התאריכים 01.04-03.04, כאשר כוכב מארס ואורנוס יפגשו. כלומר הצער ועוגמת הנפש מ"הרעיון" של נושא פרס נובל לשלום, ישפיעו עליו ועל ארה"ב במהלך אפריל 2011. תאור מבנה הכוכבים יתבטא באלימות קשה, המביאה לצער ואכזבה גם בתוך ארה"ב, בגלל אירועים לא צפויים. יתכן שאלה מתרחשים בגלל לוב, או מסיבה אחרת, שתתרחש באופן לא צפוי. ההתפכחות מ"המיזם" הנ"ל, או בגלל אירוע אחר מטריד מאוד בתוך ארה"ב, יתרחשו בתחילת אפריל ויישארו בתודעה שם כמחיר מפחיד ומרתיע של מלחמה. במפת רבעון האביב לטריפולי, מופיע כוכב אורנוס על ציר 4-10, מתאריך 29.03 עד לתאריך 16.04 ומצביע על מהפכה דרמאטית, תהפוכה בלוב המובילה לטרנספורמציה. הימים 01.04-03.04 מודגשים בתהליך הנ"ל.

דרך אגב, סרקוזי, נשיא צרפת, שהיה אקטיבי מאוד בהנעת המתקפה של המערב על לוב, קיווה ועדיין מקווה, שהפרויקט הזה יחזיר לו פופולאריות לקראת הבחירות בצרפת, אך נראה שהוא מסיים את הקדנציה הנוכחית ויוצא מארמון האליזה בחזרה לביתו.

" יש מוחות אשר הטבע גונן עליהם מחדירת דעת" (ג'ורג' אליוט)

בחזרה לארכיון