11.3.2011 - 18.3.2011

מחשבות ורעיונות עלולים להיות מוגזמים ונועזים השבוע, זה זמן שהוא קצת נכלולי, לכן אינו נכון למו"מ עסקי, יתכן ויהיו כאלה שיבטיחו יותר ממה שהם יכולים לקיים. מומלץ לשמור על מידע פיננסי חסוי, אובדן של מידע, או חומר, יכול לגרום לתוצאות לא צפויות. עד לתאריך 15.03, החשיבה אינטנסיבית מאוד, עם חוש חש לפרטים, קיימת הבנה של מצבים ברבדים עמוקים, אבל בלי לדבר. החולשה בימים האלה היא הסגנון הכוחני או האסרטיבי מאוד, הצורך לשכנע עלול להיות מלווה באלימות מילולית. השיא יהיה בתאריך 13.03. זכרו שלפעמים שתיקה שווה זהב. התאריך 16.03 הוא יום טוב לקבלת החלטות, כל זמן שאתם שומרים על הנושאים בתוך מגבלות הגיוניות.

הירח המלא בתאריך 19.04, מתדלק את המעלה 28.48 במזל בתולה, במולות לאורנוס ולהדס, כך שעלולה להיות התפרצות של תכנים שליליים. במהלך כמה ימים נושאים יצופו במהירות, יתכן משהו שאינו צפוי, חדשות על התפתחות לא נעימה, אפילו מזוויעה, אי שם על פני הגלובוס. נושא איכות הסביבה וזיהום האוויר גם הם יהיו על הפרק.

ירח מלא תמיד מעורר רגשות, רגישות יתר, וגורם לנו להיות במגע עם עצמנו, לעיתים זה מוסיף מימד של מבוכה לתוך התערובת. חוסר אמון עלול להוביל לאי נוחות דווקא במצבים שחשוב לכם שאחרים לא יפגעו. ההמלצה היא לשחרר, לא להיגרר אחרי הרצון למניפולציות סביב היום הזה ולהתחיל להאמין בחשיבה חיובית, המביאה גם לתוצאות בהלימה.

הצמידות של השמש עם כוכב אורנוס מדייקת בתאריך 21.03, אך משפיעה כבר מהתאריך 17.03 ועד לתאריך 25.03 ולמעשה מסמלת את תחילתו של רבעון חדש, שיש בו ערנות, עם כללי משחק חדשים. חוויה של עצמאות, התבטאויות אינדיבידואליות, כאלה המביאות שמחה לחייכם.

מהלילה, כוכב אורנוס עובר למזל טלה. זה הזמן בו אתם יוצרים מרחב אישי, אחרי ששחררתם בשבוע האחרון את מה שמיותר, אך מאחר שהטבע מתעב וואקום, החדש ימהר ויכנס לתוך חייכם. תחשבו על מה שקורה במזרח התיכון, ההמון שהרגיש שאינו מוכן להיות "משרת"יותר ולסבול, בלי לקבל את זכויותיו.

פאלאס, המסמלת חוכמה ואינטליגנציה, משלבת במעברה היום למזל דלי גם חזון, ועוזרת לכולנו לראות את השבלונה בה נתונים חיינו. האנרגיה והחזון המנטלי שהיא מביאה איתה עכשיו מבהירה את השינוי שמתרחש בחיינו ובמציאות של העולם כולו. למעשה מה שנבין עכשיו לא יאפשר לנו לחזור אל מה שהיה, אלא להביט קדימה אל שחר חדש.

יתכן שחלק מכם יתמודדו עם "מעשיה" שחוזרת וצפה מהעבר, אבל מצב הכוכבים החדש משחרר מהסיפור, נותן לו לגלוש החוצה מתוך החיים ולהביט אל המחר, תקופה חדשה מפציעה בחיינו.

עם מעברו של האורנוס לטלה, יתחזקו קונפליקטים אלימים לאורך ולרוחב הכפר הגלובלי בו כולנו נמצאים. כוכב אורנוס במעלה אפס במזל טלה, משפיע במושגים עולמיים, המעבר הזה יעודד ויחזק מהפכות, חלוצים ורדיקאלים, מחדשים ופנאטיים, אקטיביסטים בכל השטחים שיש בהם יחסי גומלין בינאישיים. אורנוס בטלה הוא לוחמני, נמהר וחדשני, ודרך התבטאותו תקצין ותלווה במתחים כשיתחיל לרקוד עם כוכב פלוטו, זה שמביא איתו לחץ לא קל, אולי גם עריצות בתגובה לכוחו של כוכב אורנוס, הדורש חופש ועצמאות. אורנוס במזל טלה אינו מעודד שיתוף פעולה או משא ומתן רגוע, אלא ההפך.

אנו נשמע על מנהיגים חדשים שסדר היום שלהם מבוסס על התנגדות לסטאטוס קוו. מאחר ושרה פיילין היא בת מזל דלי, יתכן שהשילוב של שמש אורנוס בתאריך 21.03, יביא אותה להודיע או להכריז על ההתמודדות לקראת הבחירות של 2012.

בפרק הזמן בין 14.03-30.03 איתני הטבע מתעוררים, לקראת 27.03-28.03 הרגישות רבה יותר. הטבע רוצה גם להתבטא בדרך שהוא מכיר, עם תזוזות טקטוניים, אדמה שרועדת, שיטפונות קשים וכל אלה ישפיעו גם הם על הכלכלה בעולם.

11.03 הירח בטל משעה 07:25 עד שעה 07:31. (אין טעות), אופציות חדשות לא צפויות מאתגרות ומרגשות אתכם. התחייבויות מושכות אתכם, דאגה ודחייה גורמות למתחים. עליכם להגיב מהר, כלומר לקלוט מהר מה שאומרים לכם והתהליכים יסייעו להגיע להסכמות מהירות ונוחות. עליכם לעמוד על שלכם, תחת לחץ, הפגינו ביטחון זה חשוב עכשיו. שעות הערב מביאות לשביעות רצון בבית ובחיק המשפחה.

12.03 מצב הרוח מתוח, חוסר שקט עלול לגרום להתפרצויות של כעס. קחו "סם הרגעה", כדי שהבית יחזור להיות בהרמוניה. הציפיות יכולות להיות גדולות יותר ממה שאפשר לממש. אל תתנו לביטחון העצמי לתדלק את חוסר השקט. שימו לב אתם מתפזרים, הססניים ומתקשים להגיע לרוגע פנימי.

13.03 התקשורת מתוחה, אם חסרה הבנה, עדיף לשתוק ולהקשיב, כך תמנעו מתגובה אימפולסיבית. יש לכם מצב רוח לפטפוטים, אבל גם חוסר טקט. הירח בטל משעה 15:08 עד שעה 16:30. מצב הרוח משתנה בפתאומיות, נסו להיות סבלניים, עם רצון טוב שהוא מתת חשוב יותר מתגובות לא שקולות, הנובעות לא פעם מגבהות הלב. התבטאות אסרטיבית נפגשת בהתנגדות מהזולת, אל תיכנסו למאבקי כוח מיותרים, במצב של חוסר הבנה שתיקה שווה זהב.

14.03 אתם חשים מותשים רגשית והמילים גולשות בהלימה, בקשיחות. אתם מרגישים שלכולם יש תביעות מכם ואינכם יודעים איך לעמוד על שלכם, ולכן מגיבים מתוך תסכול. נסו להיות סבלניים, האינסטינקטים מנחים אתכם לכיוון מסוים, אל תענו להם. קחו יוזמה, תתמכו באחרים וזה ייתן לכם סיפוק. הרצון והצורך בעצמאות משוחררים מכל מחוייבות יוצרים מתח, או פעילות עם מה שחדש, או מפגש עם אנשים יוצאי דופן. בערב, יש יותר שקט במערכות יחסים ואתם מרגישים שיש לכם תיקשורת טובה עם בני זוג מהימנים, זמן טוב להתחייבויות ארוכות טווח.

15.03 שקט פנימי וקירבה מעניקים לכם תחושת נינוחות בבית. אם אתם חשדנים הסביבה מגיבה בהתגוננות. יתכנו כאבי ראש או משהו שגורם לאי נוחות זמנית. הירח בטל משעה 12:04 עד שעה 21:33. קיימת תחושה של חופש וריגושים, ואתם מוכנים לעשות כמה שינויים.

16.03 קשה לכם לזכות בתשומת לב מחברים ומבני המשפחה. יש שינוי שמביא יותר שמחה וחיוניות, תחושה שהבית מעניק לכם מכל בכל. בהמשך היום אתם לומדים להבין שיש מחיר לחופש, להוצאות ולהגזמה. יש עומס עבודה ואחריות שעליכם להשלים לפני שאתם מתקדמים הלאה. קבלו החלטות שיביאו לשיפור המצב בבית ועם אלה שאתם אוהבים. אפשר שמילה שיוצאת באימפולסיביות מפיכם גוררת תגובה פרובוקטיבית, יהיה עליכם להעמיד דברים על דיוקם, כדי למנוע עימותים לא רצויים.

17.03 אתם מתעוררים בדאגה, בגלל בעיות ישנות, מצאו זמן לשבת לסיים את אלה בלי לשלם מחיר יקר מדי. אפשר למצוא איזון המביא שקט ושלווה לחיי הבית והמשפחה. נסו לחשוב, לפני שאתם מביעים דעה, כדי לא לפגום בהסכמים ובהבנות שיש לכם. הירח בטל משעה 21:57 עד שעה 22:53. ביקורת בשעות הלילה תשמע כניג'וס ותו לא, אל תקלקלו את היחסים עכשיו.

18.03 יש תחושה של כוח. אתם מתמקדים במה שצריך, רק לא להגזים. נסו לארגן את הדברים שלכם, כדי למנוע אכזבה. צפויות חדשות לא משהו. הניסיון לשמור על ריאליות לא מצליח בגלל רגשות מבולבלים. אולי התחפושות מסביבכם מושכות אתכם לעולם של פנטזיות? שימרו על חוש הומור, זה על פי רוב מועיל.

כלכלה ושווקים:

מעברו של כוכב מארס למזל דגים, מחזק את האינפלציה ומשפיע גם על מחיר הנפט והגז. מזל דגים מסמל דמיון ופנטזיה, כך שבימים אלה המציאות נראית לנו לעיתים מעוותת, כולם מקבלים הרבה מידע, קוראים הרבה וקשה לדעת מה נכון, ואיפה האמת. כל אחד בוחר כיוון ומוצא שמה שהיה אתמול בצד ימין, נמצא היום בצד שמאל, כך שנוצרות דראמות חדשות. ההמלצה היא לקחת פסק זמן, בעיקר לבעלי לב חלש. הירח המלא יושפע מאורנוס, הפוקוס הכוכבי משתנה ועובר ממזל דגים למזל טלה בתאריכים 18.03-21.03 תשמעו את צלצול הפעמונים.

במהלך השבוע של ה-13.03, צפויות מסקנות כלכליות חמורות וקשות בארה"ב, שלא יעזרו לשווקים. עם מעברו של אורנוס למזל טלה, שמשפיע מיד על ההורוסקופ של הבנק המרכזי (הפדראל רזרב ), יתכן ונשמע הודעה חשובה של הבנק המרכזי בארה"ב על שינוי במדיניותו, הודעה שיכולה לגרום זעזוע ותדהמה בהשפעה שלה על מחזור הכספים בשווקים. מה אפשר לעשות? כשכוכב אורנוס בתמונה לא נוכל לדעת מראש, וכמו תמיד נאמר: צפו לבלתי צפוי.

לתמונה עכשיו גם מגיע ירח מלא, המסמל קונפליקט, לצד אורנוס בטלה הרחוק מלבטא את ה"ביחד". יתכן שנשמע על רעיונות חכמים של קובעי המדיניות הכלכלית בארה"ב, המנסים למצוא פיתרונות להפחתה של הגרעון הנוראי, אבל אלה מקדימים את זמנם, או רדיקאלים מדי לקהל הרחב. הרעיון אולי טוב, אבל עם אורנוס זה העיתוי? אוי העיתוי...למעשה ההשפעה על השווקים לא ידועה, בגלל שאנחנו נמצאים עם נוכחותו החזקה של כוכב אורנוס הלא צפוי על מעלת האפס טלה. האפשרות היא שחוסר הסכמה בין מקבלי החלטות ישלח את השווקים לשמועות, ספינים והיסטריה.

עוד התפתחות שכבר מתחילה להשפיע היא המולות בין הכוכבים יופיטר וסאטורן, שתגיע לשיאה בתאריך 28.03. ההשפעה היא כלכלית ותתבטא בירידה בפעילות העסקית, הרעה של מעגל העסקים ברחבי העולם.

כוכב יופיטר יגיע למרכז מזל טלה וההיסטוריה מראה שאחרי שהשוק צונח, השוק מתקן את עצמו בגדול, אחרי התאריך 28.03 ועד תחילת יוני. נזכור שגם לכוכב מרקורי, שמשנה מגמה בתאריך 30.04 יש השפעה מקומית. קור רוח חשוב במיוחד בזמנים כאלה. התפתחויות משמעותיות נוספות ברחבי העולם, לקראת 27.03-28.03, ישפיעו על השווקים, והאתגרים יהיו לא רק במישור הכלכלי, אלא גם במישור הפוליטי. ערכו של מטבע הדולר ימשיך להתנדנד, או להיחלש, בזמן שמטבעות מתחזקים באוסטרליה, גרמניה, שוויץ וקנדה. הזהב והכסף בטוחים יותר ביחס לדולר, מאחר וזו ההשקעה הבטוחה בזמנים של חוסר וודאות.

רבים הם השואלים אותי על "הדולר". למעשה שילוב הכוכבים אורנוס פלוטו משפיע על הדולר, "מצבו" שהחל להידרדר עוד לפני 2007 יגיע ל"שיאו" בין 2013-2015. כלומר אם המנהיגות הכלכלית בארה"ב, לא תמצא דרך להוריד את החוב בענק, "לרפא" את ההתמכרות של ההוצאות הדמיוניות, סביר להניח שמעמדו של הדולר כמטבע בעולם יהיה משני.

אצלנו:

לאחרונה, יש שמועות ורמיזות מצד פוליטיקאים וותיקים ומתחילים, על התעוררותם לקראת בחירות. שמענו גם על התכנסות של קבוצות אנשים טובים שרוצים לשאת דגל עם מסר חדש. הפרשנים מעלים סימני שאלה לטיבן של החלטות כלכליות, כאילו אלה מתאימות ל"כלכלת בחירות".

אבל מבנה הכוכבים של ממשלת ישראל בקומפוזייט עם מדינת ישראל, מעיד על יציבות והמשכיות. הממשלה הנוכחית תמשיך להיות לאורך2011 ולא נופתע אם תסיים את הקדנציה. הכוכבים הנמצאים על ציר 4-10 שומרים על יציבותה, גם בזמנים של טלטלות קטנות, או גדולות. הממשלה תחזק את מעמדה על רקע אירועים לא נחמדים בחזית הפנימית והחיצונית. עם כירון על ציר 3-9 במפת הקומפוזייט, במהלך החודשים אפריל, מאי ויוני, ימצאו פיתרונות יצירתיים, שיעזרו גם לשפר את התדמית של המדינה מול העולם.

עוד על שכנות של מדינת ישראל:

סעודיה: מחירי הנפט שעלו והשפיעו על הכלכלה העולמית, גרמו לסעודים להודיע שהם ימלאו את החלל שנוצר, בעקבות הבלגאן הגדול בלוב, מה שעזר לייצב קצת את המחירים. איך ישפיעו גלי המפגינים הקטנים על סעודיה.

מבחינה אסטרולוגית, יצואנית הנפט הגדולה סעודיה, רגישה מאוד למבנה הכוכבים אורנוס פלוטו. כאשר שני אלה מאתגרים אחד את השני, הם יוצרים שם אווירה דינמית של שינויים חברתיים, כלכליים ופוליטיים.

הממלכה הסעודית נוסדה על ידי עבדול עזיז אבן סעוד בתאריך 15.01.1902, כשכבש את ריאד, אז הכוכבים אורנוס ופלוטו היו במולות.

כעבור 30 שנה, המלך עבדול עזיז יצר מדינה מודרנית והכריז על כך בתאריך 23.09.1932, כוכב אורנוס היה אז בריבוע לכוכב פלוטו.

במהלך שנות השישים הייתה בסעודיה אי הסכמה ומאבק על המונרכיה, והמלך שם הודח על ידי אחיו, פייצל בן עבד אל עזיז בתאריך 28.3.1964, אז הכוכבים אורנוס ופלוטו היו בצמידות.

התבנית ברורה, מחזור של המבנה אורנוס/פלוטו מביא לשינויים פוליטיים מהותיים בסעודיה. האתגר הבא של הכוכבים יגיע במהלך השנים 2012-2015, אבל המתח כבר גואה. בשנים האחרונות, המלך עבדאללה עשה כמה צעדים לרפורמות, אבל הא בן 86, ובריאותו גם היא לא משהו. ממשיכיו נחשבים לקונסרבטיביים יותר, כך שאלה עלולים להגיע לעימות עם אלה המוחים ומפגינים נגד שלטונה של מפלגה אחת.

"כל מה שמשחרר את רוחנו בלי להעניק לנו שליטה עצמית הוא הרסני" (גיתה)

בחזרה לארכיון